Skocz do zawartości

mosze

Moderator
 • Zawartość

  4267
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Ostatnia wygrana mosze w dniu 16 Wrzesień 2014

Użytkownicy przyznają mosze punkty reputacji!

Reputacja

1456

O mosze

 • Tytuł
  Moderator Globalny
 1. Przecież to marzenie każdego sprzedawcy - opchnąć kawałek jedwabiu, maszynowo obszytego, za stówę. Korzystałem (m.in. wymieniałem obszycie maszynowe na ręczne) i mogę polecić.
 2. Forumowa poradnia stylistyczna

  Wg mnie długość jest idealna. W dodatku nie cierpię sytuacji, w której spod dwurzędówki wystaje krok - wygląda to bardzo źle. Ogólnie leży ok, może nie wygląda jakoś wyjątkowo pięknie, ale nie jest źle. Tak na marginesie, to jest mało uniwersalny kolor - łatwo ubrudzić. Spodnie można wyprać, z marynarką będzie kłopot.
 3. Garnitur i dodatki na ślub

  Jeśli 8 Berwick było za duże, to 8 w węższych butach innej firmy może być ok. Może, ale nie musi. Jeśli masz szeroką stopę, to oczywiście wąskich kopyt nie próbuj. Loake L1 to najniższa/jedna z najniższych linii Loake. Moim zdaniem wydawanie 700 zł na takie buty nie ma sensu. No ale uczciwie sprawę ujmując, wszystkie posiadane buty kupiłem w okazyjnej cenie, przy okazji oczywiście było parę pomyłek. Buty są sztywne, bo to są jednak buty z dość niskiej półki. Skóra się kiedyś złamie (zakładając dobre dopasowanie rozmiaru), ale trzeba będzie swoje przecierpieć. Kup krokiety i nie będą sztywne.
 4. Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady

  Takie postulaty pojawiły się dość dawno, ale na naszym forum nic nie dzieje się szybko.
 5. Yoox

  Jakiś czas temu oglądałem marynarkę B. Cucinelli, tak raczej z ciekawości, bo jednak kosztowała prawie 600 euro. A teraz jest w promocji - 35% - ale cena skorygowana na 910. Ciekawe, w którym wariancie wychodzi taniej.
 6. Producenci butów: Berwick

  Ważne jest dopasowanie do stopy. Rozmiarów zewnętrznych buta nie ma sensu porównywać. Użytkuję buty, które wyglądają z zewnątrz na różniące się o cały rozmiar. Znaczenie ma kształt kopyta, rodzaj buta oraz grubość użytej skóry. Tak więc - nie przejmuj się, o ile nie uważasz, że but jest na tyle duży, że źle to wygląda.
 7. Garnitur i dodatki na ślub

  A ja jeszcze dodam, że przy takim wpisie reklamowym firma stanie na głowie, żeby całość dobrze wyglądała (chodzi, jeśli dobrze pamiętam, o projekt MTM). Rzeczywistość dla zwykłego klienta jest dość prozaiczna - jeśli garnitur będzie w miarę pasował, to okaże się, w ocenie sprzedawców, doskonały.
 8. Garnitur i dodatki na ślub

  1 - nie istnieje coś takiego, jak obiektywne doradztwo w salonie - zawsze coś świetnie leży, a ew. problem nie jest problemem i współpracujący z salonem krawiec usunie go w pięć mikrosekund 2 - Vistula ma różne linie; najtańsze są słabe, najlepsze (Lantier) są bardzo dobrej jakości (takie polskie premium). Podstawowa sprawa jest taka, jak garnitur będzie leżeć. Na mnie np. marynarki Vistuli leżą bardzo źle, niezależnie od konstrukcji - nie mam żadnej. Ale u Ciebie może być inaczej, trzeba przymierzyć. Możesz porobić zdjęcia (muszą być z perspektywy, raczej nie selfie smartfonem) i wrzucić na forum albo porównać z przykładami. Najważniejsze są ramiona i proporcje.
 9. Buty, trochę taniej

  Dyskusje o rozmiarówce przeniesione:
 10. Filozofia ubioru

  Nie wiem, jak robiony jest ów ranking, ale z polskimi uczelniami jest ten problem, że są ogromne - składają się z bardzo wielu wydziałów o bardzo różnym poziomie. Słyszałem już kilka razy takie opinie od zupełnie różnych, ale zorientowanych w tych sprawach osób. Pomiędzy najlepszymi i najgorszymi wydziałami zieje przepaść. Ranking mierzy średnią. Na pewno nie jest aż tak źle.
 11. Filozofia ubioru

  Dwie uwagi. Pierwsza - w Polsce zdolna młodzież rywalizuje o miejsca w najlepszych szkołach publicznych. Szkoły prywatne (o ile taką masz na myśli) mają słaby poziom, głównie ze względu na to, że uczęszcza tam "złota młodzież", której nie chce się uczyć. Ja sam chodziłem do dobrego liceum, a koledzy i koleżanki mieli rodziców "na stanowiskach" - jednak nigdy się nie wywyższali. Może dobrze trafiłem. Druga sprawa - faktycznie, jest coś takiego w Polakach, jak pewna podejrzliwość w stosunku do dużych pieniędzy. Zawsze w takich sytuacjach warto spytać, dlaczego - Polak wyssał to z mlekiem matki czy może jest inna przyczyna? Na pewno do jakiegoś stopnia może to być "etos inteligencki". Jednak warto zauważyć, że w PRL-u pieniądze mieli partyjni i ci, którzy mieli odpowiednie kontakty. W trakcie transformacji uwłaszczyła się nomenklatura; w pewnym momencie wszyscy (lub prawie wszyscy - musiałbym sprawdzić) najbogatsi Polacy to byli ludzie dawnych służb. Podobnie, a może i gorzej, było w innych krajach - np. na Ukrainie z niczego postały prawdziwe księstwa, a jeszcze kilka lat temu (nie wiem, jak dzisiaj) nie można było sprzedać samochodu na giełdzie bez opłacenia się lokalnej mafii. Wszystko się zmienia; można od jakiegoś czasu dorobić się pieniędzy bez koneksji, pojawiła się grupa dobrze zarabiających specjalistów, sądzę więc, że ten sposób myślenia będzie odchodził w niepamięć.
 12. Jakie buty mam dziś na sobie

  Post zakupowy @Beny23 i powiązaną dyskusję przeniosłem tutaj: PS. Panowie, bardzo proszę - zakupy w w/w wątku, tutaj - zakupy butowe, ale na sobie.
×