Jump to content

blekit

Użytkownik
 • Content Count

  2,417
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  156

Everything posted by blekit

 1. Pasują do garnituru, pasują do dżinsów [emoji4] TLB Mallorca
 2. blekit

  Camiceria Olga Milano

  Z tego co tutaj jest napisane wynika, że koszule T&A są dostosowane wymiarowo do kurczenia się materiału po praniu, ale również że że samo kurczenie po kilku pierwszych praniach jest normalną cechą bawełny wysokiej jakości.
 3. Po dwóch miesiącach bez fryzjera. Cieszę się, że ten mroczny czas już za mną
 4. Mała korekta - loafersy są w rozmiarze 9.5UK. Normalnie noszę 10UK i w tym rozmiarze mam zdecydowaną większość butów. Oksfordy Patine są jedną z czterech par w rozmiarze 10.5UK. Teraz wziąłbym jednak standardowy rozmiar - swoje muszę nosić z wkładką, inaczej mam za dużo przestrzeni nad stopą i buty mnie obcierają. Obie pary Patine są w tęgości F.
 5. Przez ostatnich kilka tygodni to są moje buty pierwszego wyboru. Co prawda najczęściej wychodzę do osiedlowych warzywniaków, ale parę dalszych spacerów też zaliczyły. Jestem zadowolony z dopasowania (pół rozmiaru mniejsze od oksfordów), a także z tego jak się złamały i dopasowały do stopy. Myślę, że w swojej cenie buty Patine prezentują naprawdę bardzo fajną jakość.
 6. Marzec, jeszcze bez maseczek
 7. @Stormont ja wysyłałem buty do naprawy. Z mojego doświadczenia trzeba być cierpliwym i dzwonić do skutku. Jak się połączysz to powinno być już z górki. Na maile ostatnio nie odpowiadają, udało mi się dostać odpowiedź na jedno pytanie zadane za pośrednictwem Instagrama.
 8. @Midlife-Crisis - osobiście nie sądzę, żeby to koszula była tutaj problemem ani żeby jej zmiana mogła coś poprawić. Krawat ma żółto/zielono/fioletowe medaliony i w teorii to miało zagrać z zielonymi i żółtymi akcentami poszetki, ale patrząc na zdjęcia nie widzę tego w praktyce Trzeba było chyba do końca pójść w brązowo/czerwoną paletę
 9. A zapowiadała się taka piękna wiosna... Retrospektywnie - chyba inna poszetka lepiej by tutaj zagrała.
 10. Pytanie jest trochę podchwytliwe, bo ja osobiście jestem zdecydowanie na nie. Ale teraz nie za często jest okazja ubrać coś bardziej formalnego, a ja lubię czasem odkurzyć ulubione pary i zabrać je na powietrze - nawet jeśli to szybka rundka po osiedlowych sklepikach
 11. Czarne buty w bardziej casualowym otoczeniu - yay or nay? [emoji4] TLB Mallorca
 12. Maseczka z tego sezonu, kurtka z poprzedniego Rzecz typowo casualowa, a takich zestawów raczej nie wrzucam, nie jestem pewien ale pierwszy raz ją tutaj pokazuję.
 13. Miałem safari zanim to było modne [emoji6]
 14. [mention]Midlife-Crisis [/mention], [mention]Zajac Poziomka [/mention]- jaki przebieg mają Wasze koszule? Ja parę koszul musiałem zutylizować z uwagi na stan kołnierzyka, kilka z uwagi na trwałe przebarwienia materiału pod pachami, a jeszcze kilka innych, najbardziej dopasowanych, zaliczyło rozdarcie tkaniny przy guziku (na szczęście w klatce a nie w talii [emoji16]), ale jeszcze nie zdarzyło mi się zaobserwować przetarć mankietów. U mnie w rotacji jest regularnie koło 30-40 egzemplarzy, najstarsze mają pewnie ponad 8 lat. I raczej nie są to w większości szczególnie wysokiej jakości produkty (przewazają CT, Osovski, kilka SuSu i MTM od Olgi i Macaroniego). Zastanawia mnie, co może powodować takie różnice?
 15. @kamilp to proste - kwestia komfortu. Garnitury SuSu może i wyglądają na mnie dobrze, kiedy stoję bez ruchu w pozie robota, ale mają swoje mankamenty w codziennym użytkowaniu (za ciasne spodnie, za bardzo taliowane marynarki, etc.), których nie mają rzeczy szyte na miarę. A ja już jestem w wieku, w którym poczucie komfortu wygrywa z pogonią za super dopasowaniem Poza tym pewne stylistyczne cechy powszechne w SuSu moim zdaniem są nieoptymalne dla mojej sylwetki (naturalne ramiona bez żadnego wypełnienia, długość marynarek w rozmiarówce regularnej) - w zamówieniach bespoke mam możliwość ich korekty.
 16. blekit

  Yohei Fukuda - Tokyo

  Yohei Fukuda to dla mnie uosobienie terminu "shoe porn" Split-toe derby, lotniki i granatowe/czarne longwingi są cudowne.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.