Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jeszcze jedno pytanie. Zamierzam - na dniach - uszyć garnitur z marynarką dwurzędową. Do tańca na scenie (choć nie wiem, czy to istotne). Przeglądam fotki, żeby łatwiej mi się gawędziło z krawcem. Spodobał mi się krój, jak na zdjęciu poniżej. Sporo odsłania, a niektóre dwurzędówki wygładają jak kurtki zapięte pod szyją.  Co o tym sądzicie? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi (szerokość klap, wysokość kozerki, układ guzików itd., itp.). Wszycie rękawów wygląda tu jakoś dziwnie, ale to krawiec będzie i tak robił według własnych patentów.

Screenshot_20200303-180537_Messenger.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodzu, rozumiem, że proporcje tej, której fotkę zamieściłem, Ci się nie podobają. Mógłbym zapytać czemu? Pomoże mi to zorientować się, na co zwracać uwagę.

A co sądzicie o tej (4x1)?

https://www.ebay.pl/itm/Ermenegildo-Zegna-Italy-Bespoke-Double-Breasted-Navy-Blue-Blazer-Sport-Coat-38R/254472263305?hash=item3b3fba9689:g:XCQAAOSwxkpeEVl1

 

 

s-l1600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/2/2020 at 1:57 PM, Zajac Poziomka said:

Ja bym jednak w takiej sytuacji proponował poszukać marynarek z innych firm, mających nierozcięte dziurki. Rozcięte dziurki to żadna ekskluzywność (choćby i nasze rodzime Lantier takie posiadają), a tylko problemy i kosztowne przeróbki. Wiele firm z o wiele wyższej półki cenowej sprzedaje marynarki RTW z nierozciętymi dziurkami albo wręcz bez imitacji dziurek i bez przyszytych guzików (które krawiec może dorobić już po dokonaniu skrócenia rękawów). Suit Supply to żaden rarytas dla którego warto dokładać 2-3 stówki za przeróbki które niekoniecznie dadzą dobry efekt. 

Jestem o tyle fartowny, że rękawy Suit Supply są idealnej długości dla mnie, ale generalnie nie zgadzam się z nierozpinanymi guzikami. Drażnią mnie strasznie. Toż to atrapa, fejk, ściema.

Czy to nieracjonalne uprzedzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywołując jeszcze temat guzików, czy ich układ - niestykające się, dotykające się, nachodzące na siebie, ma jakieś znaczenie w kwestii formalności i wyroznia któryś z tych typów jako bardziej elegancki, a inne jako bardziej casualowy, czy to tylko kwestia czysto estetyczna i zależna od gustu noszącego.

f3d028842529216ca7b25a29c40b4f39.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, BartoszU napisał:

Przywołując jeszcze temat guzików [...]

 

Niektórzy uważają guziki  migdalące się ze sobą (lub "kaskadowe")  za bardziej bajeranckie, "włoskie", "bispokowe".   Ale bardziej formalne raczej nie są.  W każdym razie ja z taką  dystynkcją nigdy się w literaturze nie zetknąłem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dyjamentowski napisał:

Jestem o tyle fartowny, że rękawy Suit Supply są idealnej długości dla mnie, ale generalnie nie zgadzam się z nierozpinanymi guzikami. Drażnią mnie strasznie. Toż to atrapa, fejk, ściema.

Czy to nieracjonalne uprzedzenie?

Mnie nieco drażni (a raczej śmieszy) zwyczaj zostawiania jednego guzika rozpiętego, coby pokazać, że nasza marynara to nie żaden ochłap RTW. Wydaje mi się to ździebko nowobogackie. Chociaż, jeśli na nadgarstku nie dynda złoty Rolex czy inna Omega, to pewnie to zwykła sprezzatura. I wiem, wiem, że Książę K. też się tak tak czasem nie dopina.   

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2020 o 20:35, Retz napisał:

Wodzu, rozumiem, że proporcje tej, której fotkę zamieściłem, Ci się nie podobają. Mógłbym zapytać czemu? Pomoże mi to zorientować się, na co zwracać uwagę.

A co sądzicie o tej (4x1)?

https://www.ebay.pl/itm/Ermenegildo-Zegna-Italy-Bespoke-Double-Breasted-Navy-Blue-Blazer-Sport-Coat-38R/254472263305?hash=item3b3fba9689:g:XCQAAOSwxkpeEVl1

 

 

 

Marynarka ventless słabo pasuje "do tańca na scenie".Nada się tylko do tańczenia Chodzonego, przy Macarenach brak szliców będzie mocno ograniczał ruch i przeszkadzał . 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mayor napisał:

Marynarka ventless słabo pasuje "do tańca na scenie".Nada się tylko do tańczenia Chodzonego, przy Macarenach brak szliców będzie mocno ograniczał ruch i przeszkadzał . 

Tak, to oczywiście słuszna uwaga. Marynarka będzie dwuszlicowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dyjamentowski napisał:

Jestem o tyle fartowny, że rękawy Suit Supply są idealnej długości dla mnie, ale generalnie nie zgadzam się z nierozpinanymi guzikami. Drażnią mnie strasznie. Toż to atrapa, fejk, ściema.

Czy to nieracjonalne uprzedzenie?

To raczej rozpinane guziki w RTW to atrapa, która ma upodabniać wyrób do bespoke :) Tak jak pisałem, nierozcięte dziurki zawsze można dać do przecięcia i do obszycia, po ewentualnym skróceniu rękawów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

To raczej rozpinane guziki w RTW to atrapa, która ma upodabniać wyrób do bespoke :) Tak jak pisałem, nierozcięte dziurki zawsze można dać do przecięcia i do obszycia, po ewentualnym skróceniu rękawów.

Tak, to trochę jak sportowe akcenty na karoserii w samochodzie, który pomyślany był jako miejski i ma silnik o skromnej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy brogsach... Jaki kolor jest najbardziej odpowiedni do nieformalnych stylizacji, załóżmy że głównie do jeansów, ew do jakichś (granatowych|beżowych|bordowych) chino. Wieść gminna niesie że koniakowe (tan?) bo wtedy buty pasują do żółtych nici w jeansach, z drugiej strony obawiam się że ten kolor ciężko będzie zestawić z czymś innym. Zdjęcie poglądowe:

BUCT-ANGLE-min-200x200.jpgBUCCH-ANGLE-min-200x200.jpgBUCDK-ANGLE-min-200x200.jpg

 

Dla utrudnienia dodam że takie monki posiadam, i chciałbym zmaksymalizować użyteczność/uniwersalność garderoby:

double-monk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam brogsy "tan"...  Moje pierwsze, "lepsze" buty.

Kolor jest dosyć mocno krzykliwy i trudny do łączenia.
Z jeansami wygląda fajnie, podobnie z jakimiś granatowym/niebieskim melanżem.
Dużo już gorzej wypada z beżami czy szarościami (szczególnie z jasnymi).

Podsumowując: bezpieczniej zostać przy brązach:)

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.