Skocz do zawartości

Ernestson

Sympatycy
 • Zawartość

  2109
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  14

Ostatnia wygrana Ernestson w Rankingu w dniu 11 Marzec 2016

Ernestson posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

1273

O Ernestson

 • Tytuł
  Aktywista

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.facebook.com/kuklinski.krawiec/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Poradnik: fachowe przyszywanie guzików

  Jasne, że dasz. Trzeba tylko pamiętać o tym żeby zrobić pod guzikiem mały słupek. Na youtube jest trochę filmików, które pokazują jak to zrobić. Edit: Teraz zauważyłem, że trochę wyżej na tej stronie są instrukcje jak to zrobić.
 2. Pierwsze bespoke prośba o pomoc

  Klapy na zdjęciu wyglądają ładnie. To bezpieczna szerokość. Jak już potrzebujesz mierzyć to prostopadle do wywinięcia. Ale upieram się i tak zawsze rozmawiam z klientami, żeby darować sobie rozważania z miarką i zaufać intuicji. Chyba u każdego krawca można ustalić szerokość klap na pierwszej (a u niektórych jeszcze na drugiej) przymiarce. Sposób jest następujący: 1. Patrzysz w lustro 2. Decydujesz czy chcesz zwęzić/poszerzyć lub zostawić szerokość proponowaną przez krawca. Miarkami psujesz sobie przyjemność współtworzenia
 3. Pierwsze bespoke prośba o pomoc

  Jednorzędowa. Będzie łatwiejsza do noszenia. Bez znaczenia. Nie ma sensu rozpatrywać szerokości klap w oderwaniu od stylu całej marynarki. Spasowana. Karo to duża ekstrawagancja. Z tłem, nie kratką. Wpuszczana.
 4. Pytania do administratora

  Ale minusów chyba nigdy nie mieliśmy. Zmieniło się coś więcej niż ikonki bo mamy dwie możliwe reakcje. Sam jeszcze nie wiem czy raczej strzałkować czy serduszkować.
 5. Co mam dziś na sobie

  Najlepsza marynarka do prezentowania poszetek
 6. Elegancka i ergonomiczna torba

  Ten model, nie oglądałem innych. Szwy które powinny być równoległe do krawędzi albo do innych szwów, biegną trochę wężykiem. Źle to wygląda.
 7. Elegancka i ergonomiczna torba

  Nie miałem do czynienia ale nie podoba mi się bardzo koślawe szycie.
 8. Miler Spirits & Style

  Zacząłbym od ustalenia o jaki dokładnie wymiar chodzi bo łatwo tu o nieporozumienie. Można mierzyć różnicę między całkowitą długością spodni a wewnętrzną długością nogawki, długość szwu od połączenia przedniej i tylnej części nogawki do końca rozporka albo samą długość rozporka.
 9. Przedstaw się na forum

  Witamy Ekscelencjo
 10. [WARSZAWA], Rynek made-to-measure (MTM)

  Takie są Twoje doświadczenia? Pytam bo wydawało mi się, że MTMy są bardzo różne, od szycia RTW z dopasowaną do klienta długością rękawów do takich gdzie uwzględniają garbienie się, brzuch, opadające czy asymatryczne ramiona itp. Ale to raczej intuicja, nie widziałem nigdy w jakim zakresie manipuluje się szablonami w MTM.
 11. Z boku marynarki masz dwie owalne dziury o określonych wymiarach. Jak chciałbyś je zmniejszyć żeby sięgały wyżej? Jedyny sposób to podniesienie całej marynarki czyli odprucie rękawów, wyprucie kołnierza, przeniesienie niżej szwu ramieniowego, wszycie (skróconego) kołnierza i wszycie rękawów (o odpowiednio przyciętej główce). Oczywiście marynarka zrobi się odpowiednio krótsza. Osiedlowa krawcowa nie da rady.
 12. Sprzęt audio

  Te już tak ładnie nie wyglądają Koniec lat 70 najładniejszy.
 13. [B&TAILOR] Fox Flannel POW

  Dobrze widzę (na zdjęciach z poprzedniej przymiarki), że marynarka jest bez podszewki?
 14. [Toruń] Leonard Panecki ul. Świętopełka

  Jak ja się na czymś dobrze nie znam to jestem bardziej powściągliwy w publicznym recenzowaniu czyjejś pracy. Proste.
×