Jump to content

Midlife-Crisis

Użytkownik
 • Content Count

  1,531
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  57

Midlife-Crisis last won the day on June 5

Midlife-Crisis had the most liked content!

Community Reputation

6,033

About Midlife-Crisis

 • Rank
  Member Senior (po 50-tce)

Profile Information

 • Location
  Monaco di Baviera

Recent Profile Visitors

3,744 profile views
 1. Może ktoś zna tę sytuację z autopsji? 😉 Lekcja zaczyna się ca.po pierwszej minucie.
 2. Jest potencjał, ale czegoś brakuje ...
 3. To mówi w dzisiejszym wywiadzie dla Wyborczej prezes LPP
 4. Kolega ma chyba coś takiego na myśli
 5. Drogi Kamilu, jak nie ma, jak ma? 😲 Nie tylko z prześcieradłami, ale też z poszwami na kołdry i poduszki. Kora jest klasycznym materiałem tak samo na ubrania, bieliznę jak i na pościel. Sprawdza się przy wysokich temperaturach. Tę zaletę zawdzięcza swojej pomarszczonej strukturze, która powoduje, że nie przylega do ciała jak zwykła bawełna. Pierwotnie łączono w procesie tkania paski jedwabiu (ciemne np. niebieskie) z paskami bawełny (białe). Stąd nazwa seersucker (od perskiego shir o shekar czyli mleko i cukier - zapytaj Persa, to Ci wiele o tym opowie). Po wypraniu takiej mieszanki następuje zmiana struktury bawełny, podczas gdy jedwab zostaje w pierwotnym stanie. Dochodzi do swoistego napięcia, z którego wynika bardzo estetyczna trójwymiarowa struktura typowa dla kory. No i wzór w paski. Najczęściej spotykane jest jednak połączenie bawełny o różnej strukturze. Może to nie klasyka, ale na pewno dobry jazz. Jazz:: Pop:
 6. Kora nadaje się też na pościel. Ciekawe, czy ten seersucker, to materiał, który swoją lekką trójwymiarową strukturę otrzymuje przez tkanie na przemian pasmami włókien o różnym napięciu (klasyk), czy obróbkę środkami, które go tak specyficznie marszczą (fake). Osobiście nie miałbym problemu z noszeniem takiego jasnego garniaka w paski i ze znacznie szerszymi nogawkami. Lepiej jednak byłoby być senatorem w latach 1990tych. Odnoszę to tylko do siebie. Kolega powyżej wygląda IMO świetnie w tym modnym zestawie. 😁
 7. Kryptoreklamę pisze też ktoś ze sklepu.
 8. W starych PRL-owskich wagonach kolejowych na oknach była umieszczona tabliczka z napisem "Nie wychylać się!" Ten imperatyw można było wtedy ogólnie przenieść na wiele innych dziedzin życia. Całe szczęście nie ma dzisiaj potrzeby, żeby się tego trzymać. Można się wychylać. Piękne buty!
 9. Byłem parę dni temu w sklepiku w Monachium, który prowadzi buty Vassa i mówili, że nawet oni nie mogą się skontaktować. Prawdopodobnie poodsyłał pracowników do domu i robią jeszcze coś tam, ale minimalnie. Branża oczekuje najgorszego. Takie klimaty.
 10. Fajne klimaty powyżej. U mnie deszczowo ... i chłodniej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.