Jump to content

Machiavelli

Sympatycy
 • Content Count

  377
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Machiavelli last won the day on March 20 2019

Machiavelli had the most liked content!

Community Reputation

539

2 Followers

About Machiavelli

 • Rank
  Aktywista

Kontakt

 • Strona WWW
  theeleganceof.pl

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Trójmiasto

Recent Profile Visitors

2,542 profile views
 1. @Żorż Ponimirski Nie mam od nich żadnej koszuli. W internecie można znaleźć porównania do CT i TM Lewin, jak i trochę opinii, że ich produkty w regularnych cenach są mocno zawyżone.
 2. Nie wnikając czy to już "premium", Thomas Pink ma obecnie sezonową wyprzedaż (rabat do 80%). Można m.in. wyrwać krawaty z grenadyny za niecałe 150 zł (z wysyłką). https://pinkshirtmaker.com/category/endofseasonsale
 3. Niestety nie, mam tylko to co wstawiłem wyżej. Natomiast wiem, że tzw. "custom made experts" mają dostęp do tabel rozmiarowych bezpośrednio ze szwalni i na życzenie mogą je udostępnić. Może oni będą w stanie pomóc. Tutaj mail do człowieka, który mi pomógł: edebie@suitsupply.com
 4. Jak zauważyłem swego czasu, że SuSu stopniowo usuwa dla kolejnych krajów tabele z wymiarami ubrań, profilaktycznie porobiłem screeny (przynajmniej dla tych najpopularniejszych krojów). Niech Wam służą.
 5. ^ Ktoś jest chętny na wspólne zamówienie? Powyżej 150 GBP jest wysyłka za free, a dodatkowo przysłali mi na maila 10% rabatu. Chętnego/chętnych zapraszam na PW.
 6. No to ja znowuż odwrotnie - przyjmuję, że w przypadku koszul skurczenie się tkaniny po pierwszych praniach jest standardem i "biorę to na klatę". Nie mam doświadczenia z markami z hi-endu, ale niemal wszystkie koszule (wyjątkiem był popelinowy Hawkes & Curtis), które mam/miałem w jakimś stopniu się skurczyły po pierwszych praniach (piorę maszynowo, zgodnie ze wskazaniami producenta). W przypadku Olgi podczas komunikacji zwyczajnie ustaliliśmy, że tam gdzie trzeba wezmą poprawkę na ten skurcz. I w sumie z mojej perspektywy najbardziej jest cenne to, że ta poprawka się sprawdza, a koszula z każdym praniem leży coraz lepiej. Nie wiem jak to wygląda gdy nic się im nie napisze. Może @Bacio pamięta, czy zwracał im uwagę na tę kwestię, czy sami z siebie też biorą poprawkę. Wydaje mi się też, że ktoś kiedyś tu już pisał, że poprosił Olgę o dekatyzację i to uwzględnili.
 7. Ja również skusiłem się na ostatnią promkę i zamówiłem testowo koszulę u Olgi. Bez kombinowania - białe OCBD z podstawowego oksfordu (B-0005), jedyną "ponadstandardową" modyfikacją był kołnierzyk "wodzu" ( @Wodzu, chyba czas odezwać się do Olgi po jakieś tantiemy ) . Więcej uwagi niż wzornictwu poświęciłem dopasowaniu. Na początku myślałem, że podrzucę im koszulę na wzór, ale ponieważ przez covid odwołano mi targi w Mediolanie, musieliśmy ograniczyć się do wymiarów. Tutaj należą się szczególne wyrazy uznania dla obsługi - Sara przyjrzała się zarówno wymiarom ciała jak i zebranym przeze mnie z najlepiej leżącej koszuli i doradziła co i jak zmodyfikować, aby było dobrze. Przyznam, że jak otrzymałem koszulę, byłem średnio zadowolony z tego jak leży (z jakości tkaniny również). Obecnie, po 2 praniach moja opinia zmieniła się o 180 stopni. Z każdym praniem koszula zaczęła coraz lepiej się układać (obecnie leży lepiej niż moje MTM'y szyte na miejscu w Polsce). Idealnie oszacowali zbiegnięcie się tkaniny. Podsumowując - będę wracał.
 8. Prawda, przelicznik jest średnio korzystny, ale tak samo przecież było już wcześniej. Za to doszło teraz mnóstwo opcji konfiguracyjnych np. wreszcie można zamówić dwurzędową, casualową marynarkę z nakładanymi kieszeniami. Za niewielką dopłatą jest nawet opcja full canvas (przy tej opcji i tańszej tkaninie cenowo wychodzi na poziomie dawnej purple line). Są też nowe opcje rozmiarów dla short i long. Szczerze, to nie kojarzę obecnie na rynku bardziej atrakcyjnej oferty MTO, nawet biorąc pod uwagę przelicznik EUR/PLN. Co do czasowo obniżonych cen na niektóre tkaniny, to oficjalna wersja marki (a kilka osób pisało z tym do supportu) nie mówi nic o żadnym błędzie. Stwierdzili, że w tamtym momencie, te opcje tyle kosztowały i nie zamierzają nic anulować.
 9. Polska wersja strony ma już customizator w nowej wersji, w tym z opcją "from scratch", która daje mnóstwo nowych możliwości.
 10. Lubo, wydaje mi się, że rzeczywistość u szewca też byłaby inna, gdyby jednak szył buty. Skoro za podzelowanie gumą i wymianę fleków zapłaciłem u niego 90 zł (standard w Trójmieście za taką usługę to 50-60 zł), to nie wierzę aby uszycie całych pantofli miało kosztować 600. Nijak nie składa mi się to w całość, ale może po prostu brakuje mi wyobraźni 😛
 11. Nie nastawiajcie się, że zamówicie tam buty. Rozmawiałem o tym z szewcem i obecnie już nie ma szans, choćby przez fakt że nie ma na miejscu żadnego cholewkarza.
 12. Dopytałem u Olgi i twierdzą, że darmowa wysyłka obowiązuje także do Polski, nawet przy zakupie jednej koszuli. Jeśli jednak mimo to zamówienie grupowe się odbędzie, to deklaruję się na jedną sztukę.
 13. Zauważyłem, że to zależy od konkretnego produktu. W tegorocznym outlecie zazwyczaj między PLN a EUR nie było dużych różnic, ale zdarzały się pojedyncze produkty, które miały jakby źle przeliczoną cenę, np. niektóre pary spodni wycenione na 79 EUR były w polskim outlecie po ~450 PLN. I żeby nie było, w drugą stronę też się pojawiły pojedyncze przypadki. Np. chino za 29 EUR udało mi się kupić za 74 PLN.
 14. @Żorż Ponimirski z zapachami typowo letnimi jest już tak, że są zazwyczaj mniej trwałe. To już specyfika użytych składników. Z letnią porą kojarzą się przede wszystkim zapachy cytrusowe, zielone ew. niektóre kwiaty (np. neroli, geranium), które ze względu na swoją chemiczną specyfikę, szybciej się ulatniają. Są oczywiście chlubne wyjątki, ale też ich "letniość" jest dyskusyjna (np. wspomniane przez Ciebie Beach Hut, mimo doskonałych parametrów, większość osób, które znam uważa za zbyt duszne i ciężkie na lato). Tym bardziej jeśli dodatkowo zależy Ci, by to był zapach budżetowy. Jeśli Aventus spełnia Twoje oczekiwania, a jednocześnie jest za drogi do codziennego użytku, to możesz sięgnąć po jedną z wielu budżetowych inspiracji tym zapachem np. Al Haramain L'Aventure (które według niektórych ma jeszcze lepsze parametry od Aventusa) albo wspomniana już przez Ciebie Mancera (chociaż ta jest bardziej w typie Aventusa niż podobna do niego).
 15. Czy ktoś tutaj ma może porównanie między marynarką w kroju Soho a dwurzędową Havaną? Soho już od dobrych kilku lat nie ma, Havana wygląda bardzo podobnie, więc zastanawiam się, czy to jest ten sam krój, tylko zmienili nazwę, czy może Havany jakoś istotnie się różnią?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.