Jump to content
Guest Nereusz

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi

Recommended Posts

Na zdjęciu wyglądają ładnie. Jednak butów z hm bym nie kupił. Zawsze, kiedy je oglądam na żywo, taniocha aż piszczy z głodu. 

@Manolete Chodzi o brązowe mokasyny premium z tego zdjęcia

@mosze Chyba nic lepszego do 350 nie dostanę? Myślałem że chociaż te produkty premium są cokolwiek lepsze od taniej tandety

FCABB7AC-1EBA-4688-B860-13E8340A32C1.jpeg

poszukaj jakichś okazji na yoox, coś powinno się trafić w okoliach 100 dolarów, albo na herringshoes, ale tam pewnie trzeba będzie trochę dołożyć.

Kupiłem koszulę i lekko odczuwam, że jest ciasna w kołnierzyku. Czy przesunięcie guzika rozwiążę problem ?

Za półtora tygodnia ślub, trzeba kupić odpowiednią muchę i spinki. Muchy są 3 różne, tylko aparat nie najlepszy, dlatego wrzucam tyle zdjęć. Spinki drewno + złoto, spodobały mi się bardzo, tylko nie jestem przekonany czy pasują do tego akurat zestawu czy nie lepiej klasyczne srebrne. Co sądzicie?

IMG_20190723_153310678.jpg

IMG_20190723_153253674.jpg

IMG_20190723_152121994.jpg

IMG_20190723_152117997.jpg

IMG_20190723_152045690.jpg

IMG_20190723_152035755.jpg

IMG_20190723_150650174_HDR.jpg

IMG_20190723_150642904_HDR.jpg

Spinki to na tyle mały i dyskretny detal, że nie widzę powodu, żeby nie móc sobie pozwolić na coś mniej ortodoksyjnego - zwłaszcza, że te wciąż mają proste, minimalistyczne wzornictwo. Muchy z kolei na zdjęciach wyglądają praktycznie identycznie, już prędzaj po opisie damy radę coś doradzić.

Ja na Twoim miejscu poszukałbym muchy w innym kolorze, np. bordowym lub szarym, ewentualnie granatowa z jakimś wzorem. Gładka granatowa jest za mdła do tego garnituru.

Spinki bym dobrał do koloru koperty zegarka i klamry paska.

• Upvote 3

@alabuz Sam się teraz dziwię, że nie pomyślałem o bordowej, bo to jeden z moich ulubionych kolorów. Natomiast szary odpada, szczególnie na tę okazję - nie przepadam. I czy w takim razie mogę prosić o podpowiedź, która z tych bordowych będzie najbardziej pasowała? Mając w pamięci, że to mój własny ślub. Niestety w sklepach na miejscu nie ma nic szczególnie wartego zainteresowania, więc nie mogę tego porównać na żywo.

I jeszcze co do całości kompozycji - bordowa mucha, biały goździk i biała poszetka powinny dobrze komponować się ze sobą i z garniturem, prawda?

https://akcesoriameskie.pl/pl/p/Mucha-do-wiazania-z-jedwabiu-gladka-bordowa-EM-17/13462

https://akcesoriameskie.pl/pl/p/Elegancka-Mucha-Wiazana-jedwabna-gladka-w-kolorze-bordowym-EM-1/10536

https://akcesoriameskie.pl/pl/p/Mucha-do-wiazania-z-jedwabiu-bordowa-gladka-w-prazek-EM-3/13479

https://giacomo.pl/do/item/MUA0003189_MUCHA-JEDWAB129/

Ostatecznie znalazłem jeszcze takie trzy:

https://marthu.com/pl/muchy-wiazane/235-mucha-wiazana-romeo-1.html

https://vistula.pl/mucha-fly-lantier-9

https://zackroman.com/pl/p/MUCHA-Z-JEDWABIU-BORDOWA/159

Co prawda mogłem coś przeoczyć, ale jeśli nie, to wychodzi na to, że na tym kończy się asortyment polskich sklepów jeśli chodzi o gładkie bordowe wiązane muchy.

cześć, 

od kilku tygodni szukam wygodnych butów do pracy na weselu (jestem fotografem). z racji faktu, iż nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie na forum, postanowiłem, że zapytam w tym wątku: czy ktoś kojarzy jakiej marki to buty oraz jaki model? używają ich chłopaki ze służby ochrony państwa, więc spełniają moje oczekiwania elegancja+super wygoda - przynajmniej tak się prezentują. :)

pozdrowienia!

but.png

Po zdjęciu widać, że bardzo wygodne; ale po czym poznałeś, że są eleganckie?!...   

• Like 2
  • Upvote 1

Po zdjęciu widać, że bardzo wygodne; ale po czym poznałeś, że są eleganckie?!...   

Po tym, że są czarne:-)
  • Like 1

1 minutę temu, sw.michal napisał:

ok, to zbyt ekskluzywne, aby nie powiedzieć - prestiżowe - określenie, więc frazą zastępczą niechaj będzie 'z wyglądu są ok'. ;)

Parafrazując Leszka Millera: Nie są

nie idę, przejrzałem masę postów, wiele wątków, ale do mojej pracy oxfordy, monki, brogsy, derby etc. nie są odpowiednie, a już na pewno wygodne. :)

Źle podchodzisz do zagadnienia.
Wymienione przez Ciebie rodzaje butów mogą być skrajnie niewygodne lub wygodne jak crocsy, ponieważ mogą być wykonane maszynowo w Azji z twardej skóry lub ręcznie na miarę przez szewca ze skóry np. kangura lub jelenia.
Jeśli nie znamy budżetu ani stroju (czy fotograf na weselu pracuje w granatowym garniturze czy chinosach i sportowej marynarce, bo jest technicznie rzecz biorąc w pracy?), nikt skutecznie nie doradzi. Czy buty, nawet najlepiej doradzone na forum, będą wygodne, okaże się po przymiarce.

@sw.michal

Kiedy czasami mam dosyć eleganckich/porządnych butów (albo kiedy wiem, że muszę przejść parę km) zakładam któreś z Ecco Melbourne (np. https://pl.ecco.com/pl-PL/product/5638586302/ECCO-MELBOURNE). 
Co z tego, że klejona tandeta... Podeszwa świetnie amortyzuje i mogę w nich chodzić godzinami. 
Wygląd nudy, kopyto obłe...ale z drugiej strony tragedii nie ma.

14 minut temu, lubo69 napisał:

Źle podchodzisz do zagadnienia.
Wymienione przez Ciebie rodzaje butów mogą być skrajnie niewygodne lub wygodne jak crocsy, ponieważ mogą być wykonane maszynowo w Azji z twardej skóry lub ręcznie na miarę przez szewca ze skóry np. kangura lub jelenia.
Jeśli nie znamy budżetu ani stroju (czy fotograf na weselu pracuje w granatowym garniturze czy chinosach i sportowej marynarce, bo jest technicznie rzecz biorąc w pracy?), nikt skutecznie nie doradzi. Czy buty, nawet najlepiej doradzone na forum, będą wygodne, okaże się po przymiarce.

zdaję sobie z tego sprawę. jednak nie wyobrażam sobie, że mógłbym którekolwiek z wymienionych łamać na przedniej ich części/noskach. 

nieprzypadkowo załączyłem zdjęcie. budżet jest dla mnie bez większego znaczenia; komfort > budżet. wierzę też, że to będzie zakup na lata, który da 'oddech' moim stopom. 

zazwyczaj na ślubach pracuję w spodniach garniturowych (granat/czerń), rzadziej szarych + biała/czarna (do czarnych spodni) koszula z nierzadko podwiniętym rękawem (jeżeli to ma znaczenie).

nie oczekuję, aby ktoś doradził mi na forum, na tip-top wygodnych butów, bo zdaję sobie w pełni sprawę, że tylko przymiarka i ewentualne użytkowanie będzie najlepszą tego oceną.

@Aras, dzięki za radę!

@xkoziol, nie. skąd taki wniosek?

Czarne penny loafers od Crockett&Jones to but niewątpliwie drogi, ale nie powinieneś być rozczarowany. Jeśli jednak za drogi, po prostu czarne penny loafers z miękkiej skóry.

• Like 1

1 godzinę temu, lubo69 napisał:

Czarne penny loafers od Crockett&Jones to but niewątpliwie drogi, ale nie powinieneś być rozczarowany. Jeśli jednak za drogi, po prostu czarne penny loafers z miękkiej skóry.

Słusznie, np.: Crownhill model Porto.

• Like 1

21 godzin temu, sw.michal napisał:

zatem chętnie poznam propozycje wygodnych i eleganckich butów. 

Zainteresuj się butami TLB Mallorca na skórzanej albo cienkiej gumowej podeszwie (ja mogę polecić monki Keaton), w promocji do kupienia za ok. 1200 zł. 

Crockett & Jonesy też są polecane nie bez powodu, jeżeli Cię stać, ale trudniej je kupić i trzeba się uzbroić w cierpliwość. Ja kiedyś  kupowałem przez Pediwear i mieli miesięczne limity zamówień u C&J, więc trzeba się grzecznie ustawić w internetowej kolejce na 1-2 miesiące i czekać.