Jump to content

Grafa

Użytkownik
 • Content Count

  167
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Grafa

 1. Grafa

  Jakie buty mam dziś na sobie

  AS z pojedynczą klamrą. Złote, a skromne.
 2. Grafa

  Kurtka przeciwdeszczowa

  @Ekscelencja, w przedziale 400-600 zł możesz kupić na allegro albo innym ebaju nowego, woskowanego barboura .
 3. Grafa

  Wyblakłe zamszowe buty

  Nie.
 4. Gdybym się zastanawiał, który kupić, to by oznaczało, że stać mnie na kupno tego drogiego i ten właśnie prawdopodobnie bym wybrał. Na pewno nie kupiłbym podróbki (zegarek z logo oryginału), ale nie czułbym żadnego dyskomfortu nosząc homara. W podróbkach najważniejszy jest napis, w homarze wzór zegarka. Bez widocznego logo na mieście się nie poszpanuje. @Krzysiek_W, bardzo ładny zegarek.
 5. Grafa

  Marka Cheaney, Imperial Collection

  Cheaney hythe, mahogany grain, czyli groszkowane oxfordy na kopycie 175F. Wydają się być szerokie, ale takie nie są. Fabryka sugerowała, że powinienem wziąć taki sam rozmiar, jaki noszę w butach o tęgości G. I nie była to dobra rada, ponieważ buty są za wąskie i za krótkie o pół rozmiaru. Moim zdaniem to kopyto odpowiada 325 E C&J.
 6. Wybrałbym B, ale niekoniecznie z mankietem.
 7. @Cineos, prałem kurtkę w pralce, program delikatne, bez płynu. Mokrą kurtkę rozłożyłem na płasko na suszarce.
 8. Grafa

  Co mam dziś na sobie

  Gdyby jegomość w butach moreschi przyjechał do Polski trochę wcześniej i oglądałby dziennik, to od pani Szczepkowskiej dowiedziałby się, że komunizm skończył się 4 czerwca 1989 r. Poza tym komuniści to raczej zabierali niż sprzedawali.
 9. Grafa

  Jakie buty mam dziś na sobie

  Koniakowe herring gladstone II po tuningu u mistrza. @arsen, dzięki.
 10. Grafa

  MALA CZARNA

  Kawa z młynka żarnowego jest zmielona, a z ostrzowego posiekana. W tym drugim przypadku ziarna są pocięte na różne kawałki i jest dużo pyłu kawowego. Poza tym podczas ciachania wytwarza się wysoka temperatura, która wypuszcza aromat w świat. Moim zdaniem kawa z żarnowego jest zdecydowanie lepsza, cokolwiek to znaczy.
 11. Grafa

  Marynarka bez konstrukcji.

  Wręcz przeciwnie, na szczęście. W dziale bespoke dyskutujemy o zagadnieniach związanych z szyciem na miarę, a o cenę najlepiej zapytać krawca, który podejmie się Twojego zlecenia.
 12. Grafa

  MALA CZARNA

  @Żorż Ponimirski, ekspres to fizyka, nie filozofia. Wystarczy ustawić ciśnienie i temperaturę wody pod własne upodobania. @xkoziol, u nas w biurze mamy nespresso. Kapsułki ristretto i dharkan schodzą najszybciej. Całkiem dobra kawa.
 13. Grafa

  MALA CZARNA

  Dobry młynek (może być ręczny), ekspres może być przeciętny, kawa jaką lubisz, trochę cierpliwości i masz wszystko, co jest potrzebne do zrobienia kawy z Włoch. Chyba, że chodzi jednak o tę szatynkę.
 14. @olin, liddesdale jest cienka, noszę ją przy temperaturach powyżej 10 stopni. Poniżej 10 zakładam ashby.
 15. Grafa

  Alfred Sargent

  Może być cherry, mahogany, medium brown i jeszcze wiele innych odcieni. Ja smaruję mahogany (kupiłem wcześniej do bordowych yanko), a buty są nadal brązowe. Uważam, że nie ma większego sensu idealnego dopasowywania odcieni kremu (pasty tym bardziej) do koloru butów.
 16. Nie mam skarpet patine, ale ze wszystkich marek, które posiadam, kupowałem rozmiar (przedział) większe niż rozmiar butów. Po praniu w temperaturze 30, 40 stopni, skarpety zmniejszały się do mojego rozmiaru.
 17. Przy oddawaniu spodni do krawca przymierzam je i wspólnie ustalamy, co zrobić, żeby dobrze leżały. Przy odbiorze przymierzam spodnie i jeśli obaj jesteśmy zadowoleni, zabieram je do domu. Czasem zdarza się niewielka korekta, za którą nie płacę dodatkowo.
 18. Grafa

  Podcasty

  @sinis, polecam podcasty na tok fm. W szczególności audycje Off Czarek, prowadzone przez Cezarego Łasiczkę. Zawsze jest znakomicie przygotowany do rozmowy, a spectrum tematów, mam wrażenie, nieograniczone.
 19. Grafa

  Przeróbka trampek

  Myślę, że to nie jest kopyto dla Ciebie. Jednak z zaciekawieniem będę śledził realizację projektu, pomimo że zdecydowanie wykracza poza granice zdrowego rozsądku, a może właśnie dlatego.
 20. Grafa

  [Skoczów] - Polkap

  @nynu, szary dagmar na beżowej kapie.
 21. Grafa

  Alfred Sargent

  @bratdominik, Zamawiałem monki dla J. Crew 87 F rozmiar 7,5 UK.
 22. Grafa

  Alfred Sargent

  Dla kopyt 87 F i 99 DX rozmiar 8,5 UK odpowiada 9 US. Co ciekawe, na moich monkach dla JC wybite są rozmiary UK i US.
 23. Grafa

  Alfred Sargent

  87 F jest krótsze, węższe i ma mniej miejsca nad palcami niż 960 G i 962 G od Yanko. Mam buty na tych kopytach w rozmiarze 7,5 UK, ale teraz brałbym 87 F UK pół rozmiaru większe.
 24. Grafa

  Producenci, marki butów - Crockett & Jones

  @Bartek 00, na mnie swansea (skórzana podeszwa) też były trochę za ciasne. Pembroke w tym samym rozmiarze były dobre.
 25. Grafa

  Trickers

  Trickers Kensington w kolorze ciemnej czekolady. Kopyto F, ale bardzo komfortowe dla szerszych stóp.
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.