Jump to content

Ernestson

Sympatycy
 • Content Count

  2,168
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Ernestson last won the day on March 11 2016

Ernestson had the most liked content!

Community Reputation

1,409

2 Followers

About Ernestson

 • Rank
  Aktywista

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.facebook.com/kuklinski.krawiec/

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. IMO do odprasowania w warunkach domowych jeżeli poświęcić im trochę czasu z żelazkiem i mokrą szmatką. Mogę być jednak mało miarodajny
 2. Mnie się to udało i od prawie 3 lat utrzymuję się wyłącznie z krawiectwa. Ale nie jest to łatwy zawód i nauka zajmie Ci pewnie kilka lat. Możesz zacząć od książek i różnych instruktażowych filmików ale najlepiej uczyć się od kogoś, kto będzie Ci sprzedawał patenty, których nie ma w książkach i korygował na bieżąco błędy. Na jakim etapie jesteś? Co umiesz uszyć?
 3. Dawaj zdjęcie ale pierwszy podejrzenie to to, że obłożenie klap przyszyłeś bez naddania na ich wywinięcie i coś ciągnie.
 4. Moim zdaniem szkoda zachodu. Musiałbyś wydać kilkaset złotych na duże przeróbki a efekt i tak nie byłby zbyt dobry.
 5. Widzę, że tym razem 100% giacca napoletana 😀 Super!
 6. Książki, np https://archiwum.allegro.pl/oferta/kroj-odziezy-meskiej-ryszard-kowalczyk-i7832703559.html Gotowe konfekcyjne wykroje ale też doskonałe książki o kroju (drogie, ok 100 eur), wydawnictwo Mueller un Sohn: https://www.muellerundsohn.com/en/
 7. Trzymam kciuki za Kamila i jego szybki powrót do zdrowia!
 8. To jest typowe rozwiązanie w obszernych płaszczach z pasem na plecach. Nie wymaga poprawiania. Cały płaszcz natomiast wydaje się trochę szeroki. Nie tak, żeby nie nadawał się do noszenia ale gdyby był mój, pewnie trochę bym go zwęził.
 9. @petrek IMO jest całkiem nieźle jak na garnitur z wieszka. Kolor bardzo ładny. Z rękawami marynarki nie kombinuj. Odpuść tylko koszulę z mankietami na spinki bo niby elegantsza ale pod warunkiem że mankiet swobodnie porusza się w rękawie marynarki. Tutaj widać, że on się klinuje i to będzie wyglądało słabo. I nic bym nie zwężał, bardzo dopasowane marynarki na chudzielcach nie wyglądają dobrze no i jak w RTW zwęzi się plecy do takich jak w bespoke to nie będziesz mógł za bardzo ruszyć ręką.
 10. Poza wszystkimi, niezwykle trafnymi, uwagami @Velahrn ten materiał wygląda na dość gruby twill, czyli zbitą i mało przewiewną tkaninę. Weź to pod uwagę, bo planujesz raczej letni garnitur. Druga sprawa - skonsultuj ze swoim krawcem czy wystarczy tkaniny. Szerokość kuponu to tylko 140 cm (standard w męskich to 150) więc może być trochę mało.
 11. Będzie dość uniwersalna, o ile nie masz zamiaru używać jej w chłodne dni jako okrycia wierzchniego.
 12. Uniwersalnej długości nie ma ale moim zdaniem zasada "dla niskiego krótki płaszcz" to zbytnie uproszczenie. Długi płaszcz nie skraca sylwetki. Sylwetkę skraca płaszcz za duży bo sypią się proporcje. Jeżeli talia i kieszenie są nie tam gdzie powinny to faktycznie wygląda się jak krasnal. Jeżeli natomiast te elementy są na swoim miejscu, to to czy poły są 10 cm nad kolano czy sięgają do kolana nie robi większej różnicy. Do tego dochodzi coś czego nie umiem dobrze nazwać ale roboczo użyję określenia "waga optyczna" (wiem że brzmi idiotycznie ale nic lepszego nie przychodzi mi do głowy). Myśl
 13. Ten niebieskawy lepiej ale coś dziwnego dzieje się z rękawami (i nie chodzi o długość). Masz pod spodem marynarkę? Wygląda trochę jakby płaszcz nie leżał swobodnie tylko było ciasnawo. Jak możesz, to zrób jeszcze zdjęcia z rozpiętym płaszczem i czymś innym pod spodem (np. swetrem). Uwagami o długości się nie przejmuj. Taką właśnie powinien mieć płaszcz.
 14. Zwrócić. Fatalnie leży i ma złe proporcje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.