Jump to content

Aras

Użytkownik
 • Content Count

  224
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

213

About Aras

 • Rank
  Aktywista

Profile Information

 • Location
  Poznań

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Każdy krawiec, który choć raz taliował marynarkę da sobie radę z procesem odwrotnym:) Plus tutaj jest taki, że ta Havana nie ma pełnej podszewki - od razu widać ile cm uda się zyskać. Czy taka przeróbka wiele da? Pewnie nie... Havana zwykle jest mocno taliowana i kręgosłup taki jak Twój czy "brzuszek" nie są z nią kompatybilne.
 2. @kubaba5 Opinia jest chyba raczej jedna: marynarka jest za ciasna w talii. Zrób sobie zdjęcia z niezapiętą marynarką, albo lepiej z "zapiętą" na jakąś gumkę/sznurek, żeby zobaczyć jak leży przy większym luzie. Marynarki SuSu zwykle udaje się poszerzać w talii o jakieś 3 cm, maks. 4 wliczając w to delikatne przesunięcie guzika.
 3. Dodam tylko, że wg supportu SuSu w Custom Made dla kroju Havana dostępne są klapy szerokie (dokładnie 11.8 cm) oraz klapy "standardowe" 8 cm (szerokości dla rozmiaru 50 i 98). Nie wiem skąd nagle wzięły się klapy 8 cm, bo wszystkie marynarki i garnitury SuSu które do tej pory widziałem, miały w tym kroju klapy przynajmniej 8.5 cm (większość 9-10 cm). Jak dla mnie to trochę wybór między mniejszym złem... albo klapy szerokie na granicy przesady, albo standardowe na granicy "wąskości".
 4. Czy 12 cm klapy dla rozmiaru 50 w SuSu dla jednorzędowej marynarki to już nie jest przesada? Pytam, bo w opcji "custom made" to jedyny wariant oferujący półpodszewkę... Ostatnie ze zdjęć to chyba Solaro naszego forumowego kolegi - być może błędnie przeze mnie zaliczone do SuSu Wide Lapel.
 5. Może czyta te blogi i artykuły tak jak konstytucję... (ooopppss!)
 6. Aras

  Sprzęt audio

  Moim zdaniem będzie ok:)
 7. Aras

  Sprzęt audio

  Przy tej mocy i długości przewodów to w zupełności 1,5 mm^2 wystarczy... a i pewnie 1 mm^2 też. Ale jak do gniazda zmieści się 2 i pół, to czemu nie:) Nie zaszkodzi.
 8. Aras

  Sprzęt audio

  Używam Google Chromecast Audio. Sterowanie oczywiście z komórki lub tabletu.
 9. Aras

  Sprzęt audio

  Pies przegryzł Ci przewody, czy chcesz polepszyć brzmienie? Bo jak to drugie, to nie wróżę wielkiego sukcesu...
 10. Lancerto MrV to ponoć "ćwierć canvas", cokolwiek to znaczy A z granatów SuSu z fakturą jak zwykle polecam C1478... choć chyba teraz wybór jest większy, niż gdy ją kupowałem...
 11. Wracając jeszcze na chwilę do pytania o Vistulę. Co prawda w/w garnitur savoy-standard zwróciłem, ale zostawiłem sobie Lantiera o podobnym kroju (zdjęcie poniżej). Koszt odrobinę większy, ale ten wzór/odcień dużo bardziej mi się podobał... Dodatkowo Lantier wyglądał na lepiej wykonanego i miał odrobinę delikatniejsze wypełnienie.
 12. Aras

  Camiceria Olga Milano

  Pisząc do "Olgi" sugerowałem skrócenie rękawów i może delikatne zwężenie. Pytałem też o wielkość otworu pachy. Prosiłem również o opinię o talii (w domyśle sugerując lekkie zwężenie). Dostałem mniej więcej takie rekomendacje: - ramiona są za wąskie - trzeba poszerzyć o przynajmniej 2,5 cm - zwęziliby trochę w klatce (to pewnie skończyłoby się wywaleniem koszuli, bo już teraz jest tutaj prawie na styk) - talia jest dla nich idealna - o ile dobrze zrozumiałem ich wersję angielskiego:)... to sugerują też zmniejszyć proporcje materiału front/tył przenosząc więcej na front. Nie podjęli tematu rękawów i pachy. Nie wiem, czy zwiększenie szerokości ramion cokolwiek tutaj zmieni... Mam odrobinę trochę szerszą koszulę od Luxire z dużo grubszego oxfordu i ona układa się zdecydowanie lepiej. Choć tak jak i w tym przypadku w talii mogłoby być trochę ciaśniej.
 13. Aras

  Camiceria Olga Milano

  No to wrzucam obiecane fotki koszuli. Rękawy są za długie do noszenia bez marynarki. Wyglądają średnio ciekawie (marszczenia). W klatce jest 8 cm luzu. Podobnie w talii. W bicepsie jakieś 7,5 cm. Wszystko odnosi się do obwodów. Materiał to niby twill z najtańszej półki cenowej, ale na moje to wygląda i gniecie się jak popelina.
 14. Ten od Vistuli kupiłem i zwróciłem. Z tego co pamiętam to nie był nawet jakoś przesadnie kanciasty (jak na Vistulę). Po prostu nie podobał mi się. Chociażby te klapy... coś jest w nich dziwnego:) Sama kratka (wzór, odcień) też nie rzucała na kolana... A może po prostu zbyt jestem przyzwyczajony do stylu SuSu...
 15. Luxire było zamknięte na czas epidemii. Ponoć właśnie powoli starują...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.