Jump to content

Karol Mateusz

Użytkownik
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14

About Karol Mateusz

 • Rank
  Zwykły

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Karol Mateusz

  Jakie buty mam dziś na sobie

  Nie wszystko złoto, co się świeci.
 2. Karol Mateusz

  Jakie buty mam dziś na sobie

  Dobre, bo polskie
 3. Karol Mateusz

  Suit Supply

  Słusznie - czyli łamią prawo System powinien zakazać kupna tych produktów. Wtedy mogliby się obronić tym, że nie wysyłają z outletu do innych krajów.
 4. Karol Mateusz

  Suit Supply

  A geoblocking JUŻ jest nielegalny?
 5. Karol Mateusz

  Suit Supply

  Ile zazwyczaj outlet (w USA) jest otwarty? tydzień czy krócej? rok temu chyba był nawet z 10 dni może i potem go zamknęli chyba na kilka dni zanim otworzyli w UE.
 6. Na szczęście! Prawo autorskie w ogóle odpłynęło i podejście do niego również, co pokazuje dyskusja w tym wątku. W czasach świetności muzyki klasycznej wszyscy kompozytorzy "zżynali" od siebie, inspirowali się, kopiowali. W wieku XX, gdy weszła grupa kasa i przemysłowa produkcja muzyki, nagle twórcy zaczęli "zastrzegać" utwory. Pod wpływem wytwórni muzycznych, które potem na siebie brały prawa autorskie i robiły na nich miliony - na te miliony pracowały aparaty państwowe ścigającej piratów. Dopiero Internet złamał ten chory model. Niestety to złe podejście rozeszło się także na pokrewne dziedziny i stąd twierdzenia, jakoby krawiec mógł być właścicielem wykonanej czynności pomiarowej na kliencie.
 7. Nie ma nic prawnie nagannego w kopiowaniu miary konkretnej koszuli. Moim zdaniem moralnego również nie, ale moralność to kwestia subiektywna. Wszystkim tym, którzy twierdzą, że jest inaczej proponuję eksperyment myślowy - wyobraźcie sobie, że od każdej marynarki, każdych spodni, każdego krawata i każdej koszuli musieli byście płacić tantiemy za każdorazowe użytkowanie temu, kto po raz pierwszy zaprojektował koszulę, spodnie, marynarkę itd. Zapewniam Was, że włożył w to więcej twórczej pracy aniżeli krawiec, który kopiuje ideę koszuli, marynarki itd., a następnie dopasowuje ją do czyjegoś ciała. To samo z butami - naprawdę uważacie, że moralnie słusznie byłoby płacenie tantiem spadkobiercom projektanta pierwszych oxfordów?
 8. Karol Mateusz

  Suit Supply

  Dzięki za cynk! Wychodzi na to, że Polska zbiera owoce wysokiej liczby zwrotów...
 9. Karol Mateusz

  Suit Supply

  Czy można prosić o linki do yooxa z takimi marynarkami i garniturami jak SS?
 10. Karol Mateusz

  Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady

  Gdyby wełna w skarpetkach była w stanie zachowywać swoje właściwości po zabawie w pralce, to już dawno mielibyśmy wełniane marynarki na których nie ma napisu "dry clean only"
 11. Karol Mateusz

  Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady

  Salmonelli może nie, ale już Gronkowiec bardzo lubi, gdy pierzecie go w 30 stopniach. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4672060/
 12. Karol Mateusz

  Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady

  Ponoć cykl higieniczny w praniu lepiej zabija bakterie przy wyższych temperaturach.
 13. Karol Mateusz

  Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady

  Po siłowni/bieganiu/wysiłku koszulkę, spodenki i bieliznę też na 30 stopniach?
 14. Karol Mateusz

  Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady

  Pranie skarpet w 30 stopniach to barbarzyństwo Dla mnie zejście do 50 stopni to już kompromis. Z tego też względu unikam drogich skarpet. Higiena jest najważniejsza.
 15. Karol Mateusz

  [Polska] Bytom

  A tak na pierwszy rzut oka wyglądają wytrzymale? Jakiś czas temu byłem tak zadowolony z koszul lnianych Mango. A potem rozczarowało mnie to, że rozrywają się po kilku praniach.
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.