Jump to content

Piotrwawa

Użytkownik
 • Content Count

  216
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Piotrwawa last won the day on October 18 2018

Piotrwawa had the most liked content!

Community Reputation

669

About Piotrwawa

 • Rank
  Aktywista

Recent Profile Visitors

987 profile views
 1. Dorabiając do stypendium, w spółdzielni studenckiej, „pilnowałem” nocami pewnego obiektu zwanego parkingiem strzeżonym. Cudzysłów użyty nie bez powodu ponieważ częściej spałem niż pilnowałem otrzymując za to spanie wynagrodzenie. Właśnie mi uzmysłowiłeś, że przez tę postawę Ci wszyscy ludzie mogli stracić nie tylko wiarę wew mnie, ale też i samochody. Zły Piotr
 2. A u krawca materiały, nici, guziki etc produkowane są tylko w etyczny sposób?itd itd... Moje pytanie o „monitorowanie” przez konsumenta odnosiło sie tylko i wyłącznie do kwestii ekonomicznych. Tak jak zlecajacy usluge szycia chce pozyskac ja w oczekiwanej jakosci i cenie, niestety najczesciej nie przejmując się szczególnie metodami jej wykonania, tak samo konsument zazwyczaj chce kupic produkt o oczekiwanej jakości, w jak najnizszej cenie. Reszta zazwyczaj nie ma znaczenia. Nie trzeba byc, jak to powiedziales, postfeudalnym krajem wschodniej Azji zeby stosowac podobne metody ograniczania kosztow wytworzenia. Rumunia, Wlochy, Bulgaria, Hiszpania, Portugalia, Grecja, ZEA, USA, Brazylia etc etc stosuja od lat podobne praktyki, ba caly swiat je stosuje. Mozemy zaklinac rzeczywistość, ale tak było, jest i będzie. Niewolnictwo tez jest zabronione, wręcz karalne, a ma miejsce w paru krajach wyedukowanej, etycznej i bogatej Europy. W mojej ocenie pokusa zysku jest silniejsza od zachowan etycznych, a nawet strachu przed odpowiedzialnoscia karna. Chciwość. Choc jak kiedys ktos powiedział, ona nie jest zla, a wrecz napędza świat, ale ja z tą teorią polemizuję Kolega @p_bna pewno nie jest notorycznym klientem Vistuli, ale SuSu, Meermina, Boggi, Loake czy LMHV juz może być
 3. a Ty jako konsument monitorujesz, czy interesuje Cię tylko kupowany produkt?
 4. To muszę wyprowadzić Cię z błędu. Nie wiesz. Coś tam zadzwoniło, ale to klucze w kieszeni, a nie dzwon w kościele. Teraz zapewne wertujesz internet w poszukiwaniu argumentów do swojej teorii, ale właśnie to znak naszych czasów. Kryzys autorytetow objawia się przede wszystkim postawą. „Nie wiem, ale powiem, a jak nie powiem teraz to sprawdzę w Wikipedii i powiem później”. Wybacz. Nic osobistego. Użylem Twojej wypowiedzi jako przykładu, a ponieważ zdarza Ci się strzelić samobója to....:)
 5. Nie mniej niż Suzuki do Leonardo Di Caprio czy skoda do Turnaua
 6. Poważana czy powiązana? Żeby ta jedna litera, w słowie zmieniającym sens zdania, została dobrze użyta pomoże statystyka z 2019 roku. 497 spośród 500 największych amerykańskich spółek giełdowych w indeksie S&P zatrudniało jedną z firm z "wielkiej czwórki".
 7. Jesteś optymista:). „Papierowe” złoto to tylko zapis, umowa, zakład. Kilkanaście lat temu szacowano, ale tylko szacowano:), ze stosunek kruszcu do zapisu jest bliski .... bardzo bliski zera:). „Papiery” zabezpieczone fizycznym kruszcem jest chyba 7%, a cała reszta opcje, obligacje strukturyzowane etc wg mnie nie do oszacowania.
 8. Mogę się mylić, ale czynsze nie są ich największym problemem. Tak czy owak życzę wygranej bo inwestycja bym tego nie nazwał w obecnym otoczeniu:)
 9. 1. A ty z jakiej pozycji to robisz? 2. Skąd wiesz co zrobiła ta firma skoro nie czytasz prasy i bazujesz tylko na tym co udostępnili koledzy? 3 Jeżeli uważasz, ze do tego sprowadza się ten kryzys to nie za bardzo rozumiesz otaczająca Cię rzeczywistość. Da się tak żyć, ale niekoniecznie upubliczniać swoje przemyślenia 4. To po co powielasz i uczestniczysz w takich dyskusjach? 5 Mam wrażenie, ze nie rozumiesz. Wnoszę po Twojej wypowiedzi z początku tego wątku. Tak tylko z podstaw ekonomi, które zapewne gdzies tam miałeś w drodze edukacji i kursów. Zysk nie zawsze jest celem nadrzędnym w strategiach firm. Wręcz niektórzy uznają kumulacje „gotówki” w przedsiębiorstwie za działanie na jej szkodę, a przynajmniej niewykorzystywanie kapitału do rozwoju firmy. To tak apropos firmy Lancerto, której strategii nie znam, tym bardziej jej zasobów, ale podejrzewam, ze jej funkcjonowanie, jak wielu, opiera się na płynności finansowej. 6. Wybacz odnoszę inne wrażenie, ale może dlatego ze wypowiadasz się wszędzie 7. No oni w tej Ameryce to potrafią mówić, choć patrząc na ich prezydenta to nie wszyscy. Nie kierowałbym się tymi słowami zwłaszcza wypowiedzianymi przez twórców największych kryzysów:)
 10. Wybacz, ale to musisz mi wyjaśnić. Proszę o wyjaśnienie ponieważ mogłem znależc się w nieodpowiednim miejscu. Pytanie czy wśród przedsiębiorców czy na tym forum. Dzięki z góry.
 11. A musi być różnica? Tanio kupić, drożej sprzedać. Zasada dotyczy obu. Znam takich którzy kupują i nie sprzedają, a nawet znam ich sporo, więc chyba błędna teoria, na pewno w stosunku do inwestorów. Wręcz krzywdząca definicję inwestycji w ujęciu ekonomicznym:)
 12. Czy to nie ta sama firma audytowała GetBack, miała wpadkę przy MG Rover, wydawała pozytywne rekomendacje dla Lehman na 3 miesiace przed upadkiem, była zamieszana w skandal z Parmalat, itd itd itd. Nazwanie ich raportu ciekawym budzi u mnie zainteresowanie, a już na pewno podejrzliwość. Każdego raportu, nawet takiego w którym nic nie napiszą, a gorzej nieprawdę. ".....na giełdach leje się krew, z resztą nasz rynek GWP jest słabiuteńki z powodów politycznych..." - odważna teoria na temat słabości GPW, ponieważ została przedstawiona dogmatycznie może być tylko kwestią wiary, a nie faktów:)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.