Skocz do zawartości

Whitesnake

Użytkownik
 • Zawartość

  2815
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  130

Ostatnia wygrana Whitesnake w dniu 10 Marzec

Użytkownicy przyznają Whitesnake punkty reputacji!

Reputacja

9325

O Whitesnake

 • Tytuł
  Aktywista

Informacje o profilu

 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Warszawa
 1. Jakie buty mam dziś na sobie

  Kiedy zapowiada sie ciężki dzień, stawiam na wygodę... (Jan Kielman)
 2. Humor

 3. Nie ma się co kajać, każdy ma swoje priorytety.
 4. Muszę się zgodzić. Ilość niedoróbek w zdobieniach (robota cholewkarza) ale i w szyciu jest spora i jakby coraz większa. Jeśli dla kogoś jakość samego buta jest istotniejsza niż okoliczności jego powstania to nie będzie zadowolony. Piszę to całkiem serio. Dla mnie czasem okoliczności, niepowtarzalność sytuacji, fakt (nie ukrywajmy) bycia jednym z ostatnich, nabierają kluczowego znaczenia. Sentymentalny jestem i wiele w takiej sytuacji mogę nie tylko wybaczyć, ale nawet nadać tym wszystkim wpadkom, jakieś tam symboliczne znaczenie.
 5. Jasne. Najlepiej znam swój przypadek nie ośmieliłbym się insynuować takich sytuacji. Przyszedłem po kopię J.Lobba, a wyszedłem z butami Pana Tadeusza. Mistrz jest wyjątkowo asertywny w ocenie rozwiązań innych szewców, wyraża się o nich bez ogódek i jasno mówi czego nie zrobi i dlaczego. Wyobrażam sobie, że jeśli ktoś długo myślał nad butami marzeń, to może odebrać taką rozmowę jak atak na marzenia, ale ja się poddałem traktując to jako wartość ze współpracy z kimś, kto wie coś, czego ja nie wiem - po to w końcu tam poszedłem. Nie znam jednak przypadku, "kiedy któś przyszedł po brązowe buty a wyszedł z czarnymi". Jego "upór" dotyczy głównie kwestii ortopedycznych. tj. zwężanych glanków, profilowania podeszwy, konstrukcji buta i innych, w których faktycznie warto skorzytać z rady. Inną sprawą jest to, że dysponuje ograniczoną ilością skór i ma swoje przyzwyczajenia lub szablony wykrojów czy zdobień i tu trzeba to potraktowac jako część stylu szewca, iść na pewien kompromis, albo zmienić miejsce.
 6. Moim zdaniem natomiast, Twoja historia jest przerysowaniem. Jeśli dla kupującego najistotniejszą cechą jest kolor, to z czystym sumieniem może iść do CCC. Lubię restauracje, w których poproszenie o sól jest obrazą szefa kuchni, fryzjerów niepytających czy mają cieniować, krawców niezgadzających się na moje pomysły dla mojego dobra. Dlaczego tutaj miałoby to działać inaczej? Faktem jest jednak, że nawet jak Ci się wydaje, że zamówiłeś to z czym przyszedłeś, to wyjdziesz z tym co mistrzowi wyszło. Taki urok P. Tadeusza.
 7. ...a może powinno wyglądać właśnie tak :). Gdybyś poszedł powiedzmy do ś.p. Beksińskiego i powiedział, że chciałeś obraz, ale najlepiej taki z różami w pełnym słońcu i żeby Ci pasował do dywanu, to też raczej musiałbyś wyjść z pustymi rekami. Mistrz to Mistrz.
 8. Muzyka dla naszych uszu

  .
 9. Sprzęt audio

  Wybór kolumn to trudna sprawa. Należałoby je zawsze oceniać w zestawie z konkretnym wzmacniaczem. Trzeba też wziąć pod uwagę muzykę, której najczęściej słuchasz (ale nie gatunek, tylko rozpiętość dynamiczną) i odległość w której siedzisz przed kolumnami. Lepiej znaleźć tańsze, ale dobrze dopasowane kolumny i wzmacniacz niż zapłacić za dużo za coś, co nie ma szans dobrze zagrać. Dlaczego nie ma szans? Weźmy najprostszą zmienną, czyli muzykę. Jeśli dwie osoby mają te same kolumny o efektywności 88dB, siedzą 3 metry od kolumn i słuchają średniogłośno (80dB) to ta, która słucha np. płyt ECM (rozpiętość 10dB) będzie potrzebowała min. 14W. Druga osoba, która ma pecha lubić muzykę klasyczną i słucha płyt DG (rozpiętość 26dB) będzie potrzebowała, uwaga... min. 568W. Jak ktoś o tym nie pamięta, to może się łatwo wkręcić w spiralę niepotrzebnych wydatków, lub w najłagodniejszym przypadku, dojść do wniosku, że część płyt jest gorzej nagrywana. Dlatego na wystawach audio wielu wystawców słucha tych samych samplerów - co ciekawe, one wcale nie są dobrze nagrane. Jest wprost przeciwnie, na samplery selekcjonuje się nagrania z rozpiętością max 8dB, żeby nie bolało. Warto to czasem policzyć np. za pomocą takiego kalkulatora https://www.crownaudio.com/en/tools/calculators?d2=3&lreq=70&lsens=88&hr=10&w=
 10. Sprzęt audio

  Jakie wrażenia? Ujarzmiłeś czymś wstęgę?
 11. Sprzęt audio

  Niezauważalny krok dla ludzkości, ale dla mnie prawdziwy przełom Zbudowałem swój pierwszy wzmacniacz lampowy i cieszę sie jak dziecko. Odpalił za pierwszym razem i gra, oczywiście najlepiej na świecie
 12. Filozofia ubioru

  Mnie to nie razi, bo nie widze w tym portfela. Widzę raczej dumę z własnych osiągnięć. Lubię ludzi, którzy maja mocne poczucie, ze to oni kierują swoim losem, a nie los nimi To w młodym pokoleniu bardzo cenie. Ludzie z mojego pokolenia mówili „udało mi się zdać egzamin” - udało, tak jakby to był przypadek, szczęśliwy błąd przy wpisywaniu ocen. Dzisiaj ludzie mówią, „cieżko było, ale mocno nad tym pracowałem i cieszę sie z wyniku”. Dla mnie to kolosalna zmiana, która jest szczególnie potrzebna w naszej szerokości geograficznej. W Stanach, ale tez w krajach protestanckich, bogactwo jest wynikiem talentów będących błogosławieństwem i narzuca obowiązki, ale jest powodem do dumy. W naszych okolicach pokutuje przekonanie, ze bogactwo należy ukrywać a mówienie o swoim sukcesie jest czymś złym i świadczy o pysze. Marzę żebyśmy jako społeczeństwo chcieli się bogacić w przekonaniu, ze można to osiągnąć tylko własna pracą, a nie przypadkiem, czy darem losu
 13. Sprzęt audio

  Patrząc na pomiary https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/344-monitor-audio-bx5 nie warto, 85dB efektywności przy 4ro ohmowych kolumnach i ze wzrostem impedancji w środku pasma nie wróży sukcesu. Amplituner PianoCrafta jest słaby prądowo i moim zdaniem, nie pociągnie takich kolumn.
 14. Sprzęt audio

  Nie można, ale jeśli planujesz wkładkę MM to pre gramofonowe są stosunkowo tanie.
 15. Filozofia ubioru

  Polecam trochę dystansu. Rozumiem Benego i wiem, że nie miał na myśli nic złego. Uwielbiamy się łaczyć w ubolewaniu nad swoim losem, zamiast cieszyć się wspólnie osiągnięciami. Odwykł od tego, a może nawet nie zdążył się nauczyć i szczerze mówiąc, chyba nie ma czego żałować. Radość z osiągnięć to nie zawsze pycha, czasem to po prostu radość.
×