Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

@pmichal

Nie wiem jaką masz budowę ciała, ale moja koszula 39 od poszetki ma ~106cm w klatce. Jeżeli masz atletyczną budowę i lubisz maksymalnie wyslimowane (obcisłe) koszule to rzeczywiście może być wciąż za obszerna. Natomiast jeżeli zależy ci na wygodzie to warto spróbować.

Zack Roman ma dla rozmiaru 38 104/94 (klatka/talia) i jest też dobrze dopasowana dla mnie. Odrzucają mnie jednak bardzo workowate rękawy, które są bardzo długie w RTW. Tutaj też możesz tylko przeszyć guzik zamiast taliować całą koszulę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Xune napisał:

Wydaje mi się że w wątku Luxire ktoś wrzucał zdjęcie ichniejszej koszuli ze spieranego denimu. Zerknij :) Ja Luxire polecam jeśli masz z czego zebrać dobrą miarę, ale tylko dla świadomych zakupów - za ogromne możliwości personalizacji i niezłe ceny płacisz ryzykiem i (potencjalnie) długim czasem oczekiwania.

Mógłbyś napisać jak dokładnie wygląda dostawa z Luxire? Ile mniej więcej wynosi czas dostawy, czy paczkę dostarcza Poczta Polska i czy są jakieś dodatkowe opłaty przy odbiorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani razu nie naliczono mi VATu/cła, ale w teorii mogliby.
Dostarcza któryś kurier, chyba FedEx albo DHL? Wydaje mi się że na etapie podawania adresu jest napisane jaki kurier.
Sama dostawa zwykle trwa dwa dni robocze (wyślą w pon, odbieram środa), ale dłużej zajmuje im zrobienie produktu. Wiele czynników, czekałem i do 2-3 miesięcy chyba. Poza tym na pewnym etapie komunikacja zaczyna kuleć i marnie odpisują na maile. Zwykle po trzecim razie jak zawalą obiecany termin :) Ale ponoć się poprawiają...znów.

Ogółem firma dla fanów tematu, nie dla pierwszego lepszego konsumenta z brzegu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michau napisał:

Czy takie marszczenie / nadmiar materiału na plecach marynarki jest do poprawy u krawca w miarę łatwo? Czy może ze względu na konstrukcję w ramionach jest to trudne, a co za tym idzie drogie?
 

Ja nie widzę nadmiaru materiału na plecach, wręcz przeciwnie marynarka jest delikatnie za ciasna w plecach o czym świadczą horyzontalne fale pod kołnierzem. W okolicach pachy zawsze musi być lekki nadmiar materiału, bez tego drapowania trzeba rozpinać marynarkę, żeby zamówić taksówkę bo inaczej nie da się podnieść ręki.,Ja bym jeszcze spróbował przymierzyć marynarkę na dobrze dopasowanej koszuli 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę nadmiaru materiału na plecach, wręcz przeciwnie marynarka jest delikatnie za ciasna w plecach o czym świadczą horyzontalne fale pod kołnierzem. W okolicach pachy zawsze musi być lekki nadmiar materiału, bez tego drapowania trzeba rozpinać marynarkę, żeby zamówić taksówkę bo inaczej nie da się podnieść ręki.,Ja bym jeszcze spróbował przymierzyć marynarkę na dobrze dopasowanej koszuli 
Dziękuję za odpowiedź.
Fale na plecach widzę i podobnie jak delikatne dopasowanie w talii wydaje mi się do zrobienia u krawca, ponieważ jest zapas materiału.
Te ramię mnie martwiło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz?
A nie jest już to kwestia króju SuSu? Wstawiam porównanie. Na modelu dół też jest otwarty.
Na pewno moja budowa, bardziej prosta, mniejsze wcięcie w talii, a nie typu Y jak u modela daje słabszy efekt.
Jak myślisz? Co ewentualnie poprawić u krawca?b24c31b8c20cf02213571357ccb23ca1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Słuchajcie, w Wólczance upierają się, że do muchy tylko włoski kołnierz. Natomiast takowy wygląda u nich jak na zdjęciu. Myślicie, że może być? Nie jest tak szeroki jak standardowy włoski, a kusi ceną, 160zł za, wydaje się, dobrą koszulę. Inb4 za duży rozmiar kołnierza - śpiewam, muszę mieć nieco luźniejszy, a wydaje mi się, że aż tak nie razi?

IMG_20190705_152910145.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DamianS Będzie okej. Wydłużone skrzydełka, nieco mniejsze rozwarcie albo łamany kołnierz co prawda lepiej wyglądają ale ten też jak najbardziej się sprawdzi, szczególnie gdy nie masz ochoty już więcej szukać a masz inne sprawy do załatwienia.

To co jednak mnie razi w Twojej koszuli to dopasowanie - szew barkowy bardzo brzydko się układa. Przy mnogości opcji w Wólczance nie było nic lepszego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2019 o 15:12, tadamdam napisał:

Ja też jestem zainteresowany, czy ktoś nosi buty z pracowni Rafała Szuby i mógłby podzielić się doświadczeniami?

Obuwia nie posiadam, naprawiałem jednak u p. Szuby obuwie. Po ponad roku odzyskałem swoją parę: co do wykonanej pracy nie mam większych zastrzeżeń, niewątpliwie jest to osoba z dużą wiedzą ze specyficznym podejściem do klienta... Ilość kłamstw, kilka terminów zwrotu obuwia (łącznie z fałszywym wirtualnym numerem listu przewozowego tzn. tracking paczki nie był możliwy ponieważ nigdy nie została odebrana przez kuriera), wręcz pretensji, że chciałbym otrzymać obuwie z powrotem sprawiło że,  sprawa trafiła do Rzecznika Praw Konsumenta. Koniec końców otrzymałem obuwie zawilgocone, bez prawideł. Dlatego byłbym wielce ostrożny jeżeli chodzi o jakąkolwiek współpracę z w/w osobą. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tadamdam napisał:

Ja też jestem zainteresowany, czy ktoś nosi buty z pracowni Rafała Szuby i mógłby podzielić się doświadczeniami?

 

Owszem. Buty u niego można robić zarówno dopasowując istniejącej kopyta, jak i nawet wykonując indywidualne kopyta na zamówienie (drugi wariant podnosi cenę oczywiście). Stawki ma wyraźnie mniejsze od shoemakerów ze stolicy. Główna zaleta butów to poza znakomitymi materiałami brak wypełnień pod skórą, które zazwyczaj obcierają nogi i które wymagają "łamania" butów. Dzięki temu można też uzyskać ładny kształt buta (i często zejść z rozmiarem w porównaniu do butów gotowych). A ten jest bardzo miękki i po założeniu zaczyna opasać wygodnie nogę.

Problemy bywają z terminami, ale jak to ktoś już kiedyś pisał nie da się mieć wysokiej jakości, niskiej ceny i szybkiego terminu. Trzeba odpuścić jedną z tych rzeczy. W tym wypadku można mieć świetny produkt, względnie niedrogo, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Z twórcą można ustalić pożądany projekt, który nam się akurat spodoba. Poniżej przykładowa nietypowa realizacja (dziurki się jeszcze nie schodziły, bo buty założone na świeżo - teraz po paru wyjściach już się schodzą).

 

g2.thumb.jpg.31d355c85e4c1a85ab07dc5494e8dd3d.jpg

 

14 godzin temu, Baristan napisał:

(...) ącznie z fałszywym numerem listu przewozowego), (...)

 

W pełni rozumiem krytykę dotrzymywania terminów przy naprawach, ale zarzucanie komuś publicznie kradzieży to chyba trochę przesada, nie uważasz?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.