mosze

Moderator
 • Zawartość

  3920
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Ostatnia wygrana mosze w Rankingu w dniu 16 Wrzesień 2014

mosze posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

1261

O mosze

 • Tytuł
  Moderator Globalny
 • Urodziny
 1. Krawat nie pasuje do koszuli, a jaki by pasował - nie wiem, pewnie jakoś mniej elegancki (włochaty, grenadyna, wełna, cholera wie). Ja z reguły przystawiam koszulę i krawat do marynarki i oceniam. EDIT: może jeszcze dodam, że w przypadku dość zdecydowanego wzoru/koloru garnituru starałbym się pohamować z resztą, ew. dobrze zestroić kolorystycznie (jak na powyższych przykładach).
 2. Z moich doświadczeń wnoszę, że kluczowy jest dobór rozmiaru poszetki do rozmiaru kieszonki.
 3. Śledzik ze skóry Serio - wzór - typowy casual, forma (kołnierzyk) - dość elegancka, czyli hybryda. Osovski ma sporo "spadów" ze starych kolekcji, które są całkiem ok pod względem jakości, ale stylistycznie to takie oferty dla eleganckiego operatora betoniarki względnie drwala.
 4. Z przodu wygląda ładnie, ale chyba jest za krótka - tzn. jeśli masz prawidłowe proporcje, co sugeruje zdjęcie, to marynarka powinna zakrywać zadek (albo sięgać gdzieś do zgięcia kciuka). Linia MT Collective, sądząc z podanych na stronie wymiarów, ma zresztą bardzo krótkie marynarki. Trochę gorzej jest z boku i tyłu - widać, tzn. ja wnioskuję ze zdjęć, że marynarka ma dość mocną konstrukcję ramion i w Twoim wypadku kula ramienia jest zapadnięta. Nie jest to tragedia, ale mnie się nie podoba i na pewno nie chciałbym dość drogiego garnituru z takim efektem.
 5. Nie wiem, czy absolutnym, ale wg mnie wszystkie poza bielą.
 6. To niech podniosą. BTW. Ja w samochodzie zawsze mam marynarkę zdjętą - głównie chodzi o to, aby mniej się pogniotła.
 7. U typowej osiedlowej krawcowej nie zaryzykowałbym nawet wyprucia rękawa. Przeróbka j.w. w RTW wg mnie jest pozbawiona sensu.
 8. Takie rozwarcie jest bardzo nieestetyczne (stopa przypomina karpia ściśniętego imadłem) i jednoznacznie wskazuje na zły rozmiar (ściślej: tęgość) buta.
 9. Bez jaj, a poza tym przeczysz sam sobie. Szycie na miarę na z definicji wyglądać o klasę lepiej, a jeśli nie wygląda, to znaczy, że jest wtopą (czas i pieniądz).
 10. Ja uważam, że lepiej wziąć tańsze i podzelować.
 11. Żółte garnitury wymiatają
 12. Przymierzyłbym (czyli wyjął z pudełka). Niestety, nie mam zdania w kwestii, czy następnie należy odłożyć je do pudełka, czy powiesić na wieszaku, tak więc dalej nie pomogę.
 13. Ciemny niebieski albo jasny granat. Czy dobrze wygląda na blondynie? Jak widać na zdjęciu, raczej tak. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że jest to garnitur dość jasny, a więc typowo dzienny (praca itp.); ponadto, ma typowe dla Vistuli, kwadratowe ramiona. Na modelu wygląda to kiepsko, na Tobie może wyglądać inaczej.
 14. Marynarka ma dobre proporcje. Może mogłaby być odrobinę dłuższa. Ramiona mogą być. Problem jest z rękawami, które się jakoś dziwnie fałdują (z przodu i boku) - nie wiem, dlaczego. Marynarka kiepsko wygląda po rozpięciu - traci "okna" pod pachami i wygląda "bezkształtnie" - proponuję zawsze zapinać, wygląda to znacznie lepiej. Brustasza faktycznie wygląda na wygiętą w łuk w nietypową stronę (odwrotnie). Zastanawiam się, czy - biorąc pod uwagę jasny kolor - nie lepsze byłyby nakładane kieszenie.
 15. Panowie, zwracam uwagę, że to jest wątek dedykowany firmie Miler - proszę zatem o prowadzenie dyskusji na temat innych firm gdzie indziej, np. w wątku o koszulach. Dotychczasowe propozycje prześlę @Sanctim na PW.