Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.09.2019 o 16:42, Pako napisał:

Macie jakieś sprawdzony sklep, gdzie można dostać jakościowy golf ? Budżet, to 300 zł. 

Może zaskoczę, ale sprawdź Mango. Kupiłem jakiś czas temu w ich outletcie. 100% wełna i sprawdza się doskonale od 2-3 sezonów.

Aha, golf z tych grubszych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2019 o 16:42, Pako napisał:

Macie jakieś sprawdzony sklep, gdzie można dostać jakościowy golf ? Budżet, to 300 zł. 

Jest akurat w tej chwili preorder na golfy u ZackRoman i ShopMiler. W obu miejscach po 299 zł. 

Ale jeżeli chodzi o ciepły golf to w zeszłym roku kupiłem: https://www.theirishstore.com/irish-aran-turtleneck-sweater Oczywiście to wariant dla osób, którym nie przeszkadza, że co druga napotkana osoba mówi "Wyglądasz jak rybak." (bo ja właśnie chciałem sweter jak rybak). Ja kupowałem z jakimś rabatem i wyszło mnie - z tego co pamiętam - około 70 EUR.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, blekit napisał:


 U Szewc24 dwa lata to obecnie chyba bardziej okres realizacji, a nie trwałości takich zapiętek emoji6.png

No fakt, nie było najszybciej, ale miałem tego świadomość i jakoś tak między sezonami się wstrzeliłem (to były dwie osobne. oddalone w czasie operacje). Priorytetem była dla mnie jakość i tutaj się nie zawiodłem. Myślę, że operacja nie jest jakoś niezwykle skomplikowana i każdy doświadczony szewc sobie z tym problemem powinien poradzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tanatos70 ja o jakości usług wypowiadać się nie mogę. O terminowości mógłbym, ale wolę się nie denerwować. Bazując na swoich doświadczeniach, odradzałbym oddawanie butów do Szewca24 o ile nie możemy sobie pozwolić na grubo ponad rok (and counting...) rozbratu z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tanatos70 Dziękuję za zdjęcia, właśnie coś takiego chodziło mi po głowie. Pokazałem je wczoraj szewcowi i myślę, że dzięki temu łatwiej nam było się zrozumieć.

W czwartek idę na przymiarkę i dopasowanie, więc są minimalne szanse, że jeszcze w tym sezonie chociaż raz je założę :).

@blekit Ja akurat miałem pozytywne doświadczenia z Rafałem (na zelowanie i naprawy czekałem około 4 tygodni razem z wysyłką w obie strony), ale jak wiem, nie jest to norma. W każdym razie, ZTCW aktualnie Rafał nie przyjmuje zleceń na drobne naprawy.

Niezależnie od tego, postanowiłem rozwiązać problem lokalnie (Trójmiasto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, GrzegorzBaran napisał:

Czy szyblety na zimę wystarczą, czy lepiej zainwestować w trzewiki? Dokładniej: te Loake.

Lubię jak mi jest ciepło. Jakiś czas temu kupiłem sztyblety (ocieplane!) i są wystarczająco ciepłe na 98% sytuacji. (Do odśnieżania używam innych).

 

Sztyblety z uwagi na gumkę będą luźniejsze, a to oznacza dodatkową/grubszą warstwę izolującego powietrza.

 

Ale bez ocieplenia nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bacio napisał:

Lubię jak mi jest ciepło. Jakiś czas temu kupiłem sztyblety (ocieplane!) i są wystarczająco ciepłe na 98% sytuacji. (Do odśnieżania używam innych).

 

Sztyblety z uwagi na gumkę będą luźniejsze, a to oznacza dodatkową/grubszą warstwę izolującego powietrza.

 

Ale bez ocieplenia nie próbowałem.

dzięki za odpowiedź, czy ktoś tutaj próbował i chce się podzielić doświadczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile czasu spędzasz na powietrzu. Ja nie mam trzewików, a jedynie sztyblety i chucka i dla mnie taki zestaw jest wystarczający. Jak jest zimniej to po prostu zakładam ciepłe skarpety. Natomiast na spacery, np. po śniegu, błocie mam inne buty - trapery.

Podsumowując, jak mieszkasz w dużym mieście, gdzie śnieg leży kilka dni w roku i dojeżdżasz do pracy samochodem to sztyblety są dobrym wyborem.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, GrzegorzBaran napisał:

Czy szyblety na zimę wystarczą, czy lepiej zainwestować w trzewiki? Dokładniej: te Loake.

Pozdrawiam

Sztyblety na zimę to nie jest dobry pomysł.Elastyczne wstawki- side gore panels powodują ,że buty te są luźne i nie dają żadnego wsparcia.Praktycznie poza tym ,że jest je łatwo założyć i zdjąć to do chodzenia niezbyt się nadają ,szczególnie po śniegu,lodzie czy błocie pośniegowym.I nie chodzi tu o komfort termiczny tylko o kontakt stopy z podłożem.Trzewiki to też nie jest obuwie typowo zimowe ,które ma za zadanie ocieplać nogi, tylko dzięki temu iże są sznurowane wyżej noga ma wsparcie w okolicy kostki i jest wygodniej/bezpieczniej na trudnych nawierzchniach. Przykład trzewiki tropikalne gdzie dolna część wykonana jest z mocnej skory , a góra z przewiewnego płótna,które trudno jest uznać za buty zimowe   .

P9010022 (2).JPG

P9010039 (2).JPG

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja, bazując na swoich doświadczeniach, również nie polecam wklejanych zapiętek - u mnie po dwóch wyjściach były do wymiany. Ostatecznie skończyło się na zniesieniu butów do szewca (lokalnie - efekt gorszy wizualnie i pewnie nie tylko niż to co wkleił@Tanatos70, ale przynajmniej buty mam u siebie). U Szewc24 dwa lata to obecnie chyba bardziej okres realizacji, a nie trwałości takich zapiętek
Zdecydowanie krócej. Własne doświadczenia z tym ostatnich miesięcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja, bazując na swoich doświadczeniach, również nie polecam wklejanych zapiętek - u mnie po dwóch wyjściach były do wymiany. Ostatecznie skończyło się na zniesieniu butów do szewca (lokalnie - efekt gorszy wizualnie i pewnie nie tylko niż to co wkleił@Tanatos70, ale przynajmniej buty mam u siebie). U Szewc24 dwa lata to obecnie chyba bardziej okres realizacji, a nie trwałości takich zapiętek
Zdecydowanie krócej. Własne doświadczenia z tym ostatnich miesięcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bratdominik ja bym z Twojego wyjątku nie czynił reguły. Ja czekam na realizację (opłaconą od razu) od stycznia 2018 roku, a wiem że są osoby które czekają dłużej. W międzyczasie słyszałem już kilka różnych tłumaczeń i kolejnych, "ostatecznych" terminów odesłania do mnie butów. Szkoda, że w międzyczasie Rafał znajduje moce przerobowe do przyjmowania i realizowania kolejnych zamówień, a nie wywiązywania się z wcześniejszych zobowiązań.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blekit napisał:

@bratdominik ja bym z Twojego wyjątku nie czynił reguły. Ja czekam na realizację (opłaconą od razu) od stycznia 2018 roku, a wiem że są osoby które czekają dłużej. W międzyczasie słyszałem już o kilka różnych tłumaczeń i kolejnych, "ostatecznych" terminach odesłania do mnie butów. Szkoda, że w międzyczasie Rafał znajduje moce przerobowe do przyjmowania i realizowania kolejnych zamówień, a nie wywiązywania się z wcześniejszych zobowiązań.

Robiłem u Rafała kilka zleceń ( w tym aktualnie - odbierałem buty bodajże tydzień temu z wysyłki chyba majowej), zawsze trwało to kilkanaście tygodni. To krócej niż dwa lata, i o tym pisałem. Czy to wyjątek czy reguła - w ogóle się nad tym nie zastanawiałem; nie czuję ku temu potrzeby. Przykro mi natomiast, że Ty nadal czekasz na swoje buty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie, mam nadzieję że dobre miejsce na szybkie pytanie / szybką odpowiedź. Kupiłem jakiś czas temu buty Yanko z Patine, a konkretnie Loafers 666 w skórze licowej. Pierwszy raz w życiu trafiłem na buta, który idealnie pasuje do mojej stopy. Nie za duży, nie za mały, ideał. Jednak mam kilka problemów z tymi butami. 

  1. Założone bez skarpetek obcierają straszliwie, tak że później muszę się kurować przez tydzień. 
  2. Mam specjalne skarpetki "stopki" które po założeniu pozostają niewidoczne. Skarpetki od "góry" są zakończone rulonikiem, który jest minimalnie grubszy od samej skarpetki. Szukałem innych, ale wszystkie skarpetki są tak zakończone. I tutaj niestety kolejny problem - buty są dopasowane idealnie, i właśnie ten rulonik tak się wrzyna w stopę, że po paru godzinach staje się to nie do wytrzymania.

Do tej pory założyłem buty parę razy i to tylko na krótsze wyjścia. I tu pytanie do Was, czy macie jakiś sposób na takie sytuacje? Czy nosicie tego typu buty na gołą stopę? Próbowałem też naklejać same plastry na piętę, ale wydaje mi się to rozwiązaniem na bardzo krótką metę, a i tak buty obcierały. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś doprecyzować? Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem co masz na myśli. Jeśli masz but od nowości i używasz go tylko Ty, to coś się może stać? Do tej pory wydawało mi się, że w lepszej jakości butach śmiało można chodzić w gołej stopie, szczególnie jeśli są to loafersy ma przykład do krótkich spodenek. Mam trochę wrażenie, jakbym palnął poprzednim wpisem jakąś głupotę, no ale cóż, przynajmniej się dowiem czegoś nowego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Panzbrlo napisał:

Mam specjalne skarpetki "stopki" które po założeniu pozostają niewidoczne. Skarpetki od "góry" są zakończone rulonikiem, który jest minimalnie grubszy od samej skarpetki. Szukałem innych, ale wszystkie skarpetki są tak zakończone. I tutaj niestety kolejny problem - buty są dopasowane idealnie, i właśnie ten rulonik tak się wrzyna w stopę, że po paru godzinach staje się to nie do wytrzymania.

Skarpetki bez opisanych wad znajdziesz np. w Calzedonii, w Intimissimi i jeszcze pewnie wielu innych podobnych sklepach. Np. takie: klik

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.