Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał styczność z tymi podkoszulkami z Lidla? Cena bardzo kusząca, w dodatku szukałem takich głębokich v-necków. Jest oczywiście dodatek poliestru, ale jeżeli to przyzwoita tkanina techniczna (piszą, że rzekomo Coolmax), to nie powinno ujemnie wpływać na komfort, tzn. odprowadzanie wilgoci, oddychanie, etc.?

https://www.lidl-sklep.pl/LIVERGY-Koszulki-meskie-2-sztuki/p100270673

Z góry dzięki za info, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/19/2020 at 11:53 PM, Milimetr said:

Dziękuję za radę. Zestaw ma być na wieczorowy koncert. Rzecz w tym, że kiedyś na takie imprezy bez garnituru się nie wchodziło. Dziś widuję osoby w dżinsach rurkach, trampach i obowiązkowo z rozchełstanym kołnierzykiem bez krawata. Chciałbym się ubrać elegancko i mam ochotę na muszkę. Poszetka oczywiście będzie, a nad kamizelką jeszcze pomyślę. 

Kamizelkę bym odpuścił, poszetka zdecydowanie tak, krawat opcjonalnie, ale ja zakładam, na muszkę bym się nie zdecydował. Chyba że to premiera, ale wtedy to cały strój musiałbyś podciągnąć.

A ogólnie to właśnie, będą ludzie w żółtych bluzach z kapturem i trampkach, turyści w twarzowym beżu, obowiązkowe jeansy+marynarka, więc jakikolwiek garnitur w nierażącym kolorze oraz niesportowe buty spokojnie uplasują Cię powyżej 93 centyla.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie), 

Przeglądałem na e-bayu marynarki z harris tweedu. Angielskie, nie amerykańskie dodam. Zaskoczyło mnie, że niemal wszystkie są bezszlicowe lub z jednym rozcięciem. Chodzi mi o marynarki vintage (nowiutkie marynarki, owszem,  często są dwuszlicowe). Czy to jakaś zasada w przypadku harris tweedu, tweedu, czy może jeszcze szerzej - wełen o znacznej  gramaturze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zwężaniu spodni w pasie po tylnym szwie kanty od kolana w dół mocno się rozchodzą na zewnątrz. Czy można to jakoś skorygować? Myślałem o przeprasowaniu, ale wtedy kanty będą bardzo blisko wewnętrznych szwów na wysokości kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zwężaniu spodni w pasie po tylnym szwie kanty od kolana w dół mocno się rozchodzą na zewnątrz. Czy można to jakoś skorygować? Myślałem o przeprasowaniu, ale wtedy kanty będą bardzo blisko wewnętrznych szwów na wysokości kostki.

Moim zdaniem (laika) kanty (zwłaszcza od kolana w dół), są dokładnie w połowie odległości między szwami. Kiedyś wyrzuciłem świetne spodnie, które po zwężeniu w pasie dostały asymetrycznych kantów. Nie mogłem tego znieść, mimo że, jak to mawiają symetria jest estetyką głupców.
Może to ma związek ze zjawiskiem dyskutowanym niedawno w wątku o dżinsach. Kolega@Lubo69 wrucił tam link do ciekawego artykułu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mosze napisał:

Można skrócić i górą, i dołem.

Skrócenie górą w praktyce ogranicza fakt, że rękaw się zwęża i biceps może się nie zmieścić.

Dzięki za odpowiedź. Dołem nie mogę, bo ma rozpinane guziki. Pewnie mam krótkie łapki, ale często trafiam na marynarki w moim rozmiarze (48), które mają ponad 5cm za długie rękawy (25,5 cala zamiast 23 z hakiem). Skracał ktoś górą aż tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Retz napisał:

Dzięki za odpowiedź. Dołem nie mogę, bo ma rozpinane guziki. Pewnie mam krótkie łapki, ale często trafiam na marynarki w moim rozmiarze (48), które mają ponad 5cm za długie rękawy (25,5 cala zamiast 23 z hakiem). Skracał ktoś górą aż tyle?

Nie wiem, czy mnie dobrze zrozumiałeś. Jeśli nie ograniczają Cię koszty, a obawiasz się za wąskiego rękawa, to skracasz dołem ile się da (żeby wciąż dobrze wyglądało), a resztę górą. Na dole jest zapas na skrócenie, oczywiście niewielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak w takiej sytuacji proponował poszukać marynarek z innych firm, mających nierozcięte dziurki. Rozcięte dziurki to żadna ekskluzywność (choćby i nasze rodzime Lantier takie posiadają), a tylko problemy i kosztowne przeróbki. Wiele firm z o wiele wyższej półki cenowej sprzedaje marynarki RTW z nierozciętymi dziurkami albo wręcz bez imitacji dziurek i bez przyszytych guzików (które krawiec może dorobić już po dokonaniu skrócenia rękawów). Suit Supply to żaden rarytas dla którego warto dokładać 2-3 stówki za przeróbki które niekoniecznie dadzą dobry efekt. 

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zajac Poziomka napisał:

Ja bym jednak w takiej sytuacji proponował poszukać marynarek z innych firm, mających nierozcięte dziurki. Rozcięte dziurki to żadna ekskluzywność (choćby i nasze rodzime Lantier takie posiadają), a tylko problemy i kosztowne przeróbki. Wiele firm z o wiele wyższej półki cenowej sprzedaje marynarki RTW z nierozciętymi dziurkami albo wręcz bez imitacji dziurek i bez przyszytych guzików (które krawiec może dorobić już po dokonaniu skrócenia rękawów). Suit Supply to żaden rarytas dla którego warto dokładać 2-3 stówki za przeróbki które niekoniecznie dadzą dobry efekt. 

Masz oczywiście rację. Ale ja, na razie, kupuję głównie na ebayu. I, jak na złość, gdy trafia się jakaś fantastyczna okazja, (taka, że opłaca się nawet dodać kilka stówek za przeróbki), a pozostałe wymiary zdają się pasować, to cały zakup rozbija się o te cholerne długie i rozcięte rękawy (którymi zgoła się nie emocjonuję, przeciwnie). Tak na marginesie, z moich ibejowych poszukiwań wynika, że te bez dziurek, do "samodzielnego montażu", są akurat najdroższe, zazwyczaj z jakichś włoskich luksusowych sartorii. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywalne cenowo i rozmiarowo z SS - sprawdź sklep Sartoriale, produkty marek Sartoria Partenopea, Sartoria Castangia, D’Avenza. Za zapisanie się do newslettera masz 15% zniżki i wtedy cenowo wiele z produktów tych firm robi się w granicach 350 USD czyli pułap SS. Jakość nieporównywalnie wyższa, a rękawy mają krótsze (np. w SS skracam o 2cm w Sartoria Partenopea w ogóle nie muszę), dodatkowo dziurki nie są przecięte lub guziki w ogóle nie są przyszyte.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.