Jump to content

pafcio0

Użytkownik
 • Content Count

  286
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

pafcio0 last won the day on March 26 2015

pafcio0 had the most liked content!

Community Reputation

184

About pafcio0

 • Rank
  Aktywista
 • Birthday 05/18/1984

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

838 profile views
 1. pafcio0

  MALA CZARNA

  Tak gwoli aktualizacji, Caffe Prego to już skamielina, teraz najaktywniejsza społeczność kawowa siedzi na wszystkookawie.pl
 2. Chciałbym zaprezentować właśnie odebrany smoking od Cafardiniego. Po garniturze ślubnym to druga moja u nich realizacja (garnitur: https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3171-ślub-studniówka-chrzciny-i-inne-dyskusja-i-porady/?p=111021) Wełna 120s. Dałem ryzykownie wąskie nogawki, trochę "trudno" je ułożyć na butach, zwłaszcza z tyłu (wchodzą w cholewkę - myślę że wydłużenie właśnie tyłu po ukosie dobrze zrobi). Na zdjęciach teraz widzę, że rękawy niepięknie się marszczą. Ale generalnie - wg mnie całość jest między 4+ a 5-, jestem zadowolony. Wziąwszy pod uwagę cenę (ok. 2300) uznaję zakup za udany. Przepraszam za "roboczość" przymiarki - poszetka w praniu, również guzików jubilerskich okazało się o jeden za mało Kamizelka smokingowa i koszula od CT, buty Churchs bookbinder.
 3. Myślę, że guzik mógłby być ciut niżej, ale źle nie jest. Domniemywam za to niską pachę uwydatniającą swe wady przy ruchach ramion.
 4. pafcio0

  Lustrzany połysk

  Chrome Android też nie widzi.
 5. Mój ślubny nosi się dobrze (granatowy 140s VBC, fotkę da się znaleźć na forum), nie mam zarzutów. Zapomniałem wspomnieć przy zamawianiu o krzywych nogach, więc kant w spodniach trochę ucieka. Rękawy też na ostatnią chwilę przed ślubem musiałem skracać. Będę teraz szył..tfu! tobił u nich smoking. Na pewno będę lepiej przygotowany.
 6. Pilnuję pieca, żeby nie mi zabrali. Garnitur O. Jacobson.
 7. pafcio0

  MALA CZARNA

  Unikałbym Poza tym drogo jak diabli, 20zł za 125g to cena segmentu speciality, a to to z pewnością doń nie należy. Tak jak dobry garnitur u krawca, buty u szewca, chleb u piekarza, kawę kupujemy w palarni (ewentualnie w dobrej kawiarni czy sklepie internetowym).
 8. Fajnie. Jakie to oksfordy? Zajrzałem na stronę i piszesz, że tk Maxx - o ile wiem oni nie produkują butów Jaka firma?
 9. pafcio0

  Alergia

  Dzięki za wskazówki! [siorb]
 10. pafcio0

  Alergia

  Właśnie się zaczęło, ataki kichania, leci z nosa, swędzi w gardle i w oczach. Trawy i inne zielska zaczęły pylić. Jeszcze jakoś daję radę, ale bliski agonii (nie lubię brać prochów) pewnie sięgnę po zyrtec. Jak sobie radzicie z alergią doraźnie i czy odczulanie to dobre rozwiązanie? Zawsze w sezonie mówię sobie - trzeba iść na odczulanie, a gdy przychodzi zima nigdy "nie ma czasu"...
 11. Pytanie bardziej na priv 98cm, klata mierzona pod pachami.
 12. Jak się bardzo uprę - zdejmę, co dla mnie w sumie jest zaletą - czasem używam spinek "węzełków" i wygodniej mi je zainstalować przed założeniem koszuli.
 13. Nie wiem czy wypada mi w wątku sponsorowanym (w razie czego proszę o przeniesienie), ale chciałbym się podzielić pierwszym wrażeniem dotyczącym koszuli Miler Luxury Shirt, albowiem właśnie odebrałem przesyłkę Formalna koszula do muchy Super Slim rozm. 40, rękawy skrócone do 63cm lub 63,5 [nie pamiętam dokładnie i informacja o tym zniknęła! :/]. Kilka spostrzeżeń - jeśli chodzi o staranność wykonania i wykończenia szyć i łączeń zdecydowanie deklasuje inne tego typu koszule z mojej szafy (Profuomo, Cafardini, O. Hauptmann). Choć co do samej gęstości ściegu - u mojej szafowej konkurencji wcale nie jest rzadszy, np w Cafardinim ścieg mankietu wygląda na ciut gęstszy Materiał koszuli Milera jest zdecydowanie najmilszy i najmięsistszy, aczkolwiek tutaj fair byłoby porównanie nowych koszul, pozostałe są nieźle znoszone Sposób wszycia guzików - faktycznie bajer. Dwie małe uwagi krytyczne - dla mnie to żadem problem, ale ktoś może się przyczepić, że na stronie produktów fiszbin kołnierzyka jest metalowy, a z koszulą przychodzi plastikowy. Nie znam się na profesjonalnym składaniu koszul, ale przy rozpakowywaniu wyjąłem trzy szpilki, z czego dwie zostawiły widoczne pary dziurek przy wszyciu rękawów. Pewnie po pierwszym praniu to się "rozchodzi" w tkaninie (a może nie?), ale jeśli byłaby możliwość uniknięcia tego - na pewno podniosłoby to pozytywne wrażenia Dopasowanie. Jestem dość typowej budowy 176cm wzrostu, 74kg wagi. Koszule zazwyczaj 15,5, rzadziej 16, marynarki zwykle 48, ale slimfitów MD nie zapnę - dlatego też obawiałem się trochę Milerowego "Super Slim". Myślę, że niepotrzebnie. Owszem, szerokość w ramionach mogła być jak dla mnie z pół centymetra większa, ale w klacie i niżej czuję nawet mały zapas, zwłaszcza na plecach. Obędzie się bez poprawek. Na przyszłość zleciłbym może centymetr krótszy rękaw, ale teraz widzę, że pojawiła się informacja, iż "możemy skrócić rękawy do 4 cm" . Wydaje mi się, że zwłaszcza dla rozmiarów 37-38 to może być za mała korekcja. Podsumowując - był to pierwszy i na pewno nie ostatni zakup u Milera Nie wygląda to może jak na modelu, ale myślę, że jest OK. Leży o wiele lepiej niż z lekka "namiotowy" MTM Cafardini. Wybaczcie spodnie...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.