Jump to content

Żorż Ponimirski

Sympatycy
 • Content Count

  1,929
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

Żorż Ponimirski last won the day on January 8

Żorż Ponimirski had the most liked content!

Community Reputation

2,820

1 Follower

About Żorż Ponimirski

 • Rank
  Fan_fana_dobrego_buta
 • Birthday 03/31/1987

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Göttingen
 • Interests
  Biologia nowotworów, Polityka, Muzyka rockowa, Ładne przedmioty użytkowe ;)

Recent Profile Visitors

1,976 profile views
 1. @yetonek, moim prywatnym zdaniem dłuższy Barbour z dedykowaną podpinką z polarquilt to właściwie samograj. Później dorzucisz do tego wełniany płaszcz i masz dwie kurtki, których ja używam od trzech lat i nic innego mi nie trzeba.
 2. @frik - fajny zestaw, ale węzeł krawata jest bardzo dziwacznie zrobiony z "łezką", która mocno psuje efekt. 4-in-hand i do przodu!
 3. Pamiętam tę dyskusję. Przepraszam za zwrot "nie warto dyskutować", oczywiście warto, ale ja jestem o dwie zimy więcej w moich Barbourach Ściągacze w Beaufort na rzep to patent na nieopadanie rękawów podczas unoszenia strzelby (niezły makreting). Ja mam w Valby ściągacze na rękawice zimowe jak w kurtkach narciarskich. Do Ashby nawet nie mam ocieplacza a noszę ją w zimę na gruby wełniany sweter i to wszystko. Poniżej minus 10 (czego nie zaznałem od 2018) zakładałbym na pewno coś miękkiego i futrzastego, ale nie ze względu na wychładzanie ciała przez bawełnę woskowaną. PS. Barbour International to nazwa firmy - proszę operujmy nazwami modeli i możemy przekleić ten fragment do dyskusji o olejakach.
 4. Ty piszesz, że się nie nadaje (opinia), ja, że noszę (fakt) i to modele zimowe - czyli Barbour przewidział ich używanie w zimie. To jest absolutna nieprawda, z którą nie sposób nawet dyskutować. Moją Barbour Valby nosiłem nawet w burzę śnieżną w Bostonie i nie wyobrażam sobie lepszej kurtki na takie warunki - zero wiatru i wilgoci z zewnątrz, ciepło od podpinki. Ta kurtka ma nawet ściągacze śniegowe w rękawach, więc to raczej dowód wprost na zalecane warunki użytkowania.
 5. Jest to powtarzana tu wielokrotnie nieprawda. Noszę olejaki do temperatur -10 i są to moje jedyne kurtki zimowe oprócz cienkiego wełnianego płaszcza. Polecam dłuższe modele z dedykowanymi podpinkami, lub z pikowaniem.
 6. Gdyby ktoś chciał kupić coś z SuSu dla żony/partnerki to sprawa z rozmiarami damskich marynarek i płaszczy jest trochę inna. Marynarka 38L na mojej żonie jest wyraźnie slim fit, a płaszcz 38R jest wyraźnie oversized, ale oba ubrania w ramionach pasują tak samo. Tym niemniej materiały są moim zadaniem o klasę wyżej niż w marynarkach męskich. W podstawowej granatowej marynarce damskiej jest VBC 80% wełna, 20% moher - wygląda to bardzo elegancko. O płaszczu już pisałem - 95% to włókna naturalne.
 7. @Aras z jakiegoś powodu moja c839h jest zakwalifikowana do sezonu jesień/zima, a c1257 jako "all seasons". Oprócz tego, że c839h jest oznaczona jako super 130s to nie widzę większej różnicy. Czujesz, że ta c839 jest grubsza od c1257?
 8. Ja w kwestii zakupu outletowego, ale chciałbym, żeby to zdjęcie było przydatne dla innych. Otóż w większości marek koszulowych mam rozmiar 42 slim. W SuSu do tej pory wybierałem regularnie 42 extra slim fit. W sensie dopasowania do ciała było to zawsze optimum, natomiast chciałem dodatkowych 1-2 centymetrów długości rękawów i 0.5 cm w szyi (to drugie załatwiam przesuwając guzik). Natomiast koszule denimowe to zawsze była porażka/zagadka. Ten sam rozmiar, a węższy, krótszy i jeszcze gorzej dopinał się w szyi. W związku z możliwością zwrotu dokonałem następujących wyborów: 1) koszule noszone solo - pierwsza z lewej i flanela u dołu - 42R extra slim fit, czyli mój standard. 2) koszule noszone tylko do marynarki/krawatu - środkowa na górze - 42L extra slim fit 3) denimowy popover - 42L slim fit Okazało się, że idealnie rozgryzłem rozmiarówkę SuSu. Koszule standardowe pasują jak zwykle, koszula "biznesowa" ma idealną długość rękawów, a denimowa jest w końcu wystarczająco długa i nie makabrycznie opięta.
 9. Matematyka Cię bawi?? Jeśli masz parking w centrum miasta to dostosowujesz cenę w taki sposób, aby był ciągle w 95% wynajęty. W godzinach szczytu są inne ceny niż wieczorami. Jeśli masz 100 marynarek to tak celujesz z ceną, żeby 80 sprzedało się za 100%, następne 15 za 80% i ostatnie 5 za 60%. Ja w ogóle nie wiem czy to jeszcze ludzie o tym decydują Problem pojawia się jedynie wtedy, gdy "algorytm" podsunie Ci pomysł na kolejną obniżkę, kiedy nie minął jeszcze termin na zwrot z poprzedniej promocji...
 10. Eee tam, model SuSu ma ją z szarymi dresami na gumkę, a Ty się przejmujesz
 11. @Milimetr - nie wyklucza, po prostu kładziesz wosk poniżej złamania.
 12. Dla mnie ta (mój ostatni zakup i trzecia już granantowa marynarka z nakładanymi kieszeniami): https://eu.suitsupply.com/en/jackets/havana-navy-jacket/C839H.html?pdp=true
 13. Z kolei w odróżnieniu do USA w Europie jest 14 dni na zwrot, więc w tym roku wziąłem też kilka sztuk na próbę (głównie rozmiary Long).
 14. Moja żona dostała różowy Teddy coat z Suistudio. Jestem mega zaskoczony jakością materiału. 50% wełna, 45% alpaka i tylko 5% poliamidu. Podobnej klasy (materiałowo) płaszcze męskie były minimum 2x droższe. @artisan, tak. Outlet zwykle nie trwa dłużej niż 3-4 dni. A i tak po pierwszych kilku godzinach zostają niedobitki rozmiarowe.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.