Jump to content

mosze

Moderator
 • Content Count

  5,142
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by mosze

 1. 200 zł sporo, powinno kosztować w granicach stówy. No ale krawiec się może cenić.
 2. @Żorż Ponimirski Dla mnie góra (biała koszula, biała poszetka) nieco gryzie się z dołem. W garniturze - ok, przy zestawie koordynowanym z monkami dobrałbym mniej elegancką.
 3. Wg mnie ok. Brzydko leży w ramionach. Jeśli masz zaufaną i kompetentną krawcową, to się skonsultuj, czy można coś poprawić. Mniejszy rozmiar będzie miał zbyt krótkie rękawy i sama marynarka będzie najprawdopodobniej zbyt krótka.
 4. Seria z MrVintage też miała inne wymiary, koszule były bardziej wyszczuplone.
 5. Sylwetka musi być z dystansu - jeśli zdjęcie jest z bliska, to nic się nie da ocenić. Jednak podejście jest wg mnie błędne, spodnie powinny mieć rozsądny zapas na poszerzenie. Skonsultuj to z producentem oraz z krawcem, albo jeszcze lepiej - jeśli marynarka w rozmiarze 50 pasuje, to uzgodnij, że kupisz spodnie odpowiednio poszerzone. Roman robi przeróbki swoich rzeczy. Ew. dostaniesz info, że się nie da, bo nie ma zapasu.
 6. Brzydka linia ramion, może tak być przy zaznaczonym tzw. kapturze (albo innych nierównościach ramion) i miękkiej konstrukcji marynarki. Mam podobny efekt w kilku marynarkach, ale raczej nie kupiłbym kolejnej z takim efektem. PS. Być może to jest do skorygowania, ale nigdy nie ma pewności, że efekt będzie zgodny z oczekiwaniami.
 7. Moim zdaniem również nie ma szans.
 8. Co zrobić (gdzie wyrzucić) kompletnie zużyte mokasynki (skóra, podeszwa gumowa)? Do tej pory buty wrzucałem do kontenerów, ale byly w stanie nadającym się do noszenia, przynajmniej dla biedaka. Te są całkowicie zniszczone.
 9. mosze

  ślady po domestosie

  Ja kiedyś wpadłem na bardzo niefortunny pomysł pozmywania naczyń u Mamusi. Coś kapło i skończyło się malowaniem butów.
 10. U mnie benzyna na butach licowych odparowała bez śladu.
 11. Garnitur super, ale buty jakby z innej bajki. Ja do power suit zawsze stosuję czarne oksfordy. Nie upieram się, że to jedyny wybór, ale zamszowe derby lepiej pasują do dżinsów.
 12. Jackie Brown to faktycznie słabe było.
 13. Jeśli zdjęcie całej sylwetki właściwie oddaje proporcje, to wg mnie powinna być dłuższa i mieć proporcjonalnie do wydłużenia opuszczony guzik.
 14. Za krótka, ponadto na ślub wybierz ciemny, gładki garnitur wieczorowy - nie garnitur we wzór (kratka). SS ma rozmiary L(ong), sprawdź rozmiarówkę.
 15. Wg mnie taka marynarka nie nadaje się do studia - wyłącznie ciemne, gładkie.
 16. Nie kombinuj, tylko szukaj właściwego kopyta.
 17. Parę lat temu płaciłem 300 zł. Zależy od opcji, moja była ta droższa.
 18. Wszystko ok poza węzłem krawata - jest pole do poprawy. Popatrz np na zdjęcia powyżej.
 19. Marynarki podobnie, przynajmniej te z linii MrV. Każda firma może mieć swoje, różne wymiary. Z reguły poważne (dla których koszule to ważna część oferty) firmy mają różne kroje - slim, regular, comfort itp.
 20. Wg mnie marynarka jest zbyt krótka, ale to ciężko określać ze zdjęcia. Ramiona - typowe dla Vistuli - kwestia gustu. Reszta ok.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.