Jump to content

Piotr B

Użytkownik
 • Content Count

  63
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Piotr B last won the day on May 1

Piotr B had the most liked content!

Community Reputation

403

About Piotr B

 • Rank
  Zwykły

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Gdańsk - Île-de-France

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak każdego roku pracownia jest przez miesiąc nieczynna na przełomie lipca i sierpnia. Pan Tadeusz wraca z urlopu w trzecim tygodniu sierpnia.
 2. Zauważyłem, że polo o składzie 97% bawełny i 3% elastanu najmniej rozciągają się po praniu i ich faktura jest o wiele gładsza niż tych z samej bawełny. Mogę to odnieść do co najmniej 5 marek, więc kupując przez internet w tym przypadku skład mówi bardzo dużo. W sprawie polo Loro Piany pamiętam, że krój regular był szerszy w biodrach niż w klatce piersiowej. Dziwnie się układała. Połączono bawełnę z kaszmirem. O ile pamiętam kaszmiru było 5 lub 7%. Rozwiązanie sprawdza się dobrze w cieplejszych koszulach z długim rekawem, ale w polo było zbyt gorąco. Rozczarowałem się co do polo Loro Piany, podobnie jak do ich butów, w tkaninach są bardzo dobrzy i przy nich zostanę.
 3. W zeszłym roku przy okazji wypowiedziałem się na temat Małej Szwalni w tym temacie Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi w odpowiedzi na zapytanie o to miejsce. Parę dni temu dostałem od własciciela pw, w której próbował wpłynąć na mnie, żebym swoją opinię usunął. Moje pośrednie, ale w pełni sprawdzone doświadczenia z tym zakładem są jednoznacznie negatywne. Zresztą nie tylko moje, gdy się poczyta ten temat. Nie poruszałbym sprawy tego zakładu, gdyby nie wiadomość od właściciela pokazująca jego podejście.
 4. @mayor Uzupełnię jeszcze, że buty PS od pierwszego włożenia wyglądają bardzo słabo dla obserwatora z boku i takiego nieprzywiązującego wagi do butów i nieznającego się na nich. Dziś ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem je w Vitkacu na poziomie -1. Na początku w ogóle nie myślałem, że to buty PS. Wziąłem je do ręki z powodu tego jak bardzo niekorzystnie wyglądały w otoczeniu wszystkich innych tam par, nawet w porównaniu do najtańszych i przecenionych Bally lub Armaniego. @De Lasalle Nie posługuje się polskim na co dzień. Korzystałem z rozumienia tego określenia w znaczeniu podobnym do spółka przewartościowana.
 5. Jeżeli ktoś nosił proszę o podzielenie się opinią na temat koszul Khakis i Barba Napoli.
 6. Z moich doświadczeń mogę dodać, że 3 sztuki JS, które nosiłem bardzo szybko rozciagnęły się nad dolnym ściagaczem. Wyglądało to bardzo nieestetycznie. Niektóre modele Penguin wyglądają nieźle. Są w miarę cienkie, ale za to delikatne, kołnierzyk trzyma formę. Ktoś może podzielić się swoimi doświadczeniami z Penguin?
 7. To miks czarnego, burgundu, śliwki i fioletu. Przy różnym świetle różnie oddają kolor. Tak jak piszesz, chyba 6 lub 7 lat temu Santoni zrobił model, który był czarny, a w bardzo dużym słońcu miał taką poświatę burgundu i im większe światło słoneczne ten burgund był coraz ostrzejszy. Burgund wyglądał jakby fluorescencyjnie, bardziej ze względu na swoją barwę dość wyraźną niż na blask. Buty wtedy kupiłem całkiem przypadkiem w całkiem niepozornym outlecie Sarravalle na drodze z Mediolanu do Genui. Buty były w stanie fabrycznym i chyba tam trafiły ze względu na eksperymenty producenta z barwieniem. Warto to miejsce przy okazji odwiedzić, bo trafia tam często wiele prototypów, które są prezentowane na trunkshows jako modele dla późniejszych zamówień mto.
 8. W sklepach stacjonarnych Klasycznebuty w Gdańsku i Warszawie pojawiły się dwie pary (UK 7 i 7,5) Carlosów produkowane przez fabrykę raz na rok w ilości kilku par i rozsyłane do największych dystrybutorów mających sklepy stacjonarne. Butów nie ma na stronie, kolor to jasny brąz, oksfordy, całkiem oryginalny wygląd i linia, ale jednocześnie bez udziwnień, niewielkie brogowanie.
 9. Gdyby ktoś szukał informacji na forum o tym producencie. Zamówiłem kiedyś 2 pary przy okazji większego zamówienia z UK crockettów. Jakościowo bardzo słabo, skóra korygowana na poziomie gino rossi lub nawet gorzej, dość nieprecyzyjne wykonanie. Kilka dni temu ponowiłem próbę przy okazji kolejnego zamówienia i jakość w innych modelach PS także pozostawia wiele do życzenia. Nie pisałbym o tej marce, gdyby ceny jej butów nie oscylowały w granicach 350-200 funtów i nie były sprzedawane przez sklepy oferujące sprawdzonych brytyjskich producentów.
 10. Całkiem ciekawy kolor uzyskał Santoni w nowym modelu monków, trochę inaczej też umieścił klamry.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.