Jump to content

nebhe

Użytkownik
 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14

About nebhe

 • Rank
  Zwykły

Recent Profile Visitors

357 profile views
 1. Prosiłbym o ocenę jak leży ten garnitur (SuSu Lazio), co można w nim poprawić. Spodnie oczywiście do skrócenia, warto też zaznaczyć, że mam wadę postawy.
 2. Za półtorej miesiąca szykuje mi się ślub w charakterze gościa. Planuję zamówić pierwszy raz garnitur z SuSu, wybrałem sobie dwa główne typy: https://suitsupply.com/pl-pl/men/suits/garnitur-washington--granatowy/P5750.html https://suitsupply.com/pl-pl/men/suits/garnitur-lazio--granatowy/C2778M-S.html Który Wy byście wybrali na ślub jako gość? Kompletnie też nie mam pojęcia jaki rozmiar zamówić, pomierzyłem się i wygląda to mniej więcej w ten sposób: wzrost 172/3, klatka 95, pas 84, biodra 92, więc byłbym wdzięczny za jakieś rady, chciałbym docelowo zamówić 2 sztuki i zostawić jak coś będzie pasowało, bo czasu też za wiele nie pozostało.
 3. nebhe

  Buty, trochę taniej

  kolejna promocja na herringu Barker seconds -50%
 4. nebhe

  Dysputy ekonomiczne

  Obniżka stóp procentowych była niemalże pewna i jest dosyć klasycznym mechanizmem w takich sytuacjach jak obecna, wiele światowych gospodarek tnie obecnie stopy procentowe aby symulować gospodarkę i uchronić się jak najbardziej przed recesją.
 5. nebhe

  Buty, trochę taniej

  Na patine przy zakupie butów w regularnej cenie 10 par skarpet patine gratis
 6. We mnie budzi ona również sporą wątpliwość, dlatego zapytałem na forum, ponieważ bez pozytywnej rekomendacji nie zaryzykuję (według strony firma jest czeska).
 7. Jeśli Cię to tak bardzo interesuje to owszem, widzę. Potrafię też przeczytać informacje na witrynie sklepowej odnośnie zwrotów.
 8. Zamawiał ktoś kiedyś buty z choosefineshoes? Jak tam ze zwrotami jest?
 9. nebhe

  Dysputy ekonomiczne

  Zarządzając przedsiębiorstwem nie możesz brać pod uwagę nieoczekiwanego przyszłego kryzysu za pewnik w swojej strategii... Nikt nie układa swojego biznesplanu z uwzględnieniem opcji 'a co jeśli wszyscy moi pracownicy nie będą mogli przyjść przez miesiąc do pracy'. Dlatego w ekonomii takie wydarzenia nazywa się szokami, bo są nieprzewidywalne i nikt się na nie nie jest w stanie przygotować, a jeśli się wydarzą to strategię dopasowuje się do warunków rynkowych, które wynikną w związku z tym zdarzeniem. Przywołana teoria była jedynie zresztą ciekawostką o tym, że rozważania na ten temat zaczęły się od zupełnie innego punktu wyjścia niż tutaj jest sugerowany, bo łatwiej wytłumaczyć jest większy udział kapitału obcego niż przejadanie zysków i stagnację zamiast ekspansji i inwestycji.
 10. nebhe

  Dysputy ekonomiczne

  Życie przedsiębiorstwa bez kredytu to chyba jedynie w czyimś utopijnym świecie. Kapitał obcy kosztuje i zmniejsza naszą płynność, ale nie zapominajmy że kapitał własny też ma koszt i decyzja o tym aby nie finansować się w przedsiębiorstwie kredytem jest nieakceptowalna z ekonomicznego punktu widzenia jeśli ktoś dba o kondycje przedsiębiorstwa, a nie tylko o to by ono przetrwało. Jedna z pierwszych, jak nie pierwsza teoria nt. struktury kapitału (M-M) mówi o tym, aby pod pewnymi (oczywiście mocnymi i nierealistycznymi) założeniami, finansować się 100% długiem w przedsiębiorstwie, więc prekursorzy badań w tym temacie wyszli od zupełnie przeciwstawnych wniosków niż niektórzy tutaj. Jeśli ktoś ma spółkę sensownych rozmiarów i ma choć trochę wiedzy ekonomicznej to wie, że finansowanie się kapitałami obcymi jest zaletą, która oczywiście niesie za sobą pewne ryzyka. Jeśli ktoś nie korzysta z takiego finansowania to ma oczywistą awersję do ryzyka i zapewne taka firma nie korzysta z możliwości szybszego rozwoju, tylko woli siedzieć na 'ciepłej posadzie'. Jedyne przedsiębiorstwa które nie muszą korzystać z kapitału obcego to jakieś zupełne mikro przedsiębiorstwa i jednoosobowe działalności gospodarcze, gdzie celem nie jest rozwój tylko po prostu przeżycie i wypłata pensji.
 11. nebhe

  Dysputy ekonomiczne

  Decyzja odnośnie kościoła wydaje się irracjonalna w obliczu pozostałych. Oprócz tego że są tam osoby kwalifikujące się do grupy narażonej na większe ryzyko to nie należy zapominać, że te osoby również chodzą do sklepów itd., gdzie potencjalnie mogą zarazić inne osoby, tym bardziej że w kościele raczej nie ma zalecanych odstępów pomiędzy ludźmi. Dziwi mnie fakt, że w stanie ogłoszonego stanu epidemiologicznego zostały wycofane wszystkie imprezy masowe powyżej 50 osób, sklepy pozamykane, siłownie, baseny, szkoły, uczelnie, a kościół jako jedyny ma 'zalecenie' by podczas jednej mszy nie było więcej niż 50 osób (a jakoś nie widzę żeby do kościoła ustawiała się kolejka i było odliczane 50 osób a reszta wypraszana). Tym bardziej, że nie jest to coś czego nie można 'ominąć', gdzie z szacunku do tradycji naszego narodu nie widzę przeciwwskazań do tego, aby msze były transmitowane np. dwukrotnie w niedzielę w telewizji publicznej. Nie zapominajmy, ze mamy styczność z różnymi osobami i nawet jeśli my, jako jednostka, dbamy o to, by się nie zarazić i nie rozprzestrzeniać to szlag to wszystko trafia, gdy znajdzie się choć mała grupa osób, którzy nie będą tak ostrożni. Edit: @Żorż Ponimirski według mnie tak by było tylko w sytuacji, gdzie to przenoszenie konsumpcji byłoby na tym samym poziomie i to pod warunkiem tego, że każde przedsiębiorstwo dysponuje takimi środkami by być w stanie pokryć koszty stałe, które ponoszą w tym okresie, a dużo przedsiębiorstw żyje 'na bieżąco' i przy zatrzymaniu wpływów przez dłuższy okres niestety zbankrutuje. Dodatkowo, gdy ktoś ma UOP to dla niego jest obojętnym to czy będzie musiał iść do pracy, czy nie z finansowego punktu widzenia, bo pensję dostanie. Ale takie osoby, które wykonują pracę na zlecenie/freelancing nie zarobią pewnie za wiele w tym okresie, nie wspominając że produkcja stoi w miejscu itd.
 12. nebhe

  Dysputy ekonomiczne

  O ile w kredyty jestem w stanie uwierzyć tak w zamykanie miast niestety nie, więc nie do końca rozumiem, jak mniemam, to zabawne nawiązanie. Nastroje społeczeństwa są skorelowane z cyklem koniunkturalnym, więc uświadamianie społeczeństwa o konsekwencjach i podnoszenie świadomości ekonomicznej powinno być propagowane w mediach. Coś pewnie zarobią, ale jeśli cena za pracę przy skromnym popycie na takie usługi byłaby nieadekwatna do ponoszonych kosztów to raczej nikt rozsądny by tego nie robił.
 13. nebhe

  Dysputy ekonomiczne

  Nie wiem kim jest ten człowiek, aczkolwiek po przesłuchaniu kilku fragmentów myślę, że wartość dodana z ekonomicznego punktu widzenia tego materiału jest zerowa. Odniosłem wrażenie jakbym słuchał wywodów filozoficznych słynnych publicystów nt. ekonomii, którzy nigdy z nią nie mieli do czynienia. Fenomenem jest dla mnie fakt, że ludzie którzy nigdy nie odnieśli żadnych sukcesów w swoich dziedzinach teraz nagrywają filmiki, publikują książki, organizują szkolenia (przykładowo strasznie zabawny jest dla mnie fakt 'dzielenia' się wiedzą o inwestowaniu/trendach etc. w sieci, a potem takie osoby są zapraszani do różnych programów w roli 'ekspertów'), ale chyba próżno szukać wartości dodanej w rzeczach, które mają dotrzeć do jak największej liczby osób, a nie prezentować wartość merytoryczną. Przyszło nam żyć w ciekawym roku pod względem gospodarczym przez wirusa i to jakie zniszczenie za sobą niesie w tym aspekcie, szczególnie u nas w okresie przedwyborczym. Nie wiem na ile to jest prawda, ale słyszałem, że banki nie chcą już dawać kredytów przedsiębiorstwom na bieżące wydatki, więc jak trend się utrzyma to możemy mieć sporo bankructw w niedługim czasie i solidne spowolnienie gospodarcze. Szkoda, że nie ma żadnych debat na te tematy z rządzącymi, bo nasz program gospodarczy jest kompletnie nieprzystosowany na takie tąpnięcie w gospodarce.
 14. A czy można coś z tym zrobić u krawca? Warto w ogóle zaczepiać o ten temat?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.