Jump to content

Wodzu

Użytkownik
 • Content Count

  1,290
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

Everything posted by Wodzu

 1. Wodzu

  Co mam dziś na sobie

  @blekit, bardzo ładny kołnierzyk.
 2. Wodzu

  Jakie buty mam dziś na sobie

  (Shoepassion)
 3. Wodzu

  Camiceria Olga Milano

  Niespójności w scenariuszu jak w ostatnim sezonie Game of Thrones.
 4. Wodzu

  Camiceria Olga Milano

  A jak myślisz? Zastanawia mnie, na jakim odludziu aktualnie przebywasz, że nie masz możliwości zmierzenia się. A tak bardziej serio - jakaś tam baaaardzo ogólna zasada (którą swego czasu słyszałem m.in. od Ciro z Camiceria Olga) mówi, że koszula w biodrach "powinna" mieć tyle samo co w klatce.
 5. Wodzu

  Camiceria Olga Milano

  @Borys-Tech, tutaj masz test koszuli z royal-oxfordu za 75 EUR: http://alltiedup.pl/2017/04/koszula-mtm-camiceria-olga/
 6. Wodzu

  Camiceria Olga Milano

  @Borys-Tech, w takim zestawieniu w jakim chcesz je nosić lepszym i bardziej uniwersalnym wyborem będą materiały typu oxford lub royal-oxford, a nie popeliny (ze względu na mniej formalny charakter, matowe wykończenie, wyraźny splot pasujący do luźniejszych zestawów). Oxfordy za 55 EUR są całkiem niezłe (mam zarówno białą jak i niebieską), choć moim zdaniem na początku trochę sztywne i trudniejsze w prasowaniu, po kilku praniach jest już wyraźnie lepiej, kiedy tkanina zmięknie.
 7. Wodzu

  Jakie buty mam dziś na sobie

  Aż głupio tu pokazywać takie czołgi teraz... Ze względu na zimową aurę - Budapester + flanela. Bardzo mi się podoba to połączenie, słuszny but do spodni z cięższych tkanin.
 8. Czy będą jakieś zdjęcia pokazujące nowe nabytki?
 9. Wodzu

  Producenci butów: Vass

  Nowe buty - Budapester na jedynym słusznym kopycie - żadne tam U, F czy P2 lasty: Miałem obawy co do toporności kopyta Budapester, ale na żywo robią świetne wrażenie - nie mam pojęcia jak Vass to robi, ale buty mimo wysokiego i okrągłego noska i niemałej szerokości w palcach wyglądają zaskakująco zgrabnie. Nie wykluczam, że takie toporne kopyta zyskują na wyglądzie przy większych rozmiarach. Co do dopasowania - po krótkiej przymiarce stwierdzam, że pasują dość podobnie jak kopyto P2. Wyczytałem, że to kopyto jest krótsze od pozostałych popularnych kopyt Vassa i zalecane jest pójście o 0,5 rozmiaru w górę. Faktycznie tak jest, już po rozpakowaniu butów widać, że to kopyto jest krótsze od F czy P2. Co ciekawe, nie odczuwam większej ilości miejsca w palcach, mimo że kształt przedniej części butów to sugeruje. Mam też wrażenie, że pięta jest ciaśniejsza od tej w P2 i lepiej obejmuje stopy w tym miejscu.
 10. Wodzu

  Jakie buty mam dziś na sobie

  To lepsze od shell cordovan?
 11. Wodzu

  Luxire Custom Clothing

  Ostatnia koszula kupiona podczas BF z jasnobrązowego lnu Grandi&Rubinelli (prawdę mówiąc spodziewałem się, że będzie dwa tony ciemniejsza, prędzej bym ten kolor określił jako kamienna biel). Na zdjęciu widać kołnierzyk one piece (moim zdaniem udany, dobrze wygląda w takich mało formalnych koszulach) oraz rękawy wszyte do mankietów z marszczeniem. Same mankiety są bardziej zaokrąglone, niż standardowo. Dla zainteresowanych link do materiału na stronie: https://luxire.com/products/matt_light_coffee_brown_ari_05457_09445#/
 12. Wodzu

  Jakie buty mam dziś na sobie

  Mi to wygląda na synonim "żona i dzieci zaplanowały".
 13. Wodzu

  Jakie buty mam dziś na sobie

  (Shoepassion)
 14. Wodzu

  Marynarka - dyskusje i porady

  @dziko, dzięki, trochę się pospieszyłem, bo tuż po napisaniu posta zacząłem się nad tym głębiej zastanawiać i zdałem sobie sprawę z tego, o czym piszesz. Nie edytowałem wiadomości, bo mimo wszystko dobrze poczytać mądrzejszych.
 15. Wodzu

  Marynarka - dyskusje i porady

  Nie chcę podkopywać Twojej wiedzy i doświadczenia, bo ja nie jestem krawcem, ale czy aby na pewno wystarczy naddatek rzędu 5-7cm w klatce, żeby można było w ogóle mówić o w miarę komfortowym noszeniu takiej marynarki? Moje koszule mają minimum 8cm więcej w tym miejscu i uważam, że daleko im do workowatości.
 16. Wodzu

  Luxire Custom Clothing

  W tamtym roku pytałem Luxire o materiały w kolorze tabakowym i zaproponowali mi taki: Materiał chyba wciąż nie jest dostępny na stronie, to 100% len Dugdale, 9 OZ, kosztuje 200 USD.
 17. Wodzu

  Ciekawe blogi/strony www

  O umiejscowieniu drugiego od góry guzika w koszuli: https://propercloth.com/reference/top-button-placement/
 18. Wodzu

  Jakie buty mam dziś na sobie

  Kolega @mayor powinien czuć się zaszczycony, że jest kreatorem opinii forum.
 19. Mógłbym zapytać przez PW, ale może komuś się też przyda taka informacja - czy masz jakieś skóry zamszowe, a jeśli nie, to kiedy planujesz mieć?
 20. Na pierwszy rzut oka leży naprawdę nieźle, jednak moim zdaniem jest za ciasna w biodrach (otwarte szlice) i być może ciut przyciasna w talii.
 21. Wodzu

  Producenci butów: Vass

  Model Kaan jest wytwarzany wyłącznie dla Ascotshoes.
 22. Wodzu

  Producenci butów: Vass

  Bardzo ładne buty! @Tanatos70, jak potrafisz tak zawiązać buty na kopycie F to masz co najwyżej wysokie podbicie.
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.