Jump to content

Whitesnake

Użytkownik
 • Content Count

  3,069
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  147

Everything posted by Whitesnake

 1. W sumie, najlepsze byłyby szczelnie dopasowane słuchawki dokanałowe. Dla mnie jednak, główną korzyścią płynącą z ANC jest to, ze mogę słuchać dużo ciszej, co przekłada się na większy komfort przy dłuższych podróżach. Zagłuszanie hałasu, większym hałasem, na dłuższą metę mnie męczy. W czasie dłuższych lotów czasem nawet nie włączam muzyki i stosuje ANC jedynie jako izolator od szumu.
 2. To nie przypadek. W słuchawkach z ANC, ze względów bezpieczeństwa, częstotliwości na jakich operuje ludzki głos są standardowo mniej wyciszane, żebyś usłyszał komendy personelu pokładowego. Serio Z tych, które miałem okazje używać, Sony wh1000mk3 oferują możliwość regulacji tego parametru na poziomie softu i w nich da się szczebiot koleżanek wyciszyć.
 3. Wysłałem wiadomość na priv. Musimy to chyba omówić telefonicznie
 4. Musisz mi najpierw pomoc zrozumieć twoją konfigurację odpowiadając na kilka pytan. Rozumiem, ze w gramofonie masz przedwzmacniacz gramofonowy, z którego puszczasz sygnał do amplitunera DVD? Pytania kontrolne: Czy w gramofonie masz wyjścia pozwalajace podłączyć do niego kolumny, czy wychodzisz łączem RCA do amplitunera? Jak jest oznaczone wejście w amplitunerze, do którego podłączyłeś gramofon?
 5. To czy ładny zależy jedynie od słuchawek i słuchającego Dotychczas jakość dźwięku z bezprzewodowych była niższa, ale technika idzie do przodu i to się szybko zmienia. Wzmacniacze są potrzebne do napędzenia słuchawek pasywnych, takich do których transmitowany jest dźwięk w postaci analogowej. Słuchawki bezprzewodowe mają najcześciej transmisje cyfrową - Bluetooth i dopiero w nich następuje rozkodowanie sygnału na analogowy i wzmocnienie.
 6. Nie kupuj wzmacniacza, w takiej konfiguracji to zbędny wydatek. Słuchawki bezprzewodowe mają w sobie wzmacniacz. Jesli twoje DVD ma wyjście słuchawkowe to do niego podłącz nadajnik słuchawek.
 7. QC35 grają jaśniej, tzn. mają mniejszy spadek w charakterystyce powyżej 5KHz.
 8. Jeśli spodziewasz się wybitnego dźwięku z WH1000 XM3 to znajdziesz go taniej. Jeśli oczekujesz ciszy i wygody w podróży to można się zastanowić. Do domu nie polecam. Jesli jednak masz na myśli WF1000 XM3 to moim zdaniem zdecydowanie nie warto. Od kilku miesięcy używam WH 1000XM3 na zmianę z QC35 i pomimo wyraźnych różnic w strojeniu, nie widzę przewagi jakościowej jednych nad drugimi. Kwestia gustu.
 9. Przypadkowo, przechodząc wpadłem w niszę nisz wypełnioną earl grey z czarnym pieprzem, a według znawców... ”W skład zapachu wchodzą takie nuty jak, cynamon, goździk (przyprawa), imbir, kardamon, pieprz, czarna herbata, mleko, kakao, róża, wanilia, piżmo i skóra” Strasznie dziwny i złożony zapach, który bardzo mi przypasował. Baruti Chai
 10. Złe nagrania to jeden z wielkich mitów audio, którymi pocieszamy się kiedy po wydaniu ciężarówki pieniędzy, sprzęt nadal nie chce ładnie zagrać. W rzeczywistości, złych realizacji ze świecą można szukać i najczęściej problem dotyczy płyt z początków ery cyfrowej. Najlepszym dowodem na takie pustosłowie jest dyskusja o kompresji. Każdy audiofil deklaratywnie twierdzi, że kompresja jest zła - a jak przychodzi do słuchania, to przynosi samplery, albo płyty Diany Krall o rozpiętości dynamicznej DR6. Przy okazji oczywiście przeklina "złe płyty" np. Deutsche Grammophon, które potrafią zaskoczyć dynamiką DR26.
 11. Niestety nie i paradoksalnie to odpowiedzialna reakcja. Wiesz czego chcesz, wymieniłeś solidne słuchawki. Wybór to jedynie kwestia gustu i dopasowania do urządzenia wzmacniającego. Moje wątpliwości budzą DT150. To słuchawki o impedancji 250 Om i zeby poprawnie grały powinno sie je napędzać solidnym wzmacniaczem. Nie mam pojęcia czi IFI da radę. Musisz to sprawdzić. Z łatwych i bardzo dobrych słuchawek polecam SONY MDR 7506. To sprzęt z rynku pro, wiec nie spełnią twoich wymagań estetycznych, ale to pierwszy wybór realizatorów dźwięku, produkowane bez modyfikacji od 30 lat i dźwiękiem obronią się wobec konkurencji z każdej półki cenowej. Słucham ich na zmianę np. z Audeze LCD XC i nie moge sie nadziwić jak dobrze grają. Sprzęt domowy zawsze ma jakis tam charakter. Musi się czymś sie wyróżnić i zdobyć swoje grono klientów, wiec musisz słuchać żeby wybrać coś dla siebie. Sprzęt pro to narzędzie, wiec gra po prostu poprawnie - czasem wymaga to chwili aklimatyzacji, ale warto ją przeżyć, bo pózniej komfort słuchania niesamowicie wzrasta.
 12. Bardzo ładne monki! Klamry robią świetne wrażenie z brązową skórą. Gratuluję!
 13. Przywołałem ten rysunek, bo jest śmieszny. Zrobiłem to w zakładce "humor" a nie w wątkach polityczno-gospodarczych, zaznaczając swoje niedowierzanie i poprosiłem o korektę. Kiedy okazał się fake-newsem, ze śmiesznego zrobił się przerażający. Kiedyś historię pisali wygrani - było co interpretować, czytać z przymrużeniem oka, można było się nie zgadzać, jednoczyć się w buncie, itd. Dzisiaj nikt nie czeka z pisaniem historii, tylko tworzy alternatywne wersje rzeczywistości za pomocą dezinformacji. Dezinformacji, która dzieli, ale pozwala uzyskiwać szybkie wyniki, na przykład wyborcze. Używa się tego narzędziowo i bez refleksji nad konsekwencjami wywołanymi przez podziały. Trump jest mi daleki i obojętny, nie wywołuje we mnie żadnych emocji. Staram się zachowywać obiektywizm, a w sprawach które są mi dalekie i obojętne, osiągam w tym zdumiewającą sprawność. Lektura wyjaśniająca zdumioną minę tłumaczki kazała mi się zastanowić, kiedy nasz lokalny IPN rozpocznie walkę z "kłamstwem genuiskim" w sprawie Kolumba. Tak mi się skojarzyło, ale mało to czytelny żart i raczej śmieszny nie dla wszystkich. Choć zaznaczam, nie ma w nim złych intencji - śmieszy mnie zjawisko nadgorliwości, a nie zabarwienie polityczne. Czy coś jeszcze wymaga wyjaśnienia z mojej strony?
 14. Dzisiaj wszystko na to wskazuje, ale w czasach kiedy chodziłem do podstawówki strasznie upierano się, że jest inaczej. istniała nawet teoria, że Krzysztof Kolumb był synem króla Polski Władysława III Warneńczyka, który miał przeżyć bitwę pod Warną i osiąść na portugalskiej Maderze. Nakręcono chyba nawet film, czy serial, o Kolumbie - Polaku, który odkrył Amerykę.
 15. Powołał się na wspólne dziedzictwo, a to jednak można różnie interpretować. Jako lokalny patriota z powstającego z kolan kraju, domagam się sprostowania, albo chociaż uzupełnienia, w innej kwestii: 😂 "He was speaking of his love for Italian navigator Christopher Columbus and also went on to praise America's long relationship with Italy"
 16. Pocieszające... W takim razie do kasacji. Dzięki za obnażenie fake-newsa. Kiedy autorytet władzy jest w ruinie, nawet taki hardcore staje się prawdopodobny.
 17. ..ale sprawuje urząd wspierany przez armię doradców. Jakim trzeba być ignorantem, żeby nie zdawać sobie sprawy, że czasem wypada poudawać, że się nim nie jest?
 18. Czy ktoś potrafi stwierdzić, czy to może być prawda? Ten gość to jakiś kosmita... EDIT: Czuję się zobowiązany zaznaczyć jeszcze przed obrazkiem, że to fake-news. Co nie zmienia faktu, że śmieszny...
 19. W sumie to ciekawa perspektywa, bo pozwala podkreślić świetne profilowanie pod niską kostkę...taki bespokowy bonus, który dodaje sporo punktów do kategorii „komfort”.
 20. Jesienne oksfordy po dotarciu... z wiekiem nabrały charakteru, a odczucie wygody jeszcze wzrosło. Co prawda, lustro im nie do końca pasuje, ale czasami można zaszaleć.
 21. Pójść poćwiczyć, czy zostać i poczytać? Dylemat jesienny rozwiązany!
 22. Istnieje do tego jakis inspirujący tekst? Uwielbiam.
 23. Beny! Strasznie Ci lubię i lubię obraz siebie jako osoby nieczepiającej się i nieodczuwającej konieczności pouczania innych. Dlatego proszę... pozbądź się tych spodni! Błagam, wykorzystaj moment, zaszalej i zgub je w Texasie. P.S Góra przepiękna!
 24. Letnia wycieczka do Muzeum Neonów...i największa obuwnicza niespodzianka sezonu.
 25. Grasz na oryginalnych kolumnach Yamahy, czy skusiłeś się na jakiś zestaw łączony? Pure Direct w PianoCrafcie to bypass układu korekcji i jego włączenie jest słyszalne nawet przy wyzerowaniu na gałkach korekcji. Jest czyściej i przy dobry rozstawieniu kolumn dźwięk staje się bardziej przestrzenny, tzn przy materiale stereo, tzw źrodła pozorne są lepiej od siebie odseparowane. To nie audiobełkot, tylko fizyka Nie będzie tego słychać jeśli kolumny stoją za wąsko rozstawione, za blisko ściany, lub w rogu pomieszczenie "przyklejone przy wieży". Czasem tez nie usłyszysz jeśli wzmacniacz nie potrafi odpowiednio wysterowac kolumn - stąd moje pytanie o oryginalność zestawu. Sprzedawcy często wykorzystują popularność PianoCrafa i łączą go w niekoniecznie dobrze grające zestawy z kolumnami, które same nie sprzedają się najlepiej. Najlatwiej zweryfikujesz to porównując dźwięk z kolumn do tego jaki słychać na słuchawkach. Jeśli na słuchawkach nie usłyszysz wpływu PureDirect to w sumie tez nie ma się czym martwić - jeden problem w życiu mniej, zostanie więcej kasy na buty
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.