mosze

Moderator
 • Zawartość

  3981
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Ostatnia wygrana mosze w Rankingu w dniu 16 Wrzesień 2014

mosze posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

1312

O mosze

 • Tytuł
  Moderator Globalny
 • Urodziny
 1. Buty bardzo ładne, ale spodnie raczej nieodpowiednie.
 2. Raczej nie, bo to jest normalne. Mam tak we wszystkich butach, które sprawdzałem.
 3. Polemizowałbym. Pełna zgoda. Jeśli chcesz poćwiczyć renowację, zajrzyj na ten wątek: Ten również może pomóc:
 4. Czy mają coś w stylu CMDNS, a jeśli tak - możesz podać link?
 5. Japończycy i Koreańczycy często i chętnie chodzą w garniturach, zwłaszcza starsi (w sensie: nie emeryci, ale już nie młodzież; powiedzmy - dojrzali na stanowiskach). Jest to podkreślenie statusu i pozycji społecznej. Dla mnie swego czasu szokujący był widok japońskich taksówkarzy w ciemnych garniturach i śnieżnobiałych koszulach - może nie wszyscy, ale zdecydowana większość. Był to bardzo mocny kontrast w stosunku do polskiego taksówkarza, ubranego "wygodnie".
 6. Czy ktoś może podpowiedzieć, w jaki sposób działają pracownie? Tzn. co robi sam mistrz Januszkiewicz, co robią jego pracownicy, a co wykonują osoby trzecie (gdzieś wyczytałem, że, cytując z pamięci, "Januszkiewicz współpracuje z cholewkarzem"). Podobnie Kielman - jak rozumiem, jest to nazwisko założyciela-szewca, a obecnie nazwa firmy i właściciela. Tak więc - kto wykonuje poszczególne etapy buta, kto to nadzoruje itp.? Są bowiem szewcy, którzy wszystko lub prawie wszystko robią sami, tak przynajmniej sądzę. Co zatem w praktyce oznacza, że "buty wykonał Kielman/Januszkiewicz"?
 7. Są dwie kwestie: - estetyka - podobają Ci się lub nie; być może znajdziesz buty ze schodzącą się przyszwą, a może nie; - wygoda - z moich doświadczeń wynika, że w całkowicie rozwiązanych butach powinieneś móc wsadzić za piętę palec (po przesunięciu stopy maksymalnie do przodu); w butach zasznurowanych stopa powinna być trzymana pewnie, bez luzów, ale ciągle musisz mieć możliwość poruszania palcami w środku. Niestety, upewnienie się, że buty będą wygodne, wymaga zrobienia pewnej liczby kroków i po takim eksperymencie buty nie będą już nadawać się do ewentualnego zwrotu.
 8. Mam takie niedyskretne pytanie - czy Pan Poszetka ubiera się sam, czy ubiera go Pani Poszetka?
 9. Przyszwa dość szeroko się rozchodzi - to nie tylko kwestia estetyki, być może but jest jednak zbyt ciasny i czekają Cię męki. Druga sprawa to, faktycznie, jakieś dziwne marszczenia na nosku prawego buta. Niech się wypowiedzą fachowcy od skór; mnie się to nie podoba.
 10. Dziś.
 11. Buty na niedzielę, czyli krzyżowce.
 12. Pan Mystkowski znany jest z tego, że się ceni (dość mocno). Z drugiej strony jest to bardzo dobry krawiec (choć zdarzały się różne negatywne uwagi). Tak czy owak - zgłosiłbym reklamację. Krawiec na pewno zostawił zapas i powinien dokonać korekt.
 13. Nie powinno tak wyglądać. Pytanie jednak, czy sam nie chciałeś za daleko idącego dopasowania. Generalnie bliższe dopasowanie poprawia efekty wizualne, ale zmniejsza komfort. Posiadam marynarki i garnitury absolutnie na styk - z reguły kupione dawno temu, może coś źle zmierzyłem albo zmieniły mi się obwody - ale tak bywa. Oczywiście nie powinno tak być chwilę po przeróbce u krawca.
 14. Czy to jest budżetowy zakup i, jeśli tak, to z jakiego źródła? Szukam kapelusza na lato, ale nie jestem skłonny wydać czterech stów.
 15. Przypomina mi się teledysk Depeszów do "It's No Good":