Jump to content

De Lasalle

Użytkownik
 • Content Count

  247
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

De Lasalle last won the day on July 18 2018

De Lasalle had the most liked content!

Community Reputation

252

1 Follower

About De Lasalle

 • Rank
  Aktywista

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. De Lasalle

  Löf & Tung

  Mam jedynie dwie pary loafersów, obie pokazane w tym wątku. Pierwsze z nich to najwygodniejsze but GYW jakie mam, a chodzę dużo. Ładnie się starzeją, wnętrze się nie zdziera, choć są domyślnymi butami do założenia nawet do sklepu. Drugie maja pierwsze wyjście dopiero przed sobą, ale wyglądają pięknie. Wykonanie jest bez zastrzeżeń, a sama konstrukcja buta, jak sprawdziłem, bardzo miękka (mam w zwyczaju przed pierwszym wyjściem w każdej nowej parze ugniatać sztywną kulę pięty, żeby ją zmiękczyć, nie lubię się męczyć). Muszę powiedzieć, że nieoczekiwanie i wbrew sobie kupiłem wyścigówki w stylu C&J Merton, choć zawsze wolałem bardziej stateczne kopyta, ale się polubiliśmy. Polecam, ja już pozostanę raczej przy C&J i L&T, innych producentów sobie daruję.
 2. Z cyklu jak powinny starzeć się buty. C&J Grasmere (C&J>Meermin)
 3. Kupisz, przetniesz nożyczkami na pół i masz dwa krawaty w cenie jednego.
 4. Rozpatrujemy problemy mieszkańców pierwszego świata, jak widzę.
 5. Farbowałem jedne spodnie na ciemny brąz, a że miałem dwie pary beżowych - a zatem bezużytecznych sznurówek, to wrzuciłem je do pralki. Umknęło mi, że ich skład to 50/50 plastik z czymś naturalnym i mam teraz dandy sznurówki po zajechaniu fabrycznych
 6. I czy śpi z butami, czy woli raczej oszczędzać na kosmetykach do obuwia. Ok, wrócę z roboty i zaspokoję ogólną ciekawość zdjęciami kilku par, które są w służbie dłużej, może ujdzie mi płazem podejrzenie maltretowania obuwia.
 7. Zgadzać się nie musisz, mnie bardziej interesuje, czy ten bubel da się naprawić. Nie wiem tylko, na jakiej podstawie próbujesz mi wmówić nieumiejętne użytkowanie butów. Widzisz, od lat chodzę w podobnym obuwiu GW (lepszym niż Florenshaimy z TK Maxxa) i jedynie z tym producentem mam problemy. Sugerujesz, że mniej umiejętnie chodzę po chodnikach akurat w Meerminach? Rzecz w tym, że cholewka akurat z podłożem nie ma kontaktu. Pomijając nieistotne rozważania o kilkuletnich Skodach, dowód anegdotyczny pt. "mam kilka Meerminów i oceniam je bardzo dobrze" nie wyklucza tego, że w mojej parze, w wyniku wadliwej konstrukcji buta, pękły szwy w najbardziej newralgicznym miejscu. Podobnie jak nie wyjaśnia czemu w innej niemal od razu odpadł czubek podeszwy (kiedyś tu w wątku wrzucałem zdjęcia). Rzecz jasna, dostrzegam generalnie dobre opinie o Meerminach na forum. Ja po prostu o swoich doświadczeniach z producentem nis jestem w stanie powiedzieć nic dobrego.
 8. Nie, buty mają wadliwą konstrukcję. Całkowicie naturalne dla buta napięcia spowodowane jego zginaniem podczas chodzenia rozsadziły szwy longwinga. Buty mają kilka lat, ale w zasadzie jeden sezon były intensywnie użytkowane w warunkach polskiej jesieni i zimy. Werdykt - na woły robocze Meermin na gumie się nie nadaje. Meermin to Meermin, IMO w podstawowej wersji to budżetowy but i to widać po obu moich parach. Skóra cholewki jest bardzo fajna, ale jakość szycia (druga para zaczyna się rozszczelniać na pięcie), tandetne gumowe podeszwy i nietrwałość skóry wewnątrz sprawiają, że się nie zdecyduję na kolejną parę. Ps: obie pary kupione około 2013-14.
 9. Zginać stopy wystarczy, żeby je tak zajechać 😕
 10. Gdzie mógłbym to naprawić? Najlepiej w Warszwie, usługi gwarancyjne Meermina przerabiałem z inną parą i tego błędu nie powtórzę. Ps. tak mogą wyglądać Wasze buty tej marki po pierwszym sezonie, o ile wcześniej nie odpadnie gumowa podeszwa
 11. TM unikam, sparzyłem się na koszulach z ich wszywkami bodaj od SuSu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.