Jump to content
Guest Nereusz

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi

Recommended Posts

Cena nie zmienia zbytnio tego, do czego będą pasować ;)

Mankiet "teoretycznie" zmienia charakter spodni, w praktyce, poza ubraniami stricte formalnymi, nie ma większego wpływu. Kwestia preferencji.

9 godzin temu, KIERMAN.pl napisał:

Zależy do jakich. 

Do takiej typowej sportowej Havany czy Turina. Spodnie kupiłem osobno chodź były częścią garnituru.

https://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-granatowy--marynarka/C1130.html?pdp=true

Z drugiej strony zastnawiam się czy będą pasować (po wstawieniu manszetów) do marynarki z tego garnituru

https://zackroman.com/garnitur-dwurzedowy-gianni-ii

5 godzin temu, ramzes napisał:

Do takiej typowej sportowej Havany czy Turina. Spodnie kupiłem osobno chodź były częścią garnituru.

https://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-granatowy--marynarka/C1130.html?pdp=true

Z drugiej strony zastnawiam się czy będą pasować (po wstawieniu manszetów) do marynarki z tego garnituru

https://zackroman.com/garnitur-dwurzedowy-gianni-ii

Choć spodnie z mankietami nie mogą być częścią stroju stricte formalnego(tuxedo,diner jacket,tailcoat) to poza tymi przypadkami uznawane są za bardziej formalne ,a na pewno bardziej luksusowe ,gdyż wymagają więcej materiału i dodatkowego nakładu pracy.Zgodnie z regułami  przy spodniach gładkich- flat front nie powinno być mankietów,przy spodniach z pojedynczą zakładką single pleat- dowolnie mogą być, albo nie być, przy spodniach z dwiema zakładkami -double pleat obowiązkowo powinny być., Dodatkowo przy tego rodzaju materiale jak twill na spodniach Janus mankiety będą wyglądać i układać się słabo ,a przy niezbyt dużej szerokości nogawek nawet  januszowato

1 godzinę temu, mayor napisał:

Choć spodnie z mankietami nie mogą być częścią stroju stricte formalnego(tuxedo,diner jacket,tailcoat) to poza tymi przypadkami uznawane są za bardziej formalne ,a na pewno bardziej luksusowe ,gdyż wymagają więcej materiału i dodatkowego nakładu pracy.Zgodnie z regułami  przy spodniach gładkich- flat front nie powinno być mankietów,przy spodniach z pojedynczą zakładką single pleat- dowolnie mogą być, albo nie być, przy spodniach z dwiema zakładkami -double pleat obowiązkowo powinny być., Dodatkowo przy tego rodzaju materiale jak twill na spodniach Janus mankiety będą wyglądać i układać się słabo ,a przy niezbyt dużej szerokości nogawek nawet  januszowato

Ok :( dzięki.

Gdzie kupować niedrogie, lniane koszule na lato? Te z Reserved czy innych sieciówek są ok?

Ja mam 3 koszule lniane z Mango. Dobrze mi służą już chyba czwarty sezon. Z tym że sama tkanina jest dosyć cienka i sztywna.
  • Like 1

@rocketman Niedrogie w okresach wyprzedaży, najczęściej zimowych może lniane koszule kupić za ok 50zł w Massimo Dutti. Mam - polecam.

Te 100% len też są sztywne, ale z dodatkiem bawełny już przyjemniejsze dla ciała.

• Like 1

2 godziny temu, blekit napisał:

Ja mam 3 koszule lniane z Mango. Dobrze mi służą już chyba czwarty sezon. Z tym że sama tkanina jest dosyć cienka i sztywna.

Niestety len z mango to najgorszy rodzaj tkaniny u nich, o wiele lepiej oceniam wełnę (np. w spodniach) czy bawełnę (np. w koszulach czy chino). 

To ciekawe, ja miałem jedną koszulę z Mango, lnianą, i był to najbardziej miękki i przyjemny len, z jakim miałem do czynienia (nie, żebym był wielkim lnu fanatykiem)

A ja powiem tak - to zależy.

Mam trochę ciuchów z Mango, w tym koszule z lnu. Niektóre są po prostu z lepszego materiału niż inne. Więc to loteria. Trzeba po prostu testować. I na dobrą sprawę z każdym produktem od nich tak jest.

10 minut temu, Najmniejszy napisał:

To ciekawe, ja miałem jedną koszulę z Mango, lnianą, i był to najbardziej miękki i przyjemny len, z jakim miałem do czynienia (nie, żebym był wielkim lnu fanatykiem)

Dziwne, ja akurat nie miałem styczności z lnianymi koszulami, tylko spodniami, może z koszulami jest lepiej. Ten len na moje spodnie fatalny - sztywny, cienki, nie trzymający fasonu, po prostu kiepsko. 

8 minut temu, n0claf napisał:

Więc to loteria. Trzeba po prostu testować. I na dobrą sprawę z każdym produktem od nich tak jest.

Mam kilka koszul, kilka par spodni i uważam, że bawełniane koszule w cenie 30-60 złotych lub wełniane spodnie oferują bardzo dobry stosunek jakość / cena, szczególnie jeśli trafimy na kolekcję 'tailored'. Ostatnio kupiłem 7 koszul za 210 PLN i to był świetny zakup. Zauważyłem także, że lepszej jakości rzeczy mają dokładniejsze / rozbudowane opisy. 

• Upvote 1

Moim zdaniem te rozważania są o tyle pozbawione sensu o ile Mango to międzynarodowa sieciówka która szyje u wielu podwykonawców i zapewne tkaniny pozyskuje od więcej niż jednego dostawcy wiec trudno generalizować.

• Upvote 1

8 minut temu, ciasteczkowy napisał:

Moim zdaniem te rozważania są o tyle pozbawione sensu o ile Mango to międzynarodowa sieciówka która szyje u wielu podwykonawców i zapewne tkaniny pozyskuje od więcej niż jednego dostawcy wiec trudno generalizować.

Zgadza się, jednakże mówię tu tylko o własnych doświadczeniach. Z wszystkich rzeczy, które posiadam, a jest tego trochę w szafie, jedynie lniane spodnie okazały się być paskudnej jakości. 

A jak rozmiarowo wychodzą te koszule z mango? Długość, klatka, talia, kołnierz? Przykładowo L odpowiada mniej wiecej rozmiarowi 41?

15 minut temu, Sztywniutko napisał:

A jak rozmiarowo wychodzą te koszule z mango? Długość, klatka, talia, kołnierz? Przykładowo L odpowiada mniej wiecej rozmiarowi 41?

Tak. XS = 37, więc wypada że L będzie około 41. W moim przypadku FITFINDER dobrze podpowiada. 

Długość to różnie, zależy od koszuli, ale często casualowe są krótsze, natomiast koszule eleganckie / półformalne / formalne mają nieco dłuższe rękawy. Ogólnie XS w casualowych wypada ciut mniejsze niż w koszulach eleganckich. 

• Upvote 1

Model Herring linkowany przez @Krzysiek_W jest produkowany przez CS wiec z grubsza to ten sam but. Do tego drozszy i z drozsza wysylka. 

Posiadam ten model CS 9094 braga. Buty sa bardzo wygodne. Co mnie martwi to, ze pomimo niezbyt duzej eksploatacji kolor w niektorych miejscach jakby sie wycieral do bialego. Dzieje sie to np na brzegach gornej czesci cholewki, ktora kontaktuje sie ze spodniami i sa pewnie jakies tarcia. To samo zjawisko wystepuje na jezyku. Jestem ciekawy czy uzycie pommadiera zniweluje ten efekt. 

Ogolnie czytajac opis obuwia na stronie Klasyczn Buty mam wrazenie ze skora anilinowa jest bardzo delikatna. Na przyklad sklep nie zalecal w ogole uzywania cleanera tarrago. Pewnie mieli wiele reklamacji wykonczenia butow. Zreszta pamietam sprawe shoestretchera uzytego na monkach CS- wykonczenie sie zmylo. Z kolei multirenowacja do pielegnacji zalecala bodajze zel saphira, ktory ma neutralny kolor. Pommadier zdaje sie nie jest dedykowanu do aniliny.

Ten sklep w ok. 90% opisów ma napisane, że skóra jest anilinowa. To chyba taki wentyl bezpieczeństwa.