Jump to content

Najmniejszy

Użytkownik
 • Content Count

  350
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

204

About Najmniejszy

 • Rank
  Aktywista

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

1,167 profile views
 1. Albo jak z 90% pytań na temat butów - nosić i się nie przejmować
 2. To, czego mnie o historii uczono brzmi tak, że koszule z wysoką stójką były w osiemnastym i dziewiętnastym wieku powszechne, ale dopiero w drugiej połowie tego drugiego zaczęły być usztywniane - i te obfite wiązadła nie tylko miały wyglądać, ale i utrzymywać kołnierz pod spodem w pionie. Potem, gdy kołnierz stał sam, wiązadła podszyjne zaczęły się kurczyć, dając nam współczesne muchy i krawaty. Odczepiane kołnierze zostały wynalezione dla oszczędności, a do dwudziestego wieku z reguły były częścią koszuli, i służba musiała się męczyć, żeby wykrochmalić tylko te części, które miały być sztywne.
 3. Dla mnie bez dramatu, może poza proporcjami węzła. Ale i bez fajerwerków, stylu bym nie kopiował
 4. Bez pomacania czy próby smaku czy płomienia ciężko powiedzieć, jaki to materiał - chociaż wskazówką jest kolor nici na krajce (krawędzi tkaniny). Niebieski oznacza wełnę, biały bawełnę, reszta to generalnie sztuczne włókna różnych rodzajów - ale nie jest to sztywna reguła, nie wszyscy producenci tkain się tego trzymali, a już tym bardziej nie trzymają współcześnie, i nie wszyscy oznaczali dobrze proporcje tych włókien. Więc mi by to wyglądało: 1. Po tych zdjęciach nie sposób powiedzieć. 2. Wełna z najpewniej poliestrem. 3. Wełna z najpewniej poliestrem. 4. Bawełna najpewniej z poliestrem. 5. Wełna z włókanmi pewnie celuluzowymi (albo po prostu z flagą Ukrainy ) 6. Poliester z włóknem celulozowym czyżby? Tutaj widać dysproporcje w liczbie nitek jednego, a drugiego koloru, by znaczyło że poliester dominuje. 7. Wełna z poliestrem chyba, ale nie wiem, czy nie z czymś jeszcze? Wydaje mi się, że widzę żółty, ale też barwa całej tkaniny może zakłamywać. 8. Po tych zdjęciach nie sposób powiedzieć. 9. Po tych zdjęciach nie sposób powiedzieć. 10. vide 6. 11. vide 6. 12. Po tych zdjęciach nie sposób powiedzieć. 13. Po tych zdjęciach nie sposób powiedzieć. Ale jeśli chodzi o same barwy i wzornictwo, to jest to kawał dobrej klasyki. Zwłaszcza pierwsze dwie tkaniny mi się podobają.
 5. Ja z kolei kiedyś prałem przy Dworcu Wileńskim, niestety już nie funkcjonuje, ale ta sama ekipa też na Stanisława Augusta 4 w garażu na podwórzu. Trochę mniej sympatyczie, i tutaj nie dawałem jeszcze przypadków beznadziejnych, ale przy Wileńskim dokonywali cudów. Mają też chyba ostatnie jakieś miejsce na końcu świata, na Gilarskiej bodajże?
 6. Niestety, Sterkowski to taki trochę Królewski Herb wśród nakryć głowy - na początku super, że przystępna cena i klasyczny fason, a nie potworki. A potem człowiek zauważa jakość materiałów, szycia, etc. i entuzjazm gaśnie. Są wyjątki, jak kapelusze sprzedawane pod marką Sterkowski, ale cudzej produkcji, i o pilotkach chyba słyszałem dobre słowa, choć teraz nie dam sobie ręki uciąć - ale ogólny trend nie jest zbyt pozytywny. A jednocześnie ciężko o dobre czapki, poza Chorążym - u Cieszkowskiego ruletka z dostępnością rozmiarów, u Królikowskiego w Wejherowie świetnie odszyte, ale z miernych materiałów, u Derdy we Wrocławiu luksus, tylko podszewki i potniki tak tragiczne, że człowieka skręca, etc.
 7. Pięknie widać mierność Sterkowskiego, takiego wszycia potnika poza chińszczyzną ciężko uświadczyć, a forumowym specom od galanterii skórzanej nie polecam patrzeć dłużej niż dwie sekundy na spodnią część daszka.
 8. Ja polecam Ian's Shoelace Site, przykłady twórcy raczej sneakersowe, ale sznurówkowe i węzłowe kompendium niezrównane
 9. Dziś ruszyłem w wyjazd rodzinny na Śląsk, i do Katowic dotarliśmy długo przed tym, jak planowaliśmy, czyli i na 35 minut przed zamknięciem sklepu. Użyłem więc świąt jako pretekstu, by do Poszetki wstąpić po prezent dla szwagra stryjecznego. Pretekst pretekstem - zacząłem od zakupienia poszetki z Bogiem Wyspiańskiego, która na żywo prezentuje isę dużo lepiej, niż zdjecia sugerują - leciutki, prześwitujący materiał pomaga przenieść cechy witrażu, których zdjęcie czy obraz nie uchwycą. Poza tym prezent też został oczywiście kupiony, jak i dodatkowo poszetka dla ojca, dzięki dobrze wyeksponowanej części outletowej. Dwie rzeczy na dodatkowy plus - po pierwsze wspomniany post wyżej długopis, który został do zamówienia dołączony, który jest faktycznie solidnym pisadłem, a nie badziewiem reklamowym, a po drugie zniżka dla forumowiczów - a raczej nie ona sama w sobie, a dobra, uczciwa praktyka jaką jest honorowanie tej zniżki stacjonarnie, choć nominalnie ma to być tylko kod zniżkowy, oraz przeszkolona obsługa, która nie musiała dopytywać, ani sprawdzać co to za forum i But. Szkoda, że inne zobowiązania nie pozwoliły mi zabawić dłużej i przymierzyć kurtek i płaszczów, bo choć teraz i tak bym nie kupił, to oszczędziłbym sobie znienawidzonego uzgadniania rozmiaru zdalnie - ale nie można mieć wszystkiego. Gorąco polecam, byłem świadom solidnej opinii, jaką się Poszetka cieszy, i nie zawiodła w żadnym zakresie.
 10. Cudo! Od początku tych poszetek z dziełami sztuki liczyłem, że ktoś się o witraże Wyspiańskiego pokusi
 11. Rozmiar bez modyfikacji. Trzymają się świetnie, ale ja noszę tylko podkolanówki, nie wiem jak spisują się krótsze
 12. Dla mnie tak Viccel ma zauważalnie lepszą jakość, ale ja też ze skarpetami jestem bardzo wybredny i małą różnica może mi się wydawać większa. Czy różnica jest warta dopłaty? Dla mnie tak. Czy jest zauważalna? Tak, i to niezależnie od mojej wybredności.
 13. Tej koszuli żaden krawat by nie uratował, więc jest to słabe potwierdzenie tej tezy
 14. Myślałem, że handel ludźmi jest nielegalny w Polsce
 15. Dobrze, czyli wiemy dlaczego post z ofertą butów został usunięty - bo niezgodny z regulaminem. Jest w tym logika, chociaż połączona z nadgorliwością. Dlaczego jednak posty poniżej, włącznie z moim, które zawierały sugestie modyfikacji regulaminu, zostały usunięte, a nie przeniesione do tego wątku, czy jakiegoś innego miejsca gdzie można umieszczać uwagi i sugestie co do funkcjonowania forum? Czy może przeoczyłem w regulaminie zapis o tym, że został on nadany przez boga razem z tytułem królewkim Karola Wielkiego, i jest niezmienny jak prawo ciążenia?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.