Jump to content

mayor

Użytkownik
 • Content Count

  755
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

mayor last won the day on November 6

mayor had the most liked content!

Community Reputation

1,299

About mayor

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  The City So Nice They Named It Twice
 • Interests
  Men's fashion ,Vintage cars

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jest zawsze szansa, że powstanie kiedyś prequel/sequel The Fugitive albo US Marshals z Tommy Lee Jonesem, W takim wypadku producenci mogą potrzebować kostiumów dla Samuela Gerarda ,żeby go przebrać za bezdomnego/alkoholika/żebraka, you name it
 2. Tak jak kolega @Velahrn napisał na spacer z psem najlepszy wybór to kurtka puchowa albo z polarnych tkanin "technicznych".Jeżeli chodzi o klasyczne wełniane płaszcze to dodałbym jeszcze alpakę a najlepiej mieszanki typu alpacuna(50-60% alpaki).A facet w futrze nie tylko wygląda ekscentrycznie ale może mieć kłopoty.Problemy Franka Lucasa zaczęły się w momencie kiedy OG założył długie futro z szynszyli na walkę Ali-Frazier w MSG
 3. Strata czasu.W anglosaskich systemach rozmiaru butów(barleycorn sizing),opartych na wymiarze ziarna jęczmienia 1/3" nie ma żadnej różnicy w tęgości/szerokości butów w połowie rozmiaru tęgość 7.5 UK jest taka sama jak 7 UK jedynie buty są dłuższe o pół ziarna 1/6".
 4. Jeżeli ktoś się ośmieszył/został wyśmiany podczas tego szczytu w Londynie to ewidentnie nie PM Trudeau "za brązowe buciki" ,tylko Putin's Little Helper. Zresztą po tym jak wideo z rozmowy trzech najbliższych sojuszników USA zostało opublikowane w pośpiechu odwołał wszystkie zaplanowane wystąpienia i wrócił do Domu(Białego)
 5. Generalnie nie polecam. Jeżeli miałbym wymienić 1000 powodów dla których warto "wyprawić" się do NY to zakupy obuwia/odzieży nie zmieściły by się na takiej liście.Chyba że ktoś ma na drugie Kulczyk i chciałby szybko wydać na ubrania powiedzmy $250 K to wtedy zgoda, tylko musi mieć jeszcze jakiś margines w budżecie ,gdyż w ferworze gorączki zakupowej może mu trochę zabraknąć.
 6. Koledzy wszystko jest do zrobienia, tylko Wasze pokolenie jest przekonane ,że bez internetu i Iphone nie da się przeżyć.
 7. Chociaż nie jestem z Poznania to także lubię zapolować na okazje.W piątek kupiłem sporo rzeczy,wyszedłem o 8 rano,a wróciłem po 10 wieczorem z przebiegiem na activity trackerze 27 000 kroków ok 13 mil.Jeszcze wszystkich toreb nie rozpakowałem, ale kilka najlepszych okazji .Torba GB z ciemnozielonej skóry przeceniona na $12 ze względu na brak paska i kilka zadrapań,buty J&M Aristocraft Hyde Park II z 1992 roku i z kosza "wszystko po 2 dolary" Polo RL Made in Japan bawełniany cable knit tenis sweater (w Angli znany jako Cricket jumper)
 8. Są marki o których się nie "mówi na forum", a które robią doskonałe buty w bardzo przystępnych cenach.Tak samo są marki "o których się mówi na forum" a nawet nie zawracają sobie głowy robieniem butów tylko budują pozytywny PR przez obecność na forach i rozdawanie darmowych fantów blogerom.Nie zawsze krowa która głośno ryczy daje dużo mleka.
 9. Trudno mnie zaszufladkować czy przykleić etykietę z napisem:"gentleman",bardziej relikt z minionej epoki,odmieniec który zamiast kupować jak normalni ludzie w sieci łazi po sklepach. Jeżeli chodzi o mały biznes i lokalnych przedsiębiorców to tu także masowo znikają sklepy i mikroprzedsiębiorstwa, ale moim zdaniem to nie jest przyczyna tylko skutek nawyków zakupowych młodej generacji konsumentów
 10. Świetne trzewiki.Gratulacje. Robiłem kilka podejść do Islay, gdyż ten styl bardzo mi się podoba ale kopyta 365/325 nie są stworzone na moje stopy a we flagship C&J mają na stanie tylko buty w tęgości E .Jeżeli chodzi o kupowanie obuwia za regularną cenę to być może na tym forum takie postępowanie jest naganne i uznawane za występek niegodny gentlemana ,ale nie jesteś odosobniony.Mnie się często zdarza kupić buty za pełną cenę zazwyczaj Aldeny gdzie nie można liczyć na żadne przeceny ani promocje .Nie jestem także wielkim fanem cyber zakupów szczególnie odzieży i obuwia.Staram się kupować lokalnie co daje nie tylko możliwość przymiarki ,ale także wspiera okoliczny mały biznes. W temacie czarnopiątkowych super okazji to w sieci trudno znaleźć takie, które by dorównały tym jakie można tradycyjnie uchodzić.
 11. mayor

  Humor

  Szczerze mówiąc to ja nie widzę nic zabawnego w butach De Niro ,ale możliwe że mam wypaczone poczucie humoru.Jest prawda czasów i prawda ekranu Sheeran miał 6ft4" wzrostu a Hoffa 5ft5" -11 cali różnicy, De Niro ma 5ft10" a Pacino 5ft7" tylko 3 cale różnicy,.Co innego mogli zrobić ? Ubrać De Niro w pruski mundur wojskowy?
 12. Koszt wykwalifikowanej pracy zależy nie tylko od kraju ,ale także od regionu gdzie manufaktura jest zlokalizowana.W koszulach z północnych i centralnych Włoch ręczne szycie występuje bardzo rzadko i to nawet w klasie premium $500 plus wyjątkiem są koszule Truzzi, gdzie można znaleźć 5 -6 aplikacji ręcznego szycia.Za to w koszulach z południa Włoch 6-8 aplikacji to niemal norma nawet w koszulach za ok $200 .Na południu nie tylko koszty pracy są niższe, ale rząd Włoch subsydiuje przedsiębiorstwa dotacjami i ulgami podatkowymi w ramach wyrównywania szans z uprzemysłowioną północą. Trochę inaczej jest w Stanach Brooks Brothers ma szwalnie koszul w Garland NC nie z miłości do Północnej Karoliny tylko ze względu na koszty pracy . W NY wykwalifikowany krawiec/szwaczka zarabia $30-35 za godzinę pracy w NC na takim samym stanowisku $12-15. Dodatkowo w Stanach rządzonych przez czerwonych jest kapitalizm w drapieżnej bezwzględnej konserwatywnej wersji i pracownik nie ma za wiele praw , a w Stanach gdzie rządzą niebiescy jest "kapitalizm z ludzką twarzą" , są Unie i pracownik ma wiele benefitów kosztem pracodawcy np .płatny urlop.ubezpieczenie zdrowotne,więcej dni wolnych itp
 13. Ja nie odróżniam.Dla mnie bloger/jutuber/influencer modowy to ten sam gatunek.Osobnik który krąży po firmach związanych z modą i zbiera darmowe fanty w zamian za pochlebne wpisy czy innego rodzaju przekazy zachwalające wyroby lub usługi darczyńców.
 14. Jeżeli post kolegi @eye_lip łamał regulamin, to autopromocyjne komercyjne wpisy biznesmenów w temacie o koszulach gwałcą ten regulamin. Mało tego to jest gwałt perwersyjny z wyjątkowym okrucieństwem, gdyż zdjęcia promujące te produkty są wykonane w żenująco podłej jakości (Straż Miejska robi lepsze fotoradarem).Ale podwójne standardy i dzielenie użytkowników forum na równych i równiejszych to znak firmowy Moderatora Mosze. Nie jest dla mnie zaskoczeniem ,że tak wielu wartościowych użytkowników przestało się udzielać na forum.
 15. Rozumiem ,że ja jestem traktowany przez Moderatora Mosze jako "gorszy sort" i nawet się pogodziłem z hurtowym usuwaniem przez tegoż moderatora moich wpisów. Ale czemu post kolegi @eye_lip w temacie "Buty trochę taniej" został usunięty to nie mam pojęcia. Wiadomo że władza deprawuje ludzi i od tej odrobiny władzy czasami niektórym się klepki w głowie przestawiają.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.