Skocz do zawartości
Gość Nereusz

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Do czarnego garnituru to będzie ciężko coś dobrać. Z czernią dobrze wygląda biel oraz ... czerń (Men in Black). Ewentualnie khaki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam czarny jedwabny krawat, nie chciałbym tylko "smutno" wyglądać. Może bordo? Niektóre stylizacje mają taki krawat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy w chinosach X-Press od Benevento w rzeczywistości też tak bardzo widać wewnętrzny materiał tylnych kieszeni, jak to ma miejsce na zdjęciach produktowych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wątpię żeby ktokolwiek zwrócił na to uwagę, mam z 6 par spodni od nich  i nigdy nawet o tym nie pomyślałem.... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, YoJoe napisał:

Czy w chinosach X-Press od Benevento w rzeczywistości też tak bardzo widać wewnętrzny materiał tylnych kieszeni, jak to ma miejsce na zdjęciach produktowych?

Ja zawsze zamawialem z modyfikacja w postaci kieszeni na guzik plus podszewka kieszeni w kolorze spodni. Gdziesz widzialem opinie na forum ze ta wzorzysta podszewka wyglada jakby gatki 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, adamW napisał:

Ja zawsze zamawialem z modyfikacja w postaci kieszeni na guzik plus podszewka kieszeni w kolorze spodni. Gdziesz widzialem opinie na forum ze ta wzorzysta podszewka wyglada jakby gatki 😉

Właśnie tego się obawiam, że tak to może wyglądać 😉 ale z tego co pisze drugi kolega to chyba nie jest to, aż tak rażące. Hmm... jak zawsze jednak najlepiej będzie wypróbować to ma własnej skórze 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@YoJoe, może warto wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy. Z moich obserwacji wynika, że aktualnie Benevento w swojej regularnej kolekcji już nie stosuje różnych podszewek dla różnych kolorów spodni. Przynajmniej jeśli chodzi o chinosy X-Press. Wszystkie spodnie, które zamawiałem, były wykończone przy użyciu takiej podszewki, jak na tym zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Jakbog ten kolor podszewki bardziej mi odpowiada, ale liczę jednak na to, że kieszenie nie będą aż tak bardzo się rozchodziły, jak na zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie o etykiete w kontekscie uslug poprawiek krawieckich.

spodnie od garnituru oddane do krawca w calu zwezenia nogawki i w pasie. Spodnie odebrane okazuja sie za mocno opinac w pasie - zbyt mocno zwezone. czy proszac krawca o jeszcze 1 interwencje i dwlikatne poszerzenie liczy sie to jako kolejna usluga i placi oddzielnie czy klient powinien wyjsc zadowolony w ramach 1 uslugi i oplaty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szybkie pytanie- jak wypada rozmiarów Timberland 6 inch Premium? Czy brać jak w butach, które zwykle noszę (w moim przypadku 8UK w zasadzie wszystkie marki- Loake, Barker, Trickers).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy są jakieś buty w cenie i kopycie Berwicków, które nie są tak trudne w obyciu? 

Szukam butów w poniższym stylu:

image.png.57bf27dd89ffea0781bbe089fed6c85d.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7.03.2019 o 02:52, braavos napisał:

Pytanie o etykiete w kontekscie uslug poprawiek krawieckich.

spodnie od garnituru oddane do krawca w calu zwezenia nogawki i w pasie. Spodnie odebrane okazuja sie za mocno opinac w pasie - zbyt mocno zwezone. czy proszac krawca o jeszcze 1 interwencje i dwlikatne poszerzenie liczy sie to jako kolejna usluga i placi oddzielnie czy klient powinien wyjsc zadowolony w ramach 1 uslugi i oplaty?

Przy oddawaniu spodni do krawca przymierzam je i wspólnie ustalamy, co zrobić, żeby dobrze leżały. Przy odbiorze przymierzam spodnie i jeśli obaj jesteśmy zadowoleni, zabieram je do domu. Czasem zdarza się niewielka korekta, za którą nie płacę dodatkowo.

• Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
47 minut temu, staszecki napisał:

Czy są jakieś buty w cenie i kopycie Berwicków, które nie są tak trudne w obyciu? 

Szukam butów w poniższym stylu:

image.png.57bf27dd89ffea0781bbe089fed6c85d.png

Co masz na myśli pisząc "trudne w obyciu"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, bulyt50 napisał:

Co masz na myśli pisząc "trudne w obyciu"?

Myślałem o twardej skórze, były niewygodne jak je przymierzałem mimo dobrego rozmiaru. 

Trzeba się przemęczyć i później zrobią się wygodniejsze? Być może inny producent oferuje buty które mają miększą skórę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@staszecki

Nie mam butów Berwick ale z tego co czytam to koledzy sobie je chwalą.

Jednak pomimo dobrego rozmiaru czujesz że są niewygodne to może

inne kopyto będzie wygodniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
On 3/6/2019 at 10:56 PM, gregx said:

Panowie, co myślicie o takiej teczce?

herring_aldgate_in_chestnut_1_sml.jpgherring_aldgate_in_chestnut_4_sml.jpg

Jak dla mnie bardzo w porządku - zwłaszcza do smart casualu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
On 3/8/2019 at 1:13 PM, staszecki said:

Myślałem o twardej skórze, były niewygodne jak je przymierzałem mimo dobrego rozmiaru. 

Trzeba się przemęczyć i później zrobią się wygodniejsze? Być może inny producent oferuje buty które mają miększą skórę?

Mam dwie pary Berwicków, które noszę w miarę intensywnie, zwykłe oxfordy i trzewiki. Oxfordy zmiękły po trzech obfitych dawkach oleju norkowego. Trzewiki tylko nieco przy kostce, poza tym są sztywne jak nowe.

Obie pary zrobiły się wygodniejsze po kilku wyjściach, natomiast żadna para nigdy nie była niewygodna tak, żeby ich noszenie było bardzo uciążliwe albo prowadziło do urazów. Oxfordy rozciągałem na mokrej skarpecie i prawidłach, żeby się przyszwy ładnie zeszły i raz obtarłem stopy w kiepskich skarpetach wełnianych w trzewikach, ale poza tym wygodniejsze są tylko adidasy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy mogę założyć, czyli czy ma szansę dobrze wyglądać, fular do zwykłego garnituru, żeby nieco zmniejszyć poziom formalności w weekend? Zwykłego, czyli z gładkiej wełny, jednorzędowego, typowego ciemnogranatowego. I, jeśli tak, gdzie warto spojrzeć na fulary?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Naprawdę chcesz nosić ten fular? Jest to chyba jeden z niewielu elementów klasycznej elegancji, który trudno przenieść do współczesności. Szczególnie w wypadku młodszych elegantów😀

• Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Just now, Awopiotr said:

Naprawdę chcesz nosić ten fular? Jest to chyba jeden z niewielu elementów klasycznej elegancji, który trudno przenieść do współczesności. Szczególnie w wypadku młodszych elegantów😀

Chcę jeden spróbować. Zdaję sobie sprawę, że z noszeniem może być różnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie próbuj dopóki siwy włos nie pojawi się na skroni ("Słodkie Oczy" z roku bodajże 1978, świetny Laskowik) 😀

Screenshot_20190310_193037.jpg

• Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś wymyśliłem taką forumową zabawę "pokaż swoją stylizację z...". Na pierwszy ogień poszło "coś w grochy". Zwycięzca mógł zaproponować swój temat. Wygrał @Styleman i zaproponował fular. I na tym zabawa się skończyła, bo w te klocki nikt poza Nim nie umiał😊

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi