Jump to content

mosze

Moderator
 • Content Count

  5,082
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

mosze last won the day on May 1

mosze had the most liked content!

Community Reputation

2,179

About mosze

 • Rank
  Moderator Globalny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A który sposób jest najbardziej pracochłonny lub najtrudniejszy? I czy ma znaczenie, czy skracasz rękaw wszywając w ten sam sposób, czy też klient chce zmiany? Np jest co rolino, a klient chce wszycia koszulowego.
 2. Cześć postów usunięta (offtop, osobiste wycieczki).
 3. Najlepiej dodać zdjęcia do posta.
 4. Zgadzam się. Ponadto, wg mnie marynarki są również o rozmiar za krótkie (w obu zestawach z tej strony).
 5. Twoje linki są niewidoczne dla niezalogowanych. To po pierwsze. Po drugie, forum "Buty" zarezerowane jest dla butów eleganckich - przeniosłem do Sali Klubowej.
 6. Lepsza dobra opinia niż zła, ale to niczego nie gwarantuje. Widziałem zarówno udane, jak i nieudane (moim zdaniem) projekty miarowe z tej samej pracowni. Co spowodowało porażkę - nie wiem, może klient uparł się na coś, co nie zagrało. Wg mnie ważniejsze jest to, czy w razie niezadowolenia klienta pracownia będzie poprawiać do skutku.
 7. mosze

  TK Maxx

  Mam od nich garnitur, również z materiału renomowanego producenta. VG to tańsza konkurencja SS.
 8. mosze

  TK Maxx

  Ostatnio rzadziej bywam, bo i nic nie znajduję. Kiedyś marynarki że średniej czy nawet wyższej włoskiej półki były dość często. Ostatnio widywalem tylko Paoloni, wcześniej Boglioli, ale te dość drogo, 900-1000 zł; w przypadku obu marek modele dla konesera (materiały, kolory i wzory dalszego wyboru).
 9. Ja mam dobrą krawcową - radzi sobie z takimi przeróbkami. Po wyjęciu poduszek może wystąpić konieczność korekty wszycia rękawów - i to jest faktyczny problem, bo samo usunięcie poduszek jest znacznie prostsze. W każdym razie płaszcz jest dobrej jakości, w cenie 500-600 zł to naprawdę dobry zakup. Ogólnie linia Lantier jest bardzo dobra jakościowo, tylko na mnie słabo leży i dlatego rzadko kupuję.
 10. Mam podobny płaszcz, kupiony podczas promocji. Ogólnie za cenę, jaką zapłaciłem, znakomity nabytek. Tylko trzeba wypruć poduszki z ramion, bo inaczej nie da się go nosić.
 11. Tak z ciekawości - to jest RTW, przerabiane RTW (taliowanie), czy coś innego?
 12. Nie spotkałem się z jawnym określeniem kolekcji (np. "winter'88"). Metki koszul są z reguły dość skromne, natomiast metki marynarek mają sporo zagadkowych symboli - część z nich to kod tkaniny i guzików, znaczenie reszty jest zapewne znane producentowi. Być może z tych kodów, np. z kodu modelu, można takie rzeczy wyczytać.
 13. Kiedyś na metce była data, w nowszych garniturach chyba już jej nie ma.
 14. Nie, w tych marynarkach są imitacje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.