Jump to content

Wodzu

Użytkownik
 • Content Count

  1,268
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Everything posted by Wodzu

 1. Wodzu

  Jakie buty mam dziś na sobie

  Mi to wygląda na synonim "żona i dzieci zaplanowały".
 2. Wodzu

  Jakie buty mam dziś na sobie

  (Shoepassion)
 3. Wodzu

  Marynarka - dyskusje i porady

  @dziko, dzięki, trochę się pospieszyłem, bo tuż po napisaniu posta zacząłem się nad tym głębiej zastanawiać i zdałem sobie sprawę z tego, o czym piszesz. Nie edytowałem wiadomości, bo mimo wszystko dobrze poczytać mądrzejszych.
 4. Wodzu

  Marynarka - dyskusje i porady

  Nie chcę podkopywać Twojej wiedzy i doświadczenia, bo ja nie jestem krawcem, ale czy aby na pewno wystarczy naddatek rzędu 5-7cm w klatce, żeby można było w ogóle mówić o w miarę komfortowym noszeniu takiej marynarki? Moje koszule mają minimum 8cm więcej w tym miejscu i uważam, że daleko im do workowatości.
 5. Wodzu

  Luxire Custom Clothing

  W tamtym roku pytałem Luxire o materiały w kolorze tabakowym i zaproponowali mi taki: Materiał chyba wciąż nie jest dostępny na stronie, to 100% len Dugdale, 9 OZ, kosztuje 200 USD.
 6. Wodzu

  Ciekawe blogi/strony www

  O umiejscowieniu drugiego od góry guzika w koszuli: https://propercloth.com/reference/top-button-placement/
 7. Wodzu

  Jakie buty mam dziś na sobie

  Kolega @mayor powinien czuć się zaszczycony, że jest kreatorem opinii forum.
 8. Mógłbym zapytać przez PW, ale może komuś się też przyda taka informacja - czy masz jakieś skóry zamszowe, a jeśli nie, to kiedy planujesz mieć?
 9. Na pierwszy rzut oka leży naprawdę nieźle, jednak moim zdaniem jest za ciasna w biodrach (otwarte szlice) i być może ciut przyciasna w talii.
 10. Wodzu

  Producenci butów: Vass

  Model Kaan jest wytwarzany wyłącznie dla Ascotshoes.
 11. Wodzu

  Producenci butów: Vass

  Bardzo ładne buty! @Tanatos70, jak potrafisz tak zawiązać buty na kopycie F to masz co najwyżej wysokie podbicie.
 12. A czy bierzecie pod uwagę zawężenie zakresu rozmiarów? Moim zdaniem przy zakresie 43-47 nie da się dogodzić wszystkim.
 13. A jakie rozmiary porównywaliście?
 14. Zamówiłem niedawno skarpetki Patine do testu i niestety stwierdzam, że dla osób z większymi stopami są za krótkie (buty noszę w rozmiarze 44 / UK10). Wydaje mi się, że uproszczenie rozmiarówki to w tym przypadku nie jest najlepszy pomysł.
 15. Wodzu

  Luxire Custom Clothing

  Takie dwie ciekawostki koszulowe (zamówione przy okazji Black Friday, tym razem długi czas oczekiwania wyniknął z mojej "winy"): 1. Spasowanie wzoru na karczku i rękawach (nie mam pojęcia, czy to przypadek czy celowy zabieg): 2. Marszczenie przy wszyciu rękawów do mankietów (pewnie maszynowe, ale wygląda lepiej niż przypuszczałem):
 16. Wodzu

  Pokrycie pastą zamszowych butów

  Może jestem przewrażliwiony, ale jak dla mnie to trolling w czystej postaci.
 17. Wodzu

  Jakie buty mam dziś na sobie

  (Shoepassion)
 18. Wodzu

  Promocje w markach premium

  https://www.quality-shop.com/en/sale/?limit=100
 19. Wodzu

  Producenci, marki butów - Crockett & Jones

  @Mamrot ma zarówno Tetbury jak i Brecon, pisał też o tych butach na stronie 13 tego wątku.
 20. Wodzu

  Jakie buty mam dziś na sobie

  U mnie dziś też Vassy na podwójnej podeszwie i flanela, mimo powiewów wiosny...
 21. Wodzu

  Jakie buty mam dziś na sobie

  @mds, zgadza się, kopyto 12508 (wkradła Ci się literówka) w tęgości F.
 22. @Bruut, żona ma rację. Jeśli szukasz kurtki na okres przejściowy, to moim zdaniem najlepiej sprawdzi się pikowana kurtka Barboura, np.: https://www.countryattire.com/barbour-men-s-liddesdale-quilted-jacket-navy-blue-mqu0001ny91-d349.html https://www.countryattire.com/barbour-men-s-beaufort-wax-jacket-sage-mwx0017sg91.html Tutaj link do tematu, który pomoże Ci w dobraniu odpowiedniego rozmiaru, jeśli Cię powyższe kurtki zainteresują:
 23. Wodzu

  Jakie buty mam dziś na sobie

  (Cheaney)
 24. @mayor, nie będę się na siłę upierał przy swoim, bo nie jestem krawcem i być może mieszam pojęcia. W każdym razie mam kilka par spodni MTM,w których wykonawca sugerował zmianę proporcji paneli w obrębie łydek (i tak też zostały uszyte). Z mojego doświadczenia jako konstruktor wyobrażam sobie, że wykrojenie tylnych paneli po łuku powinno pomóc w lepszym "objęciu" wypukłych łydek przez nogawki i wydaje mi się to możliwe do wykonania (podkreślam, że sugeruję się wskazówkami wykonawcy w systemie MTM).
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.