Jump to content

mosze

Moderator
 • Content Count

  5,490
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

mosze last won the day on May 1 2019

mosze had the most liked content!

Community Reputation

2,465

About mosze

 • Rank
  Moderator Globalny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie masz karty wielowalutowej? To czas włączyć taką opcję. Ewentualnie użyć Revoluta.
 2. Każdy z tych garniturów "jakoś" leży, wg mnie żaden nie leży ładnie. Nie podobają mi się mocne ramiona, w każdym z nich wyglądają na zbyt szerokie. Sprawdziłbym, jak wyglądać będzie marynarka z minimalną konstrukcją w ramionach, np. SuitSupply ma takie marynarki. Druga uwaga - jesteś bardzo szczupły i nie wiem, czy mocne taliowanie (ostatni garnitur) jest wskazane, wg mnie w talii wyglągasz zbyt chudo, co w połączeniu z bardzo szeroką i kwadratowo wyglądającą górą daje dość dziwny efekt "pakera". Oczywiście jest to kwestia gustu.
 3. Dopytałbym się, o co chodzi - jeśli ma być faktycznie luźno i gorąco, to zestaw z krawatem też może być nieodpowiedni. Może chodzi o zestaw dyskotekowy typu koszula i spodnie?
 4. Jeśli masz atletyczną sylwetkę, to będzie ciężko coś gotowego znaleźć. Typowe rozwiązania to mtm (drożej) lub rtw i poprawki (taniej).
 5. Ja również nieszczególnie zwracam na to uwagę. Być może w wieczorowym garniturze to jest nie-ok (elegancja to minimalizm i unikanie zbędnych "artefaktów"), ale w przypadku marynarki sportowej ujdzie. Nie trawię natomiast zbyt krótkich dwórzędówek, nie zakrywających kroku (a z tyłu - tyłka). PS. Na zdjęciu model na zbyt króką marynarkę i jednocześnie spodnie z niskim stanem.
 6. Co ja myślę - ramiona mi się nie podobają, są zbyt szerokie i wybrzuszone ku górze. Przypomina mi jedną z moich pierwszych marynarek, jugo bozz. Poszukałbym czegoś innego.
 7. Nie wiem, nie mam garnituru MT. Dla mnie jednak najważniejsze jest to, czy i jak na mnie leży, w drugiej kolejności komfort. Jeśli leży dobrze, to guzik jest na dobrej wysokości. Jeśli leży źle, to przyczyny mogą być różne, ale garnitur po prostu zwracam.
 8. Mechanikowi w warsztacie, o ile mam z nim kontakt.
 9. Dlaczego forumowicze nie traktują Twojego wpisu poważnie? Dwa przykłady. "Konstrukcja garnituru" odnosi się do wkładów w ramionach, wkładów piersiowych, sposobu wszycia rękawa, może jeszcze do czegoś. Pod pachami jej faktycznie nie ma. Rozpinanie guzików bądź nie nie ma wpływu na prestiż garnituru, a może sprawiać problemy osobom z krótkimi rękami (skrócenie może być wręcz niemożliwe - strata klienta). Zarówno zdarzają się tanie garnitury z rozpinanymi guzikami, jak i drogie bez. Najdroższe garnitury RTW nie mają w ogóle wykończonych rękawów, dziurki wykonuje i guziki przyszywa krawiec po zakupie i przymiarce. Takich nieporozumień w Twojej "litanii żalu" jest cała masa. A, jeszcze zapomniałem o liczbie guzików. 4 to standard. Niektórzy producenci chcą się wyróżnić i dają 3 lub 5, czasami 1. Prawie wszystkie marynarki w mojej szafie mają 4.
 10. Nie jest ani bazą, ani przybudówką. Skąd ten pomysł? Forum założył w 2010 r. Wojciech Szarski, wcześniej bloger Macaroni Tomato. Ale już bardzo dawno temu, po założeniu własnej firmy, praktycznie się z forum wycofał. Obecnie firma ma na forum swój wątek, na identycznej zasadzie, na jakiej mają wątki inne firmy współpracujące z forum.
 11. Prostszą, a na pewno tańszą opcją jest zakup gotowych wkładek. Są, a przynajmniej kiedyś były, wkładki cienkie, grubości kilku mm. Można faktycznie kupić większe i w razie czego dociąć.
 12. Zapiętki to raczej wtedy, gdy pięta lata (nie trzyma). Cienkie wkładki redukują rozmiar. Krem stosuje się na miejsca miękkie, pastę na sztywne (chodzi o nadanie połysku) - czyli noski i ew. piętę. Krem ma więcej barwnika. Są również specjalne środki do rekoloryzacji, ale ja bym tutaj działał powoli. Nie wiem, czy rozjaśnienie koloru jest możliwe, przyciemnienie na pewno tak.
 13. Można kłaść inny odcień. Najczęściej buty się miejscowo przyciemnia, np na noskach. Cienka, skórzana wkładka skutecznie zredukuje nadmiar luzu. Może jednak wystarczy grubsza skarpeta?
 14. Nie każdemu kaszkiety służą, mogła mieć rację.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.