Jump to content

mosze

Moderator
 • Content Count

  5,755
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

mosze last won the day on July 2

mosze had the most liked content!

Community Reputation

2,660

About mosze

 • Rank
  Moderator Globalny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie widać jeziora, chyba przesunęli.
 2. Jakiś czas temu zelowałem czuki carlososantosa i loafersy c&j. Szewc, oddając mi buty, stwierdził, żeby carlosów nie kupować, bo, cytuję, "co prawda całe ze skóry, ale obcasy są zrobione z tektury". A te drugie, spytałem? A te, to porządne są.
 3. Dzień dobry!

  Chciałbym uzyskać zgodę na wystawienie ogłoszeń sprzedaży. Mam do sprzedania (tanio) 3 garnitury Suit Supply i dwa zegarki Orient. Będę wdzięczny za odpowiedź.

  Pozdrawiam serdecznie,

  Maciej Muryn

 4. Być może zdjęcia wyolbrzymiają wadę, ale jak dla mnie, wygląda to fatalnie. Nigdy nie miałem czegoś takiego nawet w tanich butach.
 5. Oprócz w/w wątpliwości co do szerokości rękawów (uzasadnionych), dochodzi kwestia, czy po przeróbce marynarka w ramionach będzie leżeć tak samo lub lepiej, niż przed przeróbką. Przerabiałem w ramionach (skracając od góry lub zmieniając wszycie rękawa, usuwając wypełnienia itp.) dość sporo marynarek, z 10 na pewno, może więcej, prawie wszystkie u tej samej, starannej i kompetentnej krawcowej, jedną/dwie w polecanym na forum zakładzie przeróbek (w tym przynajmniej jedna była dalej poprawiana przez moją krawcową). Wszystkie marynarki miały lekką konstrukcję, jeśli były wypełnienia, to niewie
 6. Proporcje marynarki nie wyglądają dobrze, to fakt, ale to może być kwestia zdjęcia.
 7. Fałdę na plecach się łatwo zlikwiduje. Rękawy wg mnie ok (ja sam mam jedną rękę dłuższą i koszula tam bardziej wystaje).
 8. mosze

  TK Maxx

  RL ma linię premium, purple line, nie wiem, kto robi dla nich buty (na pewno zdarza się EG, ale wykonawca może się zmieniać) i nie wiem, czy te buty są z tej linii, ale 2500 za buty w tikeju to się wydaje grubą przesadą. Bywały JLobby przecenione z 1000 ojro na 1000 polskich tzw. złotych.
 9. To jest niezgodne z regulaminem i narusza dobre obyczaje. Natomiast na Allegro jest od dłuższego czasu wysyp ubrań od SS, są to ubrania prawdopodobnie ze starszych kolekcji, ale nowe, z metkami, pełnowartościowe - można użyć cen jako odnośników przy ewentualnej wycenie.
 10. Buty na wesele (własne lub cudze ) - wyłącznie czarne oksfordy.
 11. @Mily marynarka wygląda na zbyt krótką/zbyt małą i zbyt ciasną. Kupowanie zbyt ciasnych ubrań to desperacja. Poszukaj czegoś innego. Ja również często muszę mieć spodnie o rozmiar większe (chodzi o uda/łydki), SS ma akurat rozsądnie szerokie nogawki, problemy są z firmami włoskimi (spodnie-rurki).
 12. Ja wolę dłuższe, optymalnie mankiet koszuli wystaje ok, 1cm. Jednak SS ma stylizacje z dość krótkimi rękawami, które wyglądają dobrze. Kluczem jest wąski mankiet koszuli. Dodam jeszcze, że przy typowej budowie i proporcjach rękawy marynarki o takiej długości sugerują, że marynarka jest za krótka (powinna się kończyć w okolicach zgięcia kciuka) - oczywiście trzeba popatrzeć na proporcje sylwetki, z tych zdjęć niczego się nie da ocenić.
 13. Jeśli zakładasz kamizelkę, to krawat może być krótszy - nie musi sięgać do paska. Przecież nie widać końcówki. Krawaty 8.5 wg mnie są dobre na chudzielców, sam jestem dość szczupły i preferuję szersze, przynajmniej 9.5 cm.
 14. Po paru wyjściach zaczynają się ścierać i a) wyglądają gorzej b) dół buta szybko się niszczy i brudzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.