Jump to content

Velahrn

Moderator
 • Content Count

  2,056
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Velahrn last won the day on July 22 2018

Velahrn had the most liked content!

Community Reputation

787

1 Follower

About Velahrn

 • Rank
  Moderator Globalny

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Velahrn

  Co mam dziś na sobie

  Z czego uszyłeś spodnie?
 2. Velahrn

  [Warszawa] Garnitur ślubny MTM / Bespoke

  Chłopaki z Macaroni (w tym sam Macaroni) znają się na rzeczy, więc konsultacja merytoryczna jest niepotrzebna. Natomiast uważam, że zawsze warto wziąć kogoś ze sobą, bo może na Ciebie spojrzeć z tyłu czy coś wychwycić. Nie zamawiałem w MT, ale zazwyczaj proces wygląda tak, że na pierwszej wizycie jesteś mierzony, wybierasz wszystkie szczegóły, tkaninę, guziki, fason itd. Potem jest przymiarka produkty, który przyjechał ze szwalni i poprawki, potem poprawki poprawek (jeśli są potrzebne), a potem odbiór.
 3. Velahrn

  MALA CZARNA

  Hej, a jak oceniasz wbudowany młynek?
 4. Velahrn

  Gdzie można kupić - szukam, poszukuję

  Polecam Pike Brothers. Świetna jakość. Stacjonarnie w Polsce w Faster Dogu (tam mają też chyba połwki Levisa z linii Vintage Clothing) w Warszawie, a w necie to: https://pikebrothers-shop.com
 5. Velahrn

  Buty, trochę taniej

  Zamów dwie pary i odeślij potem te złą? Sam tak robię.
 6. Velahrn

  Vistula

  "Kiedyś" czyli 250 lat temu, i "nowe" czyli obecne w języku polskim od osiemdziesięciu lat. A poza tym wszystko się zgadza :).
 7. Velahrn

  Vistula

  Bo "kolaboracja" oznacza współprace z wrogiem, okupantem, i we współczesnej polszczyźnie była dotychczas używana tylko w tym znaczeniu. Używanie "kolaboracja" jako po prostu "współpraca" jest kalką z języka angielskiego (a ten czerpie z łaciny), zwłaszcza gdy mamy piękny polski wyraz znaczący dokładnie to samo (z łaciny co- laboratio i współ- praca). Jako ciekawostkę mogę tu wspomnieć, że za czasów Rzeczypospolitej Obojga Narodów, gdy polszczyzna pełna była makaronizmów, "kolaboracja" również oznaczała współpracę, bez negatywnych konotacji.
 8. Velahrn

  Kurtka przeciwdeszczowa

  Moja żona na płaszcz Barboura, chyba model Beadnell, na 100 % oryginalny (kupiony Country Attire) ale bez ŻADNYCH METEK kraju pochodzenia (a wierzcie mi, szukałem, szukałem). W moim Beauforcie zaś stoi jak byk "made in England".
 9. Velahrn

  Dress code motocyklisty

  Niestety, większość produktów tej firmy jest paskudna, wygląda się w nich jak puszka Red Bulla.
 10. Velahrn

  Garnitur i dodatki na ślub

  Moim zdaniem lepiej wyglądasz w kołnierzyku typu Kent. Wyłogi w takim modelu nigdy nie będą się chować, nie przejmuj się. Co do granatowej, grenadynowej muchy - bym odradzał. Weź czarną jedwabną gładką.
 11. Velahrn

  Kurtka przeciwdeszczowa

  To Barboury są niezwykle trwałe (ja mam Beuaforta dziewięć lat, jest w doskonałym stanie, Elżbieta I tyra swoją kurtkę już chyba ze dwadzieścia 🙃), M-65 (kontraktowe) zresztą także.
 12. Velahrn

  Producenci, marki butów: Meermin

  Kilka moich wrażeń z Meermin trunk show. Mam niskie podbicie i dość wąską stopę, prawie zawsze rozmiar 8,0 UK, 42 EURO. Zapisałem sobie kilka kopyt, na podstawie ich charakterystyki na stronie www, i przyszedłem z kartą z pomiarami. Moje wrażenia Hiro - przez wielu tu chwalone, polecane, na moją stopę niestety niewygodne. 8,0 zdecydowanie za małe, 8,5 powiedzmy akceptowalne. Niestety, bo split-toe Meermin robi tylko na tym kopycie. Olfe - całkiem, całkiem, pasuje rozmiar (ponownie) 8,5 Rois - opisane jako"featuring a generous UK E (medium) fitting, narrow heel & a high instep". Sprzedawca jednak zapewniał, że jeśli mam niskie podbicie, będzie ono najwygodniejsze. I FAKTYCZNIE BYŁO! WTF? 8,0 Warto jeszcze wspomnieć, że MTO Meermina nie polega na tym, jak np. w Yanko, że wybieram sobie skórę, kopyto i model, Jest to bardziej coś jak krótkie, limitowane serie, która można zamawiać w ograniczonym czasie...
 13. Velahrn

  Kurtka przeciwdeszczowa

  W bojach sprawdziła się też broń czarnoprochowa (miliony osób od niej zginęły), co nie znaczy, że bym dzisiaj szedł z takim rewolwerem na wroga. Woskowany Barbour jest i stylowy, i klasyczny, i zapewnia bardzo dobrą wodoodporność, w przeciwieństwie do M-65, która jest tylko showerproof (po impregnacji). Nie zrozum mnie źle - to zajebista kurtka - ale nie jest wodoodporna. Budowanie narracji "albo gumowa peleryna, albo nic" to fałszywa dychotomia.
 14. Velahrn

  Kurtka przeciwdeszczowa

  Ok mogę powiedzieć "wasze kurtki nie były przeciwdeszczowe i mokliście w tych latach '60 jak cholera".
 15. Velahrn

  Kurtka przeciwdeszczowa

  Tyle, że M-65 nie jest przeciwdeszczowa...
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.