Jump to content

lubo69

Sympatycy
 • Content Count

  4,820
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  38

lubo69 last won the day on January 18

lubo69 had the most liked content!

Community Reputation

6,457

3 Followers

About lubo69

Profile Information

 • Location
  nie Łódź się

Kontakt

 • nazwisko
  nic panu nie powie

Recent Profile Visitors

15,246 profile views
 1. Polished - a leather that has been treated to give it a high shine. It is not as supple as calf and will not last as well if worn heavily - also called hi-shine Ze strony sklepu, wyróżnienie moje; sklep przynajmniej uczciwie informuje, że taka skóra jest mniej wartościowa niż niekorygowana. „Treated” niestety nie oznacza zapastowania...
 2. Zakupiłeś obuwie ze skóry korygowanej, która w zasadzie nie przyjmuje kosmetyków, a Renomat może jej tylko zaszkodzić. Nie przejmuj się - moje pierwsze dobre buty były z analogicznej skóry; trochę posłużyły, zanim się brzydko zestarzały.
 3. Tu nie chodzi o to, że teraz jest taniej niż było, ale o to, że miało już nie być taniej (final sale, last call, etc.).
 4. Krok 1 - wygrać Yanko w konkursie forumowym. Krok 2 - przepić tysiąc złotych.
 5. OK, to już jasne - choć subiektywne, bo ja (przy jednej parze AS i kilku Yanko) tej kolosalnej różnicy w jakości nie widzę.
 6. Żorżu, ale ja tylko sparafrazowałem to co Ty sam napisałeś post wyżej, mianowicie że cenowo i jakościowo Yanko 1st grade = AS 2nd grade. W temacie: mam Yanko chyba z tej samej skóry (kopyto, kolor, wygląd), pokazane w wątku "Kolekcje". Nie do końca, jak napisałem, jestem zadowolony ze skóry. Nie przyszło mi do głowy reklamować. Opisana sytuacja wygląda mi na wypadek przy pracy, raczej nieunikniony (powiedzmy trudny do uniknięcia) przy wykorzystywaniu materiału pochodzenia naturalnego. Obok tematu: przez 9 lat skorzystałem z usług prawie wszystkich (bez bodaj trzech) firm (rzemieślników, sklepów) obecnych na forum. W kilku przypadkach uznałem, że otrzymany produkt/usługa jest nieadekwatny/-a do ceny. W dwóch spośród tych przypadków wykonawcy są na forum jednoznacznie pozytywnie oceniani (nie chodzi mi tu o Yanko/Patine). Mogłem skomentować, zareklamować, zwrócić produkt, dać drugą szansę; tymczasem po prostu zagłosowałem portfelem i już więcej nie skorzystałem z oferty.
 7. Czyli biedny forumowicz chcący mieć buty ze średniej półki może kupić je normalnie w sklepie w cenie=x i ryzykować żyłkę, lub kupić je od tyłu sklepu jako seconds w cenie=x i ryzykować żyłkę...
 8. Moja skromna kolekcja, która czeka na zużycie i częściowe zastąpienie butami na miarę. Budowanie kolekcji rozpocząłem równolegle z rejestracją na forum 9 lat temu. W kolekcji były jeszcze: sztyblety Church’s, trzewiki Markowski, półbuty Markowski, chukka Barker, półbuty Barker, loafersy Barker, monki Yanko, oxfordy Yanko i jeszcze kilka par niewartych uwagi - wszystkie już dokonały żywota lub naprawa była nieopłacalna. W każdym przypadku podaję rok i miejsce zakupu, oraz krótki komentarz. Od góry: 1. Yanko 657, 2016, forum (wygrałem w konkursie). Fajne:-) 2. Tricker’s Aldo, 2019, Ebay, mięciutkie osiołki 3. Yanko, 2014, forum, testowe trzewiki cordovan, legenda;-) 4. C&J Galway II, 2017, forum, wygodne! 5. Vass split toe norweger, 2018, forum. Jeżeli brogsy są dziadkowe, to te są matuzalemowe;-) 6. Vass Old English, 2018, forum, bardzo fajne! 7. Yanko chukka, 2015, online. Jestem lekko rozczarowany jakością skóry. 8. Allen Edmonds, 2015, online. OK Dla odmiany buty lewe: 9. Diadora, 2018, online. Po bułki i do biegania. 10. Foster&Son Leander przez AS, 2018, forum. Dobre, ale ceny regularnej niewarte. 11. Barker, 2012, online. Raz były u szewca. Wygodniejsze od CJ (!) 12. Yanko 436Y, 2016, online. Bez emocji, oprócz dumy ze zmieszczenia się w 915;-) 13. Meindl, 2019, online. Tzw. buty do użytku codziennego. 14. Tricker’s Bourton, 2015, online. Kawał buta. Jak widać, żadnych butów (wliczając wymienione w pierwszym akapicie) nie kupiłem po przymierzeniu w sklepie. Gdybym miał zostawić sobie trzy pary, wybrałbym 3, 6 i 14, a gdybym mógł jeszcze trzy, byłyby to 4, 10 i 11.
 9. 24 uncje z respektem popieram. Być może to rekord forumowy; ja mam 23. Co daje to włókno syntetyczne?
 10. Znane mi są przypadki pojedynczych partii Horween Chromexcel front quarter horsehide w kolorze cordovan, które brudziły ubrania. To skóra co prawda pull-up (barwiona powierzchownie), ale z top ligi światowej, zatem nie należy unikać, tylko należy uważać, jak z innymi życiowymi przyjemnościami;-)
 11. lubo69

  Buty, trochę taniej

  Kup w kratkę, za rok będą modne w prążki - vanitas vanitatum;-)
 12. lubo69

  Buty, trochę taniej

  Niedawno był u mnie hydraulik. Nie mam zastrzeżeń do wykonanej usługi. Pracował 15 minut. Wziął 250 złotych. Przestałem już tłumaczyć, dlaczego buty w cenie 300 zł to kiepska inwestycja; zacząłem naiwnie liczyć na samodzielne wyciąganie wniosków.
 13. lubo69

  co uszyć?

  Dziękuję wszystkim za celne podpowiedzi i inspiracje graficzne. Chyba postawię na garnitur fresco z nieformalnymi wykończeniami. Kolorowych marynarek nie chciałbym. Dlaczego? Czy w tym tygodniu opowiadałem już mój ulubiony dowcip? To może opowiem. Dwudziesto-, trzydziesto-, czterdziesto- i pięćdziesięciolatek znaleźli się na bezludnej wyspie. Rekonesans przy pomocy lornetki wykazał, że na sąsiedniej wyspie, w odległości ok. 100 metrów, znajduje się stado samic w wieku maturalno-licencjackim, wszystkie na oko 90-60-90. Dwudziestolatek był pierwszy: „Panowie, płyniemy!”. Trzydziestolatek nieco spokojniej odparł: „Spoko, ale rozejrzyjmy się jeszcze, może zbudujemy tratwę”. Czterdziestolatek zaproponował: „Może poczekamy, aż one przypłyną?”. Najstarszy pan, który zaanektował już lornetkę i miejsce siedzące pod palmą, westchnął: „Przecież stąd wszystko świetnie widać...”. No właśnie - już mi się nie chce kombinować z czym to zestawić...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.