Jump to content

Żorż Ponimirski

Sympatycy
 • Content Count

  2,122
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  23

Żorż Ponimirski last won the day on March 26

Żorż Ponimirski had the most liked content!

Community Reputation

3,143

1 Follower

About Żorż Ponimirski

 • Rank
  Fan_fana_dobrego_buta
 • Birthday 03/31/1987

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Göttingen
 • Interests
  Biologia nowotworów, Polityka, Muzyka rockowa, Ładne przedmioty użytkowe ;)

Recent Profile Visitors

2,128 profile views
 1. Leżę właśnie na kanapie w spodniach/dresie Dickies, t-shircie Tchibo (Krzysiek polecił) i bluzie hoodie Adidasa z japońskiej manufaktury Yamayo terry, bo nie jestem w pracy. Ktoś, kto ma "home-office" jest w pracy, nie wali sety do obiadu, nie nosi żonobijki i jest dostępny dla współpracowników we w miarę przystającej do trudnych okoliczności formie.
 2. Pamiętam jak polska reprezentacja w piłkę nożną grała kiedyś mecz. Nie pamiętam z kim, ale było bardzo zimno i część zawodników założyła pod reprezentacyjne trykoty koszulki termiczne z długim rękawem. Komentator starszej daty zapytany co o tym sądzi odpowiedział, że jeśli jest im zimno to mogą nosić i kozie skóry, ale na meczu reprezentacji Polski obowiązuje "mundur". Jeśli nie jesteś operatorem respiratora i nie umiera Ci ktoś na rękach to nie walczysz z żadną epidemią, walczysz jedynie o ekonomiczny byt swój i swojej rodziny. W tym wypadku należy (to tylko moje zdanie) wyglądać godnie.
 3. Jeśli lubicie mroczne historie, ale może nie do końca horrory to ja z całego serca polecam serię Chemia Śmierci Simona Becketta. Opowiada ona o pracy antropologa sądowego, który na podstawie stopnia rozkładu ciał ofiar potrafi odgadnąć prawdopodobne przyczyny śmierci - to jakby streścić pierwsze 10 stron z sześciu do tej pory wydanych książek. Miejsca akcji, kolejne przypadki często przeplatają się z życiem osobistym głównego bohatera choć zawsze dokładne, medyczne opisy badanych ciał mają pierwszeństwo. Pierwszą książkę prawdopodobnie przeczytacie, pozostałe po prostu Was pochłoną. Jak na pozornie ciężki temat czyta je się bardzo łatwo i przyjemnie, a akcja nigdy nie jest nudna.
 4. Na poprawę humoru "Odrobinka winka".
 5. Zgadzam się z całym wpisem, ale cytuję tylko powyższy fragment aby zwrócić uwagę na jedną rzecz. Załóżmy, że oprócz najostrzejszej fazy epidemii produkcja dóbr podstawowych praktycznie nie staje, transport towarów istnieje, produkcję zawieszają np. branża motoryzacyjna, gdzie zapasy na składach są takie, że wystarczay na kilka miesięcy sprzedaży, a i tak nowy samochód nie jest teraz dla nikogo priorytetem - nawet w spedycji flota nagle się nie zestarzeje o rok. To co praktycznie wygaszono to usługi (wspomnieni barberzy, restauracje, sklepy w galeriach), pracę biurkową typu korpo (da się ją spokojnie prowadzić z domu i via Skype) ale w głównej mierze są to szeroko rozumiane usługi poprawiające nasz codzienny komfort. Do czego zmierzam - otóż wydaje mi się, że jeśli potrwa to wszystko jeszcze parę tygodni to uświadomimy sobie paradoksalnie ile rzeczy NIE jest niezbędnych do codziennej egzystencji. Chcemy wspierać sklepy, lokalne biznesy itp., ale powiedzmy jeśli hipotetycznie wszystkie zakłady na świecie wygaszą produkcję koszul na rok to nikomu z nas prawdopodobnie nic się nie stanie. Dojedziemy te kilkanaście, które wiszą już w szafie. Nie wiem czy ta lawina popytowa nie potoczy się dalej - nagle ludzie odkryli po co są drożdże jak już kupili te pięć kilo mąki - może zdadzą sobie sprawę ile można zrobić w domu zamiast chodzić do restauracji? Nie wiem czy pamiętacie te magazyny dla kobiet sprzed wielu lat z wykrojami bluzek itp., to były całe studia mojej mamy - szycie ubrań dla siebie bo nic nie było. Na razie to tylko luźny wpis, ale może będziemy mieli okazję po trzydziestu latach na dosłowny powrót do przeszłości w kilku takich dziedzinach. A może zadziała mechanizm odreagowania i za kilka tygodni będzie szał zakupów? Jestem bardzo ciekawy dalszego rozwoju wydarzeń.
 6. Uważam, że koncepcja ubierania się do pracy w domu tak jak do pracy w biurze jest bardzo słuszna z punktu poprawy morale i efektywności pracy. Miałem we czwartek lab meeting z częścią zespołu zajmującego się bioinformatyką. O ile cześć wet-labowa była cała zwarta i gotowa, bo od godziny już pracowaliśmy to po drugiej stronie ekranu były piżamy, kawusie i nieuczesane włosy - trochę średnio słucha się wyników poważnej analizy przedstawianych przez taką osobę Mózg chyba jednak odbiera profesjonalizm i to co słyszy przez pryzmat tego co widzi po drugiej stronie ekranu. Z drugiej strony jeśli ktoś siedzi z trójką małych dzieci i każde coś chce to nie ma mowy o home office i trzeba raczej brać zwolnienie, bo później krążą po necie śmieszne filmiki.
 7. @Koval W sumie to post niezgodny z tematem bo ani mała ani czarna
 8. Po pierwsze jeśli naprawdę potrafisz zużyć krupon w 4 miesiące to ten typ podeszwy nie jest dla Ciebie. Są buty z Cordovanu szyte GYW nawet na podeszwach commando, więc wybór jakiś jest. Poza tym problem technicznej możliwości przyszycia podeszwy do pasa piąty czy szósty raz jest problemem czysto hipotetycznym, bo w Polsce ze świecą szukać zakładu który Ci to zrobi. Może TJ albo Kielman, ale po kilku takich operacjach wchodzisz w kwoty będące wielokrotnością ceny butów. Więc moim zdaniem albo zelować od razu albo kupować buty GYW na gumie.
 9. Praca w "sektorze publicznym - ochrona zdrowia". Wady - trzeba chodzić do pracy. Zalety - można czasem odpalić Forum na głównym ekranie
 10. Nie wiem czy humor czy bardziej dział promocje https://fakty.interia.pl/jeden-papier-toaletowy-za-3-5-dol-dwa-za-99-dolarow-australi-video,vId,2861678
 11. @damiance Marcin Iwuć to marka sama w sobie. Lubię go słuchać, choć często mam wrażenie że Michał Szafrański był pierwszy z wieloma pomysłami. Finansowego Ninja podarowałem obu siostrom na prezent ślubny Co do WEI i Wróblewskiego to słuchałem kilku jego wypowiedzi i wydał mi się zbyt dramatyzujący. Muszę dać mu szansę bo we wrześniu pamiętam jak mówił o rozdźwięku między naszym cyklem rosnącej inflacji a globalnym trendem do obniżki stóp. Bardzo dobrze to ocenił moim zdaniem.
 12. Ja też kojarzyłem Wnet sprzed 10 lat bardziej z Korwinem i Cejrowskim niż z PiSem, z którym mają oni raczej na pieńku. Ale ja się nie znam. Jak już pisałem - czytam/słucham treść, a nie logo stacji.
 13. Tak tylko strzeliłem, zupełnie bym się nie zdziwił gdybyś miał rację.
 14. @nets zamawiałem stąd, tylko proszę nie traktuj tego jako rekomendacja finansowa Jeśli wpiszesz w google "gold preisvergleich" powinna wyskoczyć w wynikach dobra porównywarka. https://www.mdm.de/
 15. A papierowe ma pewnie z 20% pokrycia w kruszcu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.