Jump to content

n0claf

Użytkownik
 • Content Count

  76
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

22

About n0claf

 • Rank
  Zwykły

Recent Profile Visitors

390 profile views
 1. n0claf

  Marka crownhill shoes

  Chyba sam sobie odpowiedziałeś czemu zostałeś "zlany" - co więcej Poszetka Ci miała odpisać? Oni z doświadczenia też wiedza, "że różnie to bywa". A na przykład konsultanci z supportu Meermina (czyli ludzie od producenta) po podaniu dokładnych wymiarów stóp podawali mi za każdym razem inny rozmiar - a pytałem zawsze o te same buty. Zamów jedną parę, ostrożnie przymierz i w razie czego zwróć. Bo jak sam słusznie zauważyłeś - różnie to bywa. Wobec Poszetki też by się przydało trochę wyrozumiałości.
 2. n0claf

  Co mam dziś casualowego na sobie

  O nie, marynarka do jeansów (w dodatku z podwiniętymi nogawkami) i oxfordów... Nie wiem jak niektórzy to przeżyją.
 3. n0claf

  Kurtka przeciwdeszczowa

  Skoro już tak dosłownie traktujemy opisy działów. Może po prostu trzeba trochę przebudować forum. Albo wyjść trochę poza schemat.
 4. n0claf

  Kurtka przeciwdeszczowa

  @Zajac Poziomka Nie wiem po co w to dalej brniesz, ale cóż. @pi_senny celnie podsumował temat garnituru i M65.
 5. n0claf

  Kurtka przeciwdeszczowa

  @Zajac Poziomka Autor tematu nigdzie nie napisał (a przynajmniej nie zauważyłem), że chce tą kurtką przykrywać garnitur czy zestaw koordynowany. Wspomniał o marynarce, którą równie dobrze może zakładać do jeansów. M65 w takim zestawie się sprawdzi. Zresztą spójrz na kurtkę zalinkowaną przez autora. Jest to kurtka typu field jacket. Jeśli ma wydać na kurtkę od CT 600 zł, to już lepiej jeśli zainwestuje te 600 zł w oryginalną kurtkę od Alpha Industries albo w kontrakt w stanie mint (chociaż nie wiem w jakiej cenie są teraz, jakiś czas temu za tyle dało się znaleźć ładny egzemplarz).
 6. n0claf

  Kurtka przeciwdeszczowa

  Nie twierdze, że jest. Twierdzę tylko, że nie straci koloru po pierwszej ulewie, a tego jak widać oczekuje autor tematu: A co do M65 - to najlepiej szukać kontraktu w stanie mint albo zbliżonym.
 7. n0claf

  Kurtka przeciwdeszczowa

  Moja pierwsza myśl. Tym bardziej gdy zobaczyłem kurtkę z linku autora tematu.
 8. n0claf

  Buty, trochę taniej

  15€ drożej masz Crownhille. Ale o porównanie jakości mnie nie pytaj.
 9. @adamW Pomieszczenie faktycznie bardzo ładne, ale ja mam pytanie odnośnie okularów - co to za oprawki?
 10. Tak ogółem to z kilkumiesięcznych obserwacji ludzi próbujących wepchnąć walizki do tego "koszyka" do pomiaru od Wizzaira albo Ryanaira - jeśli coś na podręczny do low-costa, to tylko coś w miarę plastycznego. Torba, plecak. Jak twarda walizka to tylko co do centymetra wymierzona. Z plecaka/torby w razie czego wyciągniesz trzy swetry, założysz na siebie i pójdziesz dalej.
 11. Podobnie te wszystkie "free gate bags" od Ryanair, które idą "pod pokład". Na naklejce, którą przykleja gate agent jest wyraźnie napisane żeby wyciągnąć wszystkie wartościowe przedmioty + urządzenia zawierające baterie. Tak samo ustnie powtarza się to pasażerom. Myślisz, że ktoś się tym przejmuje? A weryfikacja zawartości jest niemożliwa z poziomu gate'u.
 12. W zasadzie to agent handlingowy/check-in agent świadczący usługi dla LOT Cię o to pyta. Tak, jestem pewny, że coś takiego istnieje. Z trzy lata temu przepisy dla towarów niebezpiecznych były inne, dwa lata temu już na pewno nie można było przewozić laptopów, power banków, innych urządzeń tego typu w rejestrowanym - zaostrzyli przepisy. Wszystko musi być w podręcznym, bo w kabinie Ty i personel pokładowy macie możliwość zareagowania na zapłon. Sprawa cholernie ważna, a jak widać nie każdy o tym wie - te baterie stanowią prawdziwe zagrożenie dla bezpieczeństwa. Tak samo pamiętam aferę związaną z samozapłonem Galaxy Note (2-3 lata temu). Obecność tego urządzenia na pokładzie musiała być zgłaszana personelowi pokładowemu, a sam telefon musiał być wyłączony żeby przypadkiem się nie zaczął nagrzewać.
 13. Laptop (jak i inne urządzenia zawierające baterie) nie może znaleźć się w bagażu rejestrowanym. Chyba, że pisząc "laptop powędruje do walizki" masz na myśli cały czas bagaż podręczny. Generalnie nic z elektroniki nie pchałbym do rejestrowanego. Tak samo gdy agent handlingowy określi bagaż podręczny jako free gate bag - wyciągać wszystkie cenne i delikatne przedmioty.
 14. n0claf

  Buty, trochę taniej

  ^Dlaczego zatem ukrywane/usuwane są linki do używanych-nieużywanych-ewentualnie mało używanych butów, które mogłyby spokojnie posłużyć komuś bo są właśnie raz mierzone? Ludzie nie mają oporu by kupić używaną koszulę lnianą, ale buty lekko używane/przymierzone są już "niefajne" - a po poddaniu ich ozonowaniu nie stanowią większego zagrożenia niż ta koszula.
 15. "Normalne" Mango też ma darmowy zwrot przez DHL w Żabce.
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.