Jump to content

Dyjamentowski

Użytkownik
 • Content Count

  83
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15

About Dyjamentowski

 • Rank
  Zwykły

Recent Profile Visitors

444 profile views
 1. Dobrze wiedzieć. A co warto?
 2. Dyjamentowski

  Śniegowce

  Globalne ocieplenie ponoć zawiodło i nadchodzi ZIMA TRZYDZIESTOLECIA. W związku z tym, nasuwa się oczywiste pytanie: jakie śniegowce polecacie? Zawsze nosiłem po prostu trzewiki z wełnianymi skarpetami. Ale skoro jest wymówka, żeby coś kupić, to czemu nie skorzystać. Zasadniczo chciałbym móc komfortowo spędzić godzinę-dwie na mieście bez przemykania od knajpy do knajpy, żeby się gdzieś zagrzać. Na co zwrócić uwagę? Nalegać na wyjmowaną wkładkę? Wyższe czy niższe? Skóra czy syntetyk? Patrzyłem na ofertę Sorela. I jest w niej kilka ładnych modeli, które mi się podobają. Szczególnie te niższe szare by mi pasowały stylistycznie (do szarych płaszczy), ale to w zasadzie są trzewiki, tyle że z gumową łódką. No i pewnie znacie lepsze.
 3. Vistula ma taki co roku i wełna z kaszmirem bez poliamidu, ale do kolan to on nie jest.
 4. O smart casual ogólnie, bo prawie zawsze krok w górę albo w dół dałby lepszy wygląd, a marynarkę z jeansami szczególnie, bo to jest najbardziej wyrazisty przykład.
 5. OK, nie przegina z krojem, dopasowanie jest dobre, ale z tym samym wysiłkiem miałby lepszy rezultat robiąc krok w górę albo w dół. I w wersji bardziej eleganckiej i bardziej casualowej, ten zestaw wyglądałby lepiej. Smart casual to takie lokalne minimum.
 6. Problem jest ogólnoświatowy, ale u nas pierwsze było pokolenie X ('60-'83). Zaczęli zarabiać trochę kasy i chcieli przestać się ubierać w byle co. Wobec tego do swoich wytartych jeansów założyli marynarki Vistuli i buty Ecco. (z lewej słabo, z prawo słabo w lepszych butach) Jeśli wyróżnić trzy kanony męskiego ubioru: praktyczny, wyrafinowany i artystyczny, to smart casual jest gdzieś pomiędzy i łączy same wady. To jest elegancja bez sznytu, casual bez swobody i dandysizm bez polotu. Niestety, jest to styl uwielbiany przez celebrytów. A kto by nie chciał wyglądać jak Jezza. I trend się przyjął. Ostatnio smart casual zobaczyłem jako sugerowany strój na zaproszeniu na doroczną galę. W wersji elektronicznej było nawet zdjęcie. Największą zadrą jest dla mnie marynarka z jeansami. W najlepszym wydaniu, ustawionych zdjęciach i styliście na planie waha się między no ok i nie, dziękuję. I tutaj nieśmiało chciałem zapytać, jak videoblogger proszący na koniec materiału o komcie, lajki, subskrypcje i dzwoneczki, czy to jest jakiś mój millenialny albo wręcz idiosynkratyczny uraz czy Was też smart casual razi?
 7. Autystycznie rzecz biorąc, jedną z kluczowych cech kubka jest to, że w kanonicznej pozycji nie ma górnej ścianki.
 8. Instructions unclear. Further assistance required. Dzięki. Pewnie będę miał okazję przetestować.
 9. Aktualne i te, które znalazłeś są świetne oraz w bardzo dobrej cenie, ale, jeśli dobrze rozumiem, mają ocieplenie z gore texu, czyli są zbyt prawdziwe. Ja szukam czegoś do miasta w funkcji trzewików, tylko takim wyglądem.
 10. Z zamszowych Clarks Desert Boots jestem bardzo zadowolony. Siódmy rok mi służą. Nawet podeszwę w nich wymieniłem. Licowe do bani.
 11. Ostatecznie zapach wywietrzał po kilku dniach w drzwiach balkonowych, ale na przyszłość: jak to praktycznie zrobić? Mam takie worki do próżniowego pakowania ubrań, mam sodę w torebce, co dalej? Bo, rozumiem, nie chcę, żeby soda miała bezpośredni kontakt z kurtką.
 12. Takie płaszcze się bardzo dobrze stylują. Jednorzędowe bez atłasowych wyłogów czy tego typu bajerów możesz założyć niemal do wszystkiego. Ja w każdym razie noszę w zimę ciemnogranatową dyplomatkę na co dzień, niekoniecznie od garnituru. Ich problemem praktycznym jest brak skośnych kieszeni, czyli nie ma jak rąk wygodnie schować.
 13. Te Fracap są fajne. I można całkowicie własne zaprojektować. Można je gdzieś przymierzyć? Jak z jakością?
 14. Coś takiego. Tylko te się wydają chude, a te Magnanni są takie fajne, szerokie, pełne. Ale to chyba sugerujesz prawdziwe buty trekingowe, a ja myślę raczej o stylu niż funkcji.
 15. Takie buty inspirowane wspinaczką górską chodzą mi od jakiegoś czasu po głowie. Gdzie szukać czegoś o rozsądnej cenie, jakości i dostępności w Polsce?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.