Jump to content

Aras

Użytkownik
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8

About Aras

 • Rank
  Zwykły

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. O dopasowaniu już było w tym wątku, więc nie będę się powtarzał. Od strony użytkowej... po kilku miesiącach nie widać, żeby się coś niepokojącego działo z marynarką. Z drugiej strony nie była jeszcze czyszczona/prasowana więc najgorsze przed nią. Na plus fajna faktura materiału, kolor, póki co trwałość (nic się nie "powycierało"). Raczej nie jest to marynarka na lato.
 2. Aras

  [POLSKA], Lancerto, RTW

  Osobiście chętnie bym "wciągnął" brązową marynarkę w kratę. Nie przemawia jednak do mnie skład tych marynarek. Gdyby bazą (powiedzmy 50%) była jakaś lekka wełna, to ok. Ale tutaj głównie bawełna, czasami bawełna i len. Nie mam dobrego doświadczenia z bawełnianymi marynarkami. A co do rozmiarówki. Potrafię zrozumieć to, iż nie opłaca się im szyć pełnej rozmiarówki... Ale już nie rozumiem, czemu ta "włoska" rozmiarówka jest krótsza od ich (Lancerto) średniego rozmiaru 176-182 (np. 75 cm vs 76 cm dla rozmiaru 50). W ogóle oglądanie się na to co robią Włosi przez polską firmę szyjącą na nasz rynek jest dziwne. Średnia wzrostu w Polsce jest większa od średniej we Włoszech... Poza tym marynarkę za długą o 1-2 cm można skrócić, a za krótką tylko nie kupić.
 3. Aras

  Suit Supply

  Z tego co pamiętam Sienna jest mniej taliowana. Przy przymierzanym rozmiarze 94 w Siennej nie było problemu z talią a w niektórych Havanach już był. Ramiona podobne. Co do wzrostu. Przy 50-tce i 186 cm zdecydowanie celowałbym w logi. Rozmiar regular będzie wymagał wydłużenia rękawa o 1-1,5 cm... no chyba, że ktoś ma krótkie ręce.
 4. Mam Turina Milera (jakoś przebolałem klejonkę zakładając, że nie kupuję tego na całe życie) i przymierzałem kiedyś Havanę Traveller SuSu. O ile Turina można nazwać sportową marynarką, to Traveller moim zdaniem bardziej przypomina klasyczną marynarkę garniturową. Głównie chodzi o fakturę materiału ale także o jej gramaturę. Turina można założyć do jeasnów. Traveller będzie w takim zestawie wyglądał komicznie. Drobne zastrzeżenie: miałem na sobie Travellera w zeszłe wakacje. Być może któryś z aktualnych modeli jest inny...
 5. Mam jeden garnitur z Bytomia i ze 2-3 marynarki. Wszędzie są tylko imitacje dziurek. W garniturze wydłużałem rękawy i przenosiłem guziki w dół. Manewr się udał, czego niestety nie można powiedzieć o ogólnym wyglądzie garnituru - nadal zbroja z kwadratowymi ramionami. SuSu promuje raczej "krótkawe" rękawy. Na szczęście większość oferty można kupić w rozmiarach Long.
 6. Porównujesz Milera dla wzrostu 176 cm z SuSu 48. 48-ka jest dłuższa i zapewne guzik wypada niżej (bliżej jej na pewno do rozmiaru 182 niż do 176). Generalnie cała ta dyskusja dowodzi rzeczy oczywistej: trzeba przymierzać, bo to że na kimś coś leży ok nie znaczy, że na kimś innym będzie tak samo:)
 7. Kiedyś przymierzałem 48R SuSu i nie było szansy na dopięcie się w talii. Była też wyraźnie za krótka (szczególnie rękawy). Tymczasem w Milera 182/100 się mieszczę i choć jest mocno dopasowana, to moim zdaniem leży ok. Skłaniałbym się więc ku twierdzeniu, iż 100-tka Milera będzie zauważalnie większa od 48-ki SuSu. Natomiast 96-tka może być mniejsza. Co do rękawów, to 100-tka Milera w 182 cm ma na pewno dłuższe rękawy niż 50-tka SuSu.
 8. Co myślicie o tym flanelowym garniturze? Rzeczy oczywiste: - rękawy i nogawki do skrócenia - nogawki do poszerzenia - jest jakieś 1-2 cm zapasu na to. W talii jest "na styk". Mogłoby być szerzej z 1 cm. Nadbiegi rękawów być może do zmniejszenia - mój standardowy problem... no i ramiona. PS. Wybaczcie kapcie w kadrze:)
 9. Kurczę... przyglądam się tym zdjęciom i jakiejś porażającej różnicy w klapach nie widzę. Minimalną tak... Chyba musiałbym zobaczyć rozrysowanie sytuacji w stylu Jacka Gmocha:)
 10. A możecie napisać co na tych zdjęciach świadczy o złym dopasowaniu? Widzę, że ramiona mogłyby być lepsze ("zapadają" się u góry i nie są wypełnione ramieniem)... ale jestem już "za cienki" na "za ciasny przedni panel w klatce".
 11. Masz 180 cm i chcesz kupować garnitur na 176 i na dodatek skracany? Kupienie w sklepie internetowym z możliwością zwrotu to jedno... ale kupienie w ciemno "używki" po przeróbkach to już totalna kaskaderka... Na studniówce świat się naprawdę nie kończy....:) Poczekaj, aż będziesz miał troszkę większy budżet i wtedy, na spokojnie, zamawiaj i przymierzaj... Pośpiech i desperacja nie są najlepszymi doradcami.
 12. Aras

  Producenci, marki butów: PATINE.SHOES na kopytach TJ

  Może jakieś sztyblety "na gumie"? Jakieś oksfordy/brogsy w brązie "na gumie" też by się przydały na tę naszą polską chlapę za oknem...
 13. Święte słowa. Jeździć, mierzyć i nie słuchać pochwał obsługi sklepu. Dla nich każde g... leży świetnie. A jak nie możesz/nie masz gdzie to lepiej odpuść. Szkoda kasy i nerwów.
 14. Mam tylko marynarkę Turin. Jest dobrze dopasowana i bardzo mocno taliowana. Mam wrażenie, że 100-tka jest czymś między 96 a 100 w Lancerto (albo czymś w okolicach rozmiaru 94 SuitSupply, czyli 48 Long).
 15. Szerokość ramion to się chyba mierzy między miejscami wszycia rękawów... Przypuszczam, że mierzyłeś "na oko" razem z ramionami... bo wyszło dosyć dużo:) Jesteś ciut mniejszy niż ja... więc raczej na pewno powinieneś odrzucić rozmiar 100 w Bytomiu... i w Vistuli pewnie też. Może Ci się poszczęści z 96-tką i nie będzie jakoś przesadnie wisiała... ale prawie na pewno z Bytomia dostaniesz zbroję z kanciastym wszyciem rękawów. Ja bym chyba nie ryzykował... Jak masz się w co ubrać, to lepiej odłóż trochę kasy i kup w przyszłości coś ciekawszego... Ja żałuje wydanej kasy na garnitur Bytomia. Przerabiałem go 2 razy i coś tam się udało poprawić... ale niestety ciągle wygląda to jak jakiś produkt z klocków Lego...
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.