Skocz do zawartości

Ernestson

Sympatycy
 • Zawartość

  2118
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  14

Ostatnia wygrana Ernestson w Rankingu w dniu 11 Marzec 2016

Ernestson posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

1285

O Ernestson

 • Tytuł
  Aktywista

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.facebook.com/kuklinski.krawiec/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Gdzie można kupić - szukam, poszukuję

  Dwóch znajomych jest zadowolonych ze spodni z https://luxire.com . Sam nie zamawiałem ale miałem okazję ogądać i są ładnie uszyte i wykończone.
 2. Sprzęt audio

  Dołączam się. Który Pianocraft do sypialni, coś koło 10 m powierzchni (jaka moc wystarczy)? Obsługa Spotify mile widziana.
 3. Nie, to właśnie ta nowa. Byłem miesiąc temu.
 4. O, nie zauważyłem. Postaram się przyjechać. Jak w Eliksirze to dobrze byłoby bez samochodu bo jak ostatnio zamówiłem jeden z autorskich napojów bezalkoholowych to smakowało jakby to robili z przejechanego kota
 5. Ernestson bespoke

  @maciato @TomiW01 @Wodzu @blueloafers @Whitesnake @Haz dziękuję za słowa uznania. Szczególnie cieszą mnie uwagi o spójności stylu bo to dla mnie jedna z najważniejszych rzeczy w krawiectwie. O ile dopasowanie czy dokładność wykonania są oczywiście ważne to są to jednak technikalia i sprawy do wyuczenia. Kwestie stylu są trudniejsze do uchwycenia a według mnie to właśnie one decydują o tym czy się ubrania z danej pracowni zapamiętuje na długo czy zapomina po 5 min.
 6. [Krupa&Rzeszutko] Sportowa marynarka z wielbłąda

  @Haz chyba pisał o tym gdzieś w komentarzach na blogu i z tego co pamiętam woli właśnie takie ramiona mimo świadomości, że taki krój nie przybliża go do kanonu. Każdy w ubraniach na miarę szuka czegoś innego, jedni chcą polepszyć swoją sylwetkę inni czują się z nią na tyle dobrze, że nic nie chcą zmieniać i wybierają np. maksymalną wygodę.
 7. Co mam dziś na sobie

  Odpruć rękaw i skorygować (trochę obniżyć) ramię albo wypchać jakimś wkładem. W tym wypadku lepiej obniżyć ramię.
 8. Co mam dziś na sobie

  Materiał wisi trochę w powietrzu (szczególnie prawe ramię) zamiast układać się na ramionach @Tanatos70 i stąd problemy. Z samą szerokością ramion jest wszystko w porządku. Tak włączając się do wczorajszej dyskusji to uważam, że tutaj wszystko poszło jak trzeba. Poszerzane ramiona zawsze będą się tak zachowywać, niezależnie od tego czy są przy okazji podniesione czy nie. A sam pomysł z ich poszerzaniem to już kwestia stylu. Sam jako posiadacz beznadziejnie wąskich ramion, rozumiem potrzebę i dla siebie stosuję podobne myki. @Zajac Poziomka, nie każdy ma Twoje ramiona
 9. [Francesco Guida] Garnitur trzy czesciowy

  Raczej nie bo na zdjęciu tego drape w ogóle nie ma. Są tylko szersze niż się ostatnio widuje ramiona ale nie ma nadmiaru materiału w klatce.
 10. Poradnik: fachowe przyszywanie guzików

  Jasne, że dasz. Trzeba tylko pamiętać o tym żeby zrobić pod guzikiem mały słupek. Na youtube jest trochę filmików, które pokazują jak to zrobić. Edit: Teraz zauważyłem, że trochę wyżej na tej stronie są instrukcje jak to zrobić.
 11. Pierwsze bespoke prośba o pomoc

  Klapy na zdjęciu wyglądają ładnie. To bezpieczna szerokość. Jak już potrzebujesz mierzyć to prostopadle do wywinięcia. Ale upieram się i tak zawsze rozmawiam z klientami, żeby darować sobie rozważania z miarką i zaufać intuicji. Chyba u każdego krawca można ustalić szerokość klap na pierwszej (a u niektórych jeszcze na drugiej) przymiarce. Sposób jest następujący: 1. Patrzysz w lustro 2. Decydujesz czy chcesz zwęzić/poszerzyć lub zostawić szerokość proponowaną przez krawca. Miarkami psujesz sobie przyjemność współtworzenia
 12. Pierwsze bespoke prośba o pomoc

  Jednorzędowa. Będzie łatwiejsza do noszenia. Bez znaczenia. Nie ma sensu rozpatrywać szerokości klap w oderwaniu od stylu całej marynarki. Spasowana. Karo to duża ekstrawagancja. Z tłem, nie kratką. Wpuszczana.
 13. Pytania do administratora

  Ale minusów chyba nigdy nie mieliśmy. Zmieniło się coś więcej niż ikonki bo mamy dwie możliwe reakcje. Sam jeszcze nie wiem czy raczej strzałkować czy serduszkować.
 14. Co mam dziś na sobie

  Najlepsza marynarka do prezentowania poszetek
 15. Elegancka i ergonomiczna torba

  Ten model, nie oglądałem innych. Szwy które powinny być równoległe do krawędzi albo do innych szwów, biegną trochę wężykiem. Źle to wygląda.
×