Jump to content

tomek

Użytkownik
 • Content Count

  553
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

36

About tomek

 • Rank
  Masters

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Też zaciekawiła mnie historia zamówienia bezszwowych lotników u BK - czy cokolwiek wyszło z tego projektu?
 2. http://natemat.pl/69215,zawod-przeszlosci-szewc-jan-wieladek-robil-buty-dla-prezydentow-i-ambasadorow-teraz-nie-ma-komu-oddac-zakladu
 3. Zacząłem rozważać zakup kolejnych okularów i znów nurtuje mnie pytanie, czy lepiej wygląda twarz w gustownych oprawkach, czy bez okularów w ogóle? Fajne oprawki z hajtechowymi szkłami kosztują tyle, co laserowa korekcja wady wzroku w jednym oku (2-3 tyś. zł.), pojawia się więc pytanie co do słuszności wydatkowania co kilka takiej sumy na nowy model. Na razie chyba znów wybiorę okulary z powodu braku czasu na operację i wymagany wypoczynek po niej, ale ciekaw jestem Waszego zdania.
 4. Przedwczoraj, z butem w butonierce.
 5. Od dawna mam w planie zamówić takie właśnie wizytówki tylko z imieniem i nazwiskiem, wciąż jednak nie mam czasu się za to zabrać. Przydałyby mi się do celów pozabiznesowych (wizytówki biznesowe już mam). Warto by było wykonać takie wizytówki techniką stalorytu jako bardziej elegancką. Pytanie tylko, skąd wziąć artystę, który się tego podejmie? Dodatkowe informacje są na takiej wizytówce dopisywane stosownie do potrzeb i kontekstu. Nie zawsze chcemy dać komuś np. nasz adres. Teorię, jakoby takie wizytówki były właściwe tylko prezydentom, uważam za błędną. W wielu wiarygodnych źródłach niczego
 6. Ostatnio intensywnie promuje się w Internecie http://www.prasowalnia.pl/
 7. Porównując swoje buty od JW sprzed 10 lat (viewtopic.php?f=2&t=728&p=14321&hilit=wiel%C4%85dek#p14321) do tych butów muszę przyznać, że JW zrobił spory postęp jakościowy przez te lata. Dodatkowy plus za podeszwę.
 8. Może kolor taki dlatego, żeby sie komponowały z forumową torbą w kolorze mosto Czy prawidła też od TJ? Wydają się nie rozprostowywać butów - chyba, że to kwestia zdjęcia albo niewsunięcia ich do końca.
 9. Nie bardzo w to wierzę. W którym momencie patrzyli na Ciebie? W momencie składania przysięgi, dawania prezentów, czy wznoszenia toastów? Moja teoria jest taka, że ludziom, którzy są ubrani odmiennie od reszty, tylko się wydaje, że wszyscy na nich patrzą - wynika to z tego, że mają wątpliwości co do swojego ubioru i wciąż myślą o tym, jak zostaną ocenieni. Na własnym ślubie byłem w garniturze, a niektórzy goście w żakietach, a jeden w smokingu i nie było z tym żadnego problemu. Podstawa to pewność siebie i naturalność.
 10. Czy masz na myśli zdjęcia, które były przed chwilą w tym wątku? Przecież na nich nie widać żadnego ze szczegółów, o których piszesz...
 11. Czy to, że prawy but jest 3mm krótszy, mierzyłeś po podeszwie? Zresztą równie dobrze buty mogą być równe, a Twoja prawa noga nieco większa od lewej. W każdym razie but uciska, bo jest za mały. Można albo odesłać, albo dać szewcowi do rozciągnięcia. Czy ktoś w butach chodził - prędzej to stwierdzisz po podeszwie, niż po skórze, która może mieć taki urok "od nowości".
 12. Powyższe zdjęcia powodują, że znów zaczynam rozważać rozbicie skarbonki...
 13. Uważam, że decyzja o pierwszym garniturze bespoke powinna się opierać na indywidualnych potrzebach oraz tym, co już posiadamy - nawet, gdy jest to RTW. Nie widzę niczego niestosownego w posiadaniu w miarę formalnego, ciemnego garnituru RTW na potrzeby ślubów i pogrzebów, nawet jeśli nie leży idealnie. Sam przez wiele lat tak robiłem, a jednocześnie zamawiałem u krawca nieformalne marynarki, które mi były potrzebne na randki i do spotkań z klientami. Tak więc u mnie granatowy gładki garnitur był na samym końcu listy zamówień bespoke; zamówiłem go dopiero na własny ślub. Zdaniem Szarmanta taki
 14. Moje doświadczenie wskazuje, że skrzypienie butów nie przemija - trzeba się przyzwyczaić. Przy czym to raczej skrzypi skóra o skórę, a nie guma.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.