Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, olin napisał:

Cześć, mam dwa krótkie pytania dot. Barbour Liddesdale Heritage (chociaż odnoszą się dokładnie tak samo do zwykłego Liddesdale.

Po pierwsze, czy skracaliście rękawy w tego typu kurtkach? A jeśli tak, to czy przeciętny krawiec/ krawcowa (zajmujący się poprawkami) może mieć z tym jakiś problem?

A po drugie, to jak oceniacie komfort cieplny tego modelu - tzn przy jakiej pogodzie w kurtce jest Wam wystarczająco ciepło? Oczywiście wiem, że to są kwestie indywidualne, ale mam wrażenie że moja (właśnie odebrana) jest cienka i przy temperaturze poniżej ok. 10-12 stopni będzie w niej zimno. Zastanawiam się wobec tego czy ją zostawić (i skrócić rękawy) czy poszukać innego modelu (Żona ma b. podobną Barbour sprzed 2 sezonów dodatkowo ocieplaną - sprawdza się już przy kilku stopniach).

Z góry dziękuję za pomoc :)

U mnie Ok 10 stopni jest w sam raz, chyba że jakiś grubszy sweter pod nią. Typowa kurtka przejściowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak kto odczuwa zimno. Ja przy temperaturze 0 też zakładam przejściową pikowaną. Z tym, że idę z domu do auta, a później z auta do biura. 

Nie przeszkadza mi to tak jak ewentualny deszcz. I tutaj pytanie - Barbour ma jakieś fajne, sprawdzone przez was, kurtki na temperatury 0 - 10 i deszczową pogodę zarazem? Ashby już zerknąłem. Dodam, że noszę marynarki slim fit i super slim fit więc szeroka kurtka odpada - a w odróżnieniu do Liddesdale, tutaj poprawki krawieckie raczej odpadają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kupić dwurzędową marynarkę na ciepły klimat, więc zapewne będzie to len. Nie wiem ile (i jakie?) może być dodatków do lnu, aby to cały czas było akceptowalne na temperatury 30+°C.

Na szybko znalazłem, które oferowane są właśnie "gdy jest ciepło", np.:

a. 62% len + 37% wiskoza + 1% elastan

b. 70% wełna + 17% jedwab + 13% len

c. 100% len

Oczywiście, to skrajne znaleziska, ale interesuje mnie: jaki jest rozsądnie dopuszczalny skład na klimat bliski tropikom?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bacio,

nie ma komisji 'dopuszczającej' tkaniny do użytkowania w poszczególnych strefach klimatycznych...

Skład nie jest gwarantem komfortu termicznego (bywają lny tak ciasno tkane, że mają 'oddychalność' na poziomie bawełny i wełny z luźnym splotem, których praktycznie nie czujesz na 'grzbiecie'.

Ponadto (i to jest moim zdaniem kluczowe), każdy z nas ma inną tolerancję na temperatury i podczas gdy jeden bez problemu wytrzyma w garniturze ze zwykłej wełny czesankowej, drugiego obleją poty w garniturze z lekkiego lnu.  

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem w czasie dużych upałów (ok. 35 st. C) marynarki z wełny i lnu. Obie tkane luźno. Poziom cenowy marynarki z wełny kilkukrotnie przewyższał poziom lnu (Mango). Poza różnicą w wyglądzie (len bardziej pomięty) innych różnic - np. komfort cieplny - nie zauważyłem. Ta budżetowa z Mango ma splot jak fresco, ale to chyba typowe dla letnich tkanin. 

IMG_20190329_100416.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JakubER napisał:

Dobry wieczór,

muszę przeszyć nowe gziki do poniższej marynarki - tym razem bez logo. Jakieś sugestie odnośnie kolorystyki/materiału? Będę wdzięczny za każdą fachową uwagę ze strony szanownych Forumowiczów.

 

https://vistula.pl/marynarka-rl-sagres-vistula

 

Pozdrawiam

JR

IMO szare w kolorze marynarki będą odpowiednie. Ew ciemniejsze szare. Nie jestem fanem czarnych do takiej tkaniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.