Jump to content

Aras

Użytkownik
 • Content Count

  425
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

349

About Aras

Profile Information

 • Location
  Poznań

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Spodnie 98 są zwykle minimalnie ciaśniejsze niż 50... tak wynika z ich tabelek i z mojego doświadczenia. Podobnie 102 są ciut ciaśniejsze niż 52. Mowa o pasie i biodrach. Nie mam doświadczenia z rozmiarami short.
 2. Pisałem już gdzieś o tej mieszance. Mi się podoba. Nie gniecie się jak len, ale gniecie się bardziej niż 100% wełna. Jest też sztywniejsza i "cięższa" od wełny.
 3. No i ta kamizelka powinna fakturą pasować do garnituru. Dodam, że koszula po szyją wygląda na za dużą... o ile to właściwa koszula.
 4. I sneakersy! Koniecznie żółte. Będzie prawie Patryk Jaki, choć u niego były spodnie ze sznurkiem....
 5. Też mam 185 cm i koszule w/w marek mają zdecydowanie za krótkie rękawy. Wg tabel ktoś o takim wzroście powinien nosić rozmiar 41. A jak ktoś jest chudszy niż standard i na dodatek ma długie ręce... to musi kombinować.
 6. Problemem nie jest rozmiar 39, tylko rozmiar 39 dla kogoś o wzroście 185 cm. Jak ktoś ma długie ręce, to koszule z Poszetki czy Macaroniego w rozmiarze 39 to krótki rękawek. Relatywnie długie rękawy w rozmiarze 39 mają koszule Lancerto & Mr. Vintage... ale tutaj to głównie button-downy i kołnierzyki potrafią mieć od 39 cm do nawet 40,5 cm. Innym wyborem są koszule Profuomo, gdzie rękawy zwykle (nie zawsze) są wystarczająco długie.
 7. Wymiarowo custom-made (opcja from-scratch; aktualnie innych brak) to zawsze krój Lazio (ponoć kiedyś nazywany La Spalla). Jeśli ktoś wybiera ramiona bez poduszek, to upodabnia się do Havany, ale nadal bazowa konstrukcja to Lazio. Generalnie marynarki mają prawie rozmiar zapasu na popuszczenie + powinno się dać przesunąć guzik o jakieś pół cm. Jeśli niezapięta marynarka układa się w miarę ok i do zapięcia brakuje 3 cm... to powinno dać się tyle uzyskać. Nadmiar materiału przy pachach też można ograniczyć. Trzeba tylko mieć dobrego krawca i na pewno więcej niż 100 zł. A jak nie, to
 8. Ponoć mają wyciąć taką możliwość dla EU. Pytanie, kiedy to zrobią dla Polski:)
 9. Ano stąd, że dzisiaj ten sam materiał kosztuje 149$ = 149 euro. Podwyżki...
 10. Zupełnie odlecieli moim zdaniem. Ostatnią koszulę z firmowej tkaniny kupiłem za 120 dolarów. Dzisiaj ta sama koszula kosztowałaby 149 euro + vat czyli ponad 180 euro.
 11. Raczej zła wiadomość, bo jednocześnie podnieśli ceny (przelicznik euro dolar to 1:1). Ceny na stronie to ceny netto... więc trzeba doliczyć 23% VAT. Raczej już im podziękuję...
 12. Lepiej mieć porządnie naostrzoną "nierdzewkę" niż tępą katanę ze zubożonego uranu za 20 tys.:) Oczywiście kosmiczne stopy metalu ostrzy się rzadziej, ale czy taka wygoda jest warta tyle pieniędzy (np. 10x tyle), to już każdy musi sobie sam odpowiedzieć. Też mam Victorinoxa i nie narzekam:)
 13. Dwie strony wcześniej pisałem o moim zamówieniu. Co do szansy.... powiem tak: w SuSu "skopali" póki co jedno moje zamówienie i do "delikatnie" (rękawy). W popularnej "Oldze" nie jestem zadowolony z żadnej z 5 koszul jakie kupiłem. W każdym z 3 zamówień coś było niezgodne z oczekiwanymi wymiarami.
 14. Obiecują, że "na dniach"... od wielu dni:)
 15. Tak. Pisali o tym na StyleForum i nawet domena .de już działa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.