Whitesnake

Użytkownik
 • Zawartość

  2218
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

6334

O Whitesnake

 • Tytuł
  Aktywista

Informacje o profilu

 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Warszawa
 1. Jakie buty mam dziś na sobie

  Eleganckie, zimowe adidasy od NB.
 2. Klasyczne sneakersy

  Adidasy? To brzmi niedzisiejszo, staro i nawet nievintadżowo. Biegac w adidasach do marynarki to obciach, prawie taki jak używanie słowa "obciach". Co innego założyć trainersy albo sneakersy.
 3. Klasyczne sneakersy

  ...bardzo polubiłem takie.
 4. Camiceria Olga Milano

  Koszule szyje sie na miarę po to, zeby nie było potrzeby robienia zaszewek. Dla mnie zaszewki to znak, ze cos poszło nie tak i trzeba było poprawiać koszule. Dlatego ich nie lubię, a juz na pewno, nie zamawiam celowo.
 5. Jakie buty mam dziś na sobie

 6. Producenci butów: Vass

  Ok. Czyli jedną z par muszę mieć na pojedynczej. Będę musiał się im przyjrzeć dokładniej.
 7. Producenci, marki butów: Herring Shoes

  Moim zdaniem są brzydkie. Wydłużone i niepotrzebnie udziwnione na boku. Herring słynie z fatalnych zdjęć, ale w tym przypadku to chyba but ma zaburzone proporcje.
 8. Producenci butów: Vass

  Mam wrażenie, ze to kwestia ustaleń podczas składania zamówienia. Mam buty Vass'a na podwójnej podeszwie, która w mojej ocenie jest bardzo cienka. Dlatego przy ostatnim zamówieniu specjalnie zwracałem uwagę na grubość.
 9. Zarządzanie

  Przygotowanie zespołu do takiej zmiany jest odpowiedzialnością kierownictwa, więc niech nie narzekają . Nie da się wprowadzić zmiany w stylu "od poniedziałku wdrażamy Agile i... jakoś to będzie". Poza tym Agile przywołałem tylko jako przykład, bo jest to jedna z najlepiej opisanych metodyk (ma już swoje lata).
 10. Zarządzanie

  Stąd właśnie konieczność zmiany roli menadżera z biernego nadzoru na aktywny rozwój pracownika, stawianie celów, itd. Rozwój pracownika to podstawowe zadanie szefa. Tym bardziej, że dzisiaj głównym zasobem organizacji jest potencjał intelektualny a nie zdolności wytwórcze. H.Ford powiedział, że potrzebuje jedynie sprawnych rąk do pracy, a niestety dostaje całego człowieka. Świat od tego czasu się trochę zmienił i dzisiaj nie ma miejsca dla wodzów z aparatem wykonawczym. Stare prawdy, np. zarządzanie sytuacyjne Herseya - Blancharda nie tracą zastosowania, ale pamiętejmy że te idee były formułowane w 1968 roku. Dzisiaj mamy wsparcie narzędziowe o jakim HiB nawet nie marzyli. Funkcje instruktarzu czy nadzoru nie muszą być pełnione przez człowieka. Technologia zmienia też relację z pracownikiem. Szef przestaje być "oskarżycielem" i "pomocnikiem" w jednej osobie i może stanąć z pracownikiem po tej samej stronie obiektywnie przyglądając się barierom. To zdanie pokazuje, że w sumie się zgadzamy. Ocena pracowników nie powinna być spotkaniem negocjacyjnym odbywającym się raz w roku, tylko regularną informacją zwrotną, podsumowywaną raz na pewien czas. Informacją nie tylko udzielaną osobiście, bo żaden szef dużego zespołu nie ma na to czasu, ale wspartą technologią, przejrzystością oczekiwań, itp. W praktyce to niestety tak nie działa. To złożony temat i ma zbyt dużą szansę stać się OT roku ;). Może kiedyś będzie okazja o tym porozmawiać przy okazji jakiegoś spotkania forumowego.
 11. Zarządzanie

  Pozwolę sobie na OT inspiracyjny Systemy zarządzania ewoluują w kierunku eliminacji szefów jako specjalistów. Metodyki oparte na manifeście Agile powstały wręcz na założeniu, że szef który chce mieć zawsze rację (chce się znać na wszystkim) jest największym ograniczeniem efektywności zespołu bo stanowi wąskie gardło i spowalnia podejmowanie decyzji. Idea powstała w świecie IT gdzie żaden szef (scrum-master) nie potrafiłby nadążać za poziomem specjalizacji swoich pracowników, ale dzisiaj zdobywa coraz większą popularność w sprzedaży, czy nawet dużych kancelariach prawnych. Szef nie będzie już nadzorcą, kierownikiem i centrum decyzyjnym tylko koordynatorem, inspiratorem, liderem. Świat biznesu dochodzi do przekonania, że kierownicy strukturalni są najmniej potrzebnym ogniwem. Struktury się spłaszczają, zadania są realizowane coraz bardziej sieciowo. Już nawet nie matrycowo, ale właście sieciowo, bo nawet najwięksi - GE, Accenture - rezygnują z zamrażania struktur i np. z formuły ocen okresowych pracowników. To pierwszy krok. Oczywiście, nie dotyczy do rodzimych firm, w których nadal dominują struktury nawet nie hierarchiczne, ale folwarczne. Polska jest szczególnych krajem, w którym na pytanie "Czy twój szef zawsze powinien mieć rację?" 78% respondentów niezależnie od stanowiska, odpowiada "tak". Znajdujemy się w tym niechlubnym rankingu na trzecim miejscu zaraz po Rosji i Indiach. Brak relacji partnerskich i konieczność odczuwania presji jako narzędzia zarządzania mamy więc we krwi. W Szwecji pozytywnie na to samo pytanie odpowiada jedynie 7%.
 12. Marka Loake

  Mamy takie same rozmiary. Nie wiem jak u Ciebie z podbiciem, ale ja Loake brałbym w rozmiarze 10UK. Choć zaznaczam, że tego konkretnego kopyta nie znam.
 13. Marka Loake

  W najszerszym. Najczęściej na wysokości podstawy małego palca. edit: wystarczy obrysować przednią połowę stopy.
 14. Producenci, marki butów: Yanko

  Bardzo bliska mi opinia
 15. Marka Loake

  Loake na kopycie Capital maja podobną rozmiarówkę do Yanko 915, tylko skore mają mniej sztywną i z czasem lekko sie rozbijają. Yanko 960 porównałbym do 026 Loake. To sporo obszerniejsze kopyta. Przy długości stopy 290mm nosze zawsze rozmiar 10UK. Nigdy nie zamawiam mniejszego, czy większego rozmiaru. Jesli but nie pasuje w moim rozmiarze to znaczy ze kopyto nie jest na moja stopę. W takim przypadku lepiej nie kupować, zeby uniknąć późniejszych problemów z wyglądem buta albo komfortem noszenia. Zmierz proszę szerokość stopy (ja mam 105mm). Obwód niewiele mówi.