Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Z ostatniej godziny
 2. Gdzie można kupić - szukam, poszukuję

  @bart87 @Nowoanglik dziękuję za wskazówki i podpowiedzi. Będę obserwował. Na aukcji napisali, że można zwrócić w ciągu 30 dni w razie czego.
 3. Dzisiaj
 4. Temat jakby umarł, ale pozwolę sobie odkopać. Miło mi, Mateusz, Gdynia.
 5. Spotkanie BwB w Katowicach - październik

  Dla mnie oba pomysły super ale za dużo czasu mieć raczej nie będę (2,5 miesięczny maluch w domu ) jestem bardziej za Hipnozą
 6. Hehe, zapraszam, przy okazji pasek od @Pepo przed malowaniem u mnie
 7. Gdzie można kupić - szukam, poszukuję

  OK, źle napisałem. Wymiary koszul, które posiadam mają powyższe wymiary. Błąd myślowy.
 8. Gdzie można kupić - szukam, poszukuję

  Serio obawiasz się że koszula której wymiary są 2 cm większe od wymiarów Twojego ciała będzie zbyt obszerna? Ona będzie kilka/naście cm za ciasna.
 9. Gdzie można kupić - szukam, poszukuję

  Poszukuję koszuli OCBD, klasyczna biała. Moje wymiary to ok. 104cm w klatce oraz 94cm w talii. Rękawy 65cm. Na tą chwilę znzlazłem dwie opcje: Lancerto Mr.V - model Uptown, wg tabeli rozmiarów, która rozgranicza tylko koszule Regular i Slim w Slim mamy 104cm w klatce i 90cm w talii, co będzie trochę mało, druga sprawa dotyczy wyłogów kołnierzyka dla tak szczupłej szyi, obawiam się, trzecia: długie rękawy, aż 68cm Miler - rozmiarówka 39 Slim, 106cm w klatce i 96cm w talii, nie będzie zbyt obszerna? Rękawy i długość powinny odpowiadać. Jeżeli ktoś posiada powyższe w powyższym rozmiarze, czy mógłby podać rzeczywiste rozmiary koszul? Może polecicie jakieś inne źródło. Budżet do 300zł. Pozdrawiam
 10. Jakie buty mam dziś na sobie

  Cheaney.
 11. Jakie buty mam dziś na sobie

  @MWojtylak Shoepassion?
 12. Stylowe oprawki, okulary

  Ktoś mógłby polecić optyka w Warszawie co Silhouetki ma w dużym wyborze i nie jest zły?
 13. Pierwsze lepsze buty - pytania

  Możemy prosić o drobne rozwinięcie tematu? Pamietam że wspominałeś o świetnie wyglądających butach bez prawideł, ale ciekawiłoby mnie właśnie kiedy sensu nie ma, a kiedy jest. Na ślepo strzelę że polecisz używanie prawidła w przypadku butów z bardzo miekkiej skóry bez klejonych międzypodszewek dla zachowania kształtu w trakcie schnięcia obuwia oraz stwierdzisz że nie ma sensu przy butach ze słabej skóry wzmacnianej międzypodszewką bo im prawidło nie pomoże i tak. Trafiłem w stodołę strzelając z wewnątrz?
 14. Trzeba się wybrać razem, mi też się kurs przyda
 15. Klasyczne auto moich marzen

  Peugeot 402 Darl'mat ‘Special Sport’ z 1938
 16. Oj Darku, dzięki, zwłaszcza od osoby która dla mnie wymiata na światowym poziomie w kaletnictwie, wcale nie słodzę w kontrze, to zresztą na tym forum każdy wie Co do zdjęć, ja je po prostu kocham wykonywać na równi z patynowaniem, jak coś to wal jak w dym, zawsze Ci pomogę by Twoje prace podbiły serca innych osób.
 17. Co mam dziś na sobie

  Kilka dni temu, ale myślę że dobrych zdjęć nigdy za wiele w temacie. Na pierwszym zdjęciu z prawej strony Fabien Burnier z firmy Hermes - jakże bliskiej mojemu sercu Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 18. Hmm... Nawet mi gdzieś mignęła cena na metce, ale nie pamiętam...
 19. DZIWNE ŚLADY NA KRUPONIE PODESZWOWYM NOWYCH BERWICK 3348

  Podeszwy na Twoich butach, bardziej przypominają swoją fakturą tzw. "boki", czyli skórę wykorzystywaną na inne elementy. Masz buty klasy budżetowej i trzeba pewnie takie rzeczy akceptować. Przy droższych butach, na pewno byłoby to podstawą reklamacji. Podzeluj i będziesz miał problem z głowy
 20. DZIWNE ŚLADY NA KRUPONIE PODESZWOWYM NOWYCH BERWICK 3348

  Dzien dobry, szewc24.pl - Bardzo dziekuję za informację. Próbowałem odszukać w internecie jakieś wyjasnienie czym sa owe tzw "jarzma" w skórze. Udało mi się tylko dowiedzieć, że są one klasyfikowane jako jedne z wad surowej skóry. Nie udało mi się znaleść żadnych szczegółowych informacji, tzn. jakie jest źródło/przyczyna powstania takich "jarzm" i co konkretnie z tego może wynikać dla użytkownika skóry po jej wyprawieniu i wykończeniu. Na razie sklep stwierzdził, że wg. nich, sprawa zgłoszona przeze mnie i poparta zdjęciami, nie kwalifikuje się jako wada fizyczna i buty można spokojnie używać, w szczególnosci, że zauważone ślady na zelówkach zostaną zniwelowane w miarę ścierania zelówki w trakcie chodzenia. Oczywiście zamierzam od razu podzelować takie buty. Bez względu na to, jaki producent dał krupon, każdą podeszwę zeluję. Jak pisałem, przy ręcznym naprężanu zelówki, w/w ślady nie rozszerzają się. Tzn. nie zachowują się jak typowe pęknięcia w skórze, które normalnie otwierałyby się pod wpływem naprężenia. Czy jest ryzyko, że w miejscach takich "jarzm" skóra zacznie pękać ? Pzdr. Pasjonat
 21. Gdzie można kupić - szukam, poszukuję

  @michau Trzeba pamiętać, że stare tweedowe marynarki to też stary (lub klasyczny, jak kto woli) angielski fason – ramiona raczej szerokie, długość słuszna (poniżej pośladków), z sporym zapasem w klatkę (tzw. krój "drape"). Jeśli wolisz mocno dopasowane ubrania i włoskie klimaty, to raczej nie dla ciebie – chyba że weźmiesz poprawkę (jak radzi kolega @bart87) i zejdziesz o jeden albo nawet dwa (trochę ryzykownie) rozmiary w dół. P.S. Nie pokazywałem się, bo jestem kiepskim fotografem. Może jednak przekonam żonę i pokażę jakąś marynarkę.
 22. Czy skrócenie paska parcianego ma sens/wchodzi w grę? Znalazlem na aledrogo ładny "parciany" pasek, który jest za duży o 2 rozmiary, a dziurki ma na "przedłużce" ze skóry - pytanie czy da radę/ma sens kupienie go i skrócenie. I kto mógłby się tego podjąć w Waw.
 23. Pierwsze lepsze buty - pytania

  @szewc24.pl - Dzięki. Rozumiem. Ja mam umysł krytyczny i analityczny - porównuję różne dane, a także swoje doświadczenia (jeśli oczywiście mam o danym temacie jakieś pojęcie, a jeszcze lepiej doświadczenie praktyczne). Nie wierzę blogom bezkrytycznie, ale jak się czasem nie ma innego punktu odniesienia - to człowiek się opiera na jednym źródle. Jeśli chodzi o prawidła - to zacząłem je stosować pod wpływem popularnych opinii znalezionych w necie, ale moje osobiste paruletnie doświadczenie potwierdziło przydatność ich używania. Jestem bardzo ciekaw Twojej opinii - w jakich wypadkach nie warto czy nie należy ich stosować?
 24. Jakie buty mam dziś na sobie

  Cheaney Sandhurst grzeje dziś stopy.
 25. Filmy warte obejrzenia

  Moje ostatnie odkrycie filmowe, z którego jestem okrutnie zadowolony to Robin i 7 Gangsterów (Robin and the 7 Hoods) z genialną obsadą w postaci Sinatry, Martina, Crosby'ego i Davisa Jr. Mała próbka w klipie.
 26. Pierwsze lepsze buty - pytania

  Nie chodzi o to, że korek jest zły. Źle mnie zrozumiałeś. Korek musi być w butach i to jest jedną z największych zalet, a nie wad. Wadą natomiast jest to, podpodeszwa wewnątrz buta "fruwa" sobie luźno. Takie rozchodzenie się podpodeszwy od reszty elementów konstrukcyjnych jest po prostu niemożliwe w prawdziwym GYW i dlatego @Xune ma 100 % racji nazywając buty GYW szyte maszynowo klejonkami. Bez kleju te buty po prostu nie istnieją i nie można byłoby ich wyprodukować. Co innego w ręcznym GYW, gdzie odpowiednio nacina się podpodeszwę i zszywa ze sobą wszystkie warstwy. Blogi mają to do siebie, że są pisane na zasadzie "kopiuj-wklej". Komuś coś przyjdzie do głowy, będzie rozważał to teoretycznie i przeleje teorię na papier, nie interesując się tym jak wygląda to w praktyce. Co byś powiedział jakbym nagle zanegował (w niektórych przypadkach) sens stosowania prawideł w butach. Przecież tyle się o nich pisze, jakie super właściwości mają i że bezwględnie są konieczne. Uwierzyłbyś w to ? Moje osobiste zdanie jest takie, że buty szyte Blakiem biją na głowę te, szyte maszynowym GYW.
 27. Co mam dziś na sobie

 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×