Skocz do zawartości

lubo69

Sympatycy
 • Zawartość

  3506
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  18

Ostatnia wygrana lubo69 w Rankingu w dniu 11 Sierpień

lubo69 posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

3789

O lubo69

 • Tytuł
  Aktywista

Informacje o profilu

 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  nie Łódź się

Ostatnie wizyty

13340 wyświetleń profilu
 1. Gdzie można kupić - szukam, poszukuję

  Serio obawiasz się że koszula której wymiary są 2 cm większe od wymiarów Twojego ciała będzie zbyt obszerna? Ona będzie kilka/naście cm za ciasna.
 2. Zastanawiam się nad kupnem

  Nie warto. Wcześniej czy później go przecenią. Poza tym garnitur brązowy to ryzykowna sprawa; mało komu pasuje.
 3. poszetka.com

  Potwierdzam. Ostatnie moje dwa zakupy krawatowe z poszetka.com to challis i kaszmir; o ile mnie bardziej podoba się kaszmir, o tyle każde (!) wyjście w krawacie challis kończy się przynajmniej jednym komplementem otoczenia, głównie kobiet. Zacząłem już reagować niemal arogancko: "tak, tak, wiem że ładny...";-)
 4. Ullysse Nardin

  No i proszę, typowy forumowy temat o znalezisku ze strychu ewoluował w ciekawą debatę o oryginalności i etyce. Co jest oryginalne: 1. Adidas Stan Smith z kortu tenisowego z lat 70; 2. Adidas Stan Smith we współczesnej wersji sprzedawane w autoryzowanej sieci dystrybucji; 3. (2) ale sprzedawane poza autoryzowaną siecią dystrybucji; 4. (2) wykonane przez tego samego Chińczyka w tej samej fabryce z tych samych materiałów po godzinach, sprzedawane przez PPHU Janusz Bączek z siedzibą w szczęce na bazarze; 5. Adidas Stan Smith wyglądające identycznie jak (2), z pośledniejszych materiałów, sprzedawane przez PPHU Janusz Bączek z siedzibą w szczęce na bazarze; 6. Adidos z poliuretanu, prawie jak Stan Smith, sprzedawane jak wyżej? Może jest potrzeba wydzielenia takiego tematu? Kiedyś uczestniczyłem w szkoleniu z zakresu prawa autorskiego; niby inna bajka, ale zapamiętałem jedno: granica między plagiatem a inspiracją jest bardzo płynna...
 5. Ullysse Nardin

  A sprzątaczka to konserwatorka powierzchni płaskich?;-) Replika dotyczy dzieł sztuki, nie przedmiotów użytkowych; ten termin jest nadużywany dla wygody kupujących podróbki i chcących się pozbyć wyrzutów sumienia. Z punktu widzenia nomenklatury, nie ma różnicy między Patkiem którego od oryginału odróżni tylko zegarmistrz po obejrzeniu mechanizmu (i kosztującym $500), a takim który od oryginału odróżni średnio zaawansowany użytkownik Allegro po spojrzeniu na zdjęcie wykonane komórką przy świetle świecy (i kosztującym $1). Oba te zegarki to nielegalne podróby.
 6. Stawiam weselnego szampana, że w tych okolicznościach nikt nie zauważy, że krawat jest nie z tego materiału z którego powinien. Pytanie raczej do samego siebie, czy będziesz się dobrze czuł i bawił w tym krawacie. Moim zdaniem powinieneś.
 7. Skóra słonia

  Chyba można handlować legalnie pozyskaną skórą z certyfikatem CITES (Koledzy Damian i Filip, poprawcie mnie jeśli się mylę), co jest ciekawe w kontekście kości słoniowej.
 8. poszetka.com

  Dziękuję - elegancka i wyczerpująca odpowiedź.
 9. @Tanatos70, to ostatnie zdjęcie w swoim pokoju robiłeś?
 10. Strój operacyjny

  Temat IMHO wydumany i utrwalający podziały społeczne (my miastowi, wy wsiowi). Zimą w centrum Warszawy można znaleźć warunki równie niesprzyjające skórzanym podeszwom co wiosną w Bieszczadach. Wystarczy założyć buty na gumowej podeszwie i o nie dbać. Do pracy w polu przyda się strój który może super nie wygląda, ale śmieciarz (bez urazy) pracujący przy Placu Trzech Krzyży też raczej nie nosi w pracy garnituru od Zaremby. Marynarka tweedowa to nie jest strój rekonstrukcyjny. Woskowana kurtka Barbour wytrzyma spacer po chaszczach, a nie będzie razić w towarzystwie sojowego latte w Starbucksie. A poza tym...
 11. Buty, trochę taniej

  Popatrzyłem trochę na ofertę znanych i polecanych sklepów; do 1000 zł z tego asortymentu, pomijając badziewie, zauważyłem tylko Loake z serii Shoemaker's i Barkery ze skóry typu polished/bookbinder. W tej sytuacji dużo lepiej Yanko z rabatem.
 12. Pytania do administratora

  Czy jeden z Kolegów aktywny ostatnio na bazarku wygrał jakiś talon na nietykalność Moderacji? Nic osobistego, ale przymykanie oczu od tygodnia na notoryczne niepodawanie numerów ogłoszeń i na wystawianie ośmiu przedmiotów naraz do tej pory się nie zdarzało.
 13. Koordynacja kolorystyczna

  Błękit pruski to raczej royal blue, a turkus to całkowicie inna bajka. Ten kolor na zdjęciu to raczej stalowy, jak sama nazwa wskazuje kolor umundurowania pilotów, a czasami też stewardess:-) Bardzo ładny i dość uniwersalny. Zaryzykowałbym nawet z ciemnogranatową górą, powinien być wystarczający kontrast.
 14. Strój operacyjny

  Jak w każdym aspekcie życia, możliwe są dwa warianty i cała gama opcji pośrodku.
×