Jump to content

Zajac Poziomka

Użytkownik
 • Content Count

  3,928
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  148

Zajac Poziomka last won the day on February 21

Zajac Poziomka had the most liked content!

Community Reputation

13,521

1 Follower

About Zajac Poziomka

 • Rank
  Aktywista

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

14,897 profile views
 1. Świetna kurtka @eye_lip! To pewnie Barbour, jaki model?
 2. Garnitur leży całkiem OK, nie bawiłbym się w przeróbki pleców, nie ma tam tragedii.
 3. To raczej rozpinane guziki w RTW to atrapa, która ma upodabniać wyrób do bespoke Tak jak pisałem, nierozcięte dziurki zawsze można dać do przecięcia i do obszycia, po ewentualnym skróceniu rękawów.
 4. W supermarketach (Auchan, Leclerc), czasem w sklepach z winami.
 5. Jakiś czas temu z whisky przerzuciłem się na wina. Niestety wiele zakupów okazało się niewartych swojej ceny ale trafiłem też na kilka win które wyjątkowo mi smakowały i je polecam:
 6. Porównywalne cenowo i rozmiarowo z SS - sprawdź sklep Sartoriale, produkty marek Sartoria Partenopea, Sartoria Castangia, D’Avenza. Za zapisanie się do newslettera masz 15% zniżki i wtedy cenowo wiele z produktów tych firm robi się w granicach 350 USD czyli pułap SS. Jakość nieporównywalnie wyższa, a rękawy mają krótsze (np. w SS skracam o 2cm w Sartoria Partenopea w ogóle nie muszę), dodatkowo dziurki nie są przecięte lub guziki w ogóle nie są przyszyte.
 7. Ja bym jednak w takiej sytuacji proponował poszukać marynarek z innych firm, mających nierozcięte dziurki. Rozcięte dziurki to żadna ekskluzywność (choćby i nasze rodzime Lantier takie posiadają), a tylko problemy i kosztowne przeróbki. Wiele firm z o wiele wyższej półki cenowej sprzedaje marynarki RTW z nierozciętymi dziurkami albo wręcz bez imitacji dziurek i bez przyszytych guzików (które krawiec może dorobić już po dokonaniu skrócenia rękawów). Suit Supply to żaden rarytas dla którego warto dokładać 2-3 stówki za przeróbki które niekoniecznie dadzą dobry efekt.
 8. Po tym jak się układa z tylu (za wąski w talii) i po proporcjach (marynarka jest za krótka, rękawy też). Spróbowałbym rozmiar większy.
 9. Garnitur jest za mały. Spodnie są zbyt wąskie u dołu nogawki, przez co zatrzymują się na bucie zamiast swobodnie opaść.
 10. Jako że ktoś zapytał się mnie o to w prywatnej wiadomości, pozwolę sobie zacytować to co odpisałem: "Lubię tę koszulę i nie przeszkadza mi że ma trochę wytarty mankiet. Nawet lubię, kiedy widać na rzeczach ślady użytkowania, taka naturalna patyna. Na tej samej zasadzie nie przeszkadza mi skóra na butach po kilku latach użytkowania, czy parę rysek na zegarku. Ostatnio wolę też kołnierzyki i mankiety koszul „unfused”, które po całym dniu wyglądają na trochę znoszone i nigdy nie są idealnie gładkie dłużej niż godzinę po wyprasowaniu. Nie uważam, żeby dbałość o detale i jakość miała oznaczać że wszystko musi świecić nowością i wyglądać jak stylizacja z magazynu modowego czy Instagrama. Zresztą ostatnio bardzo dużo pracuję i niespecjalnie dbam o jakiekolwiek detale ubioru bo po prostu nie mam na to czasu Ubrania są po to żeby ich używać i ślady użytkowania to naturalna rzecz... Co innego rzeczy brudne, czy dziurawe." Dodam jeszcze, że nie uważam żebym nosił "zestawy"... tylko zwykłe ubrania Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.