Jump to content

Tanatos70

Użytkownik
 • Content Count

  1,610
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  144

Everything posted by Tanatos70

 1. Tanatos70

  Jakie buty mam dziś na sobie

  Meermin:
 2. Tanatos70

  Co mam dziś na sobie

  Taki "dżinsowy" komplecik (len+ bawełna) PRL:
 3. Tanatos70

  Co mam dziś casualowego na sobie

  Tak jak wspomniałem w wątku JBMDNS, miałem przyjemność polecieć z rodziną do Londynu, aby licytować w tamtejszym domu aukcyjnym SPINK fragment kolekcji polskich banknotów i dokumentów zgromadzonych w latach 70-ych przez Alana Cole'a. Kolekcja była mocna szczególnie w eksponaty z okresu najwcześniejszej emisji pieniędzy papierowych tj. czasów insurekcji kościuszkowskiej. Mój konik, a wręcz pasja . Zazwyczaj licytuję przez telefon lub za pośrednictwem platformy internetowej. Tym razem sprawa była zbyt poważna i postanowiłem zrobić sobie wycieczkę i wziąć udział w aukcji osobiście. Priorytetem była wygoda, ale przy zachowaniu wyglądu solidnego kolekcjonera, któremu lepiej nie stawać na drodze do upatrzonej zdobyczy . Zabrałem niewiele rzeczy, m.in. jedną parę zamszaków AS i marynarkę wiosenno- letnią (len z wełną) Corneliani. Zarówno jedna jak i druga podstawa mojej wyjazdowej garderoby spisała się naprawdę nieźle. Nie będę się zbytnio rozwodził nad celem mojego wyjazdu, bo nie jest on tematem wątku, ale parę słów Wam się należy . Wróciłem dzisiaj w nocy i jeszcze ekscytacja zupełnie ze mnie nie opadła, ale czuję że jednak na tarczy z tarczą (ach te emocje, jeszcze mącą mi w głowie 😉). To były z jednej strony niezapomniane przeżycia związane z pobytem w tym interesującym i pięknym mieście (byłem w Londynie pierwszy raz ) jak i niezwykle stresujące sytuacje związane z przebiegiem aukcji. Od spraw interpersonalnych, jak próby sondowania potencjalnych przeciwników, czy zawierania sojuszy i porozumień po zupełnie niespodziewany atak na serwer w USA, który obsługuje platformę internetową (bez niej licytacja nie może mieć miejsca, co groziło przełożeniem terminu na "po Świętach"). Oczywiście nie wszystko się udało, wręcz powiodło się w niewielkim w stosunku do apetytu stopniu, ale jednak nie wróciłem z pustymi rękoma. Przede wszystkim zdobyłem do kolekcji, po licznych zakulisowych negocjacjach, niezwykle rzadki bilet skarbowy o nominale 500 zł (wyemitowano jedynie 500 egzemplarzy). To w sojuszu z właścicielem warszawskiego domu aukcyjnego (to grubsza wygrana, więc mam 3 tygodnie na zebranie pieniędzy i odebranie waloru). Sam zaś ustrzeliłem niepozorny lot, w którym znajdowała się jednak petarda- autograf T. Kościuszki. Wyrwany z kontekstu (wycięty z dokumentu o nieznanej proweniencji i treści) i budzący wątpliwości, ale sercem czuję że prawdziwy. Na pewno nie pochodzi z czasów insurekcji, ale prawdopodobnie z okresu późniejszej korespondencji z Jeffersonem (angielska pisownia imienia i nazwiska). Sprawa do zgłębienia. Dla mnie niezwykle cenny, ponieważ brakowało mi takiego mocnego akcentu (własnoręczny podpis Naczelnika) w tym moim specjalistycznym zbiorze. I tak oto historia zatoczyła koło. Kolejni świadkowie naszej trudnej historii wrócili na "ojczyzny łono". Jakiś taki dumny z siebie się czuję .
 4. Tanatos70

  Jakie buty mam dziś na sobie

  Zapraszam. Przyda się każda pomoc. Będę walczył na aukcji o kawałeczki kolekcji poloników z okresu insurekcji i potrzebuję wsparcia. Najlepiej finansowego . Jakaś forumowa zrzutka 😉.
 5. Tanatos70

  Jakie buty mam dziś na sobie

  Mam zaszyty jakiś rodzaj esperalu, który blokuje funkcje mózgowe odpowiedzialne za zakupy. Musiałbym się okaleczyć, aby znieść blokadę 😁
 6. Tanatos70

  Jakie buty mam dziś na sobie

  Nagle wypadł mi niespodziewany wyjazd do Londynu. Będę przez 5 dni katował jedną parę butów . Wypadło na „uniwersalne” zamszaki AS. Zobaczymy jak dadzą sobie radę. Na razie nie jest źle. Jakieś 10 km przebieżek za nami.
 7. Tanatos70

  Jakie buty mam dziś na sobie

  Cheaney:
 8. Tanatos70

  Jakie buty mam dziś na sobie

  Nie, na pchlim targu
 9. Tanatos70

  Jakie buty mam dziś na sobie

  Jeszcze nie zdążyłem ich do kartonu schować :
 10. Tanatos70

  Jakie buty mam dziś na sobie

 11. Nie żebym widział na własne oczy, ale przeczytałem że to... " the first Chinese aviation watch (chronograph) for the Air Force of the People's Liberation Army ", więc zakładam że dla chińskich pilotów MIG-ów ☺️ EDIT: nie ten Zająca, ten @mayora
 12. Poza tym to chyba taki "historyczny" model, a nie jakaś "chińska podrybka". Takie nosili chińscy piloci myśliwców, o ile dobrze kojarzę. Bardzo udany.
 13. Tanatos70

  Jakie buty mam dziś na sobie

  Barker
 14. Tanatos70

  Humor

  Jako dezerter rezerwy nie znam z autopsji, ale coś pamiętam. Model dla wojska to była taka hybryda- trampki w fasonie tenisówek (przed kostkę) w jakimś takim burym kolorze. Też chyba marki Stomil i też raczej nie lubiane. Widziałem u chłopaków na poligonie w Drawsku w 1992 r. Prowadziliśmy tam badania archeologiczne w lesie (na poligonie) i mieszkaliśmy w koszarach w Konotopie. Do domu dzwoniło się przez centralę używając kryptonimów i haseł. Szło jakoś tak- tu Szafir, łączyć z Rubinem .
 15. Tanatos70

  Humor

  Za moich młodych lat (czasy wojny rosyjsko- japońskiej) to była zasadnicza różnica. Trampki to było obuwie sportowe płócienne na gumie za kostkę. Nnajczęściej marki Stomil lub Hanoi- Vietnam (takie wykapane Conversy). Tenisówki zaś to było obuwie sportowe płócienne przed kostkę. Najczęściej białe i zalecane na W-F, więc nikt tego badziewia nie lubił EDIT ( znalazałem w necie): trampki: tenisówki:
 16. Dizajn tarczy bardzo podobny do mojego Atlantica Worldmastera (dwa posty wyżej) z lat 70- ych. Przez większy "minimalizm"" nawet chyba fajniejszy w tym Timexie
 17. Chciałbym być w takiej formie, jak ten "staruszek" (nie myślę o kocie) :
 18. Tanatos70

  Jakie buty mam dziś na sobie

  Vass:
 19. Tanatos70

  Co mam dziś na sobie

  Kot jeszcze nie pozbył się zimowego okrycia, ja owszem. Tegoroczny debiut "lnów". Len czysty (Osovski) i w różnych konfiguracjach- z wełną (Corneliani) i bawełną (Dopiaa). Dodatki wełniane.
 20. Tanatos70

  Co mam dziś casualowego na sobie

  No spuścić Was na chwilę z oka :
 21. Tanatos70

  Co mam dziś casualowego na sobie

  Bardzo mi miło 🙂. Tak, ma patki co widać na zdjęciu z kotem.
 22. Tanatos70

  Jakie buty mam dziś na sobie

  C&J
 23. Tanatos70

  Co mam dziś casualowego na sobie

  PRL, BB, T&A, C&J, DJ41 :
 24. Tanatos70

  Promocje w markach premium

  Jeżeli ktoś rozważał zakup rotomatu, to na Massdropie właśnie pojawiła się dobra okazja: Wolf Designs w odmianie na 1 i 3 stanowiska rotujące. 180 $ za pojedynczy 430 $ za potrójny + przesyłka, która wyniesie coś koło 15-20 $. Z opłatami celnymi i VAT-em wyjdzie nieznacznie ponad 2000 zł. Ja swój potrójny (trochę inny model, ale ta sama wersja silników i sterowania) kupowałem przez polskiego dystrybutora za 6000 zł, więc różnica w cenie jest kolosalna. https://www.massdrop.com/buy/wolf-meridian-watch-winder?utm_placement=0&referer=KZWGAE&mode=guest_open&utm_campaign=Automated Daily Promotional 2019-04-02&utm_source=SparkPost&utm_medium=email&utm_term=Daily Promotional&utm_content=1554202130251.090030987825728704197049
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.