Jump to content

Aras

Użytkownik
 • Content Count

  87
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

85

About Aras

 • Rank
  Zwykły

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Rozgryzłeś mnie! To szeroko zakrojona akcja dywersyjna mająca na celu przykrycie wątku z super fajnymi skarpetkami Beny23. A na serio. Skarpetki Beny23 są świetne. Za krótkie spodnie wydłużam. Przy fotografowaniu innych będę 10 razy sprawdzał, czy nie są za bardzo podciągnięte lub czy nie robię jakiegoś wykroku który je podnosi. Z drugiej strony wyznaję zasadę: lepiej 1 cm za krótkie niż 5 cm za długie. Nic mnie tak nie irytuję, jak harmonika na butach... Mam też takie wrażenie, po lekturze dziesiątków zdjęć z tego forum, że spora część kolegów nosi spodnie o podobnej długości do moich jeansów (nie mylić ze sztruksami) a jedynie ujęcie (nachylenie i wysokość aparatu) powoduje maskowanie faktycznej długości spodni. Nie zmienia to faktu, że gdybym mógł, to bym te jeansy wydłużył odrobinę. Obiecuję poprawę.
 2. Guzik jak to w SuSu. Raz Long ma guzik niżej, a raz tak samo ja Regular. To akurat ten drugi przypadek... Nie zawsze "niższy" guzik się sprawdza. Czasem wywołuje efekt sukienki. Spodnie - nie pamiętam:) Chyba są tak długie/krótkie i już nic z nimi zrobić się nie da... Lepiej wyglądają z butami za kostkę:) Mały plus: nogawka jest raczej wąska.
 3. Tym razem marynarka na pewno nie za krótka... być może nawet dla niektórych za długa?... SuSu / Profuomo / Bytom / jakieś jeansy / Berwick
 4. Podsumowując temat spodni:) Żółte właśnie są wydłużane, a krótkość rdzawo-pomarańczowych to bardziej efekt ich zbyt mocnego podciągnięcia i "wymiętolenia". Normalne "wiszą" tak, iż nogawka dochodzi do buta. Postanowiłem jednak je delikatnie zwęzić i powinno być ok:).
 5. Dzięki. Spodni niestety nie mogę zwęzić - mam za krzywe nogi i spodnie by "wisiały" na kolanach. 19 cm to absolutne minimum... Marynarka jest na granicy tego co lubię. Spodnie mam podciągnięte (znów) i kroku nie widać, więc na zdjęciu jest prawie git:)
 6. Bardziej budżetowo Bytom / golf merino / sztruksy / brogsy "gumiaki" z sieciówki na E. Marynarka odrobinę za krótka, tak jak i spodnie. Kupione za grosze, więc noszę:)
 7. Dzięki. Spodnie akurat za bardzo podciągnąłem przed zdjęciem:) Ale nawet bez tego są za krótkie o jakieś 2 cm i pewnie jutro "wylądują" u krawca do przedłużenia (jest spory zapas).
 8. Miler / Camiceria Olga / Embassy of Elegance / Benevento / Yanko
 9. Proszę bardzo:) Jestem pewien, iż na tym forum czytałem dyskusję o symetryczności wzorów krawatów. Generalnie symetrii można się nie trzymać, ale takie odstępstwo musi być "na całego". Przesunięcia tak wyrazistych i dużych wzorów o 10-20 mm po prostu wyglądają "tanio". Gdyby jeszcze wzór nie "trzymał się" pionu (tzn. był lekko przekręcony)... ale tutaj mamy do czynienia z wzorem trzymającym pion i przesuniętym lewo/prawo. PS. Jak znajdziesz ten krawat z symetrycznym wzorem to może go przytulę:)... skoro inni tego nie widzą:)
 10. Tzw. debiut w wątku:) SuSu / Profuomo / Embassy of Elegance / zmordowane dniem sztruksy / Yanko
 11. Dzięki. Widać więcej niż na zdjęciach "sklepowych". W sumie to mam pytanie: czy uszycie krawata z wzorem symetrycznym względem "środka" krawata to naprawdę taki problem? Weźmy przykładowo drugi krawat od dołu. Bardzo wyrazisty i "duży" wzór... pewnie wystarczyłoby przesunąć materiał 5-6 mm w dół i byłby symetryczny... Za dużo wymagam przy cenie prawie 300 zł, czy też brak symetrii to jakaś "dandysowa" moda:)?
 12. Trzeba jednak pamiętać, iż w longu rękawy mogą być za długie a SuSu ma funkcyjne guziki. Jeśli trzeba będzie skrócić o więcej niż 1-1,5 cm to może się to skończyć kosztowną przeróbką "od góry" (jeśli znajdzie się krawca, co się tego podejmie). Z guzikiem to jest szansa 50:50, że long ma guzik obniżony w stosunku do regular.
 13. Przydałyby się jakieś szersze ujęcia tych krawatów. Zdjęcie samego węzła niewiele mówi...
 14. Też nie widzę problemu z połączeniem "casualowej" marynarki z jeansami. Dramat pojawia się dopiero wtedy, gdy ktoś za bardzo chce być "cool casual" - patrz np. 99% "stylizacji" K. Wojewódzkiego.
 15. Tak samo jak amerykańscy koszykarze - w butach?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.