Skocz do zawartości

mosze

Moderator
 • Zawartość

  4351
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Ostatnia wygrana mosze w dniu 16 Wrzesień 2014

Użytkownicy przyznają mosze punkty reputacji!

Reputacja

1484

O mosze

 • Tytuł
  Moderator Globalny
 1. testowanie produktów Saphir

  Włoszczyzna III.
 2. Co mam dziś na sobie

  1. brzydki węzeł krawata; krawat wygląda również na zbyt wąski 2. poszetka, która jest zbyt duża, za bardzo wypycha kieszeń i za mocno wystaje. Do tej marynarki staraj się stosować cienkie i małe poszetki (wypychanie). Trzeba popracować nad ułożeniem. 3. spodnie wyglądają na nie wyprasowane.
 3. TK Maxx

  Dodają sznurowadła przy kasie?
 4. Do koszuli firmy Luigi Borrelli też dostałem manual, chociaż dość niewielki (rozmiarami).
 5. Kwadratowe noski, koszmar?

  Kwadratowy nosek to jedno, a niepotrzebne i zwyczajnie brzydkie przeszycia wraz z dodatkowym fragmentem skóry wzdłuż podeszwy to drugie. Oddać bezdomnemu.
 6. Buty i sól - Jak usunąć sól z butów, jak je zabezpieczyć?

  Jest gdzieś na forum tutorial @+Immune+ o odsalaniu butów. Potem MrVintage opublikował swój, zapewne wzorowany na tym pierwszym. Możesz poszukać. Ja wysyłam swoje do szewca, szkoda mi czasu (skutkiem jedynej próby podjętej przeze mnie kilka lat temu było miejscowe zmycie koloru/wykończenia skóry).
 7. Wzornictwo przypomina mi posiadane przeze mnie krawaty Como House.
 8. Gdzie można kupić - szukam, poszukuję

  Rękawy też się taliuje i to też jest proste, choć podraża całość operacji.
 9. Gdzie można kupić - szukam, poszukuję

  Nie powinno, bo to prosty zabieg. Oczywiście koszula musi ogólnie pasować, przede wszystkim w ramionach.
 10. Producenci butów: Berwick

  Ja mam nieznacznie krótszą, ale znacznie węższą stopę - jedyne posiadane przeze mnie berwicki mają rozmiar 42, pasują dobrze, przyszwa/obłożyna schodzi się idxealnie (oksfordy). Sugerowałbym 42G.
 11. Jak dobrać rozmiar butów skórzanych?

  Ja bym nie ryzykował.
 12. Embassy of Elegance

  I potem spotykają się eleganccy panowie na wykwintnym przyjęciu i każdy w tym samym krawacie.
 13. Dyskusja o zelowaniu wydzielona w nowy temat:
 14. [Warszawa] Szewc - zelowanie

  Czy te drogie zelówki są bezobsługowe, tzn. nie odklejają się?
 15. testowanie produktów Saphir

  Przepraszam za opóźnienie - klinera użyłem w weekend, ale dopiero wczoraj znalazłem czas na testy lustra. Wykorzystane preparaty pokazane są poniżej. Stany magazynowe - raczej niskie. Cleaner na ukończeniu (przed moimi zabiegami zostało mniej więcej tyle, ile mieści się w szyjce), choć jeszcze mi zostało (pewnie starczy na kilka zabiegów), a Gloss-a zostało ok 1/3 pudełka - oczywiście to sporo, a ja zużyłem niewiele. Buty, które zostały poddane zabiegom pielęgnacyjnym, pokazuję na zdjęciu. Dwie ostatnie pary, po zalaniu słoną wodą w wakacje, używałem głównie przy myciu samochodu. Postanowiłem jednak spróbować przywrócić je do stanu "na rower", oczywiście wcześniej zaaplikowałem płukanie słodką wodą mazowiecką. Może jeszcze wspomnę, że na czarnych butach próbowałem już wcześniej uzyskać nabłyszczenie na nosku za pomocą wosku (niekoniecznie lustro), ale mi się nie udało - coś z nimi jest nie tak (jakieś poprzednie specyfiki? skóra wygląda ok). Buty najpierw ogólnie oczyściłem szczotką i miękką szmatką. Następnie użyłem Cleaner-a. Aplikuje się przyjemnie. Wszystkie buty po zabiegu wyglądały lepiej. Brązowa włoszczyzna nadawała się do wyjścia bez dalszych zabiegów. Mokasynki wyraźnie odżyły - w ich przypadku różnica była największa - wyglądają znośnie i bez obciachu można wyjść w nich na spacer (oczywiście taki zwyczajny) lub na rower. Obie pary oksfordów awansowały do drugiej tury testów. Krem, wosk, a następnie próba "lustra" - kolejna warstwa, przerwa ok. 5 minut, polerka szmatką, itd. Od 4-tej warstwy - kropelka wody. W sumie 6 warstw. Ostatnia warstwa została do rana. Rezultaty - dość średnie, ale może to wynika z braku umiejętności - nigdy nie robiłem lustra (zbyt trudne, wysiłek mnie męczy). Włoszczyzna ładnie się błyszczy, nie jest to lustro, ale wygląda ok - czy jednak jest wyraźnie lepiej, niż po samym Cleaner'ze? Nie wiem. Na czarnych połysk jest bardzo blady, wspominałem jednak, że jest z nimi jakiś problem. Ogólnie - Cleaner mi się podoba, działanie jest wyraźnie obserwowalne. Jeśli chodzi o Admiral Gloss, to uzyskane przeze mnie efekty są skromne, ale może brak mi doświadczenia. PS. Specyfiki mogę przekazać kolejnemu testerowi. Inna opcja - jeśli ktoś może coś podpowiedzieć, przede wszystkim - co można jeszcze zrobić z tymi czarnymi butami - to chętnie podejmę drugą próbę.
×