Jump to content

Aras

Użytkownik
 • Content Count

  465
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

377

About Aras

 • Rank
  Aktywista

Profile Information

 • Location
  Poznań

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zwężałem spodnie z regulatorami w pasie. Prawie zawsze (z jednym wyjatkiem) wyszło ok. Custom-made mają "zwyczajowe" zapasy materiału. Na szwach marynarki powinno być zapasu na poszerzenie talii o 2 do 3 cm (po obwodzie). Moją pierwszą marynarkę z SuSu (rozmier 94) poszerzyłem w talii o prawie 4 cm (czyli do rozmiaru 98).
 2. Teoretycznie jest to Lazio. Moim zdaniem to bez znaczenia, bo różnice między Lazio a Havaną (czy Jortem) poza konstrukcją ramion są znikome...
 3. Na mój gust P6133 będzie mniej formalny niż C4778 przez fakturę tkaniny. Dla jednych to plus, dla innych minus:) P6036 to Washington - inny krój niż Lazio. Marynarki są dłuższe i mają "większe" wypełnienie ramion. Jeśli zamierzasz odwiedzić stacjonarny sklep SuSu to zapewne będziesz mógł przymierzyć różne modele i zobaczyć, który na Tobie leży najlepiej.
 4. C4778 - ciemny granat. Klasyczny "wół roboczy" z wełny S110.
 5. Nie wrzuciłeś modeli... ani odpowiedzi na zasadnicze pytanie: po co Ci ten garnitur. Zapytaj support o koszt poprawek w Berlinie. Z tego co pamiętam custom-made mają poprawki w cenie, ala za RTW trzeba coś płacić... Co do garnituru S170 to, o ile dobrze widzę, garnitur bez konstrukcji z delikatnej wełny. Na 99% jest to "ciuch" do założenia od święta i na dodatek wymaga idealnej sylwetki. Nie polecam.
 6. W moim przypadku to nie BMI tylko czysta genetyka... Jedni mają "lepsze" proporcje szerokości kości "góra/dół" a inni nie:( Można zawsze delikatnie spiąć marynarkę po linii planowanego taliowania (agrafkami czy czymś podobnym) i zobaczyć jak to będzie wyglądało. Zbyt duże taliowanie zaburza proporcje tył-przód, bo odbywa się zwykle z tyłu... ale od jakiego momentu zaczyna to być widoczne, tego nie wiem...
 7. A jak upniesz (nawet "wirtualnie") marynarkę o te 4 cm w talii to wygląda to dobrze? Bo w moim przypadku raczej nie... Guzik jest umiejscowiony za nisko i przy zebraniu 3 cm w talii na dole robi się sukienka. Mam wrażenie, że tym razem ktoś za bardzo popłynął z mantrą "obniżony guzik"...albo po prostu mam za duży zadek do tego kroju (ściślej: za duży zadek vs talia). Nie wiem, czy w moim przypadku uda się pozbyć workowatości tej marynarki...
 8. Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy masz wystarczające "luzy" na marynarkę 1 rozmiar mniejszą. Ramiona będą tam węższe o 1 cm (szerokość mierzona na płasko). 98 to taka prawie 50 long... zaś 102 to prawie 52 long. W teorii przy Twojej klatce powinieneś iść w rozmiary "prawie 50" a nie "prawie 52". Problemem może być jednak Twój wzrost... A ze zdjęciami to różnie bywa... jak masz czas i chęci to przymierzyłbym 98-kę.
 9. 98-ka będzie miała krótsze o 1 cm rękawy (jak i długość marynarki). Rękawy będziesz musiał wydłużyć o 1,5 cm (więcej raczej się nie da). Przy klatce 98 cm 98-ka powinna leżeć lepiej. Pytanie jak z talią w tej 102-ce, bo 98 będzie tutaj ciaśniejsza o 4 cm (po obwodzie). Mam około 100 cm w klatce i 98-ka jest w większości przypadków ok. Częściej problem jest talia. Można też przymierzyć 98-kę i, o ile pasuje w klatce, zamówić u nich marynarkę "custom made from scratch" z odpowiednimi poprawkami (np. szerszą w talii z dłuższymi rękawami). Oczywiście jest to droższy wariant, ale czas
 10. @yeti Jaki rozmiar przymierzałeś w Lancerto a jaki w Vistuli?
 11. @yeti Ja tam się nie znam, więc się wypowiem. 1. Załączyłeś dwie identyczne fotki. 2. Poza, kadrowanie i oświetlenie sprawiają, że trudno coś definitywnie powiedzieć... 3. Pomimo tego mam takie oto wrażenia/uwagi: - Lancerto ma ciekawszy kolor i nowocześniejszy krój, ale sprawia wrażenie za krótkiego o jeden rozmiar (długość marynarki a w szczególności długość rękawów). - Vistula - "długościowo" lepiej ale konstrukcyjnie/"krojowo" to stara, pancerna Vistula. Kolor też wygląda mało "reprezentacyjnie" - trochę w stylu doradcy kredytowego 4. Nie zazdroszczę... szczególnie, gdy &
 12. Mam dwie koszule len+sorona z kolekcji Lancerto+MrV i stanowczo odradzam ten materiał. Niby 1/4 plastiku to nie tragedia, ale jednak czuć tę plastikowość w chwycie... Poza tym mam wrażenie, że skurczyły się po kilku praniach mocniej, niż "zwykłe" 100% lny czy bawełny.
 13. Napisz proszę, co i o ile zmieniłeś. Wg strony rozmiar 98 magicznie stał się rozmiarem 48 long... a kiedyś był 48 3/4 (inaczej prawie 50) long. W ogóle nie zgadza się to ze starymi tabelami (żaden wymiar). Czy rzeczywiście custom-made size-passport 98 to bliżej 48 niż 50 long? Chociażby pas... wg strony ma 2x42 cm... wcześniej miał 2x44 cm. Czy Twoje zmiany (zakładam, że robiłeś jakieś 'plusy') wyszły wymiarowo identycznie ze stroną (tzn. rozmiar 98 plus Twoje 'plusy')?
 14. Jest już edytowalny w custom made from scratch.
 15. Rozmiar 98 wg "starych" tabel to taka 100-tka long. Na klatkę maks. 100-101 cm. Tabela w "custom-made" pokazuje, że aktualnie to bardziej 48-ka long na klatkę 96 cm. Nijak się to ma do rzeczywistych rozmiarów... Moim zdaniem przy klatce 106 cm i wzroście 190 cm powinieneś zapomnieć o 98-ce i celować minimum w 102. Prędzej bym zamówił 102 i 106 na wszelki wypadek Stara tabela dla Lazio:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.