Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy myślicie, że granatowa marynarka z tropiku będzie w miarę uniwersalna w zakresie pory roku od powiedzmy marca do października, czy raczej tylko na letnie miesiące i czy raczej tylko do "lekkich" ubrań w stylu loafersy, cienkie chino, lniane spodnie, czy np. jako klasyczna, sportowa granatowa uniwersalna marynarka da radę, np. do grubszych chinosów, jeansów, itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
52 minuty temu, eye_lip napisał:
1 godzinę temu, Żorż Ponimirski napisał:
Wewnętrzny guzik?

Co Cię dziwi Żorżu?

Sorry, pomieszało mi się z tymi guzikami co zabezpieczają materiał przed wyrwaniem. W płaszczu nigdy tego nie zapinam (czyt. spasłem się i nie wchodzi ręka) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ciasteczkowy napisał:

Jak zapiąć wewnętrzny guzik w dwurzędowym płaszczu/marynarce? Czuję się jak przedszkolak pierwszy raz w życiu próbujący zasznurować buty.

Rozumiem, że masz 100% pewność, że tylko Ty tak masz i dlatego zadałeś to pytanie ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kolejna porcja loafersów. Po lewej Massimo Dutti w całkiem dobrej cenie (~350pln) vs Hugo Bossi (~700pln). Massimo Dutti zdecydowanie bardziej mi się podobają, ale bardzo ciasno leżą na podbiciu i zastanawiam się czy są w stanie na tyle się rozbić. Odsyłać czy zamawiać kolejne do przymiarki?

 

Następne w kolejności do przymiarki mam Skolyx, Velasca, Mojras. 

 

 

IMG_20200405_002222.jpg

IMG_20200405_002126.jpg

IMG_20200405_002136.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, achimpe napisał:

Panowie, kolejna porcja loafersów. Po lewej Massimo Dutti w całkiem dobrej cenie (~350pln) vs Hugo Bossi (~700pln). Massimo Dutti zdecydowanie bardziej mi się podobają, ale bardzo ciasno leżą na podbiciu i zastanawiam się czy są w stanie na tyle się rozbić. Odsyłać czy zamawiać kolejne do przymiarki?

 

Następne w kolejności do przymiarki mam Skolyx, Velasca, Mojras. 

 

 

IMG_20200405_002222.jpg

IMG_20200405_002126.jpg

IMG_20200405_002136.jpg

Kiedyś napisałbym "rozbijaj" ale dziś jak but przynajmniej dobrze nie leży to daję sobie spokój. Za dużo się nacierpiałem. Spróbuj może rozmiar wyżej. Nie mam rozeznania co do tych marek. MD to pewnie taki but na dobry początek ale czy za 350? HB trzeba sprawdzić kto dla nich robi te buty ale na pewno większość osób się ze mną zgodzi, że za tą kwotę jest kilka lepszych rozwiązań: Berwick, Crownhill, Partenope,...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kamilp napisał:

Kiedyś napisałbym "rozbijaj" ale dziś jak but przynajmniej dobrze nie leży to daję sobie spokój. Za dużo się nacierpiałem. Spróbuj może rozmiar wyżej. Nie mam rozeznania co do tych marek. MD to pewnie taki but na dobry początek ale czy za 350? HB trzeba sprawdzić kto dla nich robi te buty ale na pewno większość osób się ze mną zgodzi, że za tą kwotę jest kilka lepszych rozwiązań: Berwick, Crownhill, Partenope,...

HB odsyłam, całkiem przyjemne buty, ale nie za tą cenę.

Mieszkam w Danii, więc jak na lokalny rynek 350 zł za MD to dobra cena. Zamówię Skolyx i zobaczę jak będzie leżał.

Dzieki za pomoc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy, poszukuję odpowiedzi w temacie opłacalności naprawy butów (marki Loake 1880). Naprawa to wymiana podeszew skórzanych na skórzane. Czy ktoś z Was zastanawiał się kiedyś, robił kalkulację pod kątem opłacalności naprawiana obuwia takie lub innego producenta (myślę o markach, która są na forum prezentowane)? Od którego momentu taka inwestycja jest bez sensu? Co o tym decyduje? Będę zobowiązany za Wasze przemyślenia i propozycje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym wymieniał o ile cholewki są w dobrym stanie. Wolę spatynowane czasem i rozchodzone buty. Koszt wymiany podeszwy to nawet dla butów tanich 25-35% ceny nowej pary, więc finansowo na pewno zawsze bardziej opłacalna jest wymiana podeszwy niż zakup nowych butów. Natomiast w przypadku Loake nie wymieniałbym podeszwy na skórzaną. Loake ma bardzo kiepskiej jakości skórzane podeszwy, za rok czy dwa znów będziesz musiał je wymieniać... Ja w swojej parze wymieniałem podeszwę skórzaną na gumową (coś w stylu City sole od C&J, nie pamiętam jak się to nazywa w Loake). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie zgadzam sie z Zającem mam 2 pary loaków jedna kupiona ok 7 lat temu w butiku na rozbrat u Makaroniarza (model strand 1888)druga nabyta na e-bayu.Pamiętam,że przy pierwszej parze po roku podeszwa była tak miękka i zajechana jakby miała kilka lat a wytrzymała niespełna rok po niezbyt intensywnym użytkowaniu

Te kupione później Od razu oddałem do zelowania i nie żałuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.