Jump to content

Zajac Poziomka

Użytkownik
 • Content Count

  4,078
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  159

Everything posted by Zajac Poziomka

 1. A co ja tam będę pisać... na zdjęciach widać jak wyszło Edycja: może tylko napiszę, że spodnie odjechały z Dawidem do bardzo delikatnego skrócenia (max 1cm).
 2. Czapka bejsbolówka ma w połączeniu ze spodniami w kant i tassel loafers samo sensu, co bluza dresowa. Najpierw marynarka do szortów, teraz to... co będzie następne? Crocsy do smokingu? Krawat do koszulki żonobijki? Bez urazy ale to nie jest casualowe, to po prostu nieumiejętne łączenie ubrań o bardzo rożnym stopniu formalności. Cóż, znając życie to jest sartorialna czapka bejsbolówka z najnowszej kolekcji, którą forumowicze będą mieli okazję zakupić w wyjątkowej promocji....
 3. Buty jak buty, ale teczka od Darka trzyma się fenomenalnie. Od kilku lat używana 5 dni w tygodniu, ani razu jeszcze nie użyłem do niej jakichkolwiek kosmetyków.
 4. Zajac Poziomka

  Alfred Sargent

  Foster&Son od co najmniej roku nie produkuje butów za pośrednictwem AS. Mają własną fabrykę. Produkują tam buty RTW w standardzie wykonania bespoke, o wiele wyższym niż standard AS. Ma to swoje odzwierciedlenie w cenie - buty FS kosztują teraz ponad 1000 euro za parę. Buty produkowane przez AS kosztowały około 500-600 euro. W swojej ofercie mają obecnie tylko buty które są na pierwszym zdjęciu. Buty z drugiego zdjęcia prawdopodobnie są starsze, produkowane przez AS.
 5. Buty są w porządku (mam 3 pary, kupowałem też trzy pary butów damskich). Jakość adekwatna do ceny promocyjnej (mają nieustające promocje na -15/-20%). Ceny regularne są IMO zawyżone.
 6. @mayor te Aldeny to zupełnie inne buty. Nie gorsze, a po prostu inne. Solidne, GYW z grubą podeszwą. Buty wklejone przez kolegę to loafersy unlined, z cieniutką, zapewne klejoną podeszwą. Podejrzewam, że włoskie.
 7. Kto tutaj opisał jakikolwiek problem? Napisałem, że krawaty Kiton mają wykrój który sprawia że węzeł jest niewielki i nie mogę na nim uzyskać łezki. Równocześnie napisałem że mi to nie przeszkadza . Uważam że węzły które tu wkleiłem są bardzo ładne, a krawaty są świetnej jakości (co również napisałem). Usilnie próbujesz rozwiązać „problem”, który nie istnieje. Nigdzie nie napisałem że mam ze swoimi krawatami jakikolwiek problem, co usiłujesz sugerować. Niestety tak jak się obawiałem, nie zrozumiałeś moich wyjaśnień, dlatego z mojej strony pozwolę sobie nie kontynuować dyskusji.
 8. Jeżeli nie wiesz o co mi chodziło, to obawiam się że żadne tłumaczenia nie pomogą... ale i tak postaram się wytłumaczyć. W tym temacie dyskutujemy na temat jakości krawatów. Wraz z kolegą @me.spoke dzieliliśmy się spostrzeżeniami na temat krawatów Kiton. Żaden z nas nie wyraził chęci zakupu krawatów innej marki, dyskusja nie dotyczyła też innych marek, w tym Twojej. W tym momencie Ty nagle wyskakujesz z ofertą sprzedaży Twoich krawatów, która nie ma nic wspólnego z tematem dyskusji. Po pierwsze - to było nie na temat. Ten temat nie służy do ogłoszeń reklamowych, a do dyskusji o krawatach i poszetkach. Nie widzę problemu w tym, by dowiedzieć się czegoś o krawatach Dignito, z chęcią zobaczyłbym np. zdjęcia z procesu ich powstawania, dowiedział się czegoś o ich konstrukcji itp. natomiast nie chciałbym tutaj czytać ogłoszeń reklamowych. Po drugie - nikt z nas nie wyrażał chęci zakupu krawatów, dyskutowaliśmy na temat jakości, stosunku jakości do ceny i wykrojach krawatów Kiton. Nachalne wtrącanie się w taką dyskusję i pisanie "lepiej kupcie moje krawaty" uważam za niezbyt eleganckie i w złym guście. Po trzecie - Twój sposób pisania jest dla mnie dosyć męczący, emotikony, niezbyt eleganckie kolokwializmy ("frajerstwo"), czy powiedzonka typu "challenge accepted", "omg omg". To wszystko sprawia, że mam do Twojej firmy negatywny stosunek i nie mam ochoty nic od Ciebie kupić.
 9. Dziękuję, ale nie skorzystam. Po pierwsze mam całkiem sporo krawatów o zadowalającej mnie jakości i raczej nie planuję zakupu kolejnych w najbliższej przyszłości. Po drugie Twój sposób reklamowania produktów (zarówno ten post, jak i wiele poprzednich na forum) skutecznie zniechęca mnie do jakichkolwiek zakupów w Twoim sklepie.
 10. Kupowałem kilka 7-foldów Kiton w cenach zbliżonych do EoE. Polecam sklep internetowy Sartoriale. Zgadzam się, że jakość jest świetna, ale wykrój sprawia że węzeł jest mały i uniemożliwia mi uzyskanie łezki. Nie jest to dla mnie problem, ale niektórym może przeszkadzać.
 11. Chrome tanned leather oznacza, że w procesie garbowania skóry używano chromu. Niestety ale twórca filmu sugerując, że ta skóra jest gorsza niż „vegetable tanned” pokazuje że chyba nie wie o czym mówi. Prawie wszystkie, lub wszystkie rewelacyjne skóry którymi się tu zachwycamy, nawet w najdroższych butach RTW i bespoke są „chrome tanned”. Nie ma w tym nic złego i w żaden sposób nie wpływa to negatywnie na jakość skory (aczkolwiek jest mniej ekologiczne).
 12. Bardzo „młodzieżowy” model. Krótka marynarka, wąskie klapy, bardzo wysoko położony guzik i spodnie rurki. Dodatkowo nie leży zbyt dobrze. Poszukałbym czegoś o bardziej klasycznym kroju i lepiej dopasowanego do Twojej sylwetki.
 13. Niestety nie mam pojęcia. Może @eye_lip będzie wiedzieć.
 14. Skóra może być przykryta grubą warstwą farby.
 15. Zrobione na szybko, kiepskiej jakości zdjęcia z drugiej przymiarki. Materiał to wełna od Scabal, z próbnika Condor. Marynarka nie ma jeszcze ramion ani kołnierza, póki co wszystko idzie w dobrym kierunku i raczej nic nie trzeba poprawiać. Spodnie będą trochę poszerzone w udach, wydłużone i poprawione z tyłu, gdzie na razie nie układają się idealnie. Nogawki będą zakończone mankietami.
 16. Te marynarki są o co najmniej rozmiar za małe. Są za ciasne i za krótkie.
 17. Edytowałem oryginalną wypowiedź
 18. Rozmiar 48 jest za krótki. Marynarce brakuje ze trzech centymetrów, rękawom z centymetr/półtora. Poza tym jak na RTW marynarka leży bardzo dobrze, nie trzeba nic poprawiać. Sugerowałbym jednak rozmiar 98.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.