Jump to content

damiance

Stowarzyszenie
 • Content Count

  5,872
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  33

damiance last won the day on July 15 2018

damiance had the most liked content!

Community Reputation

2,860

About damiance

 • Rank
  Stowarzyszenie
 • Birthday 01/01/1882

Kontakt

 • Strona WWW
  www.butwbutonierce.pl

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

6,999 profile views
 1. Jednym z prelegentów na naszej konferencji będzie Pani Lilianna Nalewajska, autorka znaznej na forum książki o dandysach:
 2. w czwartek jestem poza Warszawą, jeżeli wrócę na czas to dołączę
 3. Dom Whisky to bardzo dobry kierunek na otwarcie wieczoru, coś do jedzenia jeszcze musimy zaplanować
 4. Razem z Panią Martą Galińską udzieliliśmy wywiadu dla Informacyjnej Agencji Radiowej, więc jest szansa, że usłyszycie w jakimś programie o naszej konferencji W przyszłym tygodniu mamy z Grzegorzem Sieczkowskim gościnny występ na żywo w RDC (Radio Dla Ciebie)
 5. Koleżanki i Koledzy, zapraszam na konferencję Męska Rzecz, którą BwB organizuje z Łazienkami Królewskimi i UKSW w sobotę, 16 listopada. Wśród prelegentów są nasi forumowi koledzy: Grzegorz Sieczkowski (dziennikarz, bloger One Day One Tie) oraz Maciej Grzybowski (bloger Long Story Short). Na FB jest udostępnione wydarzenie: https://www.facebook.com/events/588709595202445/ ⭐PROGRAM⭐ 👉10.00 - Otwarcie konferencji. ⭐Panel I 👉Mgr Izabela Zychowicz (Muzeum Łazienki Królewskie) - „Szaty króla jako narzędzie propagandy. Symbolika strojów Stanisława Augusta na przykładzie wybranych portretów władcy” 👉Prof. UKSW dr hab. Małgorzata Wrześniak „Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego) - „Moda bardzo męska, czyli przyczynek do historii 'objawów kostiumologicznych' mitu fallocentrycznego” 👉Prof. UKSW dr hab. Norbert Mojżyn (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego) - „Strój duchownego: kanon czy moda?” 👉Prof. UKSW dr hab. Agnieszka Bender (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego) - „Beau Brummell i jego rewolucje w modzie męskiej na początku XIX wieku” 👉Mgr Lilianna Nalewajska (Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie) - „Modni kawalerowie i akcesoria ich stroju, czyli o dodatkach do męskiego ubioru w XIX wieku” 👉Prof. UMCS dr hab. Ewa Letkiewicz (AZS UMCS Lublin) - „Wąsy i broda - chluba dziewiętnastowiecznego mężczyzny” ⭐Przerwa kawowa ⭐Panel II 👉Prof. Zbigniew Wawer (Muzeum Łazienki Królewskie) - „Od munduru do garnituru” 👉Lek. Mariola Piekutowska-Folga - „Męska rzecz. Heterogeniczne podejście do biznesu profesjonalistów i pasjonatów” 👉Prof. Małgorzata Biniecka (La Sapienza / Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego) - „Zapach dla mężczyzny - rzecz krótka o historii perfum dla panów” 👉Mgr Daniel Staszewski ( Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego) - „Kolekcjonowanie zabytkowych aut w Polsce” 👉Mgr Marta Galińska - „Kapelusze męskie - historia i technologia” 👉Mgr Maciej Grzybowski - „Dlaczego mężczyźni przestali nosić kapelusze?” 👉Mgr Grzegorz Sieczkowski (SAN) - „One day one tie”
 6. Koledzy, niezależnie od powyższej, najnowszej inicjatywy proponuję spotkanie forumowe 16 listopada po konferencji którą BwB robi z Łazienkami Królewskimi i UKSW https://www.facebook.com/events/588709595202445/ Na konferencji wystąpi nasz forumowy kolega @LONG STORY SHORT - mamy cały wieczór do dyspozycji. Miejsce do ustalenia.
 7. wspomniany brąz to koza. Nie pytałem o inne. Mistrz sygnalizuje, że coraz trudniej o skóry. Ceny bez zmian
 8. złożyłem dzisiaj zamówienie na nowe rękawiczki. Jest na stanie bardzo ładny brąz. Aktualne czasy realizacji do 3 tygodni.
 9. OK, dobre propozycje warto rozpatrzyć. Prawdą jest że moderacyjny zapał opadł, tu i tam wszak jest to praca pro publico, i moderatorów mamy niedostatek. Prawdopodobnie w tym roku będzie nowy, młodszy zarząd, czego sobie i forum życzę bo zmiany są potrzebne.
 10. jacyś bieda-krawcy w tym Londynie ... adekwatni do kondycji DB? https://www.pb.pl/prezes-skarcil-odpowiedzialnych-za-wizerunkowa-wpadke-deutsche-banku-965727
 11. Oczywiście! Dla obecnych i nieobecnych relacja filmowa - zapraszam
 12. 1. @chylonczyk 2. @michau 3. @Redfacet + 1 4. Jerzy C. (zgłoszenie FB) mamy jeszcze 3 miejsca
 13. Koledzy, małe doprecyzowanie i dalsze info: 1. zbiórka o godzinie 17.45 - środa 26 czerwca, wejście A, biurowiec Plac Unii, ul. Puławska 2. (Na recepcji wymagany dokument potwierdzający tożsamość) 2. rozpoczęcie zwiedzania 18.00 3. czas zwiedzania około 1h Do naszej grupy zaprosiłem również kilku absolwentów Studiów Menedżerskich UW "Zarządzanie na rynku dzieł sztuki" Zapraszam! * * * * * * * * lista zainteresowanych forumowiczów: 1. @chylonczyk 2. @michau 3. .....
 14. Dzień Otwarty w nowej Pracowni Rzemieślniczej Pracownia stanowi reinterpretację tradycyjnych miejsc pracy rzemieślników. Aspekt wystawienniczy jest w niej równie ważny, co funkcjonalne urządzenie, pozwalające na prowadzenie kursów i warsztatów. Celem jest przekazywanie adeptom rzemiosła wiedzy i umiejętności przez doświadczonych mistrzów oraz popularyzacja pracy ręcznej i wytwórczej. 15 czerwca w godzinach 10.00–16.00 zapraszamy na spotkania i prezentacje poświęcone koncepcji i programowi pracowni. Wstęp wolny! 10.00–11.00 Prezentacja pracowni Twórczynie pracowni opowiedzą o jej idei i programie. Częścią spotkania będzie także prezentacja ekspozycji, która podzielona została na strefy rzemieślnicze – krawiecką, kaletniczą, szewską i modniarską. Rozmowę zakończymy pokazami filmów z pracowni i warsztatów rzemieślniczych. 11.00–13.00 Strefa krawiecka Mistrz krawiectwa Walenty Piecyk opowie o metodach kroju i modelowania, używanych w krawiectwie miarowym na podstawie swoich papierowych form. Odbędzie się również pokaz technik krawieckiego prasowania, które pozwalają formować tkaninę. W strefie krawieckiej będzie można poznać szczegóły dotyczące planowanego wkrótce kursu kroju. 11.00–13.00 Strefa kaletnicza Projektantka Ewelina Czaplicka-Ruducha zaprasza do samodzielnego wykonania torebek z resztek skór i innych surowców. Przygotowane zostaną zestawy, w których uczestnicy znajdą wszystko, co będzie im potrzebne. 13.00–16.00 Strefa szewska Jacek Kamiński z Artystycznej Pracowni Obuwia oraz Ewelina Czaplicka-Ruducha zaprezentują warsztat pracy szewca miarowego, jego narzędzi i materiałów. Dowiemy się, dlaczego szewc używa kopyt i jak odzwierciedlają one kształt stopy i fason buta. W strefie szewskiej będzie można poznać ofertę najbliższych warsztatów – „Szyjemy czapsy” – które planowane są na początek lipca. Przygotowane zostanie również stanowisko projektowania butów, gdzie prowadząca Ewelina Czaplicka-Ruducha udzieli wskazówek na ten temat. 13.30–16.00 Prezentacja pracowni Zapraszamy na drugie spotkanie z kuratorką pracowni, w czasie którego opowie o jej idei i programie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.