Jump to content

mayor

Użytkownik
 • Content Count

  714
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

mayor last won the day on June 26

mayor had the most liked content!

Community Reputation

1,200

About mayor

 • Rank
  Aktywista

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  The City So Nice They Named It Twice
 • Interests
  Men's fashion ,Vintage cars

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak jak kolega @Zajac Poziomka napisał z reguły buty w stylu gunboats są produkowane na obszerniejszych kopytach np Alden #975 jest na kopycie Barrie ,które kształtem przypomina biszkopt. Wyjątkiem są serie Bootmaker Editions wtedy buty można dostać na innych bardziej kształtnych kopytach.Inna opcja to zakup butów w tęgości/szerokości węższej niż medium- D czyli B ,C lub A a przy ekstremalnie wąskich stopach nawet AAA takie buty można dostać za niewielkie pieniądze ,gdyż słabo się sprzedają i najczęściej zalegają w magazynach.
 2. Każdy ma inną percepcje stylu i gust.Mnie na przykład buty typu monk strap zupełnie nie podobają ,a na forum mają status niemal symbolu religijnego.Co nie znaczy ,że nigdy nie miałem takich butów,ale zakładam rzadko na krotki czas przeważnie po zmierzchu żebym nie musiał męczyć oczu ich widokiem. A już podwójne monki noszone z jednym paskiem rozpiętym to dla mnie szczyt bezguścia,. Taki Dandys/elegant dzwoniący klamerkami przy butach wygląda jak baran albo krowa na pastwisku z dzwonkiem na szyi
 3. Są dostępne w firmowych salonach JL "By Request".Monki Fould za $1721,a Sahara za $1736.Wystarczy wpłacić 50% i za 4 miesiące od daty wpłacenia zaliczki można pieścić oczy pięknem tych butów i masować stopy ich niepodważalną wygodą.
 4. Dosyć ciekawe i nietuzinkowe buty John Lobb.Nabyte od stałego z klienta,któremu po godzinach doradzam w zakresie mody,ubioru,pomagam w zakupach i organizowaniu garderoby (closet inventory) w tym samym rozmiarze.Niestety to nie jest to mój rozmiar. John Lobb "Sahara" na kopycie#8605 z brązowego i drugie "Fould" Monk Strap na kopycie#8695 z czarnego zamszu. .Sznurowane są na podeszwie The Gum a zapinane na skórze z krytym kanałem.Gum to nie jest krepa tylko utwardzona guma , według załogi sklepu Lobba na Madison Ave najtrwalsza podeszwa w całej ofercie JL wytrzymuje minimum 10 lat intensywnego użytkowania.
 5. Zachowanie jednego z moderatorów woła o pomstę do nieba.Nie mam zamiaru pisać skarg, roztrząsać publicznie g. widłami ani używać epitetów w niedziele.Arogancja, dyktatura,podwójne standardy,uprawianie osobistej wendety. Młody człowieku powinieneś się wstydzić spojrzeć w lustro.
 6. mayor

  Klasyczne sneakersy

  Ja osobiście bym wolał przymierzyć, ale to jest kwestia indywidualnych preferencji.
 7. Luka w kołnierzu marynarki Collar gap jest to usterka trudna do poprawki,często nawet niemożliwa. Zwyczajnie kołnierz jest za duży w stosunku do rozmiaru szyi albo w grę wchodzą inne odchylenia postawy. Łatwiej jest usunąć namiar materiału pod kołnierzem z tyłu tzw Collar Roll, w takim wypadku często wystarczy częściowo odpruć kołnierz.Spodnie na pasek trzymają się na miejscu kiedy spodnie są dobrze dopasowane do bioder i osoba nosząca spodnie ma mocne biodra- wyeksponowane kości biodrowe.
 8. Z metki wynika ,że to nie jest bespoke tylko masowa konfekcja w rozmiarze 38 Regular uszyta dla domu mody Willerby's przez jakiś zakład. "Customer -Willerby",druga metka dotyczy materiału z którego płaszcz został uszyty. Jeżeli chodzi o dopasowanie to płaszcz jest za ciasny w biodrach.
 9. Tak jak pisał Stanisław Jachowicz:"Cudze chwalicie swego nie znacie ".Nie widzę żadnego powodu do kupna koszuli EB pod holenderską marką zamiast koszuli Emanuel Berg.Spytam jaki powód ? Holendrzy są uczciwi,gdyż podają koszty produkcji i marże ? "Znam uczciwszych" jak mówił Rysiek Ochódzki. Mam jedną koszule Emanuel Berg i rzeczywiście świetny produkt, na pewno blisko jakości najlepszych amerykańskich koszul Gitman/Hamilton/Talbott/Geneva ,a koszule od Brooks Brothers nawet szkoda porównywać.Jedyna wada EB to jest słaba obecność na rynku i nie jest łatwo te koszule kupić pewnie dlatego ,że się nie sprzedają .Za to powszechnie są dostępne koszule Ledbury od firmy z Richmond VA https://www.ledbury.com/pages/about-us szyte w Tczewie przez EB i te koszule sprzedają się jak cieple bułki nawet drożej niż Emanuel Berg. Jest jednak haczyk -koszule szyte przez EB to nie są pod żadnym względem koszule Emanuel Berg, gdyż po kilku praniach Ledbury nadają się tylko do kontenera Salvation Army
 10. Muszą dobry towar palić bo trochę ich fantazja poniosła. Według ich danych 160 pracowników szyje 200 000 koszul miesięcznie ,to mniej więcej 7 minut 30 sekund na jedną koszule. Turnbull&Asser deklaruje około 75 minut, w najszybszych szwalniach w Azji katowane przez brygadzistów dzieci potrzebują 9-10 minut na uszycie koszuli
 11. Alden robi podobny model zarówno ze skór cielęcych jak i z korowanu. Tylko dolar musiałby być po 2 złote żeby starczyło na te z cielęciny a po półtora zeta z kordowanu .Dodatkowo Alden nigdy nie przecenia butów, ani nie sprzedaje rejects/factory seconds.
 12. mayor

  Humor

  SNL wraca po letniej przerwie w świetnej formie
 13. mayor

  Mała renowacja

  Odnośnie stosowania czystego acetonu, o którym była wcześniej dyskusja, aceton to jest opcja nuklearna, albo nawet termojądrowa. To jest środek o silnym działaniu i trzeba sobie z tego zdawać sprawę.Z mojego doświadczenia aceton nadaje się tylko do butów typu 500PLUS, jeżeli buty kosztują w sklepie poniżej $500 to stosowanie acetonu lepiej odpuścić. W niskobudżetowych butach jak pokazane wyżej Meerminy, czy Allen Edmonds mogą występować przeszycia z nici syntetycznych i usztywnienia nosków z celastic ,aceton może rozpuścić nici i zdeformować celastic.Porządne buty z reguły są szyte nićmi z naturalnych włókien i w usztywnieniach nie są stosowane syntetyczne materiały.Ale nawet w najlepszej jakości butach zdarza się , że aceton rozpuści barwnik w skórze cholewki i zabarwi wyściółkę wtedy buty ,które nigdy nie "farbowały" skarpet zaczynają brudzić spocone stopy. Kolejna renowacja tym razem buty jakości premium pińcet Plus, nawet 1000Plus. We Flagship na 55 St kosztują dwa razy więcej niż buty z kolekcji Main Line -Benchgrade,i półtora raza więcej od Handgrade . Przed zabiegiem : I po zabiegu ,.Użyte środki to 3razy Lexol kolejno:Non Darkening Formula(zależało mi na zachowaniu jasnego odcieniu), Deep Cleaner i Deep Conditioner : Tym razem obyło się bez acetonu, gdyż Lexol sobie poradził,a ściśle rzecz ujmując acetonem wyczyściłem tylko jajeczko z logo CampersandJ .
 14. Najlepsze chino jakie mam ,a miałem takich spodni naprawdę dużo to Rising Sun uszyte z 8.8 Oz Galey&Lord combed Cramerton twill znanego także jako Army Cloth Type 1 Nie trzeba nawet zaprasowywać kantów wystarczy po praniu powiesić zatrzaśnięte w wieszaku Setwell i na rano kanty gotowe
 15. mayor

  Mała renowacja

  Trudno mi uwierzyć ,że nikt nie rozpoznał, ale cytując klasyka :"Są na świecie rzeczy ,które się fizjonomom nie śniły" Wprowadzone w 1950 roku eleganckie i klasyczne wykonane przez szewców JL w procesie trwającym ponad miesiąc i zawierającym 190 etapów produkcji na „migdałowym" Kopycie # 4395. Uszyte z ekskluzywnej skóry cielęcej tradycyjnymi, ręcznymi szwami. Wyjątkowo odporne luksusowe buty o klasycznym kroju i niezrównanej jakości,. John Lobb Lopez od zawsze są jednymi z najbardziej znanych Penny Loafers. Ponadczasowy klasyk. Kolejny projekt . Aldeny #987 znane jako LHS (Leisure Hand Sewn) na kopycie Van z czarnego kordowanu i podwójne monki Meermin Linea Maestro #102341 na kopycie Park z ciemnobrązowej skóry Museum Calf . Przed zabiegami: I efekt po renowacji:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.