Jump to content
Guest Nereusz

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi

Recommended Posts

3 minuty temu, Żorż Ponimirski napisał:

niezidentyfikowanego zwierza żyjącego 30 lat temu w Czechosłowacji

Jožin z bažin?

Łoś od Kalty super. Pekari od Kalty, też, ale chyba niewarte blisko dwukrotnej dopłaty.

Godzinę temu, pablocito napisał:

Jak zachowuje się skóra łosia w porównaniu z jeleniem? Nigdy nie miałem łosia (bez skojarzeń proszę). Jest bardziej miękka, bardziej/mniej trwała?

Ja wziąłem z nappa, są zdecydowanie najbardziej eleganckie przez swoją gładką fakturę, ale też bardzo miękkie przez co też, mam wrażenie, że zdecydowanie bardziej delikatne. 

• Like 1

5 minut temu, xkoziol napisał:

Tak z ciekawości - jak często w naszym klimacie nosicie rękawiczki? Nie dla "ąę" tylko z prawdziwej potrzeby? Nie liczymy odśnieżania auta.

Poniżej +5st.C. - zawsze. Mam coś takiego od dzieciństwa, że bardzo łatwo pęka mi skóra na kostkach i między palcami na zimnym wietrze (nawet nie musi być mroźno). Do odśnieżania mam specjalne (niskiej jakości) rękawiczki w aucie, bo omal nie zniszczyłem jednej pary tym silnym płynem do odmrażania szyb.

A i samochód też prowadzę w rękawiczkach, ale to już dla "ąę", bo lepiej wyglądają fotki z zegarkiem ;)

• Like 3

Też co jakiś czas zastanawiam się nad driving gloves, chociaż zdaję sobie sprawę jak komicznie by to wyglądało, skoro głównie chodzę w jeansach i t-shirtach, a jeżdżę golfem 4 w kombi 😂 ale za to kierownica obszyta ręcznie skórą 😂😂

• Like 3

Od października do marca-kwietnia przynajmniej. Niekoniecznie ocieplane przez cały czas, ale mam chude dłonie i marzną mi momentalnie. 

31 minut temu, eduardo napisał:

Ja też w zimie zawsze. Nie wyobrażam sobie prowadzić auta po nocy na mrozie bez rękawiczek.

Nie znam się, więc moje pytanie będzie pewnie pytaniem laika: nie można po prostu włączyć ogrzewania?

• Like 1

Tak z ciekawości - jak często w naszym klimacie nosicie rękawiczki? Nie dla "ąę" tylko z prawdziwej potrzeby? Nie liczymy odśnieżania auta.

Od września (poranki, wieczory - staram się chodzić do pracy piechotą), całą zimę do kwietnia włącznie. Używam rąk do pracy i szkoda mi by było nabawić się zapalenia stawów. Oczywiście jesienią i wiosną używam rękawiczek bez ocieplenia, a zimą z ociepleniem.
Rękawiczek samochodowych nie używam, bo albo prowadzę w tych, w których akurat chodzę, a jak się w aucie ogrzeje (używam ogrzewania) to lubię sobie miziać skórzaną kierownicę.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

2 godziny temu, xkoziol napisał:

Ja używam od października do marca - zazwyczaj lekkich, ale zimą ocieplanych. Skóra mi się wysusza i np. zimą nawet kilka minut na mrozie kończy się rękoma popękanymi do krwi.

A jak już jesteśmy przy temacie rękawiczek, czy w cenie powiedzmy 200 zł za parę, lepszym wyborem jest szycie u jednego z warszawskich rękawiczników, czy właśnie zamówienie czegoś od Kuca? Pytam o kwestię skór, nie o dopasowanie.

6 godzin temu, lubo69 napisał:

Jožin z bažin?

Łoś od Kalty super. Pekari od Kalty, też, ale chyba niewarte blisko dwukrotnej dopłaty.

IMO warte, ale to dopiero wychodzi jak założysz na dłonie. Coś jak dobrej jakości kaszmir i zwykła wełna. Jest różnica :).Od siebie dodam, że możliwy jest u Kuca pewien stopień personalizacji. Tzn. w przypadku pekari tak miałem. Zwracałem niepasujący rozmiar i fason i uszyli mi model kawaleryjski, jakiego w tej skórze nie ma w regularnej ofercie, a do tego wprowadzili drobne modyfikacje. Wszystko w cenie. 

„Chyba” nie dotyczyło tego, że nie mam tych rękawiczek. Mam pekari i IMO raczej nie są warte dwa razy więcej niż łoś.

Dla mnie są warte te pięćset złotych. Niesamowita miękkość, mięsistość,  to jak układają się na dłoniach przy ścisłym dopasowaniu +komfort termiczny . Noszę w większości rękawiczki bez ocieplenia i te są dla mnie nie do pobicia. Gdyby nie kolor, byłyby rękawicami pierwszego wyboru, a tak są drugie.

Jestem bardzo zainteresowany. Jak to wyglądało?

Nie wiem , jak konkretnie jest ze szlachetną paczką, ale w moim mieście jest organizacja , która robi akcję „dobry duszek”: organizacja zamawia artykuły na prezenty dla dzieciaków, które ich zdaniem są potrzebne (pozwala to uniknąć nikomu niepotrzebnych gadżetów) na adres mojej firmy, ja płacę fakturę, paczka przychodzi na adres mojej firmy i po paru dniach przychodzi wolontariusz z organizacji i odbiera paczkę. Czyli w wypadku stowarzyszenia mogłoby to zadziałać podobnie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W dniu 15.11.2019 o 11:39, eduardo napisał:

Ja też w zimie zawsze. Nie wyobrażam sobie prowadzić auta po nocy na mrozie bez rękawiczek.

Ja tak miałem dopóki w samochodzie nie znalazłem magicznego przycisku ogrzewanie kierownicy :) teraz trzymam ja oburącz 😁

11 godzin temu, xkoziol napisał:

Czy wzorem sprzed kilku lat zrobimy forumową Szlachetną Paczkę?

Nie kojarzę forumowej paczki, chyba że była to akcja nie tyle forumowa, ile stowarzyszeniowa; kojarzę oczywiście paczkę krawatów, którą koordynowałem z uporem godnym lepszej sprawy, ale rozumiem że nie o to chodzi.

Tego typu akcja charytatywna jest możliwa:

WARIANT A:

- wybierany jest beneficjent (dom dziecka, itp.);

- wybierany jest koordynator centralny, który paczkę dowiezie do beneficjenta;

- wybierani są koordynatorzy lokalni, którzy będą umawiać się z forumowiczami w większych miastach (np. w tych które organizowały spotkania forumowe) i odbierać fanty, aby następnie w wielkim pudle wysłać je paczkomatem do koordynatora centralnego;

- forumowicze zbierają fanty (niechciane marynarki, spodnie, kurtki, żółte skarpetki - chociaż nie, może bez bielizny osobistej, ale lekko używane buty - czemu nie) i przekazują je osobiście koordynatorowi lokalnemu lub wysyłają na swój koszt koordynatorowi centralnemu (pewnie ktoś ma jakieś kody do paczkomatów, które mógłby na ten cel odstąpić).

WARIANT B:

- moderatorzy forum chwilowo zapominają o zasadach bazarku, w szczególności numerowaniu ogłoszeń;

- można wystawiać ogłoszenia poza pulą, także rzeczy używanych i niebędących garderobą. Warunek: przychody ze sprzedaży przeznaczane są na cel charytatywny;

- każdy kupuje co mu się podoba, ale pieniądze wpłaca na cel charytatywny, nie na rzecz sprzedającego;

- moderator działa jak escrow: powiadamia sprzedającego aby ten wysłał kupującemu przedmiot dopiero gdy (moderator) otrzyma od kupującego potwierdzenie przelewu na wybrany cel charytatywny. Być może potrzebne będzie nominowanie specjalnego moderatora czasowego do tego celu (funkcja wygasa po zakończeniu akcji).

Jeśli jest wola, niech jakiś forumowy prawnik się wypowie, czy nie ma tu czegoś niezgodnego ze stanem prawnym, i można ruszać:-) Just saying.

• Like 2
  • Upvote 2

11 godzin temu, xkoziol napisał:

Czy wzorem sprzed kilku lat zrobimy forumową Szlachetną Paczkę?

6 minut temu, lubo69 napisał:

Nie kojarzę forumowej paczki, chyba że była to akcja nie tyle forumowa, ile stowarzyszeniowa; kojarzę oczywiście paczkę krawatów, którą koordynowałem z uporem godnym lepszej sprawy, ale rozumiem że nie o to chodzi.

Robiliśmy to wtedy w zapomnianej już grupie masters. Nie pamiętam kto całość koordynował ale wyszło chyba fajnie.

Witam za parę miesiecy biorę ślub i z tej okazji poszukuję dla siebie garnituru, a nie będę ukrywać, że nie jestem w tej dziedzinei ekspertem :D.

Szukam garnituru uniwersalnego, buty będę miał czarne, prawdopodobnie Berwicki (polecone zresztą na tym forum) i kamizelkę ( pewnie w kratę księca Walii)

Budżet na garnitur to max 2000 zł ze wszystkimi poprawkami. Macie jakieś rady od czego zacząć? Słyszałem, że polecany jest sklep Albione oraz SuitSupply. Czy garnitury od tych firm wymagają wielu poprawek krawieckich? Dziękuję za wszelką pomoc.

3 godziny temu, potfur napisał:

Witam za parę miesiecy biorę ślub i z tej okazji poszukuję dla siebie garnituru, a nie będę ukrywać, że nie jestem w tej dziedzinei ekspertem :D.

Szukam garnituru uniwersalnego, buty będę miał czarne, prawdopodobnie Berwicki (polecone zresztą na tym forum) i kamizelkę ( pewnie w kratę księca Walii)

Budżet na garnitur to max 2000 zł ze wszystkimi poprawkami. Macie jakieś rady od czego zacząć? Słyszałem, że polecany jest sklep Albione oraz SuitSupply. Czy garnitury od tych firm wymagają wielu poprawek krawieckich? Dziękuję za wszelką pomoc.

Garnitury są uniwersalne, to zależy jaką masz sylwetkę i na ile wpisujesz się w ,,średnią” europejską ;) 

W dniu 18.11.2019 o 15:10, potfur napisał:

W tej cenie warto zerknąć również na garnitury poszetka.com i Zack Roman. Widziałem również, że garnitur do 2000 zł sprzedają rownież w Dąbrowski i Góral, ale nie widziałem ich produktu na żywo i nie czytałem opinii.  Może ktoś jest uzytkownikiem i może sié podzielić wrażeniami

• Like 1