Jump to content

Aras

Użytkownik
 • Content Count

  283
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

242

About Aras

 • Rank
  Aktywista

Profile Information

 • Location
  Poznań

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Już to kiedyś pisałem... moim zdaniem "regular fit" Sienny polega na tym, iż mniejsza jest szansa na talię o 1 rozmiar za małą w stosunku do tabeli oraz dostajesz spodnie w kroju Brescia zamiast Soho czy Berescia Slim Fit. Przymierzałem ze 3 garnitury Sienna i każdy z nich był węższy w ramionach i pod pachami niż Lazio. Uknułem nawet taką teorię, iż "regularność" Sienny polega na tym, iż można wziąć o jeden rozmiar za duży garnitur i w razie czego go taliować. Nie zaobserwowałem wielkich różnic w szerokości rękawów czy nogawek między Sienną a Lazio czy Havaną.
 2. @Dignito Nie wiem co możesz zrobić dla Zająca... ja bym sugerował dopasowanie cen do polskich porfeli a "specjalna" reklama nie będzie potrzebna😈
 3. Tak na moje oko, to Miler to ta z bardziej tandetnymi guzikami:) SuSu po prawej (kolor atramentowy). Jako posiadacz Turina (ciągle zapominam o wrzuceniu go "na bazarek"; jest dla mnie jednak za krótki) mogę powiedzieć tyle, że sam materiał jest zdecydowanie mniej formalny od C1130 SuSu. Ma fajny kolor, splot i gramaturę. Przyczepić się można tylko do wypełnienia ramion i do bardzo mocnego taliowania.
 4. Standardem to raczej, odkąd pamiętam, było 9,5 cm dla klasycznej 50-tki. Mam szarą, flanelową Havanę (podobną do tego zdjęcia) zł z zeszłego sezonu (rozmiar 98; 1200 zł) i ma klapy 10 cm. Wide to lapel to raczej 12 cm. Nie mam ani jednej marynarki SuSu (a mam ich całkiem sporo) z klapami węższymi niż 9 cm. Aktualny standard "custom-made" to 9.2 cm dla standardowych klap, 7 cm dla wąskich i 11.5 cm dla szerokich.
 5. Guzik też jakoś tak wysoko... ale mogło być gorzej... Mógł być Bytom.
 6. A ja zamierzam takie coś kupić. Potrzebuję szkieł do czytania książek na plażę i przeciwsłoneczny "dodatek" to dużo bardziej uniwersalna rzecz niż dodatkowa para okularów (z przyciemnianiem), która kurzyłaby się w domu przez 350 dni w roku. Co innego, gdy okulary musisz nosić cały czas.
 7. To niestety też jest tak, iż czasem 3 różne egzemplarze tego samego rozmiaru potrafią się różnić w talii nawet o 1/2 rozmiaru. Problem ten raczej nie występuje w ramionach czy w długościach marynarki i rękawów.
 8. Niestety nie wiem, czy gdzieś jeszcze jest dostępna ich stara tabela rozmiarów. Dzisiaj rano "wyrywkowo" próbowałem jakąś znaleźć i poległem. Jakby co, to mam gdzieś zapisane niektóre tabele - na pewno garnitury Lazio (Havana czy Jort miały identyczne wymiary) i jakieś koszule (i chyba kamizelki). Spodni nie, bo te zawsze chadzały swoimi drogami:) @jedrzejnowicki Masz na myśli rozmiar 94? Z własnego doświadczenie mogę powiedzieć, iż "longi" są zwykle odrobinę ciaśniejsze niż "regulare" (np. 50 jest ciut szersza niż 98 i podobnie 48-ka od 94). Przy czym "odrobinę" to tak coś między 1/4 a 1/3 rozmiaru.
 9. Tych klientów nie obsługujemy... I na gablotę z nim!
 10. Zgodnie z obietnicą info o podszewce w moim custom-made. Tak jak pisałem wcześniej, wybrałem (w nowym custom-made oczywiście) granatową, jednolitą podszewkę zarówno dla głównej części marynarki jak i dla rękawów. Wcześniej sprawdziłem, iż ten kod tkaniny to 100% cupro (miałem go w innych moich marynarkach). Efekt: całość to 100% cupro. Łącznie z rękawami.
 11. Chyba, że ramiona są karykaturalnie za szerokie, co jest niestety niemalże normą w "eleganckich" garniturach z Bytomia (mam jeden; przymierzałem kilka). Mocniejsza konstrukcja maskuje niedoskonałości sylwetki, ale nie sprawi, iż osobnik o wąskich/przeciętnych ramionach będzie wyglądał mniej komicznie niż James „Sonny” Crockett w Policjantach z Miami (1984-1990).
 12. Ja tam w czucie nie wierzę:) Można wykonać test! Np. szczelnie "zakryć" dwie szklanki z wodą odpowiednio cupro i miksem poliestru i zobaczyć, czy będzie różnica w stopniu odparowania płynu. To nie jest też tak, że każda "naturalna" tkanina lepiej znosi wilgoć. Większość włókien puchnie i wręcz się "uszczelnia".
 13. Aras

  Sprzęt audio

  Dobry klej złapie po krawędzi i będzie prawie bez śladu.
 14. Aras

  Sprzęt audio

  Klej do skóry/gumy i jazda! Ewentualnie wersja Frankenstein: igła i nitka:)
 15. Gdy dojdzie paczka (zapewne w poniedziałek) to dam znać, co za cudo dostałem w rękawach. Na pewno zaznaczałem jednolitą podszewkę (granat cupro) dla całości. Wg customer-service powinienem wszędzie dostać wybrany materiał (czyli cupro). Z drugiej strony customer-service odpowiedziało mi swego czasu "nasze podszewki to 100% cupro" przy zamawianiu garnituru wg starego custom-made i wybrałem purpurową podszewkę w kropki, która okazała się miksem poliestru i wiskozy. Nie reklamowałem tego a mam jeszcze chyba czas na zwrot. Mój Lazio pochodzi z promocji wełna S130 za 299 euro... więc niespecjalnie opłacałby mi się zwrot i zamówienie nowego za prawie 1000 zł więcej. Jeśli podszewka zacznie mi przeszkadzać, w co mocno wątpię, to pewnie ją wymienię we własnym zakresie. Do tej pory miks poliestru w rękawach nie stanowił dla mnie problemu i nie czułem wielkiej różnicy w porównaniu do podszewek Vistuli czy Bytomia (100% cupro czy wiskoza). Generalnie: podszewki jednolite, używane w standardowych kolekcjach, to jest cupro. Wszelkie wzorki to zwykle miks...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.