Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Skóra która Ci się podoba (mi się podoba jeleń) + kaszmir. Jeśli oczekujesz eleganckich rękawiczek. Jeśli masz problem z zimnymi dłońmi - mają jakieś modele opisane jako bardzo ciepłe albo super ciepłe i próbowałbym tych w pierwszej kolejności.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, eduardo napisał:

Skórzane, ocieplane rękawiczki - gdzie warto sprawdzić?ZR, Miler...coś jeszcze?

Miler - najlepsze jakie kiedykolwiek miałem. Nie mówię, że to ósmy cud świata, ale skóra z łosia + kaszmir + bardzo dokładne wykonanie bardzo mi się podobają i chętnie bym kupił jeszcze jedne w czarnym kolorze. Są na tyle ciepłe, że przy temperaturze powyżej +5 są za ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, eduardo napisał:

Patrząc na nie to nie założyłbym się, że Milerowi rękawiczek nie robi Kuc. 

Takie chodziły pogłoski. Nie wiem, ale mogę potwierdzić b.dobrą jakość i poczekałbym może kilka dni na Black Friday, bo w zeszłym roku były w promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miler - najlepsze jakie kiedykolwiek miałem. Nie mówię, że to ósmy cud świata, ale skóra z łosia + kaszmir + bardzo dokładne wykonanie bardzo mi się podobają i chętnie bym kupił jeszcze jedne w czarnym kolorze. Są na tyle ciepłe, że przy temperaturze powyżej +5 są za ciepłe.

Jak zachowuje się skóra łosia w porównaniu z jeleniem? Nigdy nie miałem łosia (bez skojarzeń proszę). Jest bardziej miękka, bardziej/mniej trwała?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pablocito napisał:


Jak zachowuje się skóra łosia w porównaniu z jeleniem? Nigdy nie miałem łosia (bez skojarzeń proszę). Jest bardziej miękka, bardziej/mniej trwała?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam rękawiczki z cielaka, łosia, pekari i niezidentyfikowanego zwierza żyjącego 30 lat temu w Czechosłowacji, ale nie jelenia ;) Ze swoich czterech wybieram Łosia. Nie są nietrwale (cały ostatni sezon chodziłem w nich codziennie) ale tez są bardziej eleganckie niż standardowe skory. W porównaniu do innych skór, które mam łosina jest najcieńsza co daje o wiele elegantszy efekt na zszyciach.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pablocito napisał:


Jak zachowuje się skóra łosia w porównaniu z jeleniem? Nigdy nie miałem łosia (bez skojarzeń proszę). Jest bardziej miękka, bardziej/mniej trwała?
 

Ja wziąłem z nappa, są zdecydowanie najbardziej eleganckie przez swoją gładką fakturę, ale też bardzo miękkie przez co też, mam wrażenie, że zdecydowanie bardziej delikatne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, xkoziol napisał:

Tak z ciekawości - jak często w naszym klimacie nosicie rękawiczki? Nie dla "ąę" tylko z prawdziwej potrzeby? Nie liczymy odśnieżania auta.

Poniżej +5st.C. - zawsze. Mam coś takiego od dzieciństwa, że bardzo łatwo pęka mi skóra na kostkach i między palcami na zimnym wietrze (nawet nie musi być mroźno). Do odśnieżania mam specjalne (niskiej jakości) rękawiczki w aucie, bo omal nie zniszczyłem jednej pary tym silnym płynem do odmrażania szyb.

A i samochód też prowadzę w rękawiczkach, ale to już dla "ąę", bo lepiej wyglądają fotki z zegarkiem ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też co jakiś czas zastanawiam się nad driving gloves, chociaż zdaję sobie sprawę jak komicznie by to wyglądało, skoro głównie chodzę w jeansach i t-shirtach, a jeżdżę golfem 4 w kombi 😂 ale za to kierownica obszyta ręcznie skórą 😂😂

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - jak często w naszym klimacie nosicie rękawiczki? Nie dla "ąę" tylko z prawdziwej potrzeby? Nie liczymy odśnieżania auta.

Od września (poranki, wieczory - staram się chodzić do pracy piechotą), całą zimę do kwietnia włącznie. Używam rąk do pracy i szkoda mi by było nabawić się zapalenia stawów. Oczywiście jesienią i wiosną używam rękawiczek bez ocieplenia, a zimą z ociepleniem.
Rękawiczek samochodowych nie używam, bo albo prowadzę w tych, w których akurat chodzę, a jak się w aucie ogrzeje (używam ogrzewania) to lubię sobie miziać skórzaną kierownicę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xkoziol napisał:

Tak z ciekawości - jak często w naszym klimacie nosicie rękawiczki? Nie dla "ąę" tylko z prawdziwej potrzeby? Nie liczymy odśnieżania auta.

Ja używam od października do marca - zazwyczaj lekkich, ale zimą ocieplanych. Skóra mi się wysusza i np. zimą nawet kilka minut na mrozie kończy się rękoma popękanymi do krwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.