Jump to content

Kyle

Użytkownik
 • Content Count

  2,301
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  24

Kyle last won the day on October 20 2018

Kyle had the most liked content!

Community Reputation

2,397

About Kyle

 • Rank
  Stowarzyszenie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ta bawełna jest pewnie zaimpregnowana, nie narzekam przy opadach. Natomiast po próbach stwierdzam, że kurtka nie nadaje się do noszenia bez podpinki - po jej wyjęciu co po prostu za obszerny, bardzo luźny fit. Na marynarkę słabo się zakłada, bo brakuje wewnątrz podszewki, która dawałaby jakikolwiek poślizg materiałów przy zakładaniu.
 2. Właśnie u nas w RC ten płaszcz jest taniej :-). Mierzyłem w Galmoku w tym tygodniu i niestety ewidentnie wygląda jak dla mnie na zbyt krótki. Szkoda, bo w poprzednim sezonie była dwurzędówka, która super mi pasowała, no ale były inne wydatki
 3. W górnych widełkach budżetu jest świetny Oscar Jacobson w Royal Collection (2.700 minus obecnie 40 albo 50%), tylko nie będzie bardzo długi. Gdyby mieli coś na wysoki wzrost, to już byłby mój, niestety tylko standardowa rozmiarówka. Będzie OK jeżeli masz nie więcej niż 180 cm. Nie jest bardzo gruby, ale moim zdaniem to się załatwia warstwami, obecnie mocno ocieplony płaszcz jest według mnie niezbyt użyteczny. Tutaj link to zagranicznego sklepu, to chyba ten sam model: https://www.boozt.com/pl/pl/oscar-jacobson/sebastian-coat_21284516/21284518?navId=60632&group=search_brand&position=1000000
 4. Helikona tylko mierzyłem, ostatecznie kupiłem coś w podobie (Fostex, bo trochę lepiej leżał). Przy niewysokich mrozach jest ciepło (zakładana na koszulę plus sweter), ale ja jestem zimnolubny. Przewagą materiałów tych pseudomilitarnych kurtek jest jako taka odporność na opady. Lżejszej alternatywy można poszukać np. w Timberlandzie (aktualnie jest wersja beżowa i granatowa).
 5. Hm, kupiłem 36 i takie zwykle ostatnio kupuję z innych marek, może coś z metką skopane. Ale grunt, że zadowolony Po koszulę byś może w końcu wpadł. co?
 6. Jeansy w kroju chino bez zbędnych udziwnień, oczywiście jakość odszycia odbiega in minus od Benevento, ale też 1/4 ceny tych ostatnich: https://www.tatuum.com/pl/spodnie/52016-win-1.html#/rozmiar-31/kolor-granatowy
 7. Rozsądnie było w takim razie choćby jakąś kartkę z informację zawiesić i wrzucić na FB, inaczej mogą powstać daleko idące wnioski
 8. Wygląda na to, że filia się nie przyjęła - wszystko ze sklepu wywiezione, tkaniny i meble. Trochę szkoda, bo przechodzę tamtędy codziennie i miałem sympatyczny widok na rzeczy na wystawie. Z drugiej strony na szycie czy to miarowe, czy pasowane (zwłaszcza to drugie), boom teraz prawie jak na barberów (a każdy kolejny bardziej męski) i było kwestią czasu, kiedy nastąpi przerost podaży.
 9. Cóż, muszę jednak potwierdzić negatywne doświadczenia kolegów. Po pierwszym praniu mój ostatni nabytek od Osovskiego skurczył się o ponad rozmiar. Z reklamacją udałem się do sklepu stacjonarnego, pani przyjmująca była oczywiście z góry negatywnie nastawiona (gdyby była dobrze prana, to by się nie skurczyła), formalne rozpatrzenie reklamacji podobnie, przy czym napisano tam, że "prawdopodobnie" był to wynik złego prania. Samo w sobie powoduje to, że stanowisko sprzedawcy jest bezpodstawne - w okresie pierwszego roku od zakupu jest domniemanie wadliwości rzeczy, i to sprzedawca musi udowodnić, a nie snuć hipotezy, że wady nie było. Jasne, nie mam pojęcia o praniu koszul, i tylko cudem pięć pozostałych, które się prały razem z tą skurczoną, wyszło z operacji bez szwanku (wliczając dwie innego od tego samego sprzedawcy). Moim prezentem dla firmy będzie przedsądowe wezwanie do zapłaty, tylko wybiorę, komu z kancelarii dam pełnomocnictwo . Jako klient jestem oczywiście stracony, akurat z tym i ja, i firma, możemy z pewnością żyć.
 10. Kyle

  Dysputy ekonomiczne

  No własnie bank sam się nie wyrywał z taką ofertą, raczej ja się dopytywałem. To zresztą jeden z niewielu banków, które dają taką możliwość, a pozostałe nawet jak oferują, to stałe oprocentowanie jest wyższe niż aktualna stopa zmiennego (tutaj w zasadzie zamroziłbym obecną stawkę, czyli indeks plus marża łącznie ok. 3%). Więc nie wydaje mi się, żeby to było wciskanie produktu z założeniem, że lepiej na tym wyjdą. Nie jestem pewien, czy budżetowy bal może trwać kilka lat tylko z woli rządzących - dużo sztywnych wydatków budżetowych vs. ryzyko malejących wpływów w razie spowolnienia gospodarczego może tę władzę natchnąć do dodruku pieniądza albo podobnych operacji. A przecież obligacje też trzeba sprzedać, a kupiec się znajdzie, jak będzie albo niskie ryzyko, albo wysoka rentowność. Właściwie zatem zgadzam się i zakładam, że władza będzie chciała utrzymać mniej więcej obecną sytuację jeżeli chodzi o stopy procentowe i nie cofnie się przed dowolnymi działaniami prawnymi i pozaprawnymi, jakie będzie miała do dyspozycji, tylko właśnie do tego sprowadza się mój dylemat - na ile jest w stanie to zrobić w razie niekorzystnych warunków w gospodarce europejskiej i światowej oraz na ile nawet niechcący może wszystko spaprać, kończąc jak w Wenezueli (Grecja przynajmniej ma euro).
 11. Kyle

  Dysputy ekonomiczne

  Panowie, jak sądzicie, jakie są perspektywy stóp procentowych na złotówce w najbliższych miesiącach i latach? Czy polityka partii rządzącej niesie realną groźbę wzrostu (zwłaszcza sporego - co najmniej kilka procent) z uwagi na inflację? Wydaje się, że pomimo twierdzeń pod publiczkę o doskonałej sytuacji trwa rozpaczliwe poszukiwanie źródeł dochodów (albo oszczędności, na to samo wychodzi) i skończyć się może kolejną dziurą budżetową (powtórka ministra Bauca). Pytanie oczywiście z egoizmu ;-), w banku mają dla mnie niezłą jak sądzę ofertę zmiany oprocentowania kredytu hipotecznego na stałe przez 5 lat i patrząc na to, co się wyprawia w finansach publicznych, to poważnie się zastanawiam nad skorzystaniem. Jakieś przemyślenia mam i wiadomo, że nie ma tutaj pewników, ale niektórzy koledzy na forum mają sporą wiedzę i może poddadzą jakieś argumenty.
 12. Kyle

  Humor

  Napisano, ile trzeba przerzucać żelaza na siłce, żeby nosić garnitur mocy?
 13. Musisz mieć marynarkę lub co najmniej kamizelkę, oczywiście jeżeli poglądy wyrabiasz sobie na podstawie marketingowych filmów z netu. W innym przypadku nie musisz. Serio to jak zwykle wszystko zależy - krawat z drukowanego jedwabiu na ogół będzie wyglądał na osieroconego bez towarzystwa marynarki, a casualowy krawat z np. wełny czy bawełny może fajnie zagrać choćby z field jacket. A szkolny dress code i tak rządzi się swoimi prawami i wymyka się ocenom autorytetów z internetu. Wysłane z mojego LG V30 przy użyciu Tapatalka
 14. Kyle

  Buty, trochę taniej

  Kiedyś mierzyłem te Bassy w TK i odpuściłem. Moim zdaniem szkoda 200 zł za buty z tej skóry, lepiej pozbierać na coś lepszego. Mam kilka par Bass, głównie driving mocs i jedne loafersy ze zwykłej licówki, bardzo je lubię bo są wygodne, ale tych z lakierowanej bym nie brał. Poza tym estetycznie ten but (design, kształt kopyta), zwłaszcza w połączeniu z lakierowaną skórą wyjątkowo mi się nie podoba.
 15. @Matro jaki rozmiar? Tu są pojedyncze sztuki: https://sklep.loakepolska.pl/loake-shoemakers-eton-brown-suede,3,2663,2065 https://sklep.loakepolska.pl/loake-shoemakers-lincoln-polo-suede,3,2663,1065
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.