Jump to content

me.spoke

Użytkownik
 • Content Count

  119
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by me.spoke

 1. Mam smoking jednorzędowy z rypsowymi, a nie satynowymi klapami i lampasem, a do tego dwa pytania 1. Czy noszenie go z satynowym pasem hiszpańskim i satynową muchą będzie źle wyglądało? (chodzi mi o zdrowy rozsądek, opinia purystów jest taka, że pas ma być z takim wykończeniem jakim są pokryte klapy). 2. Można w ogóle odpuścić pas hiszpański przy spodniach z wysokim stanem? Mam długie nogi i odnoszę wrażenie, że dołożenie pasa bardzo skraca optycznie mój tułów.
 2. ¡Qué vergüenza, un error de este tamaño! Debí haberlo notado antes, gracias por su ayuda
 3. Król Hiszpanii Karol VI Burbon i jego rodzina (na pierwszych trzech zdjęciach tylko małżonka), gdzieniegdzie spodnie przydługie, ale oprócz tego moim zdaniem świetnie się ubiera Edit: kolega @vyvern1 słusznie zauważył, że dyskusja toczy się o Królu Filipie VI, nie o Karolu
 4. Chyba dobrze, że zmieniliśmy optykę z rodzimej na zagraniczną A skoro już wrzucamy zdjęcia Daniela Craiga to ostatnio pokazał się z innym lubianym na Forum celebrytą w miłych dla oka okolicznościach motoryzacyjnych (choć niestety bez Lei Seydoux)
 5. Dzięki kadr wybierał fotograf, być może dlatego że akurat w przypadku portretów lepiej żeby w tle działo się mniej niż więcej
 6. Nie będę udawał, że to z dziś, ale ochłonąwszy ze ślubnych zawirowań pozdrawiam Forum z podróży poślubnej P.S. Żony na zdjęciu nie ma ze względu na mój egoizm, bo cóż, wyglądałbym przy niej biednie
 7. Ja zamówiłem już ładnych kilka krawatów w tym miejscu. Te, które oferują na stronie są wąskie i tak wyprofilowane, że węzeł wygląda mizernie, ale mają mnóstwo tkanin i można zamawiać za małą dopłatą bespoke (różne szerokości, wypełnienia itp). Plusem jest to, że oferują ogromną ilość tkanin (rzadko spotykane grenadyny, kaszmiry itd.). Przeróbek też się podejmują, skracali mój ślubny krawat z EoE i rezultat jest super.
 8. Racja, przy czym bardziej chodzi mi o jakąś prawidłowość niż o ten konkretny produkt, nosilibyście spodnie/blezer w prążek i odpowiednio jakieś stonowane odd jacket/odd pants czy to co do zasady nie może się udać?
 9. Co myślicie o zestawieniu blezera w prążek z jednolitymi spodniami? Istnieje chyba stereotyp że marynarka o takim wzorze zawsze wygląda źle w zestawach koordynowanych (w domyśle jak rozkompletowany garnitur), ale na yooxie jest np. taki blezer Isaia Napoli i strzelam, że taka marka nie sprzedaje ciuchów, których się nie da nosić zgodnie z przeznaczeniem.
 10. Wszystko prawda, ale L-85 dotyczył Stanów Zjednoczonych, a prym w krawiectwie mimo wszystko bezsprzecznie wiedzie Europa. W Wielkiej Brytanii było wprawdzie Utility Clothing, ale nie jestem pewien czy aż tak szczegółowe regulacje dotyczyły ubioru męskiego i czy to rzeczywiście z niedostatków wojennych wynika obecne postrzeganie mniejszej/większej formalności mankietów w spodniach. Ale to już chyba dyskusja na inny wątek
 11. Wydaje mi się że kwestia formalności zakładek i mankietów zależy od przeznaczenia danego ubrania. Pewnie zmieniało się to również wraz z ewolucją KME. Zresztą uważam, że o tym jak wygląda to w dzisiejszych czasach trafnie pisze Simon Crompton z Permanent Style: Generally pleats are more formal than flat fronts, but not much. It’s just because they are something someone is more likely to notice, and associate with smarter tailoring.Cuffs are in theory more casual, as they break up the trouser leg and stop it having a clean, sharp line. On a suit I’d say they are always more casual. However, on chinos or more casual trousers, you could see why someone would consider them more formal, as they are something taken from tailoring. Blogger co prawda współczesny, ale ja się z tym podejściem zgadzam EDIT: zapomniałem z tego wszystkiego podziękować za feedback, co czynię w tym momencie. Forum jak zwykle niezawodne w doradztwie sartorialnym
 12. Zgadzam się, że na pewno lepiej to wygląda, ale manszety odejmują formalności. Nota bene chyba nie wszyscy tak myślą, na starych zdjęciach i ikonografikach widywałem warianty z i bez manszetów. Dzięki mankiety koszuli były tu na maksa wyciągnięte i chowały się przy normalnym poruszaniu, stąd decyzja o skróceniu. No i to właśnie jeden z mankamentów mojej sylwetki, tutaj i tak wyszło bardzo dobrze Ręce z kolei nie były w kieszeniach, przytrzymywałem poły marynarki żeby pokazać więcej spodni, dysproporcję między górą a dołem widać niestety od razu.
 13. @laleczka dzięki za rzeczową odpowiedź, w takim razie to dobrze, że się upierałem żeby poszerzyć spodnie. Zamawiałem już kilka par u krawca i wiem, że w moim przypadku przy dwóch zakładkach jeśli ma być prosty kant i dobra linia bez dysproporcji między górą a dołem to nogawka musi mieć dołem min. 20 cm. Zobaczymy co wyczarują, zapasu nie było wybitnie dużo. Fałda, którą widać na marynarce jest już upięta szpilką i będzie usunięta, o ile zniknie to w MTMie bym się tego nie czepiał (długość całkowitą musieli wydłużyć względem swojego RTW o jakieś 7 cm, więc proporcje i tak dość dobrze uchwycili). Wydaje mi się, że plecy są akceptowalne, garnitur jest na półpodszewce, a tkanina cieńka, więc marszczenia łatwiej się tworzą. Może minimalnie więcej luzu w okolicy górnej części pleców by się przydało żeby trochę wygładzić marszczenia. Co do Zacka to i tak ciężko o ładniejsze rzeczy RTW na naszym rynku, ale nie mają rozmiarówki na wysokich, nad czym boleję. MTM u nich jest mało rozbudowany i podejrzewam, że rzadziej wykonują takie zamówienia, stąd może małe niedociągnięcia. In plus jest to, że są otwarci na sugestie (przynajmniej ci ekspedienci, z którymi miałem do czynienia). No i na ostatnią chwilę uratowali mnie przed pójściem do ślubu w skiepszczonym gdzie indziej garniturze
 14. Zamówiłem u Zacka garnitur MTM na mój ślub i muszę ich pochwalić za szybkość realizacji i obsługę (ze względu na różne perypetie z mojej strony zobowiązali się, że garnitur uszyją w 6 tygodni, a był gotowy już po 4). W zasadzie jedyny problem jest ze spodniami, prosiłem o nogawkę o szerokości 20 cm, ta ma pewnie koło 18,5 i spodnie źle się układają. Kazałem poszerzyć od połowy uda w dół, trochę materiału będzie zebrane wokół bioder, spodnie będą skrócone, a od wewnętrznej strony prawej nogawki zniknie naddatek materiału, który się uwypuklał w okolicy kroku. Czy Waszym zdaniem można zrobić coś jeszcze? Marynarka jest chyba okej, skracam rękawy o 1 cm, fałda poznańska też ma zniknąć. Wszelkie sugestie mile widziane, szczególnie w stosunku do spodni dzięki z góry.
 15. Na moje oko jest po prostu za szeroko. Nie wiem czy właśnie o tym mówisz, ale poduszka wyraźnie wystaje poza Twoją linię ramion.
 16. Działa trochę dłużej i sam kupiłem sobie tam kamizelkę POW, którą bardzo lubię. Wymagała trochę przeróbek żeby leżeć dobrze, ale o dziwo dobrze się sprawdza nawet w zestawach a la ślubnych, w casualu też.
 17. Jeśli taka jest konwencja wesela to dla mnie bardzo fajny zestaw. Krawat może moim zdaniem być np. w pasy regimental, może coś z fakturą (grenadyna?, jedwab z lnem?) https://zackroman.com/pl/p/Krawat-z-grenadyny-fina-bordowy-regimental/957
 18. Po tej dyskusji trochę się boję pisać tu pierwszy post, ale liczę że mimo wyeksponowania bielizny w postaci szelek i koszuli trafiłem w dobre miejsce
 19. Prawda, ale to obecnie przypadłość wielu firm (SuSu też nie jest wyjątkiem niestety). Może coś uda się znaleźć w szerszym fasonie (polecam outlety).
 20. Rozważ jeszcze Albione, można tam dorwać garnitur za 1200-1400 zł, a moim zdaniem wykonanie dużo lepsze niż Vistuli/Bytomia. Kupiłem tam mój pierwszy akceptowalny garnitur i nosi się już kilka lat bez kłopotów, oprócz "nowoczesnych" propozycji slim mieli też modele z bardziej klasycznymi proporcjami (na stronie nie mają wszystkiego).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.