Jump to content

Bacio

Użytkownik
 • Content Count

  359
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Bacio last won the day on July 12 2018

Bacio had the most liked content!

Community Reputation

530

About Bacio

 • Rank
  Aktywista
 • Birthday 01/04/1975

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

953 profile views
 1. Ależ to jest "na czasie" już dobre jakieś 150 lat.
 2. Bacio

  Humor

  Może być, ale są wegetarianie, którzy nie jedzą mięsa z przyczyn etycznych (-> cierpienie zwierząt), ale lubią smak i starają się znaleźć podobne smaki bez zabijania. Z drugiej strony jarosze nie jedzą mięsa uznając je za niezdrowe, ale smak lubią. Kupując wegański a'la schabowy mają chociaż namiastkę w smaku tego, czego im jeść nie wolno. Jak nie mogę jechać na koncert Tiny Turner, to chociaż posłucham jej piosenek w wykonaniu lokalnej piosenkarki. Czy lokalna piosenkarka nie może być po prostu lokalną piosenkarką i musi śpiewać piosenki Tiny Turner?
 3. Bacio

  Humor

  Raczej fartuszek hotentocki.
 4. Bacio

  MALA CZARNA

  Ciekawa obserwacja i dosyć zbliżona do moich badań. Ja akurat mam kontakt z paniami sprzątającymi z Ukrainy, którym serwujemy kawę. Moje wnioski - do pewnego poziomu ludzie bez odpowiedniego treningu są w stanie określić kolejność gorsze/lepsze. Ale przy pewnym (wyższym) poziomie jakości każdy wyższy poziom jest odbierany jako zły. Po prostu chyba wszyscy dobrze poruszamy się tylko w zakresie swoich kompetencji i doświadczenia, a wyjście poza to - bardzo często nam nie odpowiada. P.S. Ale miałem też "eksperta", który zwykł pijać wyłącznie espresso prawidłowo robione i nie dopuszczał żadnych innych rozwiązań jak mokka, itp. Dostał "espresso" z rozpuszczalnej Jacobs Millicano i chwalił, że to jest prawdziwe, że czuć te 25 sekund parzenia...
 5. Bacio

  Humor

  A mi się przydają często w pracy... do wyznaczania kątów przenośników, ale już nie będę zanudzał Więc dla formalności dowcip i to nawet nie tak odległy od tematu przewodniego Forum: -------------------------------------------------------------------- Z okazji lata wyciągam z szafy moje ulubione letnie spodenki lniane i wciągam na siebie. No i okazało się, że spodenki letnie... ale tyłek jeszcze nadal zimowy! --------------------------------------------------------------------
 6. Bacio

  MALA CZARNA

  Miałem tę przyjemność. Nie to, żeby była zła, ale wielokrotnie pijałem smaczniejsze "normalne" kawy. Ale z całą pewnością prócz samego ziarna to po drodze są procesy i ludzie, którzy mają wpływ na końcowy smak, a i zapewne także nastawienie pijącego. Więc, bo moim jednym doświadczeniu nie chciałbym generalizować, ale nie będę szukał okazji do wypicia kolejnej.
 7. Wybrałem się w "ciepłe kraje" z kaszkietem z @poszetka.com (tym letnim niebieskim/błękitnym, len+wełna). Przez ten czas byłem zmuszony używać go mocno intensywnie - tj. był regularnie i wielokrotnie moczony w wodzie słonej, wodzie chlorowanej i wystawiany na ostre słońce. Bałem się, czy takie moczenie/suszenie/moczenie/... nie zmieni wymiarów, ale okazuje się, że kaszkiet przeżył to w 100% i sprawdził się rewelacyjnie. Pośród stu kapeluszy słomkowych było nas tylko dwóch kaszkietowców.
 8. Mam wrażenie, że dwukrotnie nie zostałem uznany za potencjalnego klienta.
 9. Chcąc kupić fabrycznie nowego Roleksa (konkretny model) - czy jest sens szukać sklepu w świecie, czy też pierwszy lepszy salon ma takie same ceny jak inne? Nie chodzi mi o zaoszczędzenie 100 zł, ale dla dobrych kilku tysięcy złotych to mogę się nawet przelecieć na weekend gdziekolwiek. Na moich ostatnich wypadach do UK, DE, PL, CH, Fin, to Polska wydaje się najtańsza. Jednak obsługa na lotnisku w Warszawie jest na tak żenującym poziomie, że wydając tam pieniądze czułbym się jakbym akceptował ten stan rzeczy. Więc - gdzie kupić, jak nie na Okęciu?
 10. Bacio

  Historia

  ... chyba, że wnuki, prawnuki nadal korzystają z efektów działań swoich dziadków i pradziadków.
 11. Jest spora obniżka ceny u Yeossal i musiałem, po prostu musiałem...
 12. ... a to dopiero początek wydatków.
 13. Panowie dyskutujecie o eleganckich ubraniach, ale mimo wszystko pozwolę sobie przedstawić czego ja używam na deszcz: Kurtka z kapturem z Marks&Spencer, całkowicie sztuczna. Kosztowała mnie 79 GBP (ok. 350 zł). https://www.marksandspencer.com/hooded-mac-with-stormwear-and-thinsulate/p/p60104255 Jestem z niej bardzo zadowolny.
 14. Ej, @poszetka.com! Jak tylko kupiłem Wasz letni kaszkiet to od razu pogoda w Polsce się zepsuła na dłużej (zimno, mokro) i muszę nadal nosić zimowy. Proszę mi natychmiast poprawić pogodę
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.