Jump to content

Dyjamentowski

Użytkownik
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7

About Dyjamentowski

 • Rank
  Zwykły

Recent Profile Visitors

286 profile views
 1. Dyjamentowski

  Gdzie można kupić - szukam, poszukuję

  To plus internetowy kult, którym są otoczone na redditowym mfa. Ale mniejsza o Clarksy. Gdzie szukać czegoś lepszego?
 2. Właśnie. Wybaczcie derail, ale jak bardzo niepraktyczne są białe sneakersy? Bo ze skórzaną kurtką to jest zestaw może nieco oklepany, ale nie bez powodu i mi się również podoba. Chciałbym ocenić, ile wysiłku kosztuje.
 3. Dyjamentowski

  Gdzie można kupić - szukam, poszukuję

  Gdzie szukać zgrabnych, niezbyt delikatnych, ciemnobrązowych licowych chukka? Kupiłem kultowego Clarksa, ale po dwóch sezonach wyglądają jakbym je dziadkowi z szafy ukradł.
 4. Dyjamentowski

  Pierwsze bespoke prośba o pomoc

  Jeśli jesteś w miarę wymiarowy, to 1. Nie będzie to najwyższa jakość ale jakość/cena nie do pobicia. Poza tym, ponosiłbym trochę garniturów i zobaczył, co lubisz, bo trudno będzie dobrać wszystko u krawca na sucho.
 5. Dyjamentowski

  Buty, trochę taniej

  Zaproponowali darmowy zwrot. To jest zupełnie poważne. Jako klasyczne biznesowe poleciłbym jakieś czerwone (znaczy ox blood) niż jasnobrązowe z przeszyciami, ale widziałem kilka fajnych stylizacji z granatem.
 6. Dyjamentowski

  Trench

  Mierzyłem rozmiar 50 i w ramionach ok, ale luźny w talii. Jeśli dobrze rozumiem, Prato jest identyczny tylko beżowy. No i, oczywiście, już obniżyli ceny o 40% na nową kolekcję.
 7. Dyjamentowski

  Jak się ubrać na gonitwę

  O, doskonale. A odpowiednio na Wielką Warszawską to właśnie garnitur czy strój stylizowany na przedwojenny?
 8. Dyjamentowski

  Trench

  A ja z tego samego powodu chciałbym wskrzesić ten wątek. Gdzie i który trencz kupić w tym roku? Mam też ogólniejsze pytanie dotyczące tego typu płaszcza. Najbardziej podobają mi się wersje dwurzędowa, jednorzędowe wyglądają bardzo skromnie, ale dwurzędowe wydają mi się flejowate, kiedy są rozpięte. Jak sobie z tym radzicie? Zawsze nosicie zapięte, niezależnie od temperatury, czy jest tutaj jakiś trik? A może to tylko moje wrażenie i powinienem raczej zmienić paradygmat? Ceną jestem nieco mniej ograniczony, ale interesuje mnie Wasza opinia o domieszce poliamidu czy innego sztucznego włókna. Unikać jak ognia, czy nie ma takiego znaczenia?.
 9. Dyjamentowski

  Jak się ubrać na gonitwę

  Właśnie nie wiem, czy ten podział istnieje gdzieś poza blogiem. Na stronie organizatora jest tylko (bardzo permisywny) dress code dla całej trybuny honorowej. Może być tak, że blog odzwierciedla marzenie organizatorów z 2017 roku, które rzeczywistość niedochodowego obiektu szybko zweryfikowała i nakazała obniżenie wymagań wobec stroju, potencjalnie wręcz do poziomu czy klient kupił bilet.
 10. Dyjamentowski

  Jak się ubrać na gonitwę

  Tak, są trzy poziomy: parter, pierwsze piętro, które zacytowałeś, oraz drugie "Trybuna Honorowa – Najwyższa strefa". Planowałem się wdrapać na sam szczyt
 11. Dyjamentowski

  Jak się ubrać na gonitwę

  Na stronie organizatora tego nie widzę, ale już na podlinkowanym blogasku explicite wykluczony jest zestaw koordynowany, a kapelusz tylko sugerowany. Kapelusz wydaje mi się jeszcze trudniej osiągalny wiekowo niż fular i żadnego nie mam, ale może to jest brak i okazja do jego uzupełnienia. Liczyłem, że ktoś był i skonfrontuje te oczekiwania z rzeczywistością. Ale jak nie to możemy pójść na czuja. Przynajmniej we dwóch utrzymamy ten sam poziom formalności.
 12. Czasem okazja nakazuje założenie czarnych butów. Ogólnie uważam je za bardzo nudne, więc mam jakąś taniochę, która zaczyna mocno odstawać od reszty stroju i chciałbym kupić dobre, możliwie nienudne czarne buty, które będą jednocześnie uniwersalne. I stąd pytanie, czy lotniki się nadadzą? O, na przykład takie. Planuję w nich przejść wszystkie okazje, gdzie czarne dodatki są nieodzowne. Czy jest jakaś, gdzie nie będą właściwe, a zwykłe czarne oksfordy byłyby? Czy będę żałował tego wyboru z jakiegoś innego powodu?
 13. Dyjamentowski

  Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi

  Chcę jeden spróbować. Zdaję sobie sprawę, że z noszeniem może być różnie.
 14. Dyjamentowski

  Jak się ubrać na gonitwę

  Jakiś czas temu Totalizator odpicował trybunę honorową na warszawskim Służewcu. W związku z tym wprowadzili nawet dress code. Więcej, dogadali się z Jakubem Roskoszem (nie znam, ale blog modowy ma), żeby zaproponował przykładowe stylizacje, w tym na trybunę honorową. Czy te stylizacje to jest odzwierciedlenie panującego tam stylu czy raczej marzenie organizatora? Wiem, że niektórzy starają się odtworzyć styl przedwojenny, ale takich ambicji nie mam. Czy mogę założyć normalnie garnitur? Czy rzeczywiście obowiązują czarne dodatki i kapelusz? Chciałbym na jakąś gonitwę pójść, może też Wielką Warszawską, jeśli nie zabraknie mi entuzjazmu do jesieni. Realnie, jak się ubrać, żeby nie odstawać, a wyglądać trochę ponad przeciętnie (z naciskiem na trochę)? Przy okazji, czy bilety na trybunę honorową można po prostu kupić, wszystkie poziomy? Na razie chyba jeszcze nie są w sprzedaży.
 15. Dyjamentowski

  Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi

  Czy mogę założyć, czyli czy ma szansę dobrze wyglądać, fular do zwykłego garnituru, żeby nieco zmniejszyć poziom formalności w weekend? Zwykłego, czyli z gładkiej wełny, jednorzędowego, typowego ciemnogranatowego. I, jeśli tak, gdzie warto spojrzeć na fulary?
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.