mosze

Moderator
 • Zawartość

  3789
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Ostatnia wygrana mosze w Rankingu w dniu 16 Wrzesień 2014

mosze posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

1183

O mosze

 1. To nie jest trudna przeróbka i każda sensowna pracownia powinna podołać (gdzieś wyżej są dwa polecane przeze mnie zakłady). Jednak nie wiem, co rozumiesz przez "dobry efekt"? Usunięcie poduszek spowoduje inne układanie się marynarki na ramionach, niekoniecznie idealne.
 2. Nie wchodzę w to.
 3. Poszetka ździebko za bardzo wystaje. Sam mam ten problem przy takim ułożeniu.
 4. Pytanie o dopasowanie przeniesione do poradni:
 5. To nie jest prawdziwy cedr, w dodatku zapach jest (z tego, co wiem) "dodawany" i po jakimś czasie się ulatnia (to już piszę z doświadczenia). Niestety, to trzeba sprawdzić. Prawidła muszą przede wszystkim pasować - dobrze wypełniać but. Nie ma to oczywiście związku z ceną, no może poza tym, że tańsze mogą być niższe, co jest niekorzystne - gorzej wypełniają but.
 6. Nie mam tych butów, ale z własnych doświadczeń wnioskuję, że się całkowicie nie zejdzie. Dopasowanie przy butach rozwiązanych jest mniej istotne, u mnie z reguły za piętę wchodzi palec. Położenie małego palca jest wg mnie bez znaczenia, zależy od kształtu stopy i kształtu kopyta. Jeśli zawiązane buty trzymają pewnie stopę, to jest ok.
 7. Własny biznes trzeba otworzyć. Część sukcesu to własne umiejętności, część - dostęp do dobrych skór, jeszcze jeden element to zmysł estetyczny i pomysły.
 8. Chinosy z MD są ok; w cenach na Allegro to jest dobry zakup.
 9. Żeby było ładnie?
 10. Niestety, z moich obserwacji wynika, że kompetentny i uczciwy sprzedawca jest absolutnym wyjątkiem, również za granicą. Ale wyjątki się zdarzają.
 11. Dobry zakup.
 12. Yoox to sklep. Rozmiarówkę mają producenci. Większość firm włoskich stosuje podobną rozmiarówkę do SS, czyli numerki jakoś tak sobie odpowiadają, ale tylko większość; ponadto, sporo firm, w przeciwieństwie do SS, nie trzyma rozmiarówki (np. Boglioli - spora loteria).
 13. Nie wiem, czy istnieją jakieś zatwierdzone reguły. Jeśli nie, proponuję następujące reguły eksperckie: - garnitur lub coś wyżej (smoking, frak) -> tutaj; - marynarka i (krawat lub mucha) -> tutaj; - reszta -> casual. Uzasadnienie: reguły są proste i biorą pod uwagę rzeczy potocznie uważane za eleganckie, rzadko spotykane u współczesnych Polaków. Wątpliwości zawsze będą (garnitur z rozpiętą koszulą a'la latino lover i trampki, albo - każualowa kurtka do eleganckiego zestawu), w razie czego trzeba zdać się na wyczucie autora albo moderator przeniesie . W każdym razie ostatni post kolegi @Kyle niewątpliwie pasuje tutaj.
 14. But ewidentnie wadliwy, do wymiany.
 15. Może o to chodzi - o "pozycjonowanie" się i związane z tym oczekiwania. Poza tym, z całej historii wynika, że polska firma nieco się na początku zagubiła, na szczęście zdołała się ogarnąć.