Jump to content

Korneliuss

Użytkownik
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About Korneliuss

 • Rank
  Zwykły
 • Birthday 09/10/1991

Profile Information

 • Location
  Katowice
 • Interests
  Historia, literatura, muzyka, fotografia, kolarstwo, moda&styl, savoir vivre

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W końcu ornitolog nie musi umieć latać, prawda? Poza tym, restrykcyjne przestrzeganie zasad sv ma sens chyba wyłącznie w przypadku dyplomatów, a i to nie zawsze. W pozostałych przypadkach, należy być krytycznym wobec owych "prawd objawionych", i odrzucać te absurdalne lub anachroniczne. Co do doktora Krajskiego, zaglądam od czasu do czasu na jego bloga bo interesuje mnie savoir vivre (choć chyba czysto hobbystycznie), jednak przyznam uczciwie, że miewam wyrzuty sumienia z powodu poprawiania mu statystyk.
 2. Trencz to chyba najlepsze rozwiązanie. Zaryzykuje stwierdzenie, że pasuje do wszystkiego i w każdej sytuacji. No, może za wyjątkiem oficjalnej audiencji u królowej.
 3. Wg mnie super - bezbłędna klasyka. Może trochę mniej eksponował bym poszetke, notabene świetnie dobraną. :]
 4. Kardigan bardzo fajny, poza tym, że bardziej jesienno-zimowy. Aczkolwiek na chłodniejsze letnie dni nie widzę przeszkód. Jednak uważam, że lepiej wyglądałby z koszulą z miękkim kołnierzykiem, np. w drobną kratkę, do tego jakiś knit i byłoby super. Co do butów, zdecydowanie lepsze byłyby jakieś zamszowe mokasyny albo chukka boots, ale z braku laku i espadryle dają radę.
 5. Odważnie, ale mi się podoba. Choć raczej sam nie sprawiłbym sobie różowych skarpet. Swoją drogą chciałbym zobaczyć miny towarzyszących Ci w tym dniu ludzi.
 6. Cytując Stanisława Krajskiego: "Mężczyzna w takich wypadkach, podkreśla to wiele podręczników savoir vivre, zawsze pierwszy się ubiera. Chodzi tu o zapewnienie komfortu kobiecie. Gdyby najpierw pomógł kobiecie, to ona musiałaby czekać na niego w wierzchnim ubraniu i by się zagrzała i spociła." Przypuszczam że analogicznie będzie przy wchodzeniu do pomieszczenia. Najpierw należy pomóc kobiecie, tak by nie była narażona na 'zgrzanie się'.
 7. Przypuszczam że Mattowi chodziło o mokasyny typowo na lato - robione z zamszu lub nubuku, jak np. słynne Tod's. Faktycznie nie założenie skarpetek do klasycznych, skórzanych mokasynów byłoby według mnie sporym nadużyciem. Cytując po raz kolejny Corinne Lechevalier: "Te sportowe buty (...) nosi się wyłącznie no gołą stopę."
 8. Kilka z tych zestawów uważam za całkiem udane i sympatyczne - mam na myśli te spokojniejsze. Co do reszty, mi się te kwiatowe wzory przykro kojarzą z tapetami, niemniej jednak ten pan ma odwagę i bardzo nietuzinkowy styl za co szacunek mu się należy. Notabene widać, że człowiek doskonale się orientuje w tym co robi i nie ma tu niczego przypadkowego, a co za tym idzie, to już styl a nie brak gustu. Prawdą jest, że dzisiaj ze zdjęciem da się zrobić dosłownie wszystko, jednak żadne z nich na perfidny fotomontaż nie wygląda, zresztą po co ktoś miałby sobie zadawać tyle trudu jeśli
 9. Mi się ten pomysł podoba. Ożywiło by to nieco tę marynarkę, no i uzyskałbyś styl nieco marynarsko/szkolny.
 10. Wydaje mi się że siedząc na tym wysokim stołku wyglądałby bez kamizelki mniej korzystnie. Zresztą on zawsze wygląda świetnie więc to poniekąd szukanie dziury w całym.
 11. Słusznie wstrzymałem się z komentarzem na blogu. Faktycznie, na nowych zdjęciach marynarka prezentuje się o wiele lepiej. Co prawda dalej uważam że jest nieco przekombinowana, ze względu na kilka "elementów niestandardowych", ale charakteru nie sposób jej odmówić. No i leży świetnie, co teraz wyraźnie widać.
 12. Dziękuję za wszystkie komentarze. Jeśli idzie o sygnet, Brzydalllo świetnie podsumował tę kwestię więc pozostaje mi jedynie przytaknąć. Co do zieleni, jest 2:1 więc wygląda na to, że faktycznie muszę z nią uważać.
 13. Dyskusyjne to dobre słowo. Ja nie uważam żeby zaakcentowanie pewnej wartości, w sposób dyskretny a więc daleki od wulgarności, było czymś nagannym. To mniej więcej tak, jakby oskarżać właściciela obrączki o afiszowanie się stanem cywilnym. Choć to oczywiście moja, subiektywna przecież opinia.
 14. To cenna uwaga. Mógłbyś napisać coś więcej o kolorach? Od dawna staram się określić swoje ale zupełnie nie wiem jak się za to zabrać. Kierowałem się głównie tym tekstem jednak wiele mi nie pomógł. Wiem, że sprawa jest nieco kontrowersyjna. Savoir vivre zasadniczo nie zaleca noszenia sygnetu za wyjątkiem herbowego, choć i tu są wyjątki. Ja osobiście nie jestem zwolennikiem biżuterii u mężczyzn w postaci wisiorów, naszyjników czy bransoletek (również od zegarka), jednak ten sygnet strasznie mi się spodobał i stwierdziłem że będę go nosił jako element indywidualnego wizerunku. Zresztą skoro
 15. Dzisiejszy, szkolny zestaw. W związku z dniem św. Patryka wybrałem wiosenny, biało-zielony krawat. Uwagi standardowo mile widziane.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.