Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, lubo69 napisał:

Jožin z bažin?

Łoś od Kalty super. Pekari od Kalty, też, ale chyba niewarte blisko dwukrotnej dopłaty.

IMO warte, ale to dopiero wychodzi jak założysz na dłonie. Coś jak dobrej jakości kaszmir i zwykła wełna. Jest różnica :).Od siebie dodam, że możliwy jest u Kuca pewien stopień personalizacji. Tzn. w przypadku pekari tak miałem. Zwracałem niepasujący rozmiar i fason i uszyli mi model kawaleryjski, jakiego w tej skórze nie ma w regularnej ofercie, a do tego wprowadzili drobne modyfikacje. Wszystko w cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie są warte te pięćset złotych. Niesamowita miękkość, mięsistość,  to jak układają się na dłoniach przy ścisłym dopasowaniu +komfort termiczny . Noszę w większości rękawiczki bez ocieplenia i te są dla mnie nie do pobicia. Gdyby nie kolor, byłyby rękawicami pierwszego wyboru, a tak są drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zainteresowany. Jak to wyglądało?

Nie wiem , jak konkretnie jest ze szlachetną paczką, ale w moim mieście jest organizacja , która robi akcję „dobry duszek”: organizacja zamawia artykuły na prezenty dla dzieciaków, które ich zdaniem są potrzebne (pozwala to uniknąć nikomu niepotrzebnych gadżetów) na adres mojej firmy, ja płacę fakturę, paczka przychodzi na adres mojej firmy i po paru dniach przychodzi wolontariusz z organizacji i odbiera paczkę. Czyli w wypadku stowarzyszenia mogłoby to zadziałać podobnie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, xkoziol napisał:

Czy wzorem sprzed kilku lat zrobimy forumową Szlachetną Paczkę?

Nie kojarzę forumowej paczki, chyba że była to akcja nie tyle forumowa, ile stowarzyszeniowa; kojarzę oczywiście paczkę krawatów, którą koordynowałem z uporem godnym lepszej sprawy, ale rozumiem że nie o to chodzi.

Tego typu akcja charytatywna jest możliwa:

WARIANT A:

- wybierany jest beneficjent (dom dziecka, itp.);

- wybierany jest koordynator centralny, który paczkę dowiezie do beneficjenta;

- wybierani są koordynatorzy lokalni, którzy będą umawiać się z forumowiczami w większych miastach (np. w tych które organizowały spotkania forumowe) i odbierać fanty, aby następnie w wielkim pudle wysłać je paczkomatem do koordynatora centralnego;

- forumowicze zbierają fanty (niechciane marynarki, spodnie, kurtki, żółte skarpetki - chociaż nie, może bez bielizny osobistej, ale lekko używane buty - czemu nie) i przekazują je osobiście koordynatorowi lokalnemu lub wysyłają na swój koszt koordynatorowi centralnemu (pewnie ktoś ma jakieś kody do paczkomatów, które mógłby na ten cel odstąpić).

WARIANT B:

- moderatorzy forum chwilowo zapominają o zasadach bazarku, w szczególności numerowaniu ogłoszeń;

- można wystawiać ogłoszenia poza pulą, także rzeczy używanych i niebędących garderobą. Warunek: przychody ze sprzedaży przeznaczane są na cel charytatywny;

- każdy kupuje co mu się podoba, ale pieniądze wpłaca na cel charytatywny, nie na rzecz sprzedającego;

- moderator działa jak escrow: powiadamia sprzedającego aby ten wysłał kupującemu przedmiot dopiero gdy (moderator) otrzyma od kupującego potwierdzenie przelewu na wybrany cel charytatywny. Być może potrzebne będzie nominowanie specjalnego moderatora czasowego do tego celu (funkcja wygasa po zakończeniu akcji).

Jeśli jest wola, niech jakiś forumowy prawnik się wypowie, czy nie ma tu czegoś niezgodnego ze stanem prawnym, i można ruszać:-) Just saying.

 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, xkoziol napisał:

Czy wzorem sprzed kilku lat zrobimy forumową Szlachetną Paczkę?

 

6 minut temu, lubo69 napisał:

Nie kojarzę forumowej paczki, chyba że była to akcja nie tyle forumowa, ile stowarzyszeniowa; kojarzę oczywiście paczkę krawatów, którą koordynowałem z uporem godnym lepszej sprawy, ale rozumiem że nie o to chodzi.

Robiliśmy to wtedy w zapomnianej już grupie masters. Nie pamiętam kto całość koordynował ale wyszło chyba fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam za parę miesiecy biorę ślub i z tej okazji poszukuję dla siebie garnituru, a nie będę ukrywać, że nie jestem w tej dziedzinei ekspertem :D.

Szukam garnituru uniwersalnego, buty będę miał czarne, prawdopodobnie Berwicki (polecone zresztą na tym forum) i kamizelkę ( pewnie w kratę księca Walii)

Budżet na garnitur to max 2000 zł ze wszystkimi poprawkami. Macie jakieś rady od czego zacząć? Słyszałem, że polecany jest sklep Albione oraz SuitSupply. Czy garnitury od tych firm wymagają wielu poprawek krawieckich? Dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, potfur napisał:

Witam za parę miesiecy biorę ślub i z tej okazji poszukuję dla siebie garnituru, a nie będę ukrywać, że nie jestem w tej dziedzinei ekspertem :D.

Szukam garnituru uniwersalnego, buty będę miał czarne, prawdopodobnie Berwicki (polecone zresztą na tym forum) i kamizelkę ( pewnie w kratę księca Walii)

Budżet na garnitur to max 2000 zł ze wszystkimi poprawkami. Macie jakieś rady od czego zacząć? Słyszałem, że polecany jest sklep Albione oraz SuitSupply. Czy garnitury od tych firm wymagają wielu poprawek krawieckich? Dziękuję za wszelką pomoc.

Garnitury są uniwersalne, to zależy jaką masz sylwetkę i na ile wpisujesz się w ,,średnią” europejską ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2019 o 15:10, potfur napisał:

Witam za parę miesiecy biorę ślub i z tej okazji poszukuję dla siebie garnituru, a nie będę ukrywać, że nie jestem w tej dziedzinei ekspertem :D.

Szukam garnituru uniwersalnego, buty będę miał czarne, prawdopodobnie Berwicki (polecone zresztą na tym forum) i kamizelkę ( pewnie w kratę księca Walii)

Budżet na garnitur to max 2000 zł ze wszystkimi poprawkami. Macie jakieś rady od czego zacząć? Słyszałem, że polecany jest sklep Albione oraz SuitSupply. Czy garnitury od tych firm wymagają wielu poprawek krawieckich? Dziękuję za wszelką pomoc.

W tej cenie warto zerknąć również na garnitury poszetka.com i Zack Roman. Widziałem również, że garnitur do 2000 zł sprzedają rownież w Dąbrowski i Góral, ale nie widziałem ich produktu na żywo i nie czytałem opinii.  Może ktoś jest uzytkownikiem i może sié podzielić wrażeniami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam butówn na ślub, interesują mnie czarne oksfordy. Zauważyłem, że jest fajna przecena butów Yanko, nie umiem się jednak zdecydować, który model najfaniejszy. Macie jakieś sugestie?

 

https://patine.pl/category/obuwie-klasyczne-oxfordy?horizontal&filter=1&fbclid=IwAR0VaAQI78kxYiyoKTSWjWfllsE8OKG0-bCMu908R7h4O8d3oxkvs9PWbAU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, me.spoke napisał:

Kupiłem okazyjnie świetne trzewiki Grenson na Zalando i jedyne co mnie w nich razi to jasne łączenie cholewki z podeszwą. Stąd moje bardzo mądre pytanie: czy są jakieś lepsze/gorsze metody na wyeliminowanie tego kontrastu czy dać sobie spokój? Kilka warstw kremu da radę? 

 

https://multirenowacja.pl/tarrago-heel-sole-restorer-35ml.html a może tym się pobawić?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bez kołnierza (tak, są krótkie). Osobiście, nosząc 50 w SuSu i mając 176, brałbym u niego rozmiar 182/104. Miałem na sobie jedną marynarkę od niego (był to rozmiar 170/100) i oczywiście było krótko (bo być musiało), ale również w klacie było za wąsko. Do takich samych wniosków z resztą można dojść porównując tabele wymiarowe tych dwóch producentów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nawrot napisał:

Raczej bez kołnierza (tak, są krótkie). Osobiście, nosząc 50 w SuSu i mając 176, brałbym u niego rozmiar 182/104. Miałem na sobie jedną marynarkę od niego (był to rozmiar 170/100) i oczywiście było krótko (bo być musiało), ale również w klacie było za wąsko. Do takich samych wniosków z resztą można dojść porównując tabele wymiarowe tych dwóch producentów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Od Susu nosze 48 i sie zastanawiam czy 176 czy 182.

Marynarka Susu w rozm 48 bez kolnierza ma 73 cm czyli tyle co Miler (jezeli tabela opisuje wymiary bez kolnierza). 

Dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie SuSu rozmiar 48 powinien mieć 75cm bez kołnierza (a przynajmniej tyle podają przy havanie w tabeli). Ja sam uznaję 72cm za stanowczą granicę, jeśli chodzi o długość marynarki przy moim wzroście i zdaje sobie całkowicie sprawę z tego, że jest wtedy kuso (ale jak chce się nosić włoszczyznę to trzeba mieć tego świadomość). Teraz niestety SuSu również miesza z długością marynarek (mam jedną havane z nowej kolekcji i jest 74cm zamiast 76cm po plecach), więc i tu trzeba uważać ;) Wełna drożeje, to i marynarki stają się coraz krótsze ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w odpowiednim wątku, ale nikt tam chyba nie zagląda, więc jeszcze raz:
Czy, któryś z Kolegów mógłby porównać kopyta Hiro i Olfe (Meermin)pod względem wysokości podbicia? Olfe ciaśniejsze, czy podobne? Na stronie piszą, ze low instep, ale chciałbym zapytać kogoś, kto użytkuje oba. Z góry dziękuję za pomoc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.