Jump to content
Guest Nereusz

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi

Recommended Posts

Czy miał ktoś może do czynienia z butami Alfred Sargent wykonanymi ze skóry opisanej jako WEATHER TUFF?

Jakich kosmetyków używać do pielęgnacji?

Skóra jest matowa, pokryta woskiem albo silikonem...

20190328_133022.thumb.jpg.1199accf028cf7dbeb6744fe712a72f7.jpg

W internecie twierdzą, że ta skóra jest nasączana silikonem i raczej stosowana w przypadku trekkingowych trepów. Ciekawy przypadek.

Kupiłem białe sneakersy gdzie skóra z boku buta wygląda tak. Wygląda na cienką...

2i0zprb.jpg

11 minut temu, adamW napisał:

Mialem to samo w takich sneakersach. Czy to H&M Premium?

Prawie,

Tommy Hilfiger z ceną wyjściową bodaj 650zł...

Czyli cienka budżetowa skóra?

Potrzebuję kupić dwurzędową marynarkę na ciepły klimat, więc zapewne będzie to len. Nie wiem ile (i jakie?) może być dodatków do lnu, aby to cały czas było akceptowalne na temperatury 30+°C.

Na szybko znalazłem, które oferowane są właśnie "gdy jest ciepło", np.:

a. 62% len + 37% wiskoza + 1% elastan

b. 70% wełna + 17% jedwab + 13% len

c. 100% len

Oczywiście, to skrajne znaleziska, ale interesuje mnie: jaki jest rozsądnie dopuszczalny skład na klimat bliski tropikom?

@Bacio,

nie ma komisji 'dopuszczającej' tkaniny do użytkowania w poszczególnych strefach klimatycznych...

Skład nie jest gwarantem komfortu termicznego (bywają lny tak ciasno tkane, że mają 'oddychalność' na poziomie bawełny i wełny z luźnym splotem, których praktycznie nie czujesz na 'grzbiecie'.

Ponadto (i to jest moim zdaniem kluczowe), każdy z nas ma inną tolerancję na temperatury i podczas gdy jeden bez problemu wytrzyma w garniturze ze zwykłej wełny czesankowej, drugiego obleją poty w garniturze z lekkiego lnu.  

• Upvote 7

Testowałem w czasie dużych upałów (ok. 35 st. C) marynarki z wełny i lnu. Obie tkane luźno. Poziom cenowy marynarki z wełny kilkukrotnie przewyższał poziom lnu (Mango). Poza różnicą w wyglądzie (len bardziej pomięty) innych różnic - np. komfort cieplny - nie zauważyłem. Ta budżetowa z Mango ma splot jak fresco, ale to chyba typowe dla letnich tkanin. 

IMG_20190329_100416.jpg

• Upvote 1

4 godziny temu, JakubER napisał:

Dobry wieczór,

muszę przeszyć nowe gziki do poniższej marynarki - tym razem bez logo. Jakieś sugestie odnośnie kolorystyki/materiału? Będę wdzięczny za każdą fachową uwagę ze strony szanownych Forumowiczów.

https://vistula.pl/marynarka-rl-sagres-vistula

Pozdrawiam

JR

IMO szare w kolorze marynarki będą odpowiednie. Ew ciemniejsze szare. Nie jestem fanem czarnych do takiej tkaniny.

Praktyczne pytanie do użytkowników kapeluszy: czy najbardziej typowe kapelusze Panama Fedora o rondzie 6 cm skutecznie osłaniają kark przed słońcem?

Tak. Oczywiście z wyjątkiem dwóch pór dnia: krótko po wschodzie słońca i przed zachodem, ale wtedy wystarczy pamiętać, by nie zwracać się tyłem w jego stronę. 

W dniu 26.03.2019 o 12:25, xkoziol napisał:

Kto "stoi" za atelier PLON na Solcu, w Warszawie?

Wszedłem na instagramie na profil Errico Formicola i ma zdjęcia z konferencji prasowej PLON. Jest to jeden z wytwórców spod Neapolu ręcznie szytych marynarek (większość full canvas) marek E.Formicola, Gajola i DePetrillo. Jeśli to oni będą robili dla nich garnitury to jestem spokojny o jakość.

Witam, krótkie pytanie.

Czy na ślub/wesele jako gość, wypada mi ubrać granatowy garnitur i do tego bordowe buty (w kropki) - dokładnie takie:

https://www.eobuwie.com.pl/polbuty-lasocki-for-men-mb-sorgo-03-bordowy.html?gclid=EAIaIQobChMI9amr5vyu4QIVV-J3Ch1aGQkkEAQYASABEgKN7fD_BwE&gclsrc=aw.ds

Drugie pytanie - jeżeli buty są okej, jakiego koloru muchę(oprócz bordo) i poszetkę najlepiej wybrać do tych butów.

Jestem zielony w tych sprawach (dobranie kolorów), a nie chcę wypaść "nudno" :)

Garnitur granatowy ze strukturą: https://www.pakolorente.com/product-pol-5239-Marynarka-garniturowa-MANGALAM-PLM-3G-199-G.html

Proszę o pomoc. :)

• Like 1

Wierzę, że jest z tymi konkretnie butami to żart prima aprilisowy. 

Najlepiej założyć czarne, ale ciemny burgund lub brąz mogłyby jeszcze przejść

15 minut temu, Ardrian napisał:

Witam, krótkie pytanie.

Czy na ślub/wesele jako gość, wypada mi ubrać granatowy garnitur i do tego bordowe buty (w kropki) - dokładnie takie:

https://www.eobuwie.com.pl/polbuty-lasocki-for-men-mb-sorgo-03-bordowy.html?gclid=EAIaIQobChMI9amr5vyu4QIVV-J3Ch1aGQkkEAQYASABEgKN7fD_BwE&gclsrc=aw.ds

Nie. 

15 minut temu, Ardrian napisał:

a nie chcę wypaść "nudno" :)

Załóż czarne buty, postaw na stonowany krawat, jesteś gościem, więc obowiązkowo bądź nudny. 

• Like 3
  • Upvote 1

Pytanie o spodnie garniturowe, które mają "side adjusters" (nie bardzo wiem, jak to jest po polsku?) - takie ściągacze do regulacji szerokości. Zwykle takie spodnie mają też wszyte guziki na szelki. Czy można je nosić bez szelek (i bez paska, tylko używając tych side adjusters)?

Zależy od wysokości stanu. Jeśli ściągacze wypadają minimalnie powyżej kości biodrowych, to szelki nie są potrzebne. Przy wyższym stanie właściwie każde spodnie bez szelek będą opadać.

Fajnym rozwiązaniem są ściągacze wszyte na szwie łączącym nogawkę z "waistband" - pozwala to podnieść stan i 2-3 cm wciąż utrzymując ściągacze na linii bioder.

• Upvote 1

Godzinę temu, BartoszU napisał:

Wierzę, że jest z tymi konkretnie butami to żart prima aprilisowy. 

Najlepiej założyć czarne, ale ciemny burgund lub brąz mogłyby jeszcze przejść

Może nie żart, ale lepiej zapytać, niż później źle wypaść.

Sprzedawczyni w sklepie wciskała takie buty do garnituru, dziewczynie się spodobały, jednak ja miałem wątpliwości dlatego pytam. :)

Godzinę temu, KIERMAN.pl napisał:

Nie. 

Załóż czarne buty, postaw na stonowany krawat, jesteś gościem, więc obowiązkowo bądź nudny. 

Tak myślałem, że czarne będą najlepsze. Od krawatu wole muchę, z czarnymi butami będzie łatwiej z dobraniem koloru.

Dzięki za odpowiedzi :)

5 godzin temu, Ardrian napisał:

Witam, krótkie pytanie.

Buty powinny być czarne, najlepiej oksfordy z nakładamy noskiem. Te, poza kolorem, są jeszcze potwornie brzydkie.

Udało mi się w zeszłym roku kupić takie spodnie za 150 zł. Dotychczas ani razu ich nie ubrałem, dodatkowo są za długie i wymagają skrócenia (szer nogawki to 19 cm)

https://www.bytom.com.pl/p-bg2-03-20a-spodnie-janus-1b

I chciałem je lekko odformalizować. Spodnie są gładkie. Czy dobrym pomysłem będzie zrobienie manszetów? Czy będą wtedy pasować do nieformalnych marynarek ?