Jump to content

Zajac Poziomka

Użytkownik
 • Content Count

  3,812
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  142

Zajac Poziomka last won the day on July 9

Zajac Poziomka had the most liked content!

Community Reputation

12,830

1 Follower

About Zajac Poziomka

 • Rank
  Aktywista

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

14,143 profile views
 1. @Beny23 buty w sejfie...gość jest totalnie oderwany od rzeczywistości... ale i tak to nic w porównaniu ze sprzedawaniem temperówek po jedyne 325 USD za sztukę 😂😂😂
 2. Bardzo ładnie wygląda, podoba mi się dużo bardziej niż Twoje poprzednie zamówienia z tej pracowni. Podszewka mi się nie podoba, ale to detal, wyszło naprawdę dobrze. Gratulacje! Edycja: Jeszcze co do bardziej otwartego dołu, wydaje mi się że w tym wypadku lepiej by wyglądał minimalnie bardziej zamknięty.
 3. @MarcinJarosz Wydaje mi się, że sam musisz zdecydować, ciężko coś doradzić nie znając Cię osobiście. Dużo zależy od tego jak się ubierasz na co dzień. Ten materiał przez swoją fakturę i jasny kolor wydaje się bardzo charakterystyczny i mało uniwersalny. Ja na przykład bardzo rzadko bym zakładał marynarkę z takiego materiału,, a już w szczególności dwurzędową... Dlatego zdecydowanie nie byłby to mój wybór na pierwsze, drugie ani nawet trzecie zamówienie bespoke.
 4. @pryczu jest tak jak piszesz - ta marynarka potrzebuje kilku centymetrów. Tak na oko ze 3-5cm ale ciężko jednoznacznie stwierdzić patrząc tylko na zdjęcie, dokladnie ocenić można tylko na żywo. Jeden centymetr nic tu nie zmieni, tak jak napisał @mayor należałoby po prostu uszyć nową marynarkę. Źle to świadczy o sprzedawcy, że próbuje Ci wcisnąć ewidentnie źle wymierzoną marynarkę i wmawia że wszystko jest OK.
 5. @Dignito Nie jestem wyrocznią w sprawach krawiectwa i oczywiście mogę się mylić. Sęk w tym, że przytoczone przeze mnie przykłady świadczą o tym, że jeżeli ja się mylę, to myli się też większość krawców angielskich szyjąc marynarki nieformalne, które mają kieszenie z patkami. Mimo to chętnie przeczytam argumenty na poparcie Twojej tezy, że kieszenie z patkami to rozwiązanie typowo formalne i nie powinny występować w marynarkach nieformalnych...
 6. Marynarka zaprezentowana przez kolegę Piotra jest bardzo ładna w takiej formie w jakiej jest obecnie. Po co niby kieszenie z nakładanymi patkami i dlaczego według Ciebie jest to błąd stylistyczny? Od kiedy niby kieszenie z patkami to rozwiązanie typowo formalne? Poniżej kilka przykładów ilustracyjnych - marynarki nieformalne, a kieszenie z patkami. To zaledwie kilka zdjęć, mógłbym pewnie bez trudu zapełnić podobnymi kilkadziesiąt podstron forum. Bo angielskie marynarki sportowe na ogół mają kieszenie z patkami. Istnieje oczywiście możliwość, że krawcy z Savile Row nie wiedzą co robią i nie do końca czują klimat, a Ty masz rację... ale wydaje mi się to mało prawdopodobne.
 7. Z MTM jest jeszcze Emanuel Berg (mam jeden garnitur, bardzo przyzwoity) i Atelier Zabłotny. W tym przedziale cenowym zamówisz również bardzo dobrej jakości bespoke u Dawida Kuklińskiego, który jest w Warszawie praktycznie co miesiąc i dojeżdża do klienta. Na Twoim miejscu zamówiłbym bespoke u Dawida lub MTM u Zaremby.
 8. Nie rozumiem trochę tej samokrytyki na temat Twoich własnych błędów. To nie powinno wyglądać w ten sposób, że aby otrzymać udane zamówienie musisz się znać na krawiectwie i wyciągać jakieś lekcje i nauki z poprzednich zamówień...
 9. @blekit Oczywiście na żywo poprzednie zamówienia bespoke mogą „robić różnicę”. Po prostu na zdjęciach tego nie widać. Tymczasem w tym garniturze zdjęcia robią o wiele lepsze wrażenie. I nie jest to tylko moja opinia, bo i tu i na Styleforum wiele osób Ci to napisało/polajkowało posty gdzie to jest napisane. Trzeba mieć swój gust i swój rozum, ale jeżeli kilkanaście osób mówi Ci coś innego niż Ty sam myślisz, to chyba warto przynajmniej chwilę się nad tym zastanowić Pozdrawiam.
 10. Pierwsze zamówienie bespoke które prezentujesz na forum o którym patrząc na zdjęcia nie pomyślałem „Suit Supply na zdjęciach wyglada na nim lepiej”. Wierzę na słowo, że Andells i Krupa i Rzeszutko są lepsze od SS, ale widocznie są po prostu bardzo niefotogeniczne - na zdjęciach SS wyglądają na lepiej dopasowane. Tymczasem tu na zdjęciach z przodu od razu „widać różnicę” w porównaniu z sieciówką. Piękne proporcje. Plecy faktycznie chyba do poprawek, ale poza tym wyszło super, gratulacje!
 11. Trzecia przymiarka, garnitur jest już praktycznie gotowy, jeszcze tylko spodnie w okolicach łydek potrzebują kilku drobnych poprawek, co Dawid zrobi na dniach. Zrobiliśmy po przymiarce kilka zdjęć, żeby nie było nudno tym razem w ruchu zamiast w „pozie robota”. Według mnie wyszły bardzo fajnie, mam nadzieję że i Wam się spodobają. Aha, naszywka z ostatniego zdjęcia chyba pojawia się w tym wątku po raz ostatni... idzie nowe, jeszcze lepsze! Może sam @Ernestson o tym napisze
 12. Po czym wnioskujesz? Odstający kołnierz raczej wskazuje na to, że nie jest to bespoke.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.