Jump to content

mosze

Moderator
 • Content Count

  4,846
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

mosze last won the day on May 1

mosze had the most liked content!

Community Reputation

1,915

About mosze

 • Rank
  Moderator Globalny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. mosze

  Przebarwienia i zagniecenia skóry licowej

  Tak, to był jeden z artykułów, które miałem na myśli.
 2. EBerg używa uproszczonej rozmiarówki, wymiary zmieniają się co drugi rozmiar kołnierzyka. Np. 39 i 40 mają ten sam rozmiar klatki/talii - dla 40 koszula jest lekko slim, dla 39 już nie będzie slim. Analogicznie 37 nie jest specjalnie wąska. Generalnie zwężenie koszuli jest łatwą przeróbką, ale problemem są ramiona. Jeśli są zbyt szerokie, to już nie jest prosto i nie wiem, czy przeróbka ma sens (a na pewno nie w koszuli za 460 zł). Poszukaj w markach młodzieżowych, ew. w Albione - mają małe rozmiary. Inną opcją jest faktycznie mtm.
 3. mosze

  Przebarwienia i zagniecenia skóry licowej

  Był również artykuł, chyba shoe snoba, pokazujący sporo butów z wysokiej półki i sposób, w jaki się połamały i jak skóra się pozaginała. Tzn. takich wpisów jest sporo, ale jeden był szczególnie długi, wartościowy, ilustrowany bogato przykładami. Generalnie dobrej jakości skóra gnie się nieco inaczej, ładniej, ale to nie znaczy, że się nie łamie. Choć bywają skóry bardziej i mniej sprężyste. W każdym razie w tym wpisie były przykłady butów bardzo drogich, które brzydko się złamały. Zależy to od wielu rzeczy, pewnie od stopy, dopasowania do kopyta itp. Oczywiście, im mniej but "faluje", tym lepiej. Jednak szczególnie ważne jest, aby nie tracił formy, przede wszystkim - by się łamał tam, gdzie powinien, i nie łamał, gdzie nie powinien. Jednak nawet buty renomowanych producentów potrafią łamać się za przeszyciem noska (monki C&J).
 4. mosze

  Przebarwienia i zagniecenia skóry licowej

  Nie. Ja pokazuję buty, w których chodzę na co dzień. Odkąd zrobiło się ciepło, chodzę praktycznie wyłącznie w pokazywanych w wątku loafersach (3 pary). Co ciekawsze, pielęgnacja ogranicza się do przetarcia szmatką. Co do meritum - skóra różnie się łamie i zgina, ja nie widzę nic niepokojącego. Prawidła tylko częściowo są w stanie wyprostować skórę, zmarszczek na pewno nie wygładzą. Ich główną funkcją jest zapobieganie deformacji całego buta (zaginanie czubków do góry). Był taki eksperyment- właściciel trzymał jeden but na prawidłach, drugi bez, i po jakimś czasie była widoczna różnica. Tak więc na prawidłach warto trzymać. Edit: tutaj jest link: ale był lepszy artykuł ze zdjęciami co miesiąc.
 5. mosze

  Suit Supply

  Na razie jest bez zmian, przynajmniej w sklepie - sprawdziłem dwa garnitury z bieżącej kolekcji.
 6. mosze

  AKTUALIZACJA Skazy na butach Berwick - reklamacja?

  Wyglądało na uszkodzenia skóry. Stąd mój komentarz.
 7. mosze

  Muzyka dla naszych uszu

  Stary, dobry, polski rock. Polecam całą płytę. https://m.youtube.com/watch?v=BiI059ohrWw
 8. mosze

  Producenci butów: Berwick

  Te przebarwienia (niedobarwienia) wyglądają ciekawie. Jeśli jednak chciałeś mieć jednolite, ciemnobrązowe buty, to wymień.
 9. mosze

  Brogsy z Ryłko - VESTRO

  Ja bym żony w temat w ogóle nie angażował.
 10. mosze

  Dżinsy

  Czyli nie tylko będą stać, ale jeszcze będzie można postawić na nich doniczkę.
 11. mosze

  Co mam dziś na sobie

  To chyba flanela z SS - świetny power suit, ale chyba za ciepły?
 12. Jeśli jest to typowe wesele, czyli ślub oraz nocka w lokalu, to założenie innego garnituru niż wieczorowy jest wg mnie sporym błędem, by nie rzec obciachem.
 13. mosze

  Dobrze ubrany mężczyzna

  To wszystko jest bardzo dziwne. Za dużo nietypowych rozwiązań.
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.