Jump to content

eye_lip

Stowarzyszenie
 • Content Count

  6,051
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  69

Everything posted by eye_lip

 1. Marka należy do producenta kopert z Pforzheim, firmy Ickler - porządnie wykonane, imo fajne.
 2. To u mnie chyba wystąpił efekt nałożenia spodni ze stanem na brzuch powyżej pasa, stąd inny rozmiar
 3. Ja z kolei polecam azjatyckiego fryzjera na Bakalarskiej, a konkretnie wysoki szczupły "szef" z wytatuowanymi przedramionami w dużym salonie. Żaden barber tak nie cieniuje, pewna ręka, dopracowanie detalu, a do tego obok możliwość zakupów w świetnych azjatyckich sklepach i barach.
 4. Mówimy o dobrach luksusowych i to tak nie działa, że coś jest x razy "lepsze" więc jest x razy droższe, stalowy prosty Patek Aquanaut kosztuje więcej niż złoty Breguet z komplikacjami mimo, że ma archaiczny mechanizm i wykonanie na poziomie zegarków wiele tańszych. Idąc Twoim tropem możesz próbować udowodnić że każdy szwajcarski Diver do powiedzmy 5k jest przeszacowany, bo można kupić Seiko za 1500 pln które mu nie ustępuje. Co warto zaznaczyć, Rolexy są najbardziej niezawodnymi zegarkami jeśli chodzi o eksploatację i tutaj każdy kolekcjoner Ci to potwierdzi, wiele osób je wybiera bo się po prostu nie psują w przeciwieństwie do wielu zegarków z dużo wyższej półki cenowej. BTW, Jak sobie porównasz ceny retail divera Omegi czy JLC to wcale Rolex nie jest dużo droższy.
 5. Rolex zdecydowanie nie ma cen z kosmosu jak na markę nr 1 na świecie, gdzie podstawowy model zegarka można kupić za niewiele ponad 20k PLN, a bardzo wysoki popyt przewyższający podaż nie jest wykorzystywany przez firmę do podnoszenia cen. W Bazylei w 2018 roku został zaprezentowany GMT master "Pepsi" z ceną retail ok 38k PLN, gdzie zegarek sprzedaje się na rynku nieoficjalnym nowy za ponad 60k. W 2019 wprowadzony nowy "Batman" - ten sam case, mimo tego firma nie podniosła ceny.. Rolex nie podnosił cen przez ponad dwa lata (dopiero w styczniu 2020 weszła podwyżka), gdzie w tym samym czasie cena Omegi Moonwatch skoczyla z ok 18k do 21k PLN (Omega miała w tym czasie ok 3 podwyżki). Z nowym modelem jest ten problem, że cena w stosunku do standardowego moonwatcha jest prawie trzy razy wyższa- retail nowego modelu to 59200PLN, a nowością w nim jest kaliber 321... który technicznie nie ma żadnej przewagi nad Lemanią z Moonwatcha, ale nie ma też żadnej antymagnetczności, ani certyfikacji Metas (jak 3861 z limitacji Apollo - retail 38k PLN) - czyli otrzymujemy stalowy chronograf jak Moonwatch, z tym że z historycznymi bajerami designerskimi w cenie x 3 - stąd też określenie cena z kosmosu w tym przypadku jest adekwatne. W Rolexie nie występuje podobna sytuacja w żadnym z modeli.
 6. Dzięki, kupiłem. Fajne bo z wysokim stanem. Rozmiarowka dziwna z czyli ja kupiłem 35 (noszę dżinsy 32-33).
 7. Z tego co piszesz świadczy to tylko o jakości wykonania tarczy, ponieważ jeśli wskazówka zostałaby zamontowana nieprawidłowo w stosunku do minutowej, na każdym indeksie godzinowym błąd byłby taki sam ( przy prawidłowo wykonanej tarczy).
 8. Gratulacje udanego roku i oby następny był równie dobry:) Panie Tomaszu, nie jestem z tych którzy specjalnie czepiają się skrótów myślowych, ale uważam, że w tym przypadku jeżeli firmujecie swoje buty tekstem marketingowym to powinniście zwracać większą uwagę na to co on sobą prezentuje. Oczywiście zrozumiałe dla mnie jest że producent na swojej stronie internetowej może napisać o swoim produkcie "handmade" (co jest trochę naiwnym sloganem, bo produkcja buta typu Kazar, Ryłko, też jest "handmade" tylko jest mniej kroków produkcji) ale wiadomo że to buty nie są hand-stitched ani hand-welted bo to się tyczy butów z dużo wyższej półki cenowej. W dzisiejszych czasach przekaz marketingowy, szczególnie skierowany do skondensowanej grupy powinienem być spersonalizowany i nieskrótowy - na przykładzie produktu takiego jak poszetka - np. obszywana maszyną do robienia rulonika, też jest handmade, bo obsługuje to człowiek, ktoś to kontroluje, wycina itp. ale nie spodziewałbym się że mając taki produkt (nie wiem, może macie), opisany zostałby "recznie szyta poszetka"
 9. Na Twoją stopę powinny być buty 8.5, but nie może nie mieć luzu, nie może uciskać.
 10. No tak średnio bym powiedział, raczej biznesowo wygląda, choć z białą koszulą i ładnym krawatem np. z grenadyny czarnej lub granatowej, może wyglądać klasycznie.
 11. Pewnie tak, spodnie to nie jest filozofia.. popytaj na dandysach, pewnie wiele młodzieży zna takie miejsca ze względu na ograniczone budżety.
 12. "szyte ręcznie metodą Goodyear Welted" .. Metoda Goodyear Welted charakteryzuje się głownie tym że pas jest szyty maszyną a nie ręcznie
 13. W wielu miejscach, dlaczego w Warszawie?
 14. Tęgość i kształt kopyta dobiera się do kształtu i tęgości stopy co ma chyba niewiele wspólnego z płaskostopiem - tutaj w grę wchodzi raczej kwestia doboru odpowiedniej wkładki.
 15. eye_lip

  Sole Guard na cholewce

  Nic nie robić, nosić i tyle.
 16. Za 500 zł uszyjesz spodnie jakie sobie wymarzysz.
 17. Najlepszego koledzy.. o mnie też
 18. Nie przyda.. może ten post Marka to takie obejście regulaminu sprzedaży i zakamuflowana oferta...
 19. To jest subiektywne, ale raczej taka aby zegarek się nie obkręcał - a co mniej to już indywidualna kwestia, ponieważ niektórzy noszą luźniej inni mają mocno dopasowany, jak im krążenie pozwala;)
 20. eye_lip

  ślady po domestosie

  Jakie życie taki rap - ja zwykle mam sos z kebaba i nie pamiętam że go jadłem:/
 21. eye_lip

  ślady po domestosie

  Domestos jest silnym środkiem i nie ma co z tym walczyć, tylko zaakceptować.
 22. Ja polecę nie divera, ale pełno sportowy model z wr100m i zakręcaną koronką, 80h rezerwy chodu, fasetowany szafir, górna część koperty z wolframu (odporny za zarysowania) - ostatnio przypadkowo zakupiłem i jestem mile zaskoczony, świetny model w swojej kategorii cenowej.
 23. eye_lip

  Sprzęt audio

  Tak. W gramofonie jest tylko wyjście na przewód który jest podłączony do amplitunera.
 24. eye_lip

  Sprzęt audio

  Więc może lepiej pomyśleć o słuchawkach przewodowych - jak zatem byś odpowiedział na moje 1 pytanie, zmieniając ten parametr?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.