lubo69

Sympatycy
 • Zawartość

  3306
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  17

Ostatnia wygrana lubo69 w Rankingu w dniu 9 Luty

lubo69 posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

3440

O lubo69

 • Tytuł
  Aktywista
 • Urodziny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  nie Łódź się

Ostatnie wizyty

12971 wyświetleń profilu
 1. Mam takie same i zrobiło mi się to samo. Nie reklamowałem, bo z Allegro:-) Sądzę że to normalne przy acetatowych oprawkach. Może pomogłoby regularne mycie w wodzie z mydłem, czego nie robiłem.
 2. Nareszcie ktoś to zauważył. W pogoni za klasyczną męską elegancją najpierw były klapy jak ołówek i BD tak małe, że sznurówki nie dałoby się na szyi zawiązać, co dopiero krawata. Teraz dla odmiany klapy sięgają do bicepsów, a wyłogi kołnierzyków do mostka.
 3. W Pasażu Łódzkim kilkanaście casualowych (głównie plecionych) kolorowych pasków do spodni Anderson's. Ceny 80 - 100 zł, ceny producenta takie same, ino w funtach:-) Paski sprawiają bardzo dobre wrażenie. Rozmiary 75, 95 i 110, ale np. ten najmniejszy spokojnie da radę przy talii 80.
 4. Ale to najzupełniej normalne, Panowie. Jesteśmy wszak na etapie pomiarów sztupra suwmiarką (przecież na pierwszy rzut oka widać, jeśli nie nawiązuje on proporcjami do poszetki w tri-fold), a jednocześnie nawet w Vassach nie czujemy się tak dobrze, jak 30-40 lat temu w Relaksach @Wuj: sądzę że trzeba szukać gdzieś między Lavardem a Gieves&Hawkes, czyli w SuitSupply W Media Markt raczej sprzętu za 10K się nie szuka, a w showroomie "Złotouchy Audiofil" gdzieś między Chmielną a Pl. Zbawiciela zabiją Cię żargonem i na wejściu mogą Ci zaproponować poprawiające brzmienie każdego systemu bezpieczniki tylko po dwie stówy sztuka, bo to jeszcze stara dostawa, nowej nie będzie, producent przebranżowił się i obecnie wytwarza uniwersalne antywibracyjne i antyelektrostatyczne piloty do sprzętu. Dlatego poleciłem kompromisowo TopHiFi, o której to sieci krążą różne opinie, ale moim zdaniem dadzą posłuchać (a z reguły jest czego), w miarę kompetentnie i w zrozumiały sposób doradzą i skóry nie zedrą (należy poprosić o zwyczajowy w świecie audio rabat).
 5. Przewód kupisz, kabla nie kupisz;-) Posłuchaj w Top Hifi Yamahy R-N602 z głośnikami Bowers&Wilkins CM8 S2.
 6. W wersji desktopowej forum wyświetlają się obie wersje tekstu (nie wiem co to czcionka "nitkowata" i nie widzę uzasadnienia dla dwu wersji), natomiast w wersji mobilnej wyświetlały mi się tylko czarne litery i już myślałem, że ktoś parodiuje e. e. cummingsa
 7. Nauczka dla nowych użytkowników aby nie podkreślali że są nowi i "się nie znają". Wtedy bowiem z czeluści internetu wychynie stary wyga z bonmotem rodem z Roetzela: "Budujesz od podstaw szafę, chcesz porady w kwestii marynarki? Ja ci powiem, że najważniejsze w męskim stroju są buty, więc dołóż do Yanko!"
 8. Z wypowiedzi Kolegi w pierwszym poście wnioskuję, że trochę już poczytał i posiada umiejętność czytania ze zrozumieniem. Jeśli tak, to już wie, że potrzebuje granatowy garnitur. Jeśli zaś pyta o szary, to widocznie ma powód. Sam wytrwale polecam czarne oksfordy itd., ale jeśli zamkniemy się ściśle w urzędniczo-ślubno-studniówkowym kanonie, to wystarczy napisać poradnik na 1000 słów i forum będzie można zamknąć. I co będziemy wtedy robić?:-)
 9. Hmm, a loudness war? Nie prowokuję, pytam dlaczego niektóre współczesne nagrania z Tidal HiFi/Master na B&W P9 Signature brzmią mocno przeciętnie, a inne znakomicie? To oczywiście nie ta liga co sprzęt za 500K, ale na zdrowy rozsądek sprzęt za 500K powinien te same wady nagrania, o ile istnieją, uwidaczniać daleko wyraźniej.
 10. Ale trzeba też pamiętać, że nie wypełni muzyką salonu o powierzchni 40 m2, co wynika z praw fizyki. Kiedyś czytałem historię pewnego pana, który wydał kilkaset tysięcy złotych na sprzęt, kable i adaptację akustyczną pomieszczenia, po czym odtwarzał na tym sprzęcie w kółko pięć płyt, bo tylko te płyty jego zdaniem miały odpowiednią jakość nagrania. Pianocraft jak Suit Supply zaspokoi potrzeby co najmniej 80% konsumentów.
 11. Tak, Yamaha to taki strzał w dziesiątkę jak Yanko W tym budżecie nie ma co szukać dalej. Oczywiście można, ale wtedy nie będzie wiadomo co wybrać i skończy się jak zawsze, czyli Alfred Sargent dwa razy drożej
 12. Jak widzę że forumowiczom nawet przy święconce medalion na myśli, i to ani ten ze schabu, ani ten z Matką Boską, to przypomina mi się stary tekst ze Styleforum (tłumaczenie moje): Kiedy jesteś nieuleczalnie uzależniony od klasycznej męskiej elegancji? Kiedy budzisz się w środku nocy zlany potem i myślisz "cholera, włożyłem prawidła czy nie???"
 13. Nie widzę tu jakiegokolwiek pastwienia się, raczej wyjątkowo wyważone i eleganckie, szczegółowe i konkretne opisy problemów z zamówieniami, pozbawione zbędnych emocji. Klient który w tak cierpliwy sposób opisuje swoje przygody związane z kilkumiesięcznym oczekiwaniem nie na złote klamki bespoke do Rolls Royce'a odlewane w jednej fabryce na drugiej półkuli, ale na stanowiący podstawę klasycznej męskiej odzieży granatowy garnitur za 1500 zł, zasługuje na podziw i szacunek.
 14. Ceny są identyczne (oczywiście w odpowiedniej walucie, czyli internetowy SS na Litwie = stacjonarny SS na Litwie = EUR).
 15. Salon znajduje się w galerii handlowej na uboczu (ale nie na obrzeżach miasta), jest przestronny i dobrze wyposażony, choć cierpi na typowe dla SS braki rozmiarówki popularnych modeli. Mam jednak wrażenie że problem ten występuje w nieco mniejszym stopniu niż w salonach np. w Amsterdamie. Obsługa miła, uprzejma i kompetentna, nie ma problemu by dogadać się po angielsku. Ogólnie dobre wrażenie i nie widzę różnic pomiędzy tym salonem a innymi w których byłem (Holandia, UK).