Jump to content

Stormont

Użytkownik
 • Content Count

  703
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Stormont last won the day on April 21

Stormont had the most liked content!

Community Reputation

334

About Stormont

 • Rank
  Aktywista

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Obraził, bo mu nie odpisaliście. Zasada jest prosta: im większa okazja, tym większa kokarda i połysk.
 2. Dziękuję, będę dzwonił! Żebym nie został z tymi za małymi : )
 3. Czy ktoś wymieniał buty z Vass? Jak kontaktowaliście się ze sklepem? Telefonu nikt nie odbiera, na maila też coś nie odpowiadają.
 4. O właśnie, zmienić regulamin. Zakaz wykorzystywania forum do prowadzenia działalności politycznej, a nie rozmawiania o polityce. I już.
 5. Co najmniej od połowy XX w. wiemy, że wszystko jest na swój sposób polityczne. Ale tak na poważnie, to rozumiem, co chcesz powiedzieć i rozumiem, o co chodziło moderacji. A teraz skupmy się na obowiązkach życia codziennego w kontekście ubioru, bo w złym tonie są te emocje xd
 6. Twój ból jest lepszy niż mój.
 7. Polityczne są też niebieskie koszule i czerwone krawaty.
 8. Nie żegluję, nigdy chyba nie byłem nawet na statku innym niż prom i kajak, a w okresie kwiecień-wrzesień noszę bs za każdym razem, jak mogę się luźno ubrać.
 9. Z przetartymi mankietami jest chyba trochę jak z samospełniającą się przepowiednią. Przecieramy mankiety tylko w tych koszulach, które są ładne i dobrze na nas leżą, bo inne zalegają w szafie albo po pewnym czasie idą do kontenerów czy na szmaty. Więc i tolerancja na ten przetarty mankiet jest duża ;)
 10. Stormont

  Zapachy

  Sprawdź sobie duc de vervins od Houbigant. Dla mnie to zapach letni i dzienny, chociaż niektórzy mają inne zdanie. Jeśli się nic nie zmieniło, bardzo trwały i lotny. Dużo bardziej niż przehypowany fougere royal. Pisałem Ci też o geranium pour monsieur od frederic malle. Uczucie chłodu gwarantowane, a trwały. Niestety, zapachy letnie są z zasady lżejsze, bo w upale ciężkie zapachy męczą. A jak lżejsze, to z reguły mniej trwałe.
 11. Moje doświadczenia z korektą ubrań rtw to wieczna męka. Raz lepiej, raz gorzej, nigdy idealnie. Dlatego wolę mtm, ale tym bardziej mnie irytuje, jeśli płacę za mtm, a muszę trzy razy bardziej pilnować zlecenia niż jego wykonawca albo gdy wmawia mi się, że zły efekt na końcu to ten zamierzony.
 12. Stormont

  Zapachy

  Wiele osób uważa, że Red Vetiver od Montale jest zamiennikiem. Przestrzegam przed kupowaniem w ciemno, bo nie jest. Kiedyś był bardzo podobny, dziś tylko przypomina. Po zmianach RV rozczarowuje trwałością i samym zapachem. Montale to w ogóle jest trudna marka, bo, jeśli dobrze się orientuję, działa trochę na zasadzie franczyzy, jak marka Pierre Cardin etc. To, co jest do kupienia dziś, jest słabsze niż to, co było do kupienia z dziesięć lat temu, więc lektura forów i blogów może być myląca. Wracając do zapachów Hermes. Nie skreślaj ich wszystkich. Oprócz letnich (choć nietrwałych) i niekiedy wręcz wyrafinowanych zapachów z serii jardin, mają parę fajnych rzeczy. Ja lubię Bel Ami Vetiver (skóra i wetiweria, bardzo męski zapach), Equipage (zamsz, dość kobiecy) i Equipage Geranium (takie męskie mydło i zamsz w tle, na lato). To nowe wydania klasyków Hermesa, nie są idealne jeśli chodzi o jakość czy trwałość, ale trzymają poziom. Zwłaszcza BAV, ale to zapach na jesień-zimę (tym bardziej warty uwagi, że wetiwerowce są raczej kojarzone z latem). Aha, jest jeszcze od Hermes coś z drewnem i cytryną, taki mocarz letni, ale wąchałem to przelotnie, nie wypowiem się. Jeśli lubisz wetiwerię i mainstream, to sprawdź Creed. PS Na tym forum chyba takie zastrzeżenia nie są potrzebne, ale dodam. Te podziały męski/żeński wyżej odnoszą się jedynie do stereotypowego postrzegania zapachów, żeby ułatwić Ci orientację.
 13. Podpisuję się pod tym tak bardzo, że bardziej nie można. Co do dalszej części wypowiedzi, to już niestety nie jestem takim optymistą. Jeszcze na studiach i tuż po sporo ćwiczyłem, chociaż kulturystyki (a tym bardziej ekstremalnej) nie uprawiałem i znalezienie czegokolwiek rtw było męką. W przypadku spodni i marynarek było to wręcz niemożliwe. Teraz nie nazwałbym tego, co robię nawet "cośtam ćwiczę" i też jest ciężko. Ubrania slim są na mnie za ciasne, ubrania regular za luźne.
 14. Stormont

  Zapachy

  Jeśli nie znasz/nie masz, to Dior po raz kolejny zmienia Homme (tzn. zamienia na inny zapach, ale ten stary trochę zmienia u zostawia w ofercie, choć pod inną nazwą), to złap. Tylko tam różnice pomiędzy EDT i EDP są znaczne (+ jest wersja intense czy jak jej tam). I to też zapach na zimne pory.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.