Jump to content

Żorż Ponimirski

Użytkownik
 • Content Count

  1,302
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by Żorż Ponimirski

 1. Żorż Ponimirski

  Co mam dziś na sobie

  Oczywiście @Whitesnake, zgadzam się w całej rozciągłości. Chciałem tylko dodać, że zestaw koordynowany jest wg mnie idealnym pomostem pomiędzy elegancją, a strojem "roboczym" pracownika uniwersytetu stąd "wyważanie". Nie chodzi tu o kompromis, bo z niczym na kompromisy nie idę (mógłbym SPOKOOOOJNIE pójść w mniej wytartych jeansach i koszuli OCBD i byłoby dla otoczenia >= standard), ale o poczucie, że do swojego zajęcia podchodzi się serio. A i nie ukrywam, że ja mam osobistą radość, że można czasem po prostu ubrać się po swojemu. Dlatego ubiór @Midlife-Crisis tak mi przypadł do gustu (tak to jest scena, w której się czerwienisz )
 2. Żorż Ponimirski

  Co mam dziś na sobie

  Nie ma się o co czerwienić Sam szukam dokładnie takich zestawów, gdyż od zeszłej środy zacząłem uczyć studentów swojego pierwszego, autorskiego przedmiotu. Trudno czasem wyważyć co założyć, będąc mimo wszystko wykładowcą, choć ledwie 8 lat starszym od studentów, którzy czasem potrafią przyjść na zajęcia w krótkich spodenkach
 3. Żorż Ponimirski

  Co mam dziś na sobie

  @Midlife-Crisis, przyłączam się do opinii @Whitesnake. Baaardzo podoba mi się Twój zestaw koordynowany. Właściwie dla mnie to ideał.
 4. Żorż Ponimirski

  Bagaż w podróży - dopuszczalna wielkość, kontrole

  No to nieźle "poleciałem". Forum zawsze uczy czegoś nowego. Dziwi mnie jednak, że przy prześwietlaniu bagaży i przy kontrolach nikt nigdy mi nie zwrócił uwagi, przecież nie robiłem tego na złość. Dzięki za wyjaśnienie. Edit: o Samsungu note słyszałem wielokrotnie i to było wyraźnie powiedziane.
 5. Żorż Ponimirski

  Bagaż w podróży - dopuszczalna wielkość, kontrole

  Hmm, latam od ponad 10 lat kilkanaście razy w roku, prawie zawsze z laptopem 17" w głównym bagażu i nie znam ani jednego przypadku aby ktoś zwrócił mi na to uwagę (czy nawet zapytał czy taki posiadam w głównym bagażu). Ponadto, moje bagaże były co najmniej kilka razy przeszukiwane przez TSA i nigdy nie dostałem za to komentarza itp. Czy jesteś pewny, że takie coś istnieje ?
 6. Żorż Ponimirski

  Buty, trochę taniej

  Jest zdjęcie obcasa. Tutaj dla porównania i odniesienia jak wygląda obcas po dokładnie jednym pełnym wyjściu z domu (wiem, bo mój): Tym niemniej nie chcę się bez sensu spierać o wybitnie niepraktyczne buty. Nie mam pojęcia jak do tego doszło, ale zamiast szukać hipotetycznych powodów wystawiania butów bespoke za 40% regularnej ceny potraktujmy to jako ciekawostkę. Moim zdaniem ukrywanie linku to po prostu dziecinada, tak trudno wpisać w google "allegro+Kielman" ? Przed czym ma niby nas to chronić ? Przed wydaniem 1250zł za czerwone strusie od Kielmana zamiast za koniakowe brogsy od Yanko ?
 7. Żorż Ponimirski

  Buty, trochę taniej

  Poza tym na Alledrogo nie ma kategorii "przymierzane, ale wciąż koszerne wg standardów BwB". Każdy widzi to co chce. Moim zdaniem te buty to bardzo ciekawa opcja zakupu z manufaktury z historią, ale sam bym ich nie brał przez znikomą uniwersalność w codziennym użytkowaniu.
 8. Żorż Ponimirski

  Buty, trochę taniej

  @blekit, w opisie aukcji jest napisane: "Buty prawie w idealnym stanie. Lewa podeszwa ma widoczne ślady chodzenia, a prawa prawie wcale." Wg mnie to oznacza przymierzanie w warunkach domowych. Na zdjęciach widać brak rys na obcasie. Moje buty wystawione na bazarku były mierzone w domu na twardej podłodze około 2h i mają już wyraźne rysy na podeszwie - o wiele gorsze niż te z allegro, a mogłem je wystawić.
 9. Żorż Ponimirski

  Buty, trochę taniej

  Paradygmat Żorża = raz przymierzone buty >> pół roku noszone koszule
 10. Żorż Ponimirski

  Trickers

  @eye_lip, cieszę się, że mogłem pomóc
 11. Żorż Ponimirski

  Jakie buty mam dziś na sobie

  Jak Wy to robicie ? 🙃
 12. Żorż Ponimirski

  Co mam dziś casualowego na sobie

  Dzięki, w każdej wersji śmiało wychodzę z domu
 13. Żorż Ponimirski

  Buty, trochę taniej

  @Kewin, może EG Dover to to nie jest, ale GYW za 200zł, które wyglądą całkiem estetycznie i skóra robi dobre wrażenie - ja bym brał.
 14. Żorż Ponimirski

  Co mam dziś na sobie

  AS Hunt
 15. Żorż Ponimirski

  Krawat, krawaty, poszetki, dodatki - cena \ styl \ jakość

  Mała rzecz, a cieszy - Spacca Neapolis. I nawet pasuje do firmowej jednorzędówki z nakładanymi kieszeniami
 16. Żorż Ponimirski

  Co mam dziś na sobie

 17. Żorż Ponimirski

  Marka butów: TLB Mallorca

  Ktoś powyżej ( @eye_lip @50groszy ) poruszał kwestię różnicy (lub jej braku) długości kopyt Yanko 915F i TLB Alan F. Mając obydwa, skłaniam się ku stwierdzeniu, że Alan F jest jednak minimalnie większe/dłuższe i o niebo wygodniejsze. O ile pierwsze wyjście w Y915F skończyło się po godzinie, a drugie po pięciu godzinach bardzo bolesnymi otarciami, tak dziś cały (pierwszy) dzień w TLB Alan F był zupełnie innym doświadczeniem. Pisałem już o kilku parach, że były wygodne od pierwszego założenia i to dalej podtrzymuję, ale w TLB po prostu zapomniałem, że mam buty na stopach. Może to zasługa lepszych skór, może jest inna krzywizna pięty, nie wiem. Kopyto TLB Alan F otrzymuje tym samym Laur Wygodnego Żorża
 18. Chciałbym utworzyć ten temat, żeby zebrać i usystematyzować dostępną wiedzę na temat kurtek woskowanych typu Barbour, Filson i innych. Będąc jakiś czas temu zainteresowany kupnem jednej z tych kurtek byłem zaskoczony małą dostępnością informacji. Z jednej strony widziałem, że pojedynczy ludzie tu na forum wrzucają ich zdjęcia i wyglądają w nich świetnie. Także @mr.vintage na swoim blogu ma kilka bardzo udanych kompozycji, ale brakowało mi wiedzy na temat, jakie to modele, jakie są ich kroje, polecane rozmiary i z czym najlepiej je łączyć. Mam nadzieję, że będzie tu można zadawać pytania przed zakupem, chwalić się nabytkami i propozycjami kompozycji z innymi częściami garderoby. Bardzo cenne będzie też podanie swojej wagi i wzrostu obok nazwy modelu kurtki, gdyż u Barboura w zależności od kroju potrafię nosić rozmiary M do XL i może to znacznie ułatwić kupno online. Może znajdą się też propozycje wiarygodnych sprzedawców z allegro, bo widzę, że ceny mają bardzo okazyjne i dla eksperymentu będę dziś licytował jedną kurtkę - podam szczegóły jeśli wszystko się uda. Pozdrawiam.
 19. Żorż Ponimirski

  Co mam dziś casualowego na sobie

 20. Żorż Ponimirski

  Jakie buty mam dziś na sobie

  TLB pierwszy raz na nogach - skóra miękka jak masło.
 21. Żorż Ponimirski

  Kurtki woskowane, olejaki - Barbour, Filson i inne.

  @blueloafers w 6:00
 22. Żorż Ponimirski

  Co mam dziś casualowego na sobie

 23. Żorż Ponimirski

  Jakie buty mam dziś na sobie

 24. Żorż Ponimirski

  Muzyka dla naszych uszu

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.