Jump to content

Whitesnake

Użytkownik
 • Content Count

  3,070
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  147

Whitesnake last won the day on October 15 2019

Whitesnake had the most liked content!

Community Reputation

10,826

About Whitesnake

 • Rank
  Aktywista

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czasem tak się dzieje kiedy jeden z butów był eksponowany na kartonie, a drugi w tym czasie leżał w środku. Skóra różnie wysycha i różnie się później łamie.
 2. W sumie, najlepsze byłyby szczelnie dopasowane słuchawki dokanałowe. Dla mnie jednak, główną korzyścią płynącą z ANC jest to, ze mogę słuchać dużo ciszej, co przekłada się na większy komfort przy dłuższych podróżach. Zagłuszanie hałasu, większym hałasem, na dłuższą metę mnie męczy. W czasie dłuższych lotów czasem nawet nie włączam muzyki i stosuje ANC jedynie jako izolator od szumu.
 3. To nie przypadek. W słuchawkach z ANC, ze względów bezpieczeństwa, częstotliwości na jakich operuje ludzki głos są standardowo mniej wyciszane, żebyś usłyszał komendy personelu pokładowego. Serio Z tych, które miałem okazje używać, Sony wh1000mk3 oferują możliwość regulacji tego parametru na poziomie softu i w nich da się szczebiot koleżanek wyciszyć.
 4. Wysłałem wiadomość na priv. Musimy to chyba omówić telefonicznie
 5. Musisz mi najpierw pomoc zrozumieć twoją konfigurację odpowiadając na kilka pytan. Rozumiem, ze w gramofonie masz przedwzmacniacz gramofonowy, z którego puszczasz sygnał do amplitunera DVD? Pytania kontrolne: Czy w gramofonie masz wyjścia pozwalajace podłączyć do niego kolumny, czy wychodzisz łączem RCA do amplitunera? Jak jest oznaczone wejście w amplitunerze, do którego podłączyłeś gramofon?
 6. To czy ładny zależy jedynie od słuchawek i słuchającego Dotychczas jakość dźwięku z bezprzewodowych była niższa, ale technika idzie do przodu i to się szybko zmienia. Wzmacniacze są potrzebne do napędzenia słuchawek pasywnych, takich do których transmitowany jest dźwięk w postaci analogowej. Słuchawki bezprzewodowe mają najcześciej transmisje cyfrową - Bluetooth i dopiero w nich następuje rozkodowanie sygnału na analogowy i wzmocnienie.
 7. Nie kupuj wzmacniacza, w takiej konfiguracji to zbędny wydatek. Słuchawki bezprzewodowe mają w sobie wzmacniacz. Jesli twoje DVD ma wyjście słuchawkowe to do niego podłącz nadajnik słuchawek.
 8. QC35 grają jaśniej, tzn. mają mniejszy spadek w charakterystyce powyżej 5KHz.
 9. Jeśli spodziewasz się wybitnego dźwięku z WH1000 XM3 to znajdziesz go taniej. Jeśli oczekujesz ciszy i wygody w podróży to można się zastanowić. Do domu nie polecam. Jesli jednak masz na myśli WF1000 XM3 to moim zdaniem zdecydowanie nie warto. Od kilku miesięcy używam WH 1000XM3 na zmianę z QC35 i pomimo wyraźnych różnic w strojeniu, nie widzę przewagi jakościowej jednych nad drugimi. Kwestia gustu.
 10. Przypadkowo, przechodząc wpadłem w niszę nisz wypełnioną earl grey z czarnym pieprzem, a według znawców... ”W skład zapachu wchodzą takie nuty jak, cynamon, goździk (przyprawa), imbir, kardamon, pieprz, czarna herbata, mleko, kakao, róża, wanilia, piżmo i skóra” Strasznie dziwny i złożony zapach, który bardzo mi przypasował. Baruti Chai
 11. Złe nagrania to jeden z wielkich mitów audio, którymi pocieszamy się kiedy po wydaniu ciężarówki pieniędzy, sprzęt nadal nie chce ładnie zagrać. W rzeczywistości, złych realizacji ze świecą można szukać i najczęściej problem dotyczy płyt z początków ery cyfrowej. Najlepszym dowodem na takie pustosłowie jest dyskusja o kompresji. Każdy audiofil deklaratywnie twierdzi, że kompresja jest zła - a jak przychodzi do słuchania, to przynosi samplery, albo płyty Diany Krall o rozpiętości dynamicznej DR6. Przy okazji oczywiście przeklina "złe płyty" np. Deutsche Grammophon, które potrafią zaskoczyć dynamiką DR26.
 12. Niestety nie i paradoksalnie to odpowiedzialna reakcja. Wiesz czego chcesz, wymieniłeś solidne słuchawki. Wybór to jedynie kwestia gustu i dopasowania do urządzenia wzmacniającego. Moje wątpliwości budzą DT150. To słuchawki o impedancji 250 Om i zeby poprawnie grały powinno sie je napędzać solidnym wzmacniaczem. Nie mam pojęcia czi IFI da radę. Musisz to sprawdzić. Z łatwych i bardzo dobrych słuchawek polecam SONY MDR 7506. To sprzęt z rynku pro, wiec nie spełnią twoich wymagań estetycznych, ale to pierwszy wybór realizatorów dźwięku, produkowane bez modyfikacji od 30 lat i dźwiękiem obronią się wobec konkurencji z każdej półki cenowej. Słucham ich na zmianę np. z Audeze LCD XC i nie moge sie nadziwić jak dobrze grają. Sprzęt domowy zawsze ma jakis tam charakter. Musi się czymś sie wyróżnić i zdobyć swoje grono klientów, wiec musisz słuchać żeby wybrać coś dla siebie. Sprzęt pro to narzędzie, wiec gra po prostu poprawnie - czasem wymaga to chwili aklimatyzacji, ale warto ją przeżyć, bo pózniej komfort słuchania niesamowicie wzrasta.
 13. Bardzo ładne monki! Klamry robią świetne wrażenie z brązową skórą. Gratuluję!
 14. Przywołałem ten rysunek, bo jest śmieszny. Zrobiłem to w zakładce "humor" a nie w wątkach polityczno-gospodarczych, zaznaczając swoje niedowierzanie i poprosiłem o korektę. Kiedy okazał się fake-newsem, ze śmiesznego zrobił się przerażający. Kiedyś historię pisali wygrani - było co interpretować, czytać z przymrużeniem oka, można było się nie zgadzać, jednoczyć się w buncie, itd. Dzisiaj nikt nie czeka z pisaniem historii, tylko tworzy alternatywne wersje rzeczywistości za pomocą dezinformacji. Dezinformacji, która dzieli, ale pozwala uzyskiwać szybkie wyniki, na przykład wyborcze. Używa się tego narzędziowo i bez refleksji nad konsekwencjami wywołanymi przez podziały. Trump jest mi daleki i obojętny, nie wywołuje we mnie żadnych emocji. Staram się zachowywać obiektywizm, a w sprawach które są mi dalekie i obojętne, osiągam w tym zdumiewającą sprawność. Lektura wyjaśniająca zdumioną minę tłumaczki kazała mi się zastanowić, kiedy nasz lokalny IPN rozpocznie walkę z "kłamstwem genuiskim" w sprawie Kolumba. Tak mi się skojarzyło, ale mało to czytelny żart i raczej śmieszny nie dla wszystkich. Choć zaznaczam, nie ma w nim złych intencji - śmieszy mnie zjawisko nadgorliwości, a nie zabarwienie polityczne. Czy coś jeszcze wymaga wyjaśnienia z mojej strony?
 15. Dzisiaj wszystko na to wskazuje, ale w czasach kiedy chodziłem do podstawówki strasznie upierano się, że jest inaczej. istniała nawet teoria, że Krzysztof Kolumb był synem króla Polski Władysława III Warneńczyka, który miał przeżyć bitwę pod Warną i osiąść na portugalskiej Maderze. Nakręcono chyba nawet film, czy serial, o Kolumbie - Polaku, który odkrył Amerykę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.