Jump to content

mosze

Moderator
 • Content Count

  5,395
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

mosze last won the day on May 1 2019

mosze had the most liked content!

Community Reputation

2,391

About mosze

 • Rank
  Moderator Globalny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeśli taliowanie było po szwach z kieszeniami, to może nie być tak drogo, ciężko mi to stwierdzić, musiałby ocenić fachowiec.
 2. Skracanie górą jest droższą przeróbką, ale faktycznie w Warszawie jest to koszt ok. 100 zł (krawcowa, u "krawca miarowego" może być sporo drożej). Natomiast bardziej zwraca uwagę taliowanie, stosunkowo prosty zabieg - jeśli nie obejmował jakichś dodatkowych przeróbek/korekt (jak np. wzmocnienie szwów w marynarce z rzadkiego i podatnego na "rozłażenie się" materiału), to jest to ze 3 razy drożej, niż normalnie.
 3. Tak, to prawda, wątek ociera się o politykę i być może powinien zostać zamknięty. Myślę, że można zostawić to do decyzji SBwB na najbliższym walnym zebraniu.
 4. Regulamin forum: "Niedopuszczalne jest prowadzenie na forum dyskusji o charakterze politycznym" Czy to sformułowanie jest niejasne, trudne do zrozumienia? Nie dyskutujemy na forum o polityce. Krytykę polityków-złodziei proszę uskuteczniać na innych forach.
 5. Proponuję jednak krokiety, choć jest niebezpieczeństwo, że zagustujesz w drogich butach.
 6. mosze

  Humor

  Proszę bez treści politycznych, są jawnie zabronione w regulaminie.
 7. Tak, odsyłam do regulaminu forum: II. Ogólne zasady funkcjonowania i korzystania z forum 1. Tematyką forum jest klasyczna elegancja. Zawartość forum jest podzielona na działy tematyczne. Dyskusje obejmujące inną tematykę dopuszczalne są wyłącznie w dziale „Sala klubowa”. W razie wątpliwości co do zakresu tematyki forum decyduje stanowisko Moderatora lub Administratora. Forum prowadzone jest w języku polskim.2. Niedopuszczalne jest prowadzenie na forum dyskusji o charakterze politycznym oraz propagowanie treści politycznych, w tym promowanie jakiejkolwiek opcji politycznej, we wszelkich formach, w szczególności poprzez wypowiedzi na forum oraz treści i linki zamieszczane w sygnaturze lub profilu użytkownika forum. W razie wątpliwości o tym, czy niniejszy punkt regulaminu został naruszony, rozstrzyga Moderator lub Administrator. Nie rozumiem, co to ma do rzeczy, kto jest członkiem założycielem, a kto nim nie jest? Tak na marginesie - członkiem-założycielem nie zostałem przez przypadek, otóż jeden z kolegów podał mi... błędną godzinę rozpoczęcia spotkania założycielskiego i na nie nie dotarłem. Natomiast na forum jestem od 2010 roku. Pamiętam czasy, kiedy forum należało do Macaroniego, który potem przekazał je w ręce ówczesnego administratora, który z kolei, nie od razu, przekazał je nowo tworzącemu się Stowarzyszeniu BwB. Co do ponawiających się zaczepek, że mi odbija od nadmiaru władzy, ustosunkuję się raz: mam ciekawą pracę, kilka hobby nie związanych z ciuchami, władza na forum nie jest mi do niczego potrzebna. Liczę na to, że pojawią się nowi moderatorzy, a ja będę mógł odpocząć.
 8. Dopasowanie z przodu niezłe, problemem są okolice wszycia rękawów i załamania w tym miejscu.
 9. @Aras jeśli Ci przeszkadzają, to są za duże. Ja lubię duże klapy, ale raczej peak lapel. Co do zdjęć- w środkowej marynarce mnie nie rażą, może odbiór zależy od koloru, sylwetki noszącego itp.?
 10. Ponownie proszę o powstrzymanie się od treści politycznych.
 11. Panowie, oceniamy zestaw. Proszę powstrzymać się od uwag nie-sartorialnych.
 12. Mam jedną marynarkę ZG Tombolini. Jest lekka, fakt, ale takim cudem to nie jest. Po pierwsze, średnia jakość wykonania. Jak ktoś jest pedantem, to mu może przeszkadzać. Moja ma wady, choć część da się skorygować, a część trudno dostrzec. Druga sprawa to jak marynarka leży - cienki materiał nie wybacza. Sporo firm włoskich robi lekkie marynarki, może nie aż tak lekkie, ale 100-200 dodatkowych gram na grzbiecie jest w praktyce całkowicie bez znaczenia.
 13. Wygląda ok, natomiast drugi czynnik oceny to trwałość. Korzystałem przez kilka lat z poleconego wcześniej na forum szewca w Warszawie. Robota była wykonana starannie, ale wszystkie zelówki po jakimś czasie zaczynały się odklejać. Przyjmował reklamacje, ale przecież chodzi o trwałe rozwiązanie problemu. Natomiast były forumowy szewc Rafał robił to tak, że do dziś z żadną nie mam problemów.
 14. mosze

  Coś do fabryki

  Chodzi mi o ochronę koszuli przed zabrudzeniem - czyli równo z koszulą. Odwrotnie, niż w odzieży eleganckiej. I podobnie, jak w płaszczu.
 15. mosze

  Coś do fabryki

  Jeśli do fabryki, to czy rękawy nie są zbyt krótkie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.