Jump to content

Żorż Ponimirski

Użytkownik
 • Content Count

  1,430
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Żorż Ponimirski last won the day on May 22

Żorż Ponimirski had the most liked content!

Community Reputation

1,687

About Żorż Ponimirski

 • Rank
  Fan_fana_dobrego_buta
 • Birthday 03/31/1987

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Göttingen
 • Interests
  Biologia nowotworów, Polityka, Muzyka rockowa, Ładne przedmioty użytkowe ;)

Recent Profile Visitors

1,483 profile views
 1. Żorż Ponimirski

  Pytania do administratora

  Musisz im zgłosić konkretną wypowiedź (np. moją ) i wtedy reagują szybko. Inaczej nie ruszają tyłka znad grilla.
 2. Żorż Ponimirski

  Historyczne kłamstwa na forum

  Liczymy, ze @mosze jest na procesji do wieczora
 3. Żorż Ponimirski

  Historyczne kłamstwa na forum

  Chyba nie zrozumieliśmy się mówiąc o pogromie. Ja nie pisałem o wybiciu oka dziewczynce, ale o skali nieznanej w Polsce w jakimkolwiek czasie w historii: ponad 13 tysięcy ofiar : https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrom_w_Jassach około 2000: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dni_Petlury 3800: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrom_w_Kownie 25-34 tysiące ofiar w 2 dni: https://pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_w_Odessie 50-250 tys. ofiar: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogromy_Żydów_na_Ukrainie_(1918–1920) około 1400 ofiar: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrom_w_Złoczowie Nie wybielam nikogo z bojówek nacjonalistycznych, ale jednak skala "pogromów" wywołanych przez Polaków (nie wliczam w to prowokacji AL/GL) to są jednostki do 20 osób w czasie kilkunastu zajść, głównie w czasie wojny i z inspiracji jednego lub drugiego okupanta.
 4. Żorż Ponimirski

  Humor

  WEN TY LAC JA!
 5. Żorż Ponimirski

  Jakie buty mam dziś na sobie

  AS Hunt
 6. Żorż Ponimirski

  Co mam dziś na sobie

  Bad Madder Fakier
 7. Żorż Ponimirski

  Historia

  Nie. Ja po prostu za coś takiego dostałem bana.
 8. Żorż Ponimirski

  Historia

  Bo dokładnie od tego się zaczęło i o polityce historycznej głównie dyskutujemy, a o tej nie sposób dyskutować bez twardych danych liczbowych z czasów WW2. Jeśli jesteś tutaj na forum ekspozyturą kolorowego towarzystwa tolerancji i miłości to zrozum, że takie "zabawy" językowe będą bardzo źle postrzegane. Tak samo jak nazywanie czyichś opinii bzdurami czy dziecinne reakcję typu ROTFL. Wymagaj od siebie samego więcej niż inni, zwłaszcza jeśli sam walczysz o tolerancję i akceptację dla swojego środowiska.
 9. Żorż Ponimirski

  Co mam dziś na sobie

  👌👌👌
 10. Żorż Ponimirski

  Historia

  Kolego @Najmniejszy vel MichalBrit vel "kilt a sprawa Polska". Albo rozmawiamy o historii albo prowadzisz swoją ideologiczną wojenkę. Nikomu tu nie przeszkadza, że chodzisz na parady, pewnie wielu z kolegów też było, ale jeśli w dyskusji w każdym wpisie podkreślasz ucisk Niemieckich homoseksualistów, lewicowców i Żydów (tak jakby były to główne grupy poszkodowane w WW2) to widać gdzie są Twoje priorytety w dyskusji.
 11. Żorż Ponimirski

  Sprzęt audio

  Mam oryginalny zestaw MCR-840 i kolumny NS-BP300. Jest tak jak piszesz, że kolumny mam ustawione blisko siebie lekko w kącie i po krótszej ścianie pokoju. Czekam na mebel i pobawię się ustawieniami. Dzięki za obszerne wyjaśnienie !
 12. Żorż Ponimirski

  Historia

  To zacznij logicznie argumentować, a przestań nazywać czyjeś opinie "bredniami", bo to się kwalifikuje na bana. Pracuję w Niemczech, znam wielu świetnych Niemców, znam też historię i po ludzku potrafię wybaczyć, co nie znaczy zapomnieć. Nie zaakceptuję nigdy zamiany ról kata i ofiary. Samo twierdzenie, że Niemcy byli ofiarami nazizmu to jakieś kompletne nieporozumienie. W jakim sensie ofiarami ? Że w wojnie, którą sami wywołali stracili 7 mln ludzi ? To Polska zasługuje za miano ofiary reżimów totalitarnych ze stratą ponad 20% populacji i 30% terytorium. Jesteś w stanie usprawiedliwić polskie straty istnieniem gett ławkowych przed wojną, a naród milionów dobrowolnych członków partii nazistowskiej nazywasz ofiarami ? Tu nie chodzi o niezbieżną korelację, Ty całkowicie odwracasz role. Nie wiem tylko w jakim celu.
 13. Żorż Ponimirski

  Sprzęt audio

  @Honey Badger, dokładnie o to mi chodziło. Moja jedyna wątpliwość jest taka, że przy potencjometrach basów, wysokich i balansu na "środku" nie słyszę różnicy z Pure Direct, stąd moje pytanie czy PD to jest coś więcej (a właściwie mniej) niż wszystkie potencjometry w pozycji zerowej?
 14. Żorż Ponimirski

  Historia

  Nadal nic z tego nie rozumiem, ale może to już późna godzina. Miłych ferii, Dolna Saksonia idzie jutro do roboty...
 15. Żorż Ponimirski

  Sprzęt audio

  Czy ktoś może wytłumaczyć laikowi czym jest tryb Pure Direct w Yamaha Pianocraft ? Definicję znam, ale w sumie nie widzę większych różnic z/bez. Czy to ma zastosowanie do konkretnych nośników muzyki lub czy jest jakiś sposób aby w oczywisty sposób zauważyć różnicę między PD a trybem standardowym ?
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.