Jump to content

Avallach

Użytkownik
 • Content Count

  165
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

286

About Avallach

 • Rank
  Zwykły

Recent Profile Visitors

1,057 profile views
 1. Właśnie obejrzałem dokument pt. "Sól Ziemi" opowiadający o genialnym fotografie Sebastiao Salgado i nie pamiętam kiedy w przeszłości widziałem tak dobry film dokumentalny. Dodatkowo dla ciekawych podrzucam informację, że na stronie ninateka.pl dostępne są dokumenty z serii Millenium Docs Against Gravity. Tam też można znaleźć między innymi wspomnianą "Sól Ziemi". Dodatkowo mogę polecić nominowaną do oskara "Krainę miodu".
 2. Nie jestem pewien co do ebooka (gdzieś mi mignął jak na szybko zerknąłem, ale sam nie korzystam z tego formatu), ale polecam wydaję mi się, że dość niszowy zbiór opowiadań: Thomas Ligotti – Teatro Grottesco Z ciekawostek na temat autora - jego teksty są niemalże cytowane przez Rusta Cohle'a - postać z pierwszego sezonu serialu Detektyw, granego przez Matthew McConaugheya . Nie jest to taki pełnoprawny horror, raczej opowiadania w konwencji opowiadań grozy, mających więcej wspólnego z Lovecraftem, niż z King-o-podobnymi autorami. Nie czytałem "Terroru" Simmonsa, aczkolwiek "Drood" i "Trupia otucha" tego autora są czymś w rodzaju powieści grozy.
 3. @Wodzu co stopa to inne odczucia - dla mnie 44.5 budapester są odpowiednie a 44 P2 miażdżyło mi palce. Chyba, że 44 porównujemy do 44.
 4. @blekit podobna sytuacja występowała bodajże u kolegi @Whitesnake. U Vassa mierzyłem wspomniane przez Ciebie kopyta i miażdżyły mi palce. Co do innych - w Yanko pasują mi 960, 961, 962 w rozmiarze 44. Do tego C&J 348 również w rozmiarze 44, jedne berwicki i jedne loaki również 44, ale nie pamiętam kopyt.
 5. Zamówienie grupowe na buty od Vassa dobiegło końca, dziś odebrałem swoją parę. Na początek wielkie podziękowania dla @Aron za organizację zamówienia i ogromną cierpliwość zarówno do Vassa jak również do zamawiających. Naprawdę wielkie dzięki, spodziewam się, że zamówienie mocno Cię zmęczyło. Podziękowania również dla @Tanatos70 za jego nieoceniony wkład. Co do butów - wcześniej miałem okazję na miejscu w Budapeszcie pomierzyć różne kopyta, więc co do dopasowania nie szedłem w ciemno i tu nie ma zaskoczeń. Wybrałem model Norweger na kopycie Budapest. Standardowo noszę rozmiar 44, w tym przypadku jest to jednak 44.5.
 6. To niemal 2.5-letnie Yanko 545.
 7. Świetna wiadomość. Jedna para półbutów z mojej strony.
 8. Na stronie jest podana długość: 52 cm. Czy to jest wymiar po złożeniu? Jak długa jest sama rączka? Z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.